Αϋπνία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Αϋπνία

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Και εγώ αυτό ελπίζω να φύγει με τον καιρό.... Έχεις πάθει κάτι παρόμοιο εσύ? Λέω να αρχίσω και γυμναστήριο το χειμώνα... Δεν ξέρω πραγματικά γιατί έτσι εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με τον ύπνο μια χαρά κοιμόμουν τώρα δεν ξέρω πρέπει να προσπαθήσω για να κοιμηθώ έλεος δηλαδή
    αμα το σκεφτεσαι ολη μερα αν θα κοιμηθεις....θα γινει τ ατνιθετο μαλλον....κοιτα να ξεφευγεις απ το θεμα τ υπνου καποιες ωρες στη μερα......ενω εαν κουραστεις σωματικα μπορει να ρθει μονος του ο υπνος και γενικα βοηθαει η γυμναστικη τωρα που χεις το θεμα.....πιες κ καμια μπυρα μετα

  2. #17
    george1520
    Guest
    Όλα είναι παιχνίδι του μυαλού. Βαλε κάτω αυτά που σκέφτεσαι. Αυτά που σε τρομάζουν και ρώτησε τον εαυτό σου.. είναι λογικό να με τρομάζουν αυτα; Είναι λογικό να συμβούν; Η απάντηση θα ειναι οτι Δεν είναι λογικό. Αλλα το καταραμένο το μυαλο όταν κολλήσει.. δεν ξεκολλάει..

    Συμφωνώ με τον Θάνο. Γεμισε την μερα σου με δραστηριότητες έτσι ωστε το μυαλό να μην κάνει σενάρια και ταυτόχρονα θα κουράζεις το σωμα. Ετσι οταν πας να ξαπλωσεις να κοιμάσαι απευθείας χωρίς να σε καταβάλλουν οι σκέψεις.

  3. #18
    Ναι έχεις δίκιο προσπαθώ να ξεφύγω αλλά είναι δύσκολο τι να πω δεν ξέρω.. εσύ είχες πάθει κάτι παρόμοιο?

  4. #19
    Ναι αυτό ακριβώς george παιχνίδια του μυαλού είναι αυτά κάνω ότι μπορώ για να μην τα σκέφτομαι... Από χειμώνα πιστευω πως θα γραφτώ γυμναστήριο...

  5. #20
    Ναι αλλά τελικά για αυτό το θέμα που με ενοχλεί κιόλας που ανοίγω τα μάτια μου μετά από κάτι ώρες και δεν ξέρω αν κοιμήθηκα τελικά τι έκανα? Κοιμήθηκα? Πώς μπορώ να το καταλάβω αυτό?

  6. #21
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Ναι αλλά τελικά για αυτό το θέμα που με ενοχλεί κιόλας που ανοίγω τα μάτια μου μετά από κάτι ώρες και δεν ξέρω αν κοιμήθηκα τελικά τι έκανα? Κοιμήθηκα? Πώς μπορώ να το καταλάβω αυτό?
    Προφανώς κοιμήθηκες. Εσυ καταπιέζεις τον εαυτό σου να μην κοιμάται.. αλλα ο οργανισμός χρειάζεται ύπνο οποτε κάποια στιγμή κλείνουν τα ματια σου. Οταν το καταλαβαίνεις τα ανοίγεις και βρίσκεσαι σε σύγχυση. Ο ύπνος ειναι σημαντικός για τον άνθρωπο. Τον ξεκουράζει, του κανει ένα ξεκαθάρισμα και γενικά δεν μπορούμε χωρίς τον ύπνο.

    Υπάρχουν κι άλλες δραστηριότητες που μπορείς να κανεις περα απο το γυμναστήριο. Πήγαινε ενα τρέξιμο, περπάτημα. Ακομη και θάλασσα. Κι αυτή κουράζει. Διαβασε ενα βιβλίο (κι αυτό κουράζει). Γεμισε την μερα σου με δραστηριότητες. Οταν ξαπλώνεις και αρχίζεις και σκέφτεσαι διάφορα. Βαλε μουσική, χαλαρωτική και ασε τον εαυτό σου ελεύθερο. Υπάρχουν ήχοι της θάλασσας, της φύσης.. αυτά βοηθάνε πολυ.

  7. #22
    Σε ευχαριστώ φίλε πολύ... Όπως είπα εγώ το προκαλώ αυτό... Άλλοι όμως που λέγανε είχαν να κοιμηθούν μέρες πως γίνεται αυτό? Φοβήθηκα πολύ... Γενικά βγαίνω με τους φίλους μου κάνουμε βόλτες παίζουμε μπάλα και όλα καλά... Θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι αυτά τα χαζά ... Προς το παρόν σκέφτομαι για γυμναστήριο

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Σε ευχαριστώ φίλε πολύ... Όπως είπα εγώ το προκαλώ αυτό... Άλλοι όμως που λέγανε είχαν να κοιμηθούν μέρες πως γίνεται αυτό? Φοβήθηκα πολύ... Γενικά βγαίνω με τους φίλους μου κάνουμε βόλτες παίζουμε μπάλα και όλα καλά... Θα προσπαθήσω να μην σκέφτομαι αυτά τα χαζά ... Προς το παρόν σκέφτομαι για γυμναστήριο
    Και επειδή στο είπαν αυτοί πρέπει να το πιστέψεις και να το υοθετησεις; Ο ύπνος χρειάζεται.. απόλαυσε τον. Αντε νανι τωραααααα

  9. #24
    Φίλε εδώ γραφανε κάποιοι ότι είχαν να κοιμηθούν μέρες..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Φίλε εδώ γραφανε κάποιοι ότι είχαν να κοιμηθούν μέρες..
    και τι εγινε???και γω ξερω ατομα που ειχαν σοβαρη αυπνια εως κ μερες....εσυ φοβασαι μη παθεις το ιδιο?

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Φίλε εδώ γραφανε κάποιοι ότι είχαν να κοιμηθούν μέρες..
    Ναι και;;; Εσυ τελικά τι θες; Να σταματήσεις να σκέφτεσαι χαζα και να κοιμάσαι σαν άνθρωπος ή να ελέγξεις αν όντως ισχύει αυτό το "έχουν να κοιμηθούν μέρες"; Ας εχουν να κοιμηθούν και χρόνια. Δεν σε απασχολεί αυτο!!! Ο ύπνος ειναι απαραίτητος... Κανε αυτα που σου είπαμε και θα δεις οτι σε λιγες μερες θα γελάς με τον εαυτό σου που άφησες ενα ηλίθιο εργο να σε επηρεάσει...

    Καμια κοπέλα υπάρχει στο παρασκήνιο;

  12. #27
    Έχεις δίκιο ρε φίλε.. αυτό είναι το θέμα να σταματήσω να σκέφτομαι χαζά..... προσπαθώ.. αλλά με αυτό που λέγαν είχαν να κοιμηθούν μέρες μου ήρθε φοβια μπας και μου τύχει και εμένα και μετά δεν ξέρω τι να κάνω... Χαχα όχι προς το παρόν

  13. #28
    george1520
    Guest
    Δεν θα πάθεις τίποτα... Κοιμήσου. Ο ύπνος φτιάχνει επιδερμίδα.. η έλλειψη ύπνου κάνει μαύρους κύκλους και καταστρέφει επιδερμίδα. Αντε μετα να γυρίσει κάποια να σε δει. ... Έχουμε και ενα πρόσωπο να διατηρήσουμε.

  14. #29
    Με αγχωσες τωρα .. :(

  15. #30
    george1520
    Guest
    Χαχαχα .. πλακα σου εκανα για να δεις οτι ολα αυτά που σκέφτεσαι ειναι χαζά.. αντε κοιμήσου τώρα. Ειναι 3 η ωρα.. ολα καλ θα πάνε, θα το δεις.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αϋπνία
    By stellagla89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 01-07-2019, 00:36
  2. αυπνια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2017, 22:02
  3. αυπνια
    By Soulfly in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 51
    Last Post: 11-05-2015, 22:34
  4. αϋπνια
    By 66psy in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 23-10-2014, 22:49
  5. αυπνια
    By nikopoul in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 24-11-2012, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •