Αγχωδης διαταραχη-κρισεις πανικου-πιεση - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 99 of 99
  1. #91
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ..ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΟΤΙ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΝΟΣΟΦΟΒΙΑ..ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΠΟ ΓΡΙΠΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ..ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΞΑΣΘΕΝΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΑΩ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ..ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΙΚΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ..ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ?..ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.. ΕΣΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΕ ΑΚΟΜΑ..ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΣΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ?ΚΙ ΑΝ ΔΙΩΡΘΩΣΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ Η ΘΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ?ΠΕΣ ΜΟΥ PLEASE!

  2. #92
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    τι καθομαι και γραφω γιατι το αφηνω να με ριχνει κατω???/
    απο εδω και στο εξης δεν ξαναγραφω τιποτα για πονους και αλλες τετοιες αηδιες..στιριξη θα προσφερω ...ελπιδα να κανουμε ενα βημα πιο περα..κι ισως φτασουμε στην αντιπερα οχθη!

  3. #93
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thassos
    Posts
    42
    Γιατι ρε silia νοσοφοβια?Τι φοβασαι?Το θανατο?Που πονας και εισαι συνεχεια ετσι?
    Παθολογικα ολες οι εξετασεις που εχεις κανει δειχνουν οτι εισαι μια χαρα.Ετσι δεν ειναι?
    Εμενα οταν ειναι εντονες οι κρισεις,φοβαμαι γιατι εχω ενα ιατρικο ιστορικο αρκετα βαρυ.Καλυτερα να μη το γραψω και
    αρχισεις να ψαχνεσαι στο κουτουρου!
    Παλι ομως δεν το βαζω κατω!Μπορα ειναι ,λεω,θα περασει!
    Θα περασουν!Θα μειωθει η ενταση τους!Απλα οταν ειναι σε εξαρση πανικοβαλεσαι!
    Το θεμα ειναι να κανεις και να δινεις κουραγιο εσυ στον εαυτο σου!
    Μια χαρα θα εισαι σε λιγο καιρο,θα το δεις!
    Γενικα εγω ειμαι ταυρος!Δουλευα και δουλευω σαν μουλαρι!Ε,οταν με πιανουν οι κρισουλες καταβαλλομαι λιγο,αλλα ξερω οτι θα περασει!
    Απλα αυτη τη φορα παραιτηθηκα τελειως και ηταν μεγαλυτερης διαρκειας η κριση,συνοδευομενη με καταθλιψη.
    Ειχα να φυγω απ\'το νησι 2 χρονια.4 χρονια ειχα να παω στην ψυχιατρο.Παρατησα και τα χαπια πριν απο 6-7 μηνες!
    Ηρθα κι εσκασα!
    Τι σε ευχαριστει να κανεις!Ψαξε και βρεςτο!Να ξεφευγει το μυαλο σου απο την καθημερινη ρουτινα!
    Εγω βαλτωσα εδω περα 2 χρονια,γι αυτο και εκανα μπαμ!Αλλα ηδη ,εδω και 2 βδομαδες υπαρχει καλυτερευση!
    Γι\'αυτο μη φοβασαι!Στο ειπε και η γιατρος σου!Κανε λιγο υπομονη και θα γινεις περδικι!

  4. #94
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1
    Είμαι 32 ετών και εδώ και 5 μήνες αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.Όταν πρωτοεμφανίστηκε το πρόβλημα αυτό ανέβασα πίεση 19/14!!!!!Έχω κάνει ό,τι εξετάσεις μπορείτε να φανταστείτε (holter 24h, υπέρηχους καρδιάς, νεφρών, επινεφριδίων, καρωτίδων, άνω- κάτω κοιλίας, θυροειδούς, τεστ κοπώσεως, άπειρες αιματολογικές εξετάσεις για θυροειδή, d-dimer, κάλιο κτλ, επισκέφθηκα νευρολόγο για εξέταση νεύρων, οφθαλμίατρο όπου μου έγινε βυθοσκόπηση, έκανα νεφρόγραμμα για τυχόν στένωση νεφρικής αρτηρίας και μετά από παρακολούθηση από υπερτασιολόγο μου παρακολουθούν το κάλιο γιατί την τελευταία φορά πριν 10 μέρες ήταν ακριβώς στο όριο (3,5 mm).μπορεί να κοιμόμουν 8-9 ώρες το βράδυ και το πρωί ξυπνούσα κατάκοπος.Επισκέφτηκα ψυχίατρο και εδώ και 22 μέρες μου χορηγήθηκε αγωγή για το άγχος με μέτρια μέχρι στιγμής αποτελέσματα.Το παράδοξο σε μένα είναι ότι ανεβάζω πίεση όταν μπαίνω σε ιατρεία, νοσοκομεία ή στο χώρο εργασίας μου (δικαστήρια) και όταν γίνονται συζητήσεις για ανακοπές καρδίας κτλ και μου πέφτει η πίεση 10,5/6,5 όταν πίνω κανά 2 ποτά. από το μεσημέρι και μετά δε στην χειρότερη των περιπτώσεων η πίεσή μου είναι 13/9.Μου έχουν χορηγήσει αντιυπερτασικά, αρχικά β- αναστολείς και εδώ και 2 μήνες ανταγωνιστή ασβεστίου αλλά δεν βλέπω κανένα αποτέλεσμα.Όταν είμαι χαλαρός δεν ανεβάζω πίεση αλλά στα δικαστήρια ανεβάζω και μετά για όλη την ημέρα πονάει όλο μου το σώμα (και κυρίως αυχένας και αριστερά πλευρά) και καμιά φορά έχω ημικρανίες, ενώ η πίεση πέφτει σε φυσιολογικά επίπεδα. Η υπερτασιολόγος προσανατολίζεται σε ιδιοπαθή υπέρταση και σε ένα μήνα θα γνωρίζω σίγουρα αν αποκλειστεί το ενδεχόμενο του υπεραλδοστερονισμού (έχω γίνει γιατρός και εγώ). δεν με πιάνει κανένα χάπι και πραγματικά βρίσκομαι σε απόγνωση καθώς η γυναίκα μου, οι συγγενείς μου και οι φίλοι μου με έχουν βαρεθεί να λέω πονάω εδώ και εκεί, να έχω πίεση και να την μετράω συνεχώς. Πραγματικά που αλλού να πάω?

  5. #95
    KAI ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ .....ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ:!!!!!! ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ?

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    ρε ανθρωπε πως γινεται να μην σε πιανει κανενα χαπι και να σε πιανει λιγο αλκοολ?αυτα τα εχεις πει στους γιατρους?

  7. #97
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    1
    geia sas paidia!! eimai 17 k exw piesh 11/5 k lene einai xamili ti mporo na kanw giafto ?

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    να τρωσ αλατι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Quote Originally Posted by gennadios View Post
    geia sas paidia!! eimai 17 k exw piesh 11/5 k lene einai xamili ti mporo na kanw giafto ?
    ποιος το λέει??
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •