brintellix εμπειριες..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    brintellix εμπειριες..

    τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο φάρμακο όση το έχετε πάρει? η το παίρνετε? γενικά φαίνεται να είναι ένα αντικαταθλιπτικό με ήπιες παρενέργειες σε σχέση με τα υπόλοιπα... θα χαρώ πολύ να μάθω την εμπειρία σας.... είτε αρνητική είτε θετική....

    είναι η πρώτη μέρα που το ξεκίνησα σήμερα στα 5mg

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εχει 3 ωρες που το εχω παρει.... βλέπω οτι εχω εντονη υπνιλια τωρα και μια χαλαρωση σα να μην με νιαζει τπτ.... αν ξεκιναει ετσι....... φοβαμαι πολυ το πως θα νιοσω σε λιγες μερες....

    το μονο θετικο οτι μου εφυγε ο πονοκεφαλος......... που ειχα 1 μηνα........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    8 ωρες μεχρι τωρα και αρχισα να εχω εντονο πονο στο στομαχι με ταση προς εμετο......

    παει χαλασε η διαθεση μου.............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Άκη εγώ ξεκίνησα ζολοφτ . Εμένα στην αρχή μου έφερε ξηροστομια και έντονη ημικρανία . Αλλά έκανα υπομονή και πέρασαν οι παρενέργειες . Οι πρώτες έξι μέρες είναι δυσκολες. Όλα τα αντικαταθλιπτικά πειράζουν το στομάχι. Πριν το πάρεις προσπάθησε να τρως καλά αλλά υγιεινα όσο μπορείς

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Το επαιρνε η μανα μου καλο πολυ καλο στην διαθεση δεν πιανει το αγχος ομως ειναι πιο light

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Άκη εγώ ξεκίνησα ζολοφτ . Εμένα στην αρχή μου έφερε ξηροστομια και έντονη ημικρανία . Αλλά έκανα υπομονή και πέρασαν οι παρενέργειες . Οι πρώτες έξι μέρες είναι δυσκολες. Όλα τα αντικαταθλιπτικά πειράζουν το στομάχι. Πριν το πάρεις προσπάθησε να τρως καλά αλλά υγιεινα όσο μπορείς
    αρχισα να νιοθω και ενα φουντωμα τωρα λες και εχω πυρετο...... αυτα ειναι που δεν μου αρεσουν..... θα κανω υπομονη ομως.... πηρα και xanax τωρα αλλα αυτη η εσθηση πυρετου ενω ειμαι σε air condition με εχει τρομαξει.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Το επαιρνε η μανα μου καλο πολυ καλο στην διαθεση δεν πιανει το αγχος ομως ειναι πιο light
    ε αν εχεις καλη διαθεση εχεις και λιγοτερο ανχος... σιγουρα κανενα φαρμακο δεν κανει θαυματα στο ανχος..... γενικα ομως ρε φιλε σαν το cipralex δεν εχει τπτ...... και ειμαι στην ιδια φαση με εσενα που δεν με πιανει το cipralex και ετσι ξεκινησα αυτο......

    απλα τωρα ειμαι χειροτερα απο ποτε... :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    με κατέστρεψε..... πρώτη φορα στην ζωη μου έχω αϋπνία..... το κεφαλι μου απο την αριστερή μερια ποναει σαν κεφαλαλγία αλλα πολύ έντονη απο την μια μερια.... το ειχα και πριν αυτο αλλα οχι τοσο εντονα.... νιοθω τρομερή υπερένταση σε σημείο που δεν θελω να το ξαναπάρω αυτο το φάρμακο..... πηρα 4 xanax σημερα με την μαλακια το αντικαταθλιπτικό.... και παλι δεν μπορώ να κοιμηθώ με τπτ απο την τσίτα που εχω ειναι φυσιολογικό αυτο; εγω πριν κοιμόμουν μια χαρα τωρα έχω ξενερώσει με αυτη την κατάσταση....... εχω ενα ανχος απο την θυροξίνη που περνώ εβαλα και το αντικαταθλιπτικό και με έχει τιναξει στον αέρα.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Mαααααααπα ........... ........δεν λεει τιποτα .........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mαααααααπα ........... ........δεν λεει τιποτα .........
    χαχα, και τωρα τι κανω? σαν χαζος και εγω να πιστεψω οτι ειναι η αρχη και να συνεχιζω να το περνω γιατι θα ειναι για λιγες μερες ετσι? εδω ειναι το προβλημα..... :p

    σηκωθηκα τωρα με ριγη και αδυναμια.....

    δεν ξερω αν πρεπει να το παρω η οχι ξανα.......

  11. #11
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ε αν εχεις καλη διαθεση εχεις και λιγοτερο ανχος... σιγουρα κανενα φαρμακο δεν κανει θαυματα στο ανχος..... γενικα ομως ρε φιλε σαν το cipralex δεν εχει τπτ...... και ειμαι στην ιδια φαση με εσενα που δεν με πιανει το cipralex και ετσι ξεκινησα αυτο......

    απλα τωρα ειμαι χειροτερα απο ποτε... :p
    gia kapoion borei to cipralex na vgei xalia sigoyra apodedeigmena apo episimonikes meletes einai to kalytero farmako alla esena mporei na soy paei to seroxat h to zoloft poio poly

Similar Threads

  1. Brintellix
    By clbi in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 29-11-2023, 05:15
  2. ξεκινημα brintellix..!!!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 27-10-2021, 22:26
  3. Enlift ή brintellix ;;;;;
    By myrto2019 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 20-02-2019, 22:36
  4. leponex εμπειριες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 02-08-2018, 00:10
  5. Εμπειριες
    By Isp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2018, 19:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •