Αϋπνία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Αϋπνία

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    καλημέρα φιλε μου.. όπως και ο ίδιος λες με το βίντεο που είδες αποκτήσες αυτη την φοβία... όμως τι ειναι αυτο που φοβάσαι περισσότερο; γενικά τα lusid dreams ειναι κατι με το οποιο μπορούμε να πάρουμε τον έλεγχο στα όνειρα μας.... εγω το κάνω αυτο καθημερινά το πρωί που είμαι σε κατασταση ύπνου ακομα δηλ οταν δεν έχεις ξυπνήσει εντελώς και νυστάζεις ειναι η καλύτερη ωρα να το πετύχουμε αυτό ειναι κατι πολυ ιδιαίτερο και μοναδικό μια εμπειρία θα το έλεγα.... όμως θέλω να σου πω οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να φοβάσαι και να σκέφτεσαι αυτές της ανοησίες οτι θα πάθεις κάτι... από σήμερα λοιπόν θελω να κάτσεις κάτω και να σκεφτείς τι ειναι καλύτερο να είσαι άυπνος και να φοβάσαι και μετα να εισαι ολη την ημερα σαν αρωστος; η να κοιμηθείς και να ξυπνήσεις και να εισαι καλά; σου λεω ξεκάθαρα βγαλε αμέσως αυτες της σκέψεις απο το μυαλό και πέσε για ύπνο

    να σου δωσο και ενα tip

    μπορείς να δοκιμάσεις την ώρα που ξαπλώνεις να βάλεις ακουστικά και να ακούσεις την αγαπημένη σου μουσική η ακόμα και να κατεβάσεις την παρακάτω εφαρμογή που έχει διάφορους ηχος που βοηθάνε στην χαλάρωση...
    https://play.google.com/store/apps/d...D4nksAePi4voDA

    και αυτή εδω που σου δίνει διάφορες ηχητικές συχνότητες που βοηθάει στον ύπνο...


    https://play.google.com/store/apps/d...D4nksAePi4voDA

  2. #32
    Καλησπερα αδελφε Ιωάννη.

    Θα σου προτεινα να βρεις εναν πνευματικο γεροντα στην Ορθοδοξη Εκκλησια και να αρχισεις να εξομολογησε και κανε οτι σου πει.
    ο Θεος μαζι σου

    Σιγουρη και μονιμη λυση οσο θα ακους τον πνευαμτικο.

  3. #33
    george1520
    Guest
    Δηλαδή φιλέ μου.. ολοι οι παπάδες είναι οκ; Δουλεύει σωστά ο εγκέφαλος τους και είναι σε θέση να καθοδηγήσουν τον οποιοδήποτε;

  4. #34
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δηλαδή φιλέ μου.. ολοι οι παπάδες είναι οκ; Δουλεύει σωστά ο εγκέφαλος τους και είναι σε θέση να καθοδηγήσουν τον οποιοδήποτε;
    Η ΧΑΡΙ ΤΟΥ ΙΕΡΕΩΣ «δεσμείν και λύειν»

    Ο Ιερέας δεν είναι ένα συνηθισμένο πρόσωπο. Παρά τις αμαρτίες, οι οποίες αναπόφευκτα ως άνθρωπο τον βαρύνουν, παρά τις ατέλειες και τις βρότειες(ανθρώπινες) αδυναμίες του, εξαιτίας της αγίας ιεροσύνης που φέρει, βρίσκεται ανάμεσα στο Θεό και στους ανθρώπους. Μεταξύ ουρανού και γης! Γιατί η ιεροσύνη «τελείται μεν επί της γης, τάξιν δε επουρανίων έχει ταγμάτων…». Τελείται μεν πάνω στη γη, αλλά ανήκει στα έργα των ουρανίων δυνάμεων. Και τούτο είναι πολύ φυσικό, εφόσον δεν την ίδρυσε ούτε άνθρωπος, ούτε άγγελος, ούτε αρχάγγελος, ούτε καμιά άλλη κτιστή δύναμη, αλλά την ίδρυσε το ίδιο το Πανάγιο Πνεύμα, το οποίο και έκαμε ανθρώπους που ακόμα ζουν με το σώμα τους, ικανούς να διεξάγουν υπηρεσία Αγγέλων, όπως μας πληροφορεί ο απλανής διδάσκαλος της Εκκλησίας, ο Χρυσορρήμων Ιωάννης.
    Ο ιερέας επιτελεί έργο Αγγέλων. Ή μάλλον και υψηλότερο των Αγγέλων, διότι οι Άγγελοι δεν έχουν εξουσία να τελούν τη Θεία Λειτουργία, ενώ εκείνος μετέχει στην ιεροσύνη του Χριστού και θυσιάζει τον Αμνό του Θεού! Οι Άγγελοι δεν έχουν εξουσία να συγχωρούν αμαρτίες, ενώ εκείνος έχει εξουσία όχι μόνο να συγχωρεί, αλλά και να μη συγχωρεί («δεσμείν και λύειν»), και η απόφασή του δεσμεύει την κρίση του Θεού! Είναι οικονόμος των Μυστηρίων του Θεού! Προσφέρει στον Κύριο την προσευχή της Εκκλησίας- την ευχαριστία, τη δοξολογία και τα αιτήματά μας, και φέρνει στο λαό τη χάρη, την ειρήνη, τη συγχώρηση, την καταλλαγή, την ίαση, τη δωρεά, «πάσαν δόσιν αγαθήν και παν δώρημα τέλειον, άνωθεν καταβαίνον εκ του Πατρός των φώτων». Προσφέρει τον κόσμο στο Θεό και κατεβάζει το Θεό στον κόσμο! Ουρανώνει τη γη και θεώνει τον άνθρωπο!
    Βασιλείς και άρχοντες και οι σπουδαίοι της γης, όλοι από τη μια μεριά, δεν μπορούν να ισοσταθμίσουν ένα ιερέα από την άλλη! Γιατί εκείνος, μόνος του, απλός και άσημος συχνά κατά κόσμον, μπορεί όχι μόνο τον κόσμο και τους επί γης να οικονομήσει κατά Θεόν, αλλά και τους προ πολλού απελθόντες! Όταν λειτουργεί ο πάπας, ο τελευταίος και αμαρτωλός -αν θέλετε- φωτίζεται και η ίδια η κόλαση, και βρίσκουν κάποια αναψυχή και παρηγοριά κι αυτοί οι απολεσθέντες! Γι’ αυτό και ο Πατέρας του Γένους μας Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός λέει: «Αν συναντήσω στο δρόμο ένα παπά και τον Βασιλέα, τον παπά θα τιμήσω περισσότερο κι αυτόν θα χαιρετήσω πρώτα. Αν συναντήσω έναν Άγγελο και έναν Ιερέα, πρώτα τον ιερέα θα χαιρετήσω και θα προσκυνήσω και μετά τον Άγγελο »!
    Εμείς οι Έλληνες, πέρα από τους θρησκευτικούς λόγους, έχουμε κι άλλους λόγους να σεμνυνόμαστε για τους ιερείς μας. Ο ιερός κλήρος της Ρωμηοσύνης, ο ταπεινός Έλληνας πάπας, δεν βαστάζει μόνο του Ιησού Χριστού τα στίγματα, μα και του μαρτυρικού μας Γένους! Η καρδιά του έπαλλε και πάλλει πάντα στον ρυθμό της καρδιάς του ποιμνίου του! Πάντοτε μοιράστηκε με τα πρόβατά του τις τύχες τους! Πατέρας κι αδελφός και δάσκαλος μαζί! Συναγωνιστής και μάρτυρας και θύμα! Ο Ελληνικός Κλήρος δεν υπήρξε ποτέ τάξη ευγενών, ούτε ταυτίσθηκε με τους ισχυρούς της γης. Ρακενδύτης(με παλιά ρούχα) συχνά και αποχειροβίωτος(που ζει από χειρονακτική εργασία), πολύτεκνος και ταπεινός, αμέτρητες φορές έβαψε το ράσο του με το ιερό του αίμα στους εθνικούς αγώνες! Φιλότιμα κράτησε αναμμένο το καντήλι της πίστης, καλλιέργησε τις ελληνορθόδοξες αξίες, διατήρησε τη γλώσσα την ελληνική, δίδαξε έργω και λόγω την τεθλιμμένη οδό του Κυρίου…
    Όλα τα παραπάνω είναι αρκετά για να υπογραμμίσουν ποιά πρέπει να είναι η στάση του καθενός όταν διαβαίνει ένα ράσο. Όταν φαίνεται στο δρόμο ένας που έχει το βαρύ προνόμιο να είναι επωμισμένος την ευθύνη της σωτηρίας μας και της μεταμορφώσεως του κόσμου μας σε «καινή κτίση». Ένας που έχει το προνόμιο να φέρει το πένθος των αμαρτιών μας μαζί με το πένθος του Γένους μας και τους στεναγμούς της Ρωμηοσύνης! Όμως το ράσο συχνά γίνεται αντικείμενο χλεύης εκ μέρους της πονηρής και αγνώμονος γενεάς μας. Με άλλοθι (εκ των υστέρων!) κάποιες τραγικές περιπτώσεις πεπτωκότων ιερωμένων, χυδαία λόγια, ανόητες προλήψεις, ακόμη και αισχρές χειρονομίες όχι σπάνια, σημειώνονται στη θέα και μόνο του κληρικού! Οδυνηρό σύμπτωμα, που ασφαλώς προδίδει υποβόσκουσα βαρύτατη πνευματική νόσο του νεώτερου Ελληνισμού! Κι όταν η μνήμη λειτουργεί, θυμούνται οι παλιότεροι, όχι χωρίς πικρία, ότι κ’ οι αλλόθρησκοι κατακτητές του τόπου μας τιμούσαν τους ιερείς μας και τους Αρχιερείς και δεν αποτελούσε παράξενο φαινόμενο νάβλεπες Τούρκο να φιλάει το χέρι ενός παπά και να ζητάει την ευχή του!…
    Ο λόγος του Θεού είναι κατηγορηματικός: «Μ’ όλη σου την ψυχή να ευλαβείσαι τον Κύριο και να τιμάς τους Ιερείς Του. Μ’ όλη σου τη δύναμη ν’ αγαπήσεις Αυτόν ! που σ’ έπλασε και να μην εγκαταλείψεις τους λειτουργούς Του. Να φοβάσαι τον Κύριο και να δοξάζεις τον ιερέα Του…». Και αλλού: «Στους προφήτες μου μην κάνετε κακό!» (Α’ Παραλειπ. 16: 22)
    Τους λειτουργούς μου, τους κήρυκες του λόγου μου, τους απεσταλμένους μου, μην τους κακομεταχειρίζεσθε! Ένα οδυνηρό συμβάν αναφέρεται στη Παλαιά Διαθήκη, στο βιβλίο Δ’ Βασιλειών, κεφ. Β’. Ο Προφήτης Ελισαίος, ένας κατ’ εξοχήν πονετικός και φιλάνθρωπος άνθρωπος του Θεού, ανέβαινε προς τη Βαιθήλ. Καθώς ανέβαινε, ένα σμάρι αλητόπαιδα άρχισαν να τον γιουχαΐζουν και να τον ειρωνεύονται: «ανάβαινε, φαλακρέ, ανάβαινε!» (ήταν φαλακρός). Βρέθηκε σε στιγμή ανθρώπινης αδυναμίας ο δούλος του Θεού. Πικράθηκε, γύρισε πίσω και τα κοίταξε και «τα καταράστηκε στο όνομα του Κυρίου». Την πικρία του Προφήτη εκδικήθηκαν την ίδια στιγμή δύο αρκούδες που βγήκαν από το διπλανό δάσος και «όρμησαν πάνω τους και κατασπάραξαν σαράντα δύο παιδιά»! Κατασπάραξαν σαράντα δύο παιδιά! Ασύλληπτα φοβερό πράγμα η πικρία και η δίκαιη αγανάκτηση των λειτουργών του Θεού! Ρίχνει τον αίτιο της στη δικαιοσύνη του Θεού και εφαρμόζεται το «είναι φοβερό να πέσει κανείς στα χέρια του αληθινού Θεού»! (Εβρ. 10: 31).
    Ας μην σκεφθεί κανείς: Ο Ελισαίος ήταν Προφήτης· ο παπάς δεν είναι κάτι ανάλογο! Μεγαλύτερος του Προφήτη είναι ο ιερέας! Ο Προφήτης δεν είχε εξουσία ούτε θεία Λειτουργία να τελεί, ούτε αμαρτίες να συγχωρεί, ούτε νεκρούς να λύει από τα δεσμά άθεσμων πράξεων! Την εξουσία, όμως, αυτή την έχει ο ιερέας!… Τα συμπεράσματα είναι άπλα και εύκολα…
    Το χειρότερο στις περιπτώσεις ασεβούς συμπεριφοράς έναντι των Κληρικών είναι ότι οι εκδηλώσεις της ασέβειας δεν απευθύνονται προς το πρόσωπο του ιερωμένου (συχνά ούτε καν τον γνωρίζουν οι τολμητίες), αλλά προς το ράσο! Προς την Ιεροσύνη! Επομένως δεν είναι καθόλου υπερβολικό να πει κανείς ότι αυτό είναι μια απ’ τις χειρότερες περιπτώσεις βλασφημίας. Ένα είδος βλασφημίας κατά του Αγίου Πνεύματος, το οποίο χορηγεί το χάρισμα της Ιεροσύνης! Και είναι σαφής και απερίφραστος ο λόγος τού Θεανθρώπου: «Όποιος μιλήσει προσβλητικά κατά του Αγίου Πνεύματος, αυτόν ο Θεός δεν θα τον συγχωρήσει ούτε στον τωρινό ούτε στον μελλοντικό κόσμο»! (Ματθ. 12: 32).

  5. #35
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    καλημέρα φιλε μου.. όπως και ο ίδιος λες με το βίντεο που είδες αποκτήσες αυτη την φοβία... όμως τι ειναι αυτο που φοβάσαι περισσότερο; γενικά τα lusid dreams ειναι κατι με το οποιο μπορούμε να πάρουμε τον έλεγχο στα όνειρα μας.... εγω το κάνω αυτο καθημερινά το πρωί που είμαι σε κατασταση ύπνου ακομα δηλ οταν δεν έχεις ξυπνήσει εντελώς και νυστάζεις ειναι η καλύτερη ωρα να το πετύχουμε αυτό ειναι κατι πολυ ιδιαίτερο και μοναδικό μια εμπειρία θα το έλεγα.... όμως θέλω να σου πω οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να φοβάσαι και να σκέφτεσαι αυτές της ανοησίες οτι θα πάθεις κάτι... από σήμερα λοιπόν θελω να κάτσεις κάτω και να σκεφτείς τι ειναι καλύτερο να είσαι άυπνος και να φοβάσαι και μετα να εισαι ολη την ημερα σαν αρωστος; η να κοιμηθείς και να ξυπνήσεις και να εισαι καλά; σου λεω ξεκάθαρα βγαλε αμέσως αυτες της σκέψεις απο το μυαλό και πέσε για ύπνο

    να σου δωσο και ενα tip

    μπορείς να δοκιμάσεις την ώρα που ξαπλώνεις να βάλεις ακουστικά και να ακούσεις την αγαπημένη σου μουσική η ακόμα και να κατεβάσεις την παρακάτω εφαρμογή που έχει διάφορους ηχος που βοηθάνε στην χαλάρωση...
    https://play.google.com/store/apps/d...D4nksAePi4voDA

    και αυτή εδω που σου δίνει διάφορες ηχητικές συχνότητες που βοηθάει στον ύπνο...


    https://play.google.com/store/apps/d...D4nksAePi4voDA
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε Άκη... Φοβήθηκα φίλε διότι λέγανε κάτι για υπνική παράλυση η ότι μπορείς να βγεις από το σώμα σου και να μην ξανά ξυπνήσεις... Ισχύουν αυτά? Έχεις δίκιο σε όσα λες και θα προσπαθήσω να σκέφτομαι σωστά από εδώ και πέρα... Θα την κατεβάσω την εφαρμογή για να δω τι γίνεται σε ευχαριστώ !!

  6. #36
    Καλησπέρα γρήγορη νομίζω είμαι αρκετά μικρός για να αρχίσω να εξομολογουμε.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Καλησπέρα γρήγορη νομίζω είμαι αρκετά μικρός για να αρχίσω να εξομολογουμε.
    τελικα.....απο χθες κοιμηθηκες καθολου?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε Άκη... Φοβήθηκα φίλε διότι λέγανε κάτι για υπνική παράλυση η ότι μπορείς να βγεις από το σώμα σου και να μην ξανά ξυπνήσεις... Ισχύουν αυτά? Έχεις δίκιο σε όσα λες και θα προσπαθήσω να σκέφτομαι σωστά από εδώ και πέρα... Θα την κατεβάσω την εφαρμογή για να δω τι γίνεται σε ευχαριστώ !!
    αυτο που λες ειναι η αστρικη προβολη... το εχω κανει και αυτο γενικα παντα πάντα μου άρεσε να ψάχνομαι με την μεταφυσική....! είμαι 26 χρόνον και εγώ περνάω κρίσης πανικού όμως γενικά το παλεύω όσο μπορώ...

    γενικά για να πετύχεις αστρική προβολή πρέπει να είσαι σε κατάσταση ηρεμίας... και εσύ με το άγχος που έχεις πίστεψε με και να θέλεις δεν πρόκειται να το καταφέρεις xaxaxa και καλύτερα... γιατί εγώ που το δοκίμασα μετά έπαθα κρίση πανικού... είναι όμως πολύ περίεργο και πάντα με τραβάει να το ξανακάνω.... τώρα αυτό που λένε ότι δεν θα ξυπνήσεις κλπ είναι λίγο υπερβολή.... πολλά άτομα είναι που ρωτάνε το εξής...

    Υπάρχει κίνδυνος να μην επιστρέψω στο σώμα μου;

    Όχι. Το αστρικό σώμα συνδέεται πάντα με το φυσικό διαμέσου της ασημένιας χορδής μέσω της οποίας επιστρέφουμε πάντα πίσω. Στην πραγματικότητα, μία από τις δυσκολίες της αστρικής προβολής είναι ότι επιστρέφουμε πολύ εύκολα πίσω. Το δύσκολο μέρος είναι να παραμείνουμε στον αστρικό κόσμο. Στην μοναδική περίπτωση όπου δεν γυρίζουμε πίσω είναι όταν σπάσει η ασημένια χορδή, και αυτό συμβαίνει αποκλειστικά και μόνο όταν πεθαίνουμε.

    γενικά αν ποτε κατάφερνες κάτι τέτοιο όσο τρομαχτικό και αν σου φαίνεται είναι φανταστική εμπειρία... αλλα εγώ που θέλω να το πετύχω πλέον δεν μπορώ γιατί έχω άγχος χάχα

    ένα πράγμα θα σου πω και στο λέω με σίγουρη επιστημονική απάντηση...! δεν πρόκειται να σου συμβεί τίποτα απόλυτος.......!

    χαλάρωσε και απόλαυσε την ζωή σου...! και μην ασχολείσαι με αυτά κάτσε άκου την μουσική σου βγες έξω γενικά κανε ότι σε κάνει χαρούμενο και θα είσαι μια χαρά!!!

  9. #39
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    τελικα.....απο χθες κοιμηθηκες καθολου?
    Κοιμάμαι αλλά με πολύ δυσκολία χθες με πήρε ο ύπνος μετά από 2 ώρες που προσπάθησα..

  10. #40
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    αυτο που λες ειναι η αστρικη προβολη... το εχω κανει και αυτο γενικα παντα πάντα μου άρεσε να ψάχνομαι με την μεταφυσική....! είμαι 26 χρόνον και εγώ περνάω κρίσης πανικού όμως γενικά το παλεύω όσο μπορώ...

    γενικά για να πετύχεις αστρική προβολή πρέπει να είσαι σε κατάσταση ηρεμίας... και εσύ με το άγχος που έχεις πίστεψε με και να θέλεις δεν πρόκειται να το καταφέρεις xaxaxa και καλύτερα... γιατί εγώ που το δοκίμασα μετά έπαθα κρίση πανικού... είναι όμως πολύ περίεργο και πάντα με τραβάει να το ξανακάνω.... τώρα αυτό που λένε ότι δεν θα ξυπνήσεις κλπ είναι λίγο υπερβολή.... πολλά άτομα είναι που ρωτάνε το εξής...

    Υπάρχει κίνδυνος να μην επιστρέψω στο σώμα μου;

    Όχι. Το αστρικό σώμα συνδέεται πάντα με το φυσικό διαμέσου της ασημένιας χορδής μέσω της οποίας επιστρέφουμε πάντα πίσω. Στην πραγματικότητα, μία από τις δυσκολίες της αστρικής προβολής είναι ότι επιστρέφουμε πολύ εύκολα πίσω. Το δύσκολο μέρος είναι να παραμείνουμε στον αστρικό κόσμο. Στην μοναδική περίπτωση όπου δεν γυρίζουμε πίσω είναι όταν σπάσει η ασημένια χορδή, και αυτό συμβαίνει αποκλειστικά και μόνο όταν πεθαίνουμε.

    γενικά αν ποτε κατάφερνες κάτι τέτοιο όσο τρομαχτικό και αν σου φαίνεται είναι φανταστική εμπειρία... αλλα εγώ που θέλω να το πετύχω πλέον δεν μπορώ γιατί έχω άγχος χάχα

    ένα πράγμα θα σου πω και στο λέω με σίγουρη επιστημονική απάντηση...! δεν πρόκειται να σου συμβεί τίποτα απόλυτος.......!

    χαλάρωσε και απόλαυσε την ζωή σου...! και μην ασχολείσαι με αυτά κάτσε άκου την μουσική σου βγες έξω γενικά κανε ότι σε κάνει χαρούμενο και θα είσαι μια χαρά!!!
    Με ηρεμήσες λιγάκι ... Αυτό γίνεται μόνο με κάποια τεχνική?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Με ηρεμήσες λιγάκι ... Αυτό γίνεται μόνο με κάποια τεχνική?
    ακριβώς...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ακριβώς...
    οσους φιλους ειχα κ περιεγραφαν πως ειχαν αστρικα ταξιδια....μονο οταν ηταν πιωμενοι με ναρκωτικα τους ειχε συμβει η αν επιναν καιρο.....η τεχνικη ποια ειναι?

  13. #43
    Καλά την τεχνική μην την πείτε δεν θέλω να μάθω :)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Έχεις δίκιο ρε φίλε.. αυτό είναι το θέμα να σταματήσω να σκέφτομαι χαζά..... προσπαθώ.. αλλά με αυτό που λέγαν είχαν να κοιμηθούν μέρες μου ήρθε φοβια μπας και μου τύχει και εμένα και μετά δεν ξέρω τι να κάνω... Χαχα όχι προς το παρόν
    καλημερα.
    ειναι η πρωτη φορα που σου κολλαει μια έμμονη ιδεα επειδη κατι ειδες, η κατι διαβασες;
    δεν σου εχει ξανασυμβει;

  15. #45
    Καλημέρα και όχι δεν είναι η πρώτη φορά.. πολλές φορές μου έχει συμβεί απλώς αυτές οι σκέψεις μια έρχονται και μια ξανά φεύγουν....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αϋπνία
    By stellagla89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 01-07-2019, 01:36
  2. αυπνια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2017, 23:02
  3. αυπνια
    By Soulfly in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 51
    Last Post: 11-05-2015, 23:34
  4. αϋπνια
    By 66psy in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 23-10-2014, 23:49
  5. αυπνια
    By nikopoul in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 24-11-2012, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •