Αγχωδης διαταραχη-κρισεις πανικου-πιεση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 99
  1. #46
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by maria...
    mmmmmm δεν εχεις και αδικο.:P

    χμμμμμ ξερεις οτι παντα εχω δικαιο....

    :P:P:P:P

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    γιαυτο σε παω :P

  3. #48
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Δεν ακους ομως αυτα που σου λεω...
    :P

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    τα ακουω και τα κανω τα μισα :P

  5. #50
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    να τα κανεις ΟΛΑ!
    αμα το λεει ο κρινο εχει ληξει το θεμα...

    :P

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ναι οκ

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    καλησπερα σασ μολισ ερχομαι σπιτι το πρωτο π[ραγμα που κανω ειναι να μπω στον υπολογιστη να δω τα μηνυματα σασ.ειλικρινα μου κανουν πολυ καλο.διαπιστωνω οτι ειναι πολοι σαν εμενα και χειροτερα..και απλα αντι να τουσ παρει απο κατω και να κλαινε ολη μερα οπωσ εκανα εγω, το παλευουν.αχ ειμαι πολυ χαρουμενη εκανα εξετασεισ θυροειδη και ειδα οτι δεν εχω..ετσι ειναι μονο κρισεισ ..αχ ελπιζω να φυγουν γρηγορα και να μην κρατησει για χρονια.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Originally posted by lenapiatsa
    Γεια χαρα σε ολους!
    Ψαχνοντας στο google σημερα για αγχος & φοβιες,βρηκα το
    site !Ανακαλυψα τελικα ο,τι δεν ειμαι η μονη ουτε μονη μου!
    To club ειναι μεγαλο!
    Παλευω με το θηριο σχεδον 10 χρονια!Το διαστημα αυτο ειμαι στο μαυρο μου το χαλι.
    Απο σημερα αρχισα το χαπακωμα παλι.
    Μολις αρχισω να στρωνω θα σας δωσω & το δικο μου ιστορικο.Θελω να μου πειτε ρε παιδια!Ειχε καποιος απο σας προβλημα με την πιεση του?Εμενα μ\'εχει αλλαξει τα φωτα!
    19/10 ,20/10
    24 χρονών 1η κρίση πανικού. Μου μετράει την πίεση η μάνα μου ενώ εγώ άφηνα την τελευταία μου πνοή...και πήρε η μάνα μου υπογλώσσιο! Δεν το πίστευε! 20 - 12!Πήρα και γω το υπογλωσσιάκι μου αλλά αποτέλεσμα τίποτα. Xanax ήθελα αλλά πού να το ξέρω! Τί υπερτασιολόγοι ενδοκρινολόγοι και δε συμμαζεύεται με κοίταξαν...τίποτα! Η πίεσή σου είναι ανεβασμένη μόνο όταν σε πιάνει πανικός ή είναι συνεχώς έτσι;
    Πάντως η κρίσεις πανικού είναι της μόδας και φαντάζομαι ότι όλες οι ειδικότητες των γιατρών έχουν μία εικόνα των συμπτωμάτων. Αν πας σε κάποιο υπερτασιολόγου και του εξηγήσεις τί έχεις ίσως σου ρυθμίσει και την πίεση για το διάστημα μέχρι να θεραπευτείς από τους πανικούς.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    den xreiazetai na pate poyuena gia thn piesh..an exete piesh en ora panikoy den einai epikyndino den pathaineis tipota moy to xoyn pei polloi giatroi.kardiologoi,neyrologoi,pathologoi kai paei legontas.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    molis diabasa oti oli arrythmies einai epikyndines..ego synhthos meta apo tsigaro exo arrythmies.o kardiologos my eipe oti einai apo to agxos alla symvalei k to tsigaro fovamai,fovamai mhn me xanapiasei arrythmia kai patho kati..

  11. #56
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thassos
    Posts
    42
    Μαρακι,αυτο το ειπαμε!Παθολογικα,οι περισσοτεροι απο εμας(club αγχους-πανικου-ελαφριας καταθλιψης),ειμαστε ταυροι
    Ψυχοσωματικα ειναι ολα!Να το παρουμε χαμπαρι!
    Ειδες κι εσυ τα χειροτερα εδω μεσα,ε?!
    Εγω τα περασα μια ματια κι εγινα Λουης!
    Δεν ειμαι ετοιμη ακομη για πιο σκληρες καταστασεις!
    Τελικα,καταλαβες οτι εμεις ειμαστε πταισματακια?
    Και γιατι μολις μπεις στο σπιτι κατευθειαν στον υπολ.?
    Στο σπιτι κενο?
    Εξω?Μια απ\'τα ιδια?Χαλια?Δεν εισπρατεις τιπιτε καλο?
    Φιλες ,φιλοι δεν υπαρχουν που να σε γεμιζουν?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    το μονο που με γεμιζει ειναι τα παιδακια μου. τιποτα αλλο ουτε καν ο αντρασ μου..δεν θελω να εχω σχεσεισ με κανεναν πλεον..γιατι πιστευω οτι αυτοι μου τα δημιουτγησαν ολα αυτα γιατι συνεχεια με το παραμικρο αυτοι με αγχωναν. μπαινω Λενακι μου για να βλεπω ιστοριεσ και να παρηγορηθω λιγακι να μπορεσω να το συνηδητοποιησω οτι ολα αυτα δεν ειναι επικυνδινα και οτι ειναι πολλοι σαν εμενα..κι ετσι νιοθω λιγο καλυτερα..

  13. #58
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΙΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ..ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ..ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΥΧΡΟΝΟΣ ΣΕ ΑΓΧΟΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ..ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ ΜΑΙΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    σε ευχαριστω πολυ σιλια μου εισαι πολυ γλυκια.. καλο σασ βραδυ ολουσ..

  15. #60
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    lenapiatsa γειά ακόμη προβληματίζομαι με αυτό που έγραψες :<<Εμενα ο ψυχιατρος με βοηθησε.Και ουτε στα σκληρα επεσα.Ετσι μου φαινοταν στην αρχη γιατι μεχρι τοτε το μονο χαπι που χρησιμοποιουσα ηταν depon για πονοκεφαλο η γριπη.
    Προταση μου ,αν ζοριστεις πολυ κανε μια βολτιτσα σε εναν <<τρελογιατρουλη>>!
    Οπως πονανε τα δοντια μας,το στομαχι μας,το κεφαλι μας,ποναει και η ψυχη μας.
    Τι πιστευω?!STRESS ,καταπιεσμενα συναισθηματα,ευαισθησιες,ο λα αυτα μαζευονται και ξεσπανε καποια μερα. >>
    Θα \'θέλα να μου εξηγήσεις τι ακριβώς παραπάνω από τον νευρολόγο μπορεί να μου προσφέρει ένας ψυχίατρος. Δεν είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα? Ο νευρολόγος που πηγαίνω διέγνωσε άγχος και μου έδωσε αγχολυτικά (τα αντικαταθλιπτικά τα ανέβαλλε προς το παρόν). Επίσης μου δίνει συμβουλές με ποιον τρόπο ζωής και σκέψης θα το ξεπεράσω και γενικά βοηθάει για τον ίδιο σκοπό. Πώς θα βοηθήσει ένας ψυχίατρος παραπάνω ? πάλι φάρμακα θα μου δώσει και τι άλλο περισσότερο? Ψυχανάλυση, ψυχοθεραπείες κλπ ? Εξάλλου δεν έχω (πιστεύω) ψυχολογικά προβλήματα ή προβληματισμούς, μόνο έντονα νευρολογικά-σωματικά (πόνους εμβοές κλπ). Δεν μπορεί το άγχος να χτυπήσει μόνο τα νεύρα κι όχι την ψυχή ? Οι άνθρωποι πχ που έχουν σκλήρυνση κατα πλάκας (και το ξέρω κάλα αυτό) παρακολουθούνται μόνο από νευρολόγο.....

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •