Στομαχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Στομαχι

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127

    Στομαχι

    Καλησπέρα σε όλους ξανά,,, παιδιά θέλω να σας ρωτήσω όπως έχω πει τον τελευταίο καιρό έχω πόνους στο στήθος και φοβόμουν για τίποτα πνευμονια αν και είχα κανει ακτινογραφια και τριπλεξ πριν ένα μήνα,,, τελικά πρέπει να είναι το στομαχι,,,,εγω είμαι σε αυτή την κατάσταση 6 μήνες στο μήνα πάνω έκανα γαστροσκοπηση και μου ει ε βρει μια ήπια γοπ,,, τώρα όμως έχουν περάσει 5 μήνες με άγχος και πονάω με αποκορύφωμα σήμερα στον ύπνο μου πρώτη φορά ένιωσα μέχρι το λαιμό κάτι ξινά υγρα και εβηξα,,,,θα πάω σήμερα σε γαστρεντορολογο πιστεύετε ότι ειναι φυσιολογικό από το άγχος η κάτι αλλο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Αν έχεις κάνει γαστροσκόπηση χωρίς ευρήματα καθώς και υπέρηχο για χολή κτλ είναι προφανώς αγχος. Όσο βέβαια το σκέφτεσαι τόσο χειροτερεύει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση φίλε. Κλασσικό σύμπτωμα. Μπορεί να συμβεί και μόνο του επειδή κάτι έφαγες που σου έκατσε κάπως στο στομάχι και φυσικά επειδή είχες πολύ άγχος. Γενικά στο άγχος προσέχουμε τι και πότε το τρώμε για να μην επιβαρύνουμε το στομάχι
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,, πήγα σήμερα σε γαστρεντορολογο και με έδωσε να παίρνω ένα χάπι με μαστιχα τρεις φορές την μέρα φυτικό, πήρα ήδη δύο και νιώθω λίγο καλύτερα,, βέβαια μου είπε ότι ο πόνος στο στερνό όντως ειναι από το στομαχι αλλά για τα τσιμπιματακια στο στήθος μου είπε ότι αυτά δεν είναι από το στο στομάχι,,και του λέω νευρικά και μου λέει ναι, ποια η γνώμη σας;

  5. #5
    Quote Originally Posted by Giannisk91 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,, πήγα σήμερα σε γαστρεντορολογο και με έδωσε να παίρνω ένα χάπι με μαστιχα τρεις φορές την μέρα φυτικό, πήρα ήδη δύο και νιώθω λίγο καλύτερα,, βέβαια μου είπε ότι ο πόνος στο στερνό όντως ειναι από το στομαχι αλλά για τα τσιμπιματακια στο στήθος μου είπε ότι αυτά δεν είναι από το στο στομάχι,,και του λέω νευρικά και μου λέει ναι, ποια η γνώμη σας;
    Αν μπορεις μου λες ποιο χαπι με μαστιχα σου έδωσε?Κάνω κι εγώ παλιδρομιση..και τα τσιμπηματακια απο την παλιδρόμιση και τη δυσπεψία είναι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Λοιπόν φίλε μου εν τέλει το κατάλαβα και εγώ με το που πήρα τα χάπια αυτά για το στομαχι εδώ και 5 μέρες πραγματικά ειμαι τελοια,,,, μου είπε να παίρνω αυτό το μαστίχα θεραπι λέγεται,, μ είπε να τ παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ μισι ώρα πριν το φαγητό,,,, είδα λίγο βελτίωση αλλά όχι τόσο και τν ξαναπήρα και μου είπε να παίρνω δύο πρωί δύο βράδυ και όταν έχω θέμα να παίρνω η λαπραζολ η νεξιουμ και πήρα πριν 5 μέρες ένα λαπραζολ και τ σα παίρνω μόνο τις μαστίχας και είμαι τελοια,,,, σκέψου έφαγα πριν τρία μπιφτέκια σε πίτα,,, άρα όλο αυτό που είχα πάθει ήταν καθαρά από το άγχος,,,,, και μετά ρώτησα και γνωστό μου γαστρεντορολογο στη Γερμανία γτ μου είχε πει ο πρώτος ότι αν παίρνεις συνέχεια νεξιουμ η λαπραζολ μπορεί να έχεις θέματα,, και ρώτησα αυτόν από την Γερμανία και μ είπε πρέπει να τα παίρνεις συνεχόμενα για μακροχρόνια κι ολας,, άρα όλα καλά,,, ξεκινά έτσι και θα με θυμηθείς,,,, εδώ και 5 μέρες πραγματικά είμαι τελοια, φτου φτου μν τ ματιάσω

Similar Threads

  1. Προβλήμα με το στομάχι!!!
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 11
    Last Post: 09-05-2018, 20:58
  2. Στομάχι και άγχος?
    By ckar95 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 20-09-2017, 15:52
  3. άγχος και στομάχι
    By Deleted-member121016 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 24-09-2016, 23:29
  4. Κόμπος στο στομάχι.... ???
    By querto in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 11-06-2015, 23:42
  5. ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 24-10-2011, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •