Μια συμβουλή...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    2

    Μια συμβουλή...

    Καλησπέρα σας είμαι 16 ετών και πάσχω αππ υπερβολικό ανχος αλλα ας τα πάρουμε απο την αρχή απο πολύ μικρός είχα ανχος έτσι στα 5 μου ειχα είδη 2 μικρές κρίσεις πανικού ( ο πατέρας μου δν ήταν ότι καλύτερο χρήση ηρωίνης και πέθανε στα 47 του) λοιπών στα 14 μου άρχισα να έχω πολύ μελαγχολία ενα αίσθημα βάρους κτλπ εκεί ήταν που αρχίζω και το τσιγάρο μετά απο 6 μήνες αρχίζω και κανναβη μεσα σε αυτά τα 2 χρόνια που πέρασαν ηταν στιγμές που ήμουν καλά και στιγμές που ήθελα να βάλω τα κλάματα γιατί πίστευα οτι δεν αξίζω αγάπη οτι ειμαι άσχημος ότι δεν θα πετύχω κτλπ... Όχι πάντα ωμός ήταν στιγμές. Τωρα στα 16 μου άρχισα γενικά να βγαίνω έξω συνέχεια κτλπ και γνώρισα μερικές κοπέλες ωμος αυτο το χειροτέρεψε το πράγμα πλέων οπότε είμαι με κοπελα ακόμα και να να μου μιλήσει με πιάνει τρομερό ανχος που με το ζόρι το συκγρατω και αυτό με κάνει να πιστεύω οτι δεν θα βρώ ποτέ κοπέλα λόγο οτι δεν ήρεμο ποτέ και γενεικα φένεται προς τα έξω ότι κάτι έχω.... μια συμβουλή για το πώς γίνεται να μου φύγουν αυτές η σκέψεις και το τρομερό άγχος;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αρχικά κόψε το χόρτο.Το χόρτο μπορεί να σου ξεκινήσει ψυχώσεις και να τρέχεις και να μην φτάνεις.Τώρα όσο για τις κοπέλες,πρέπει να χαλαρώσεις.Επίσης επειδή αναφέρεις ότι πιστεύεις ότι είσαι άσχημος(και δεν έχω εικόνα σου) να ξέρεις ότι δεν μετράει μόνο η εμφάνιση αλλά και ο χαρακτήρας.Να είσαι χαλαρός και να σκέφτεσαι ότι ό,τι γίνει,έγινε.Δε χάνεις και κάτι με το να πλησιάσεις μια κοπέλα χαλαρός και αν κάτσει "φάση" έκατσε..Να είσαι ο εαυτός σου..Επίσης μη σε πιάνει πανικός για το ερωτικό κομμάτι,είσαι πολύ μικρός,και εγώ στα 16 μου δεν είχα κάνει τίποτα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    2
    Ευχαριστώ για της συμβουλές όσο για το χορτο αν και δεν το ανέφερα το έχω σταματήσει αυτόν τον καιρό λόγο ότι άρχιζε να μου βγάζει τρομερό άγχος τα πρώτα 5 λεπτά ωταν έσβηνα το τσιγάρο και στην συνέχεια είχα τρέμουλα κτλπ... + μια σοβαρή λοίμωξη του αναπνευστικού που έπαθα απο αυτό και ήμουν στα νοσοκομεία συνέχεια. Το είχα βρει σαν λύση να ξεφεύγω απο το ανχος και την θλίψη γενεικα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Σταύρος.Β View Post
    Ευχαριστώ για της συμβουλές όσο για το χορτο αν και δεν το ανέφερα το έχω σταματήσει αυτόν τον καιρό λόγο ότι άρχιζε να μου βγάζει τρομερό άγχος τα πρώτα 5 λεπτά ωταν έσβηνα το τσιγάρο και στην συνέχεια είχα τρέμουλα κτλπ... + μια σοβαρή λοίμωξη του αναπνευστικού που έπαθα απο αυτό και ήμουν στα νοσοκομεία συνέχεια. Το είχα βρει σαν λύση να ξεφεύγω απο το ανχος και την θλίψη γενεικα
    Εμένα μου το απαγόρευσε ο ψυχίατρος παρότι δεν έκανα και συχνά(ένα τσιγάρο στα 2 χρόνια,βέβαια εγώ παίρνω και χάπια),να είσαι χαλαρός γενικά με τις κοπέλες γιατί μας απωθεί όταν ο άλλος δείχνει αγχωμένος.Αφέσου και να είσαι ο εαυτός σου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-08-2012, 10:09
  2. Τη συμβουλή σας
    By Uma in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 31-05-2011, 12:01
  3. την συμβουλή σας!!
    By KKLEO in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2010, 15:59
  4. τη συμβουλη σας!
    By marinaki in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2007, 16:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •