Τον θέλω αλλά..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31

    Τον θέλω αλλά..

    Καλησπέρα σε όλους,
    Το θέμα που με απασχολεί είναι το "κόλλημα" μου με ένα αγόρι. Γνωριζόμαστε καιρό, μου άρεσε αρκετό καιρό και πριν από δυο χρόνια προέκυψε μεταξύ μας κάτι ερωτικό. Βρισκόμουν σε σχέση εκείνη την περίοδο, αλλά είχαμε τσακωθεί και δεν μιλούσαμε με τη σχέση μου εκείνο το διάστημα. Τότε λοιπόν ουσιαστικά προσπάθησε να γίνει κάτι μεταξύ μας, με φίλησε και έλεγε ένα σωρό πράγματα για να θελήσω να γίνει κάτι μεταξύ μας.. ύστερα όμως από λίγο καιρό μου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει σχέση. Από τότε και ύστερα τον σκέφτομαι έντονα, μεταξύ μας έχουν γίνει πράγματα κάποιες φορές και άρεσε και στους δύο, όμως όπως θα φαντάζεστε, δεν θέλει σχέση γιατί λέει ότι προτεραιότητα είναι η δουλειά του κι ότι σε όσες σχέσεις έχει κάνει προκύπτει γκρίνια. Το θέμα είναι ότι εγώ τον θέλω πολύ, αλλά δεν ξέρω τι θα μπορούσα να κάνω είτε για να "ξεκολλήσω", είτε για να προσπαθήσω να είμαστε μαζί.. Το ξέρω ότι δεν γίνεται να πιέσω κάποιον αν δεν το θέλει.. Θέλει να συναντιόμαστε ουσιαστικά για σεξ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Εσύ γιατί τον θέλεις; είναι έξυπνος? Κάνει καλό σεξ? Είναι όμορφος? Τι? αυτός λέει δε σε θέλει γιατί δεν θέλει γκρίνια κ θέλει ν εργάζεται.

    Εσύ θέλεις έναν άνθρωπο που να μην κουει τους προβληματισμούς σου και να ασχοληται μαζί σου μόνο όταν θέλει σεξ?

  3. #3
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Sophia123 View Post
    Καλησπέρα σε όλους,
    Το θέμα που με απασχολεί είναι το "κόλλημα" μου με ένα αγόρι. Γνωριζόμαστε καιρό, μου άρεσε αρκετό καιρό και πριν από δυο χρόνια προέκυψε μεταξύ μας κάτι ερωτικό. Βρισκόμουν σε σχέση εκείνη την περίοδο, αλλά είχαμε τσακωθεί και δεν μιλούσαμε με τη σχέση μου εκείνο το διάστημα. Τότε λοιπόν ουσιαστικά προσπάθησε να γίνει κάτι μεταξύ μας, με φίλησε και έλεγε ένα σωρό πράγματα για να θελήσω να γίνει κάτι μεταξύ μας.. ύστερα όμως από λίγο καιρό μου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει σχέση. Από τότε και ύστερα τον σκέφτομαι έντονα, μεταξύ μας έχουν γίνει πράγματα κάποιες φορές και άρεσε και στους δύο, όμως όπως θα φαντάζεστε, δεν θέλει σχέση γιατί λέει ότι προτεραιότητα είναι η δουλειά του κι ότι σε όσες σχέσεις έχει κάνει προκύπτει γκρίνια. Το θέμα είναι ότι εγώ τον θέλω πολύ, αλλά δεν ξέρω τι θα μπορούσα να κάνω είτε για να "ξεκολλήσω", είτε για να προσπαθήσω να είμαστε μαζί.. Το ξέρω ότι δεν γίνεται να πιέσω κάποιον αν δεν το θέλει.. Θέλει να συναντιόμαστε ουσιαστικά για σεξ..
    Καλησπέρα Σοφία. Εσυ απο αυτό τον άνθρωπο τι ακριβώς θες; Σχέση; Να περνάτε καλά; Να κάνετε μονο σεξ; τι;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Είναι 30 χρόνων, όμορφος, κοινωνικός, ομιλητικός και πολύ καλός στο σεξ. Μου έχει πει πολλές φορές πόσο του αρέσει κι εκείνου και πόσο ταιριάζουμε σε αυτό το κομμάτι. Εγώ είμαι 26 χρόνων, πιο ντροπαλή γενικά, δεν θα έκανα κάτι με κάποιον αν δεν μου άρεσε πολύ.. Όταν συναντιομαστε τα φιλιά είναι πολύ έντονα και μάλιστα την τελευταία φορά είπε ότι έχει χρόνια να φιληθεί έτσι. (τώρα αλήθεια, ψέματα;) Του είπα ότι τον σκέφτομαι γενικά συχνά και με πήρε αγκαλιά και χαμογέλασε. Θα ήθελα να δοκιμάσω να είμαι μαζί του, αλλά και φοβάμαι και επίσης είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα κάνει πίσω αν του το προτείνω.. Πλαγίως πάλι δεν θεωρώ έντιμο να κινηθώ.. Γενικά πριν γίνει κάτι ανά διαστήματα πχ μια φορά το εξάμηνο βγαίναμε ως φίλοι γιατί ήμασταν γνωστοί χρόνια. Δεν έχει θέμα να βγούμε και τώρα, αλλά δεν είναι ότι το επιδιώκει κιόλας

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Προφανώς δεν θέλω κάποιον μόνο για αυτό τον λόγο.. Αλλά νιώθω ότι δεν μπορώ να απεγκλωβιστώ από αυτήν την κατάσταση όσο περνάει ο καιρός

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Τουλάχιστον είναι ντόμπρος και ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει σχέση. Και συ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι αυτό. Αν θες προχωράς έτσι, αν δεν αναλώνεσαι δηλαδή, αλλιώς πας παρακάτω να βρεις κάτι να σε καλύπτει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Λίγο δύσκολο να αλλάξει στάση αυτός. Πόσο συχνά βρίσκεστε; Οι συναντησεις περιλαμβάνουν μόνο σεξ;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Καλά ναι.. Εφόσον εξαρχής δεν το χειρίστηκα σωστά αυτό πιστεύω κι εγώ όσο και να μην μπορώ να το πάρω απόφαση.. Περίπου μια φορά το μήνα.. Γενικά τον πρώτο καιρό είχαμε βγει έξω αρκετές φορές, μετά από κάποιο σημείο στο σπίτι συναντιομαστε, πίνουμε κάνα ποτό, συζητάμε..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Εγώ θα σε ρωτήσω ξανά. Εσύ γιατί τον θέλεις; φαντασιωνεσαι πχ να βγαίνετε κάθε μέρα μαζί να κάνετε σεξ κάθε μέρα κτλ κτλ. Αυτός δεν το θέλει προφανώς, για τους δικούς του λόγους. Αλλά στο έχει δείξει, στο έχει δηλώσει. Κι άλλοι άνθρωποι είναι 30 όμορφοι ομιλιτικοι και κοινωνικοί και ενδεχομένως ταιριάζεις σεξουαλικα μαζί τους, αλλά δεν τους θέλεις. Ερωτευόμαστε μια εικόνα αλλά η σχέση είναι μια κατάσταση, εννοώ πως νοιώθουμε ασφαλείς μέσα στην κατάσταση αυτή κι όχι απλά κομμάτι μιας εικόνας. Το να χεις κολλήσει με το σεξ το καταλαβαίνω.

    Γενικότερα, όταν κατακτήσεις κάποιον, τον βαριέσαι εύκολα μετά; ή νοιώθεις υποτιμητικά γι αυτόν; ή τον απομυθοποιεις; ή εάν ένας άνθρωπος αντικειμενικά όμορφος επιτυχημένος που σου αρέσει, αν εκδηλωθεί ερωτικά τι συναισθήματα σου δημιουργούνται?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Εσένα αυτή η επαφή δε σε αδειάζει περισσότερο; Φαντάζομαι τον συναντάς επειδή περνάς όμορφα αλλά έχεις και την ελπίδα ότι κάτι μπορεί να αλλάξει. Εμένα θα με άφηνε άδεια πιστεύω.

  11. #11
    Γεια σου σοφια!μας εκανες ξεκαθαρο οτι ο συγκεκριμενος σε θελει κ γενικοτερα ψαχνεσαι μονο για κρεββατι!
    Αυτο που δεν μας εκανες να καταλαβουμε ειναι αν ακομα εισαι σε αυτην την σχεση που ειχες...το οτι τοτε ειχατε τσακωθει δεν ειναι λογος να πας με αλλον!ειναι καθαρο κερατο...η βεντετα εγραψε κατι πολυ ωραιο περι αδειασματος...οντας εσυ μαθημενη σε σχεση κ ντροπαλη οπως λες...πως επετρεψες στον ευατον σου να υποκειψει σε κατι περιστασιακο διχως μελλον?κ αντε το εκανες...γιατι δεν το κοβεις λοιπον κ το συνεχιζεις...πεφτεις στο τρυπακι του...αρα απαντωντας στον τιτλο του ποστ σου...ειναι εσυ τι θελεις απο σενα?να εισαι σε ουσιαστικες σχεσεις η να αναλλωνεσαι απο δωκ κει,να κανεις μονο σεξ κ ολα καλα!μηπως λοιπον η απαντηση ερχεται απο σενα κ οχι απο αυτον!
    Μην νομισεις σε καμια περιπτωση οτι ο τονος μου ειναι σηκωμενος κ τα λογια μου ειρωνικα...αλλα κυριο κ μοναδικο σκοπο εχουν οπως κ ολων μεσα εδω...την επιλυση των προβληματων μας!μια ουσιαστικη γνωμη δηλ

  12. #12
    *μας εκανες ξεκαθαρο οτι ο συγκεκριμενος σε θελει κ γεμικοτερα ΨΑΧΝΕΤΑΙ μονο για κρεββατι...εννοουσα,αυτος δηλ...οχι εσυ!
    Αλλα πατωντας γρηγορα τα πληκτρα...γραφτηκε λαθος!στο λεω για να βγει το σωστο νοημα στην προταση μου!

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Αν κατάλαβα καλά:
    Αυτός θελει μόνο σεξ και εσύ σχέση.
    Και το ερώτημα είναι:
    Θα έκανες υποχώρηση,ώστε απλώς να είστε fuck buddies ή θα ήθελες να αλλάξει γνώμη και να έχετε σοβαρή σχέση?
    Γιατί το πρώτο είναι πιο πιθανό.Το 2ο δύσκολο μου φαίνεται.

  14. #14
    george1520
    Guest
    Αν θες σχέση.. Πρέπει να αλλάξεις στάση απέναντι του.. ή να αλλάξεις "συντροφό"

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Εγώ τον θέλω γιατί αισθάνομαι ότι είναι ένα κατάλληλο άτομο για εμένα και ως χαρακτήρας.. Δηλαδή έχει αρχές, είναι εργατικός, φιλότιμος και όταν κουβουντιαζουμε προχωράει η συζήτηση φυσικά.. Νιώθω ότι πιέζομαι όταν δεν μπορώ να του πω πολλά πράγματα λόγω της κατάστασης, όταν δεν μπορώ να τον πάρω τηλέφωνο απλώς γιατί μου λείπει.. Όταν είμαι μαζί με κάποιον δυστυχώς πέφτω στην παγίδα της συνήθειας μετά από 1-2 χρόνια και μπορεί να θεωρήσω κάποιον δεδομένο. Οι σχέσεις οι προηγούμενες ήταν σχετικά μεγάλες, 2 χρόνια και 4 χρόνια

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δε θελω να τη χασω αλλα...
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-2012, 22:06
  2. Replies: 3
    Last Post: 14-07-2010, 23:49
  3. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 13:58
  4. Θελω να βοηθησω αλλα πως?
    By gramle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2007, 15:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •