Κόλλημα (και σχέσεις) με πολύ αδύνατες - φοβία πάχους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 264
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γενικά δεν είχες κριτική για οτιδήποτε; Δεν λέω για τα κιλά σου μονο
    Τι εννοείς? Δε το έπιασα. Για τις κοπέλες λες ή για τον εαυτό μου? Λίγο αόριστο όπως το θέτεις. Βοήθησέ με να καταλάβω please.

  2. #32
    george1520
    Guest
    Για σενα λέω. Αν έχεις δεχτεί κάποια κριτική γενικά στην ζωή σου όσο αφορά το σώμα σου. Δεν λέω μονο για τα κίλα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για σενα λέω. Αν έχεις δεχτεί κάποια κριτική γενικά στην ζωή σου όσο αφορά το σώμα σου. Δεν λέω μονο για τα κίλα.
    Α όχι. Όχι κάτι άξιο αναφοράς. Εκτός αν εννοείς κάτι απλό μέσα στη σχέση πχ να αλλάξω τα μαλλιά ή κάτι τέτοιο απλό.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ρε παιδιά δε διαβάσατε τι γράφω ? Τεσπα ασ τα ξανά πω.

    Πρώτον υγιές βάρος πάντα με βάση την ιατρική (το θεώρησα αυτονόητο και δε το έγραψα, συγνώμη).

    Το θέμα είναι ΠΩΣ θα το κάνω αυτό που λέμε όλοι τόση ώρα. Δηλαδή ΠΩΣ δεν θα αισθάνεται δυο μάτια να την ζυγίζουν όπως σωστά λες, ΑΛΛΑ ταυτόχρονα θα μπορώ να της κάνω γνωστό ότι μου αρέσει στα κιλά που είναι τώρα. Γιατί έχω κι εγώ ως άνθρωπος τα δικά μου (ασ πούμε) φετίχ.



    Να μην πληγωθεί να μην αγχωθει να μην κτλ αυτό λέω και στο θέμα, αυτό είναι το ζήτημα , το ΠΩΣ. :)

    Ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός ;)

    το λεπτό εκείνο χειρισμό αναζητώ.
    Αυτό που ζητάς να γίνει δεν γίνεται γιατί πολύ απλά υπάρχουν συνεχώς δύο μάτια που την ζυγίζουν και γιαυτό το αισθάνεται.

    Εσύ ζητάς να υπάρχουν συνεχώς δυο μάτια που την ζυγίζουν (τα δικά σου δηλαδή) αλλά αυτή να είναι αναίσθητη και να μην το νιώθει. Ε αυτό δεν γίνεται. Οσο την ζυγίζεις, θα το καταλαβαίνει.

    Αυτό που θα πρεπε να σε απασχολεί αν θες την γνώμη μου είναι γιατί τα δικά σου μάτια συνεχίζουν να την ζυγίζουν συνεχώς. Φυσικά και όλοι έχουμε προσωπικά γούστα και προτιμήσεις τα οποία σαφώς παίζουν ρόλο στην επιλογή ερωτικού συντρόφου. Από ένα σημείο και μετά όμως όταν είσαι με τον άνθρωπο σου παύεις να τον βλέπεις με τα μάτια των άλλων. Τον βλέπεις με τα δικά σου μάτια, τα ερωτευμένα και στα δικά σου μάτια είναι όμορφος! Δεν μιλώ για ακραίες περιπτώσεις που ο άλλος θα παρατήσει εντελώς τον εαυτό του κτλ γιατί αυτό υποδηλώνει άλλα προβλήματα έτσι κι αλλοώς , αλλά το σώμα μας και γενικά η εμφάνιση μας μπορεί να αλλάξει και αλλάζει με τον χρόνο.

    Πώς θα σου φαινόταν αν κάποια απαιτούσε να μείνεις όπως όταν σε γνώρισε πχ και ένιωθες να μετρά κάθε μέρα τις ρυτίδες που ξεφυτρώνουν στο πρόσωπο σου ή τις τρίχες που χάνεις απτα μαλλιά σου; Ωραίο συναίσθημα;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Αυτό που ζητάς να γίνει δεν γίνεται γιατί πολύ απλά υπάρχουν συνεχώς δύο μάτια που την ζυγίζουν και γιαυτό το αισθάνεται.

    Εσύ ζητάς να υπάρχουν συνεχώς δυο μάτια που την ζυγίζουν (τα δικά σου δηλαδή) αλλά αυτή να είναι αναίσθητη και να μην το νιώθει. Ε αυτό δεν γίνεται. Οσο την ζυγίζεις, θα το καταλαβαίνει.

    Αυτό που θα πρεπε να σε απασχολεί αν θες την γνώμη μου είναι γιατί τα δικά σου μάτια συνεχίζουν να την ζυγίζουν συνεχώς. Φυσικά και όλοι έχουμε προσωπικά γούστα και προτιμήσεις τα οποία σαφώς παίζουν ρόλο στην επιλογή ερωτικού συντρόφου. Από ένα σημείο και μετά όμως όταν είσαι με τον άνθρωπο σου παύεις να τον βλέπεις με τα μάτια των άλλων. Τον βλέπεις με τα δικά σου μάτια, τα ερωτευμένα και στα δικά σου μάτια είναι όμορφος! Δεν μιλώ για ακραίες περιπτώσεις που ο άλλος θα παρατήσει εντελώς τον εαυτό του κτλ γιατί αυτό υποδηλώνει άλλα προβλήματα έτσι κι αλλοώς , αλλά το σώμα μας και γενικά η εμφάνιση μας μπορεί να αλλάξει και αλλάζει με τον χρόνο.

    Πώς θα σου φαινόταν αν κάποια απαιτούσε να μείνεις όπως όταν σε γνώρισε πχ και ένιωθες να μετρά κάθε μέρα τις ρυτίδες που ξεφυτρώνουν στο πρόσωπο σου ή τις τρίχες που χάνεις απτα μαλλιά σου; Ωραίο συναίσθημα;
    Οχι, εγω ζητάω πως θα το θέσει κάποιος το ζήτημα χωρίς να το παρει η αλλη στραβά. Πως θα πεις την αλήθεια χωρίς ζημιά. Είπε η συμφορουμιτισσα εγω δε το λεω οκ ειναι μια άποψη. Εγω θέλω να το πω, να το ξερει η αλλη οτι με νοιάζει αυτό.

    Στα δικα μου μάτια θα είναι όμορφη οπως και να εχει... αλλα τα θελω του αλλου τα λαμβάνουμε υπόψιν, οπως και εγω θα κάνω κατι που της αρέσει.

    Για να απαντήσω και στην τελευταία παράγραφο, εσυ λες οτι θα μου ζητούσε κατι που ΔΕΝ γίνεται ... ενω εγω ζητάω κάτι που ΓΙΝΕΤΑΙ (όσο γίνεται) τεράστια διαφορά.
    Οπότε ναι, "αν κάποια απαιτούσε" και μετρούσε με μεζούρα την μπάκα μου και μου ελεγε δε θελω μεγάλη μπάκα, δε θα με πειραζε... και μια χαρα συναισθημα θα ηταν, πραγματικά δε με πειράζει. Αν μου ελεγε την βρισκω με κοιλιακους, είναι το φετίχ μου, δε θα χρειαζόταν καν να το ζητησει, θα ημουν φετες(κοιλιακους) μεχρι τα 90 αν γινεται :) ... για πάρτη της, από την αγάπη μου να την ικανοποιήσω - ευχαριστήσω. :)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Οχι, εγω ζητάω πως θα το θέσει κάποιος το ζήτημα χωρίς να το παρει η αλλη στραβά. Πως θα πεις την αλήθεια χωρίς ζημιά. Είπε η συμφορουμιτισσα εγω δε το λεω οκ ειναι μια άποψη. Εγω θέλω να το πω, να το ξερει η αλλη οτι με νοιάζει αυτό.

    Στα δικα μου μάτια θα είναι όμορφη οπως και να εχει... αλλα τα θελω του αλλου τα λαμβάνουμε υπόψιν, οπως και εγω θα κάνω κατι που της αρέσει.

    Για να απαντήσω και στην τελευταία παράγραφο, εσυ λες οτι θα μου ζητούσε κατι που ΔΕΝ γίνεται ... ενω εγω ζητάω κάτι που ΓΙΝΕΤΑΙ (όσο γίνεται) τεράστια διαφορά.
    Οπότε ναι, "αν κάποια απαιτούσε" και μετρούσε με μεζούρα την μπάκα μου και μου ελεγε δε θελω μεγάλη μπάκα, δε θα με πειραζε... και μια χαρα συναισθημα θα ηταν, πραγματικά δε με πειράζει. Αν μου ελεγε την βρισκω με κοιλιακους, είναι το φετίχ μου, δε θα χρειαζόταν καν να το ζητησει, θα ημουν φετες(κοιλιακους) μεχρι τα 90 αν γινεται :) ... για πάρτη της, από την αγάπη μου να την ικανοποιήσω - ευχαριστήσω. :)
    Κάτσε για΄τι κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Βρίσκεις μια όπως σου αρέσει δηλαδή 50 κιλά. Να της πεις τι; Ότι σου αρέσουν οι αδύνατες; Γιατί να το πεις αυτό; Μα για να την επέλεξες όντας εκείνη 50 κιλά σημαίνει αυτόματα πως σου αρέσει. Άρα εσύ δεν θες να της πεις τι σου αρέσει τώρα απλά , γιατί αυτό είναι αυτονόητο όταν επιλέγουμε κάποιον. Το έμμεσο μήνυμα όταν νιώθεις τόσο πολύ την ανάγκη να της τονίσεις πως σου αρέσουν οι αδύνατες είναι "αν παχύνεις, θα πάψεις να μου αρέσεις". Αυτό ακούει όταν της το λες. Κι αυτό εννοείς προφανώς γιατί αν δεν εννοούσες αυτό δεν θα ένιωθες καμιά ανάγκη να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου, τις προτιμήσεις τις δείχνουμε αυτόματα με τις επιλογές μας.

    Το τελευταίο με μπολντ είναι απλά δικό σου πρόβλημα. Αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις τον εαυτό σου απλά και μόνο επειδή έτσι θα αρέσεις σε ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξεις κατά την γνώμη μου. Η νορμαλ απάντηση σε κάποια που θα σου λεγε οτι της αρέσουν οι φέτες, θα ήταν να της πεις "βρες κάποιον με φέτες". Είναι δείγμα ανασφάλειας αυτό που λες.

    Και επίσης και αυτό γίνεται. Θα μπορούσε να σου πει να πας για λιφτινγκ για να μην βλέπει τις αηδιαστικές ρυτίδες σου ή για εμφύτευση μαλλιών γιατί σιχαίνεται τις καράφλες. Θα τα έκανες κι αυτά;;;

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Οχι, εγω ζητάω πως θα το θέσει κάποιος το ζήτημα χωρίς να το παρει η αλλη στραβά. Πως θα πεις την αλήθεια χωρίς ζημιά. Είπε η συμφορουμιτισσα εγω δε το λεω οκ ειναι μια άποψη. Εγω θέλω να το πω, να το ξερει η αλλη οτι με νοιάζει αυτό.

    Στα δικα μου μάτια θα είναι όμορφη οπως και να εχει... αλλα τα θελω του αλλου τα λαμβάνουμε υπόψιν, οπως και εγω θα κάνω κατι που της αρέσει.

    Για να απαντήσω και στην τελευταία παράγραφο, εσυ λες οτι θα μου ζητούσε κατι που ΔΕΝ γίνεται ... ενω εγω ζητάω κάτι που ΓΙΝΕΤΑΙ (όσο γίνεται) τεράστια διαφορά.
    Οπότε ναι, "αν κάποια απαιτούσε" και μετρούσε με μεζούρα την μπάκα μου και μου ελεγε δε θελω μεγάλη μπάκα, δε θα με πειραζε... και μια χαρα συναισθημα θα ηταν, πραγματικά δε με πειράζει. Αν μου ελεγε την βρισκω με κοιλιακους, είναι το φετίχ μου, δε θα χρειαζόταν καν να το ζητησει, θα ημουν φετες(κοιλιακους) μεχρι τα 90 αν γινεται :) ... για πάρτη της, από την αγάπη μου να την ικανοποιήσω - ευχαριστήσω. :)
    Με τρομάζουν τα τελευταία που έγραψες. Δεν σκέφτεσαι καθόλου την ψυχολογία του άλλου. Και μην μου πεις οτι την σκεφτεσαι γιατί σκέφτεσαι τον τρόπο που θα το πεις.. πραγματικά ειναι πολύ τρομακτικό. Και το πιο τρομακτικό ειναι οτι δεν το καταλαβαίνεις κιόλας..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Για να το θέσω και πιο απλά, γιατί βλέπω κάτι σαν κατηγορίες οτι ζητάω πολλά ή κάτι δύσκολο.

    Με νοιάζει μονο να είναι αδύνατη και άτριχη (όπως θελουν αλλωστε οι περισσοτεροι αντρες, όχι κάτι περίεργο, ε και καθαρη φυσικα νορμαλ) .. αν είναι και πολύ λευκη... ειναι μπονους για μένα :)

    Δε με νοιάζει όμως τίποτα άλλο (όσον αφορα την εξωτερική εμφάνιση μιλαμε παντα, εκτός προσώπου που είναι υποκειμενικό), δηλαδη
    μεικ απ κρεμες προιοντα κτλ πέτα τα στα σκουπιδια, καμια διαφορά στα μάτια μου. ΜΗΔΕΝ!
    κομμωτηριο χρώμα μαλλιών χτενισμα κτλ .. ας μη πιάσει ποτέ χτένα, δε με νοιαζει ας ειναι και καραφλη, κανενα προβλημα, μηδέν διαφορά θα κάνει για μένα,
    ρουχα παπουτσια κτλ ... τιποτα, ειτε με τσουβαλι ξυπολυτη ειτε με γόβες και τουαλετα .. το ιδιο μου κανει
    ρυτίδες , γυμνασμένη ή όχι, ελιες, φακίδες, στιγματα, ακμή, ουλές, σημάδια, γυαλια, σιδερακια κτλ δε με απασχολεί (ε μαρεσουν τα γυαλια :p ) μηδέν διαφορά θα κάνει.

    Δε ξερω πως αλλιως να το πω... θεωρητικά ζητάω λιγότερα απ οτι οι περισσοτεροι :)

    Το έθεσα γιατί είναι λεπτό ζήτημα τα κιλά για μια κοπέλα, οπότε θέλει λεπτο χειρισμό, ήλπιζα να πάρω γνωμες πχ πως θα ήθελε κάποια να το ακούσει, πως θα το δεχόταν χωρίς άγχος.



    στο psychology είμεθα :)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κάτσε για΄τι κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Βρίσκεις μια όπως σου αρέσει δηλαδή 50 κιλά. Να της πεις τι; Ότι σου αρέσουν οι αδύνατες; Γιατί να το πεις αυτό; Μα για να την επέλεξες όντας εκείνη 50 κιλά σημαίνει αυτόματα πως σου αρέσει. Άρα εσύ δεν θες να της πεις τι σου αρέσει τώρα απλά , γιατί αυτό είναι αυτονόητο όταν επιλέγουμε κάποιον. Το έμμεσο μήνυμα όταν νιώθεις τόσο πολύ την ανάγκη να της τονίσεις πως σου αρέσουν οι αδύνατες είναι "αν παχύνεις, θα πάψεις να μου αρέσεις". Αυτό ακούει όταν της το λες. Κι αυτό εννοείς προφανώς γιατί αν δεν εννοούσες αυτό δεν θα ένιωθες καμιά ανάγκη να δηλώσεις τις προτιμήσεις σου, τις προτιμήσεις τις δείχνουμε αυτόματα με τις επιλογές μας.

    Το τελευταίο με μπολντ είναι απλά δικό σου πρόβλημα. Αν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις τον εαυτό σου απλά και μόνο επειδή έτσι θα αρέσεις σε ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξεις κατά την γνώμη μου. Η νορμαλ απάντηση σε κάποια που θα σου λεγε οτι της αρέσουν οι φέτες, θα ήταν να της πεις "βρες κάποιον με φέτες". Είναι δείγμα ανασφάλειας αυτό που λες.

    Και επίσης και αυτό γίνεται. Θα μπορούσε να σου πει να πας για λιφτινγκ για να μην βλέπει τις αηδιαστικές ρυτίδες σου ή για εμφύτευση μαλλιών γιατί σιχαίνεται τις καράφλες. Θα τα έκανες κι αυτά;;;
    Το λες για να το ξερει, τι σου αρέσει, να μην το αλλαξει όσο μπορει.

    Φυσικά μιλάω για αυτην που θα περάσεις το υπολοιπο της ζωής σου μαζι της, όχι όποια ναναι. Δε ξερω αν το θεωρείς εσυ ανασφάλεια το να κανεις στην γυναίκα σου πραγματα που της αρέσουν, με κόπο, εγω δε το βλεπω ετσι, αλλα δε θα τα χαλασουμε εκει... ουτως η αλλως δεν ειναι αυτο το θεμα :)

    Ακραιες παρεμβασεις δε θα έκανα ούτε θα ζητούσα. Δηλαδη πχ να κανει λιποαναρροφηση για να παει απο τα 60 στα 50 κιλά. Η εμφυτευση είναι ακραία(ακριβή και δύσκολη) νομίζω αλλα θα το εψαχνα για παρτη της, botox ναι ειναι πολυ ευκολο, αν ήταν φετίχ της και μονο αυτό ήθελε, με χαρά θα το έκανα για την βλεπω χαρουμενη :) όχι επεμβαση ... νομιζω ειναι κατι ενεσουλες που κανεις στο προσωπο καθε λιγους μηνες.. σε αυτο λεω ναι. Συγχωρέστε με αν κανω λαθος, δεν εχω τετοιες γνωσεις :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Με τρομάζουν τα τελευταία που έγραψες. Δεν σκέφτεσαι καθόλου την ψυχολογία του άλλου. Και μην μου πεις οτι την σκεφτεσαι γιατί σκέφτεσαι τον τρόπο που θα το πεις.. πραγματικά ειναι πολύ τρομακτικό. Και το πιο τρομακτικό ειναι οτι δεν το καταλαβαίνεις κιόλας..
    "Δεν σκέφτεσαι καθόλου την ψυχολογία του άλλου"
    αυτό από που προκύπτει αδερφέ? Επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής για το τι μου αρέσει? Ποια είναι η εναλλακτική, πρέπει να την θέσεις. (εκτος αν εννοείς να μη της το πεις, αλλα αυτο θα τρόμαζε εμένα σα σκέψη γιατι ειμαι οπαδός της ειλικρίνειας :) )

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Προς το παρόν έχουμε: κόκκαλο, ατριχη και πολύ λευκή, να μην την εχει δει ο ηλιος. Α και καθαρή. Και την παίρνει και χωρίς βρακί. Βασικό στις μέρες μας.

  12. #42
    george1520
    Guest
    Θα στο θεσω διαφορετικά... Πήγαινε σε ενα καλο ψυχολογο.. συζήτησε το.. οχι για να μαθεις τρόπους για το πως θα πεις τα γούστα σου σε μια κοπέλα.. αλλα για να γλιτώσουν οι κοπέλες που θα βρεθούν στον δρόμο σου.

    Ενας άνθρωπος για να σταθεί δίπλα απο ενα αλλο ανθρωπο ειναι ικανος για τα πάντα. Ακόμη και μα μετρα της μπουκες της για να συνεχίσει να ανηκει στα γούστα σου. Αυτος ο άνθρωπος όμως θα αρχίσει να έχει εμμονή με το βάρος του και ποτε δεν θα ειναι ικανοποιημένη. Ξέρεις γιατί; Γιατί θα προσέχει το βαρος της για κάποιον αλλον.. οχι για την ιδια!! Το σωμα μας το περιποιούμαστε, το φροντίζουμε για εμας.. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ. Οταν ο αλλος μας επιλεξει για να είμαστε στην ζωή του συνεχίζουμε να το περιποιούμαστε για εμας και μονο γισ εμας. Και οχι για να είμαστε συνέχεια στην πρίζα μήπως βάλουμε κανένα γραμμάριο και σταματήσουμε νσ αρέσουμε στον άλλον. Και μετα αναρωτιόμαστε γιατι κάποιες κοπέλες παθαίνουν νευρική ανορεξία ή γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν ειναι ποτέ ικανοποιημένοι με το σώμα τους.

    Το πρόβλημα ειναι αλλο. Οχι το πως θα πεις με ειλικρίνεια σε μια γυναικα "σε γνώρισα 47 κιλα και τώρα εισσι 49. Δεν γίνεται έτσι δουλειά. Εγω για τα κιλα σου σε διάλεξα." Αλλα πως εσυ θα σταματησεις να είσαι τοσο κολλημένος με τα κιλα για να καλύψεις τα θελω σου εις βαρος του αλλου.

    Διάβασε αυτά που σου λεω και σε παρακαλώ δες τα με τον τρόπο που στα λεω. Μπορεί να είμαι λίγο αυστηρός αλλά κατάλαβε ποσο λαθος είναι όλο αυτο. Πρέπει να απαλλαγείς απο αυτο το κόλλημα γιατί είναι κρίμα να εισαι συνέχεια με το άγχος αν αλλη παχύνει. Και ειναι κριμα η άλλη να είναι συνέχεια στο αγχος μην βαλει κανενα γραμμάριο και δεν της αρέσεις. Ετσι καταστρέφουμε την ψυχολογία των άλλων. Ετσι!!!!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by V for vendetta View Post
    Προς το παρόν έχουμε: κόκκαλο, ατριχη και πολύ λευκή, να μην την εχει δει ο ηλιος. Α και καθαρή. Και την παίρνει και χωρίς βρακί. Βασικό στις μέρες μας.
    χαχα δε μιλας δε μιλας... το πολυ λευκη ειναι μπονους λεμε. Δηλαδη γιαπωνεζα ψαχνω χαχα Ναι ρε .. θελει κανεις τριχωτη ??? :p το βαζεις και σαν κατι καινουργιο lol

    Ναι αλλα αυτα που θα κανω εγω για παρτη της δε τα γραφεις.. που ειναι και πολλα :)

    Τεσπα.. ακομα απαντηση δε πηρα... να μου πει ρε παιδι μου ενας ή μια... πχ "εγω στη θεση σου θα της έλεγα, μαρεσουν οι αδυνατες οπως εσυ, προσπαθησε να μη παχυνεις αλλα αν γινει ποτέ, παλι εκει θα είμαι" (για να σε αδυνατισω, σσσσ αυτο δε το λεμε :p ).

    Πηγε αργά και πρεπει να παω στο μπαρ να την βρω πρωτα, μέχρι τότε ελπίζω να βρουμε το σωστό τρόπο να το θέσω :p
    by the way, thanks για τις απαντήσεις σας.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    (Ειμαι ο μονος που σκεφτηκε οτι ολα τα "ψεγαδια" που επιτρεπεται να εχει η κοπελα, απο τα στιγματα και τα σιδερακια μεχρι τη φαλακρα, δεν ειναι απλως ανεκτα αλλα ισως και θεμιτο να υπαρχουν, ακριβως για να περιοριζουν την εικονα και τη δυναμη της; )


    (Σε καθε περιπτωση, παρακαλω συνεχιστε. Συγχωρεστε μου τις παρενθεσεις.)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα στο θεσω διαφορετικά... Πήγαινε σε ενα καλο ψυχολογο.. συζήτησε το.. οχι για να μαθεις τρόπους για το πως θα πεις τα γούστα σου σε μια κοπέλα.. αλλα για να γλιτώσουν οι κοπέλες που θα βρεθούν στον δρόμο σου.

    Ενας άνθρωπος για να σταθεί δίπλα απο ενα αλλο ανθρωπο ειναι ικανος για τα πάντα. Ακόμη και μα μετρα της μπουκες της για να συνεχίσει να ανηκει στα γούστα σου. Αυτος ο άνθρωπος όμως θα αρχίσει να έχει εμμονή με το βάρος του και ποτε δεν θα ειναι ικανοποιημένη. Ξέρεις γιατί; Γιατί θα προσέχει το βαρος της για κάποιον αλλον.. οχι για την ιδια!! Το σωμα μας το περιποιούμαστε, το φροντίζουμε για εμας.. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ. Οταν ο αλλος μας επιλεξει για να είμαστε στην ζωή του συνεχίζουμε να το περιποιούμαστε για εμας και μονο γισ εμας. Και οχι για να είμαστε συνέχεια στην πρίζα μήπως βάλουμε κανένα γραμμάριο και σταματήσουμε νσ αρέσουμε στον άλλον. Και μετα αναρωτιόμαστε γιατι κάποιες κοπέλες παθαίνουν νευρική ανορεξία ή γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν ειναι ποτέ ικανοποιημένοι με το σώμα τους.

    Το πρόβλημα ειναι αλλο. Οχι το πως θα πεις με ειλικρίνεια σε μια γυναικα "σε γνώρισα 47 κιλα και τώρα εισσι 49. Δεν γίνεται έτσι δουλειά. Εγω για τα κιλα σου σε διάλεξα." Αλλα πως εσυ θα σταματησεις να είσαι τοσο κολλημένος με τα κιλα για να καλύψεις τα θελω σου εις βαρος του αλλου.

    Διάβασε αυτά που σου λεω και σε παρακαλώ δες τα με τον τρόπο που στα λεω. Μπορεί να είμαι λίγο αυστηρός αλλά κατάλαβε ποσο λαθος είναι όλο αυτο. Πρέπει να απαλλαγείς απο αυτο το κόλλημα γιατί είναι κρίμα να εισαι συνέχεια με το άγχος αν αλλη παχύνει. Και ειναι κριμα η άλλη να είναι συνέχεια στο αγχος μην βαλει κανενα γραμμάριο και δεν της αρέσεις. Ετσι καταστρέφουμε την ψυχολογία των άλλων. Ετσι!!!!!!
    Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε φίλε μου :)
    ειδικα στο "Το σωμα μας το περιποιούμαστε, το φροντίζουμε για εμας.. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ"

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 07-01-2021, 03:04
  2. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 07:24
  3. κοινωνική φοβία;πολύ κουραστικό!!
    By *anny* in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-08-2010, 08:20
  4. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΑΧΟΥΣ
    By brazil in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 24-06-2010, 14:52
  5. κινδυνος παχους?
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 04-08-2009, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •