Αϋπνία - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48

Thread: Αϋπνία

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Καλημέρα και όχι δεν είναι η πρώτη φορά.. πολλές φορές μου έχει συμβεί απλώς αυτές οι σκέψεις μια έρχονται και μια ξανά φεύγουν....
    νομιζω οτι πρεπει να το δεις συνολικα το θεμα, γιατι το θεμα σου ΔΕΝ ειναι ο υπνος. το θεμα σου ειναι οτι σου συμβαινει να σου κολλανε τετοιου τυπου ιδεες.
    κι εφοσον σου συμβαινει, και να φυγει αυτη, θα ερθει καποια αλλη.
    η γνωμη μου ειναι να απευθυνθεις σε ψυχοθεραπευτη για να σε βοηθησει να διαχειριστεις την ταση σου αυτην..

  2. #47
    Ναι το γνωρίζω ότι έχω θέμα με τις σκέψεις... Για ψυχοθεραπευτή να σου πω την αλήθεια δεν το έχω σκεφτεί ακόμα αν συνεχιστεί πάντως όλη αυτή η κατάσταση προς το χειρότερο θα απευθυνθώ... Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου !

  3. #48
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    30
    Γειά σου... Έχω περάσει ακριβώς από την ίδια φαση που είσαι και συ καθώς κ αν προσέξεις πολλά άλλα άτομα αναφέρουν τα ίδια στο φόρουμ... Εγώ είχα ν κοιμηθώ 3 βραδιά εξαιτίας αυτών των σκέψεων. Απ τη συογμη που το πρόβλημα της αϋπνίας σου δεν είναι οργανικό, ούτε φαβταζομσι έχεις θυροειδη η κτ τέτοιο, εν οασει περιπτώσει δε συντρέχει οργανικό λόγος αλλά ανησυχία για τον αν θα κοιμηθείς, να ξέρεις ότι πάντα μα πάντα ο οργανισμός βρίσκει τρόπους να κοιμηθεί.. Στο λεω εγώ που τα πέρασα. Ούτε κ γω είχα πρόβλημα με τον ύπνο πιο παλιά. Είναι καθαρά άγχος αυτό π έχεις, η κάποια αγχωδης διαταραχη... Κατά τη γνώμη μου θελει ψυχοθεραπεία γτ δε φεύγει εύκολα και δοκίμασε βαλεριάνα κσι τύπου γιόγκα και διαλογισμο με ανάλογη μουσική. Θα σε βοηθήσουν να φύγει το μυαλό σου. Μη διαβάζεις κ μην ακούς περιπτώσεις άλλων ατόμων γτ θα αγχωθείς πιο πολύ. Ξεκίνα ψυχοθεραπεία να μάθεις να το διαχειρίζεσαι.... Ο, τι κ ν γίνει ν ξες ότι θα κοιμηθείς... Ο οργανισμός δν αντέχει χώρος ύπνο.. Εκτός κ αν τ θέμα σ ειναι οργανικό... Ψαξτο.. Πολλοί το χουν περάσει απ εδώ μέσα!!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Αϋπνία
    By stellagla89 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 01-07-2019, 00:36
  2. αυπνια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2017, 22:02
  3. αυπνια
    By Soulfly in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 51
    Last Post: 11-05-2015, 22:34
  4. αϋπνια
    By 66psy in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 23-10-2014, 22:49
  5. αυπνια
    By nikopoul in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 24-11-2012, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •