Αϋπνία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Αϋπνία

  1. #1

    Αϋπνία

    Εδώ και κάτι μέρες σκέφτομαι διάφορα περί ύπνου δεν ξέρω γιατί αλλά μου έχουν κολλήσει σκέψεις με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ δηλαδή σκέφτομαι πως γίνεται να με παίρνει ο ύπνος, φοβάμαι μην ξεχάσω να κοιμάμαι και στην τελική πεθάνω από αϋπνία, φοβάμαι μη ξεχάσω να αναπνέω στην ώρα του ύπνου και πολλες άλλες διαφορές σκέψεις δηλαδή εγώ το προκαλω αυτό με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ.. κάποιες φορές δεν ξέρω αν έχω κοιμηθεί για παράδειγμα ανοίγω τα μάτια μου και λέω κοιμήθηκα τώρα? Δεν ξέρω τι φάση αλήθεια...
    Last edited by Γιάννης Βάγιας; 26-08-2019 at 02:06.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Έχει γίνει κάτι σοβαρό αυτό το διαστημα που σε επηρέασε;

  3. #3
    Ναι είχα δει ένα βίντεο για lucid dreams και κάτι τέτοιες χαζομάρες και για κάποιο λόγο φοβήθηκα δεν ξέρω γιατί και μετά άρχισαν σκέψεις για τον ύπνο...

  4. #4
    Είχα δει και κάποια παιδιά εδώ που λέγανε είχαν να κοιμηθούν 7 μέρες και χέστηκα πάνω μου και νομίζα ότι κάποια μέρα θα το πάθω και εγω
    Last edited by Γιάννης Βάγιας; 26-08-2019 at 02:07.

  5. #5
    george1520
    Guest
    Παιδιά; Ποσο εισαι αν επιτρέπεται;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το βαγιας το σκεφτηκες απ το κουκουβαγιας

  7. #7
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Παιδιά; Ποσο εισαι αν επιτρέπεται;
    Τι εννοείς?? 17 είμαι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    πως εισαι την υπολλοιπη ημερα?

  9. #9
    Έχω γενικά άγχος και τέτοια κλασικά. Κάποιες μέρες είμαι καλά και κάποιες όχι

  10. #10
    Νιώθω και κάποια αδυναμία από αυτό είναι λογικά...

  11. #11
    george1520
    Guest
    Εισαι κουρασμένος και ξαπλώνεις... Εκει τι γίνεται; Αρχίζουν οι άσχημες σκέψεις; Την υπόλοιπη μέρα εισαι εντάξει; Ή παλι σκέφτεσαι;

  12. #12
    Εάν είμαι κουρασμένος δεν ξέρω μπορεί και να μην κοιμηθώ λόγω ότι μου έχει γίνει φοβία αν προσπαθήσω θα κοιμηθώ αλλά μπορεί να περάσει και καμία ώρα για να με πάρει και κάποιες φορές δεν ξέρω έτσι όπως ανοίγω τα μάτια και έχουν περάσει 3 ώρες ασπουμε από την ώρα που κοιμήθηκα δεν ξέρω αν έχω κοιμηθεί η όχι.... την υπόλοιπη μέρα είμαι εντάξει κάποιες φορές και κάποιες όχι και όχι δεν σκέφτομαι

  13. #13
    Βγαίνω έξω κανονικά δεν με παίρνει και πίσω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Βγαίνω έξω κανονικά δεν με παίρνει και πίσω
    εχεις κολλησει.......πιστευω θα φυγει με το καιρο....κοιτα να κανεις κατι που να κουραζεσε σωματικα τρεξιμο πχ,,,,,και μετα πνευματικα διαβασμα πχ........και καμια βαλεριανα απο φαρμακειο πριν τον υπνο μπορει να σε βοηθησει......αλλα αν δε μπορεις να κοιμηθεις μη καθεσε στ κρεβατι να κανεις πραγματα για μην σκαλωνεις με σκεψεις

  15. #15
    Και εγώ αυτό ελπίζω να φύγει με τον καιρό.... Έχεις πάθει κάτι παρόμοιο εσύ? Λέω να αρχίσω και γυμναστήριο το χειμώνα... Δεν ξέρω πραγματικά γιατί έτσι εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με τον ύπνο μια χαρά κοιμόμουν τώρα δεν ξέρω πρέπει να προσπαθήσω για να κοιμηθώ έλεος δηλαδή

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αϋπνία
    By stellagla89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 01-07-2019, 00:36
  2. αυπνια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2017, 22:02
  3. αυπνια
    By Soulfly in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 51
    Last Post: 11-05-2015, 22:34
  4. αϋπνια
    By 66psy in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 23-10-2014, 22:49
  5. αυπνια
    By nikopoul in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 24-11-2012, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •