ξεκινημα brintellix..!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    ξεκινημα brintellix..!!!

    Καλησπεραααα σας..!!!!! <<όχι όχι δεν είμαι ενθουσιασμένος...>> απλά έμαθα επιτέλους τι μου συμβαίνει.... όχι και τόσο καλά τα πράγματα.... μου βρέθηκε μυασθένεια λόγο υποθυροειδισμού....

    πήγα σε νευρολόγο και με εξέτασε...μονο με μερικές κίνησης κατάλαβε ότι η μυς των χεριών μου είναι σχεδόν κατεστραμμένη....! το πρόβλημα ξεκινάει από την σπονδυλική στήλη... τα συμτώματα που έχω είναι παρόμοια με αυτά της σκπ... όλοι μου λέγανε άγχος είναι... δεν έχεις τίποτα είσαι μια χαρά.... και να λεω οχι δεν ειμαι μια χαρα..... ήμουν σίγουρος για τον ευατό μου ότι κάτι δεν πάει καλά........ λοιπόν είμαι 26 χρόνον και έχω πολλά χρονια αγχώδεις διαταραχή είχα ξεπεράσει το άγχος μου με την βοήθεια του cipralex που το έπαιρνα για 8 χρονια τουλάχιστον.... το σταματησα ομως μετα αυτο το φαρμακο εδώ και 2.5 χρονια....ο λογος που το σταματησα ηταν γιατι ξεκινησα να εχω εντονη αδυναμια εντονη κουραση και οτι ειχα βαλει 30 κιλα.... οταν το σταματησα αμεσως εχασα αυτα τα κιλα σε 2 μηνες....ήμουνα για 7μήνες χωρίς φάρμακα ήμουνα πολύ καλά χωρίς κανένα φάρμακο...... είχα γίνει κοινωνικός μίλαγα με όλους γενικά είχα την τέλεια ζωή.... μέχρι που άρχισα το xanax μετά γιατι αρχισα να εχω ξανα ανχος... εκεί εθιστικά στο xanax και εδώ και 1.5 χρόνο το περνώ καθημερινά.... 0.5mg την ημερα.........

    αυτες της ημερες εχω μουδιασμα στην δεξια μερια της γλωσσας και αδυναμια στο χερι... σε συνδιασμο με τρομερους πονοκεφαλους... γιαυτο το λογο μου ειπε να ξεκινησω απο αυριο αμεσα το αντικαταθλιπτικο.... το xanax ειπε να το περνω ακομα.... με αποτελεσμα πλεον να περνω μια ποικιλια φαρμακων....

    οπως μου ειπε ο γιατρος θα περνω αυτα:

    tirosint 88mg >> Λεβοθυροξίνη για το θυροιδη...
    xanax 0.5mg >> απλα δεν κοβεται μου ειπε ακομα.... :P
    brintellix >> το αντικατα8λιπτικο που γραφω στον τιτλο...
    cbd 10% >> καποιο λογο θα εχει για να μου ειπε να το περνω και αυτο μαζι με τα φαρμακα.....

    και συντομα θα παρω ενα σκευασμα που ειναι για σκπ....

    καλη μου επιτυχια........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Χωρίς να είμαι ειδικός,
    μου προκαλεί έκπληξη που ο γιατρός με μερικές κινήσεις, σε διέγνωσε με μυασθένεια που προέρχεται από την σπονδυλική στήλη, και για θεραπεία σου συνέστησε αντικαταθληπτικο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Χωρίς να είμαι ειδικός,
    μου προκαλεί έκπληξη που ο γιατρός με μερικές κινήσεις, σε διέγνωσε με μυασθένεια που προέρχεται από την σπονδυλική στήλη, και για θεραπεία σου συνέστησε αντικαταθληπτικο!
    Ε ειναι περιεργο... το ξερω... ομως και ο ενδοκρινολογος μου το ιδιο μου ειπε... οτι το προβλημα ειναι εμφανης.... εγω απλα ζηταω να γινει μια αξωνικη που θα ειναι το πιο σωστο και μου λεει δεν κανουμε αξωνικες ετσι ηταν δηλαδη σιγουρος οτι τα συμτωματα αυτα ερχονται απο τον υποθυροιδισμο και το εντονο στρεςς.... το αντικαταθλιπτικο μου το εδωσε ξεκαθαρα για να βγω λιγο απο αυτη την εντονη κουραση που εσθανομαι καθημερινά... Αλλα και να φυγει και αυτο το ανχος της αρωστοφοβιας που εχω... Παντος η εξαιτασεις αιματως που ειχα κανει στο νοσοκομείο μου ειχανε βρει LDH στο 800... Απο τοτε ειμαι με εντονο ανχος νιοθω λες και εχω παθει εγκεφαλικό ολη μερα αυτο εσθανομαι σα να παθενω εγγεφαλικο ειναι βασανιστικο... Ουτε το xanax δεν με πιάνει απλα απο τοτε που πηρα θυροξίνη εχω γινει 100 φορες χειροτερα αλλα δεν γινετε και να σταματησω να περνω το χαπι για το θυρεοειδή....

    Επίσης τώρα φοβάμαι να παρω το αντικαταθλιπτικό ξερω οτι θα με κανει σκατα.... Αλλα δεν μπορω να κανω και αλλιώς....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    πηρα τα 5mg και εχω εντονη νευρικοτητα...... κεφαλαλγια και αυξημενα αντανακλαστικα...... ειμαι σε φουλ ενεργεια... δεν μπορω να ηρεμησω γαμωτοοοοοοο

    τι σκατα ειναι τωρα αυτο?

    ετσι ειναι στην αρχη η θα γινω χειροτερα?

    edit: ειμαι λιγο πιο cool τωρα....!!!! δεν εχω ανχος αλλα νιοθω καπως περιεργα....

    για να δουμε.........!!!!!!!
    Last edited by akis1; 22-08-2019 at 18:55.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σαχλαμαρα το brintelix .......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Εσένα βρε magyver δε σε πιάνει κανένα και όλα άχρηστα τα βγάζεις!
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Εσένα βρε magyver δε σε πιάνει κανένα και όλα άχρηστα τα βγάζεις!
    το επαιρνα το brintellix 20 mg στην αρχη βοηθησε πολυ τη πιο συχνη παρενεργεια τη ναυτια δεν την ειχα. Δινει ενεργεια για να κινητοποιηθεις. Μετα απο ενα διαστημα σε μενα σταματησε να λειτουργει γιατι ειμαι ανθεκτικος στα φαρμακα. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι καλυτερο απο το εφεξορ. Τωρα παιρνω αναφρανιλ που με εχει πιασει για τα καλα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    σημερα ξεκινησα το brintellix και επιτελους πηρα τα ποδια μου και σηκωθηκα απο τον καναπε..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    σημερα ξεκινησα το brintellix και επιτελους πηρα τα ποδια μου και σηκωθηκα απο τον καναπε..
    λολ... δηλάδη απο την πρωτη μερα????

    εγω βλεπω οτι εχω μια αδυναμια στα χερια και στο ενα ποδι... καλα και πριν το ειχα..... αλλα τωρα ξυπνησα καπως περιεργα... αλλα γενικα σημερα η διαθεση μου ειναι καπως πολυ καλη..... περνω και cbd 10% σε συνδιασμο με το xanax και το brintellix....

    νομιζα οτι ημουν ο μονος που απο την πρωτη δοση στα 5mg ενιωσα πιο σταθερα τα ποδια μου..... μπορω να περπαταω χωρις εντονη κουραση.... αρα το ιδιο εκανε και σε εσενα....

    για να δουμε μετα απο λιγες μερες τι θα παθουμε... χαχαχα

    ο γιατρος μου ειπε αν δεν νιοθω καλα να το κοψω αμεσως... και γενικα δεν ξερω αν ειμαι καλα η χαλια..... ειμαι παντως πιο καλα απο χθες...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σαχλαμαρα το brintelix .......
    σαχλαμαρα ειναι ολα τα φαρμακα που περνουμε......

    μονο το xanax δουλευει μπομπα...!!!!!

    ιδικα αν περνεις και cbd καθημερινα θα νιωθεις πολυ καλα....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    και που να δοκιμαζες το vulbegal...

    οχι οντως σημερα το πηρα και ειμαι πολυ καλυτερα χθες ημουν να με κλαινε οι ρεγγες..δεν ξερω αν ειναι απο αυτο αλλα γενικα τον τελευταιο μηνα ημουν κανονικα σε καταθλιψη σε σημειο να σωμοτοποιειται κιολας με κοπωση σημερα μπορεσα βγηκα εξω εκανα δουλειες..

  12. #12
    Antonis8
    Guest
    Το ζαναξ δεν σου είπε να το κόψεις σταδιακά;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το ζαναξ δεν σου είπε να το κόψεις σταδιακά;
    οχι... δεν ειναι τυχαιο που ακομα που σε οσους γιατρους εχω παει αλλα και σε νοσοκομεια μου ειπαν να το περνω καθημερινα.....

    στην περιπτωση μου μεχρι 2mg την ημερα μου ειπαν αν αρχισουν μυοκλονικη σπασμοι... εξαλου γιαυτο το λογο το περνω......

  14. #14
    Antonis8
    Guest
    Ναι δεν είναι τυχαίο ότι ελάχιστα τους ενδιαφέρει αν είσαι εθισμενος και αν το ζαναξ δημιουργεί μακροπρόθεσμα νευρολογικά προβλήματα. Στη θέση σου θα ξεκινουσα από την απεξάρτηση του ζαναξ .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ναι δεν είναι τυχαίο ότι ελάχιστα τους ενδιαφέρει αν είσαι εθισμενος και αν το ζαναξ δημιουργεί μακροπρόθεσμα νευρολογικά προβλήματα. Στη θέση σου θα ξεκινουσα από την απεξάρτηση του ζαναξ .
    με 0.5 xanax την ημερα δεν παθαίνεις και τίποτα..... πρέπει να παίρνεις μεγάλες δόσης από 4mg + και πάλι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.... ναι το ξέρω ότι είμαι εθισμένος... προσωπικά δεν με πειράζει όμως αυτό... όταν ισορροπήσω με κάποια πράγματα μια χαρά θα καταφέρω να κόψω και το xanax..... άλλη είναι εθισμένη στο αλκοόλ... στην νικοτίνη και σε άλλες ουσίες.... και είναι πρόβλημα το xanax? δεν νομίζω......

    γνωριζω πολυ καλα τη μπορει να προκαλεσουν η βενζοδιαζεπινες... η απεξαρτηση ειναι παιχνιδακι τωρα... γιαυτο ξεκινησα το brintellix... σε συνδιασμο με cbd.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Brintellix
    By clbi in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 29-11-2023, 06:15
  2. Enlift ή brintellix ;;;;;
    By myrto2019 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 20-02-2019, 23:36
  3. Νέο ξεκίνημα...
    By absolute in forum Παχυσαρκία
    Replies: 842
    Last Post: 08-05-2011, 12:24
  4. νέο ξεκίνημα!
    By elenouska in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 11-08-2010, 06:54
  5. Νέο ξεκίνημα!
    By irenep in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 41
    Last Post: 26-01-2010, 20:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •