15 χρονια Διαφορα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    32
    Κοίτα, η αλήθεια είναι πως σε αυτή την ηλικία τα "πρώτη φορά ερωτεύτηκα ασθενή" ακούγονται πολύ ψέμα. Δεν υπάρχει νομίζω άντρας που να μην έχει πει τέτοια παραμύθια επάνω στο πέσιμο. Επίσης να σε υποπτεύει γιατί ο γιατρός στα 44 του είναι ακόμα ελεύθερος (αν είναι πράγματι και δεν σου κρύβει κάτι). Διότι και ελεύθερος να είναι, αποκλείεται να μην τρέχει τίποτα με καμία στα 44 του!!! Εκτός αν έχει ξεμείνει για λόγους που θα ανακαλύψεις στο μέλλον.
    Κράτα μικρό καλάθι και μην παραδίνεσαι σαν 14χρονο. Πριν ένα χρόνο βρέθηκα με μια μεγάλη παρέα φοιτητών Ιατρικής και η συζήτηση κινούταν συνεχώς γύρω από το "πόσες γκόμενες θα ρίχνουμε όταν γίνουμε γιατροί". Δεν λέω φυσικά ότι είναι όλοι έτσι, αλλά όπως και να το κάνεις λίγο το κύρος του γιατρού λίγο η θέση ισχύος, γοητεύουν και είναι πιασάρικα.

    Από την άλλη θα σου πω ότι και εγώ έχω 11 χρόνια διαφορά από την κοπέλα μου και η αγάπη που υπάρχει ανάμεσα μας είναι το πολυτιμότερο που έχω στη ζωή μου. Θέλω να πω με αυτό πως ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί και πράγματι να είναι κάτι που αξίζει. Συμβαίνουν και αυτά και μακάρι να είναι και για σένα κάτι τέτοιο. Αλλά για να προστατέψεις τον εαυτό σου να είσαι πολύ προσεκτική και να αφήσεις να περάσει αρκετός χρόνος για να δεις τι ρολό βαράει. Πίστεψε με αν είναι όλα όπως λέει, θα περιμένει όσο χρειαστεί!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    7
    Σωστα... σε ευχαριστω lon και οσους απαντανε
    Αυτο που με φοβιζει οπως ειπε και η Sonia μηπως απλα γινανε ολα λογο του πρωην μου :(.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Valia123 View Post
    Οχι δεν καναμε σεξ ακομα... προσπαθώ να κρατησω... απο βδομαδα εχω και καποιες συναντησεις με την φιλη (ψυχολογο μου) απλα με τους ιατρους μου ειπε... ξερουν πολυ καλά τα ερωτογενη μας σημεια οποτε τους ειναι ευκολο. Και ειδικα σε αυτην την ηλικια εχει τρομερη εμπειρια. Απλα ηθελα γνωμες η αντιστοιχες περιπτωσεις. V for vedeta μρ καταλαβαινεις ?
    μπα, δεν ξερουν τπτ για τις ερωτογενεις μας ζωνες, σε διαβεβαιω.
    το ακριβως αντιθετο συμβαινει.
    επειδη ξερουν τον ανθρωπινο οργανισμο, θεωρουν οτι αυτοματως ειναι και ειδικοι στο σεξ ως γιατροι, δεν ισχυει ομως, γιατι το σεξ εχει να κανει περισσοτερο με αισθησιασμο, συναισθημα και εμπειριες, στα οποια δεν τα πανε πολυ καλα οι περισσοτεροι γιατροι διοτι στην ελλαδα ειδικα, προερχονται συνηθως απο μια κατηγορια ανθρωπων που εχει μουχλιασει μεσα σε ενα δωματιο να διαβαζει κι εχει εξορθολογισει την ζωη του για να μπορεσει να ανταπεξερθει...

    μια απο τις πιο ξενερωτες σεξουαλικες μου σχεσεις ηταν με εναν εμπειροτατο χειρουργο...
    ομορφο, πνευματωδη, χαριτωμενο, αλλα στο σεξ, meh...

    ολα τα παραπανω στα λεω για να μην ψαρωνεις με την ιδιοτητα του "ιατρου". ΔΕΝ κατεχουν τα μυστικα του καλου σεξ.. αυτο που συμβαινει ειναι οτι ειναι ΠΕΡΙΖΗΤΗΤΟΙ γαμπροι, γι αυτο και εχουν οσες γυναικες θελουν στα ποδια τους, κι αυτο ειναι που πρεπει να προσεξεις...
    μηπως τυχον το κανει κατα συστημα και δεν το γνωριζεις.

    συγνωμη αλλα 3 συναντησεις και χωρις σεξ (ενω δεν εισαι παρθενα. μηπως εισαι;) και να σου λεει οτι ειναι ερωτευμενος και θελει να γνωρισει τους γονεις, μονο για να σε πηδηξει το λεει.. εγω νομιζα εχετε ολοκληρωμενες σχεσεις.
    τι γονεις να γνωρισει; εδω δεν εχει γνωρισει εσενα.
    πιθανον να προσπαθει να σε κανει να τον εμπιστευθεις.
    συμπερασματα θα βγαλεις οταν κανετε οντως σχεση, και σεξ φυσικα κλπ, δεις αν θα ταιριαζετε, δεις αν θα σε θελει ακομα μετα το σεξ , και τοτε τα ξαναλεμε...
    η ηλικια ειναι το τελευταιο που θα με ενοιαζε. εφοσον σου αρεσει και δεν εισαι κανενα μωρο, δεν εχει σημσια η ηλικια.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    13 χρόνια διαφορά έχω κι εγώ με τον άντρα μου. Δε θα τον άλλαζα και μια χαρά τα βρίσκουμε.

    Όσο για τα υπόλοιπα, δες το χαλαρά βρε κορίτσι μου. Ο χρόνος θα δείξει. Αντε σου λέω τα είχε με 100 ασθενείς πριν. Εσύ δεν του είπες ψέμματα ή δεν θα του πεις πότε ούτε ένα; γενικότερα νομίζω στην αρχή χαρην ενθουσιασμού όλοι τέρατα λένε η κάνουν. Όπως και ν έχει ο καιρός θ δείξει. Αν περνάς καλά βγαίνε χαλαρά μαζί του μην σκέφτεσαι πολλά πολλά και αν εντοπίσεις κάτι σίγουρα θα κλωτσισει μέσα σου.
    Και τι σημαίνει δλδ ακόμα και να σε έριξε ο γιατρός επειδή είσαι ευάλωτη από τον πρόσφατο χωρισμό; μπορεί σε άλλη φάση να σκεφτόσουν ηλικίες κ να μην είχες την ευκαιρία να ζήσεις όμορφες στιγμές. Ζήστε την φάση, μην μπερδεύεται οικογένειες κτλ κάντε μόνοι πράγματα κι αν είναι ν έρθει και η σοβαρότητα θα το κταλαβαιτε

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Εγώ στην θέση σου θα ήμουν τρομερά επιφυλακτική. Ξέρει να παίζει μπαλίτσα σε αυτήν την ηλικία. Και δύο είναι τα δεινά. Η είναι παντρεμένος, η κάποιο θέμα έχει και δεν είναι παντρεμένος, κοινώς θα παίζει πολύ το μάτι του.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    7
    Ειμαι πολυ επιφυλακτικη..
    Και επειδη εχω μολις χωρισει και ολας δεν θελω να ξαναμπω σε σχεση ετσι απλα με ενα ισως απλα φλερτ του.
    Θα δειξει η πορια.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Καλησπερα. Το σωστοτερο ειναι να ακολουθησεις τι ακριβως θελει η καρδια σου.
    Εγω ομως θα πρότεινα.
    Να κατσεις να σκεφτεις πραγματικα τι θες απο αυτον.
    Δηλαδη θες να κανεις ξανα σχεση (ενω μολις εχεις βγει απο 4.5 χρονια?) Μηπως θα ηταν καλυτερο να κατσεις μονη σου να βρεις τον εαυτο σου. Τα θελω σου να μαζεψεις τα παζλ σου. Γιατι πιστευω αν το ειχες κανει θα μπορουσες να δωσεις απαντηση σε ολα τα ερωτηματα που εχεις τωρα, και πίστεψε με μια απογοητευση μετα απο χωρισμο.Δυστυχως φοβομαστε να μενουμε μονοι. (γιατι και 4.5 χρονια δεν ηταν της πλακας ) θα σε ριξει πολυ ψυχολογικα. Αντρες δεν χανοντε ουτε οι σχεσεις.
    Τωρα οσον αφορα τα ερωτηματα σου.
    15 χρονια διαφορα. Γιατρος, μονος, και ερωτιαρης. Κατι μου βρωμάει. Και μου θυμιζει ενα στορυ της αδερφης μου. Λιγες μερες μετα απο χωρισμο, φανταζομαι ο Γιατρος το ξερει; και Βουρ στο ψητο... και φουλ ερωτες, γνωριμια γονεων κτλ;
    Οσο για τα χρόνια διαφορας. Δεν πιστευω ειναι προβλημα (αν και προσωπικα εγω το αποφευγω) γιατι αν κοιταξεις τα πρωτα 2 χρονια θα είναι ολα μελι γαλα. Το μετα αν σε νοιαζει, πρεπει να το σκεφτεις... Αλλα θελω ο ενας και αλλα ο αλλος. Αλλες εμπειριες εκεινος, αλλες εσυ. Εννοειται επισης αλλες αντοχες ο ενας και αλλες ο αλλος.
    Τωρα. Αν δεν σε νοιαζουν. Προχωρα το. Εξαιρεσεις του κανονα υπαρχουν παντα.
    Τέλος όσον αφορά το ότι στην έπεσε στο ιατρειο του.
    Για μένα είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΌ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ στην υπόθεση.
    άγραφος νόμος μας είναι να μην υπάρχουν αυτά τα περιστατικά. Για πολλούς λόγους απο το αν το κάνει να προσελκύει πελάτισσες η απλά να καλύπτει τις ερωτικές του φαντασιώσεις. Ανάθεμα αν την πέφταμε όλοι σε όλες στα ιατρεία.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Διαφορά ΓΑΔ από ΙΔΨ ;
    By Logic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-2018, 18:54
  2. εχει διαφορα η χρονια ψυχωση με την σχιζοφρενεια?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 27-03-2012, 19:31
  3. Διαφορα
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 01-11-2009, 19:54
  4. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 22:16
  5. Διαφορά
    By ico in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 22-05-2008, 18:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •