Ασχολούμαι ολο με χαπια και γιατρους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Ασχολούμαι ολο με χαπια και γιατρους

    Οπως λεω και στον τιτλο ολη την ωρα σκέφτομαι τα χαπια αν παίρνω το κατάλληλο αν θα γίνω καλα ποιο θα παρω μετα αν δεν με πιασει αυτο που παιρνω ολα αυτα εινα ψυχαναγκαστικα Στοιχεία;;;επισης ειμαι αναμεσα σε 4ψυχιάτρους και δεν μπορω να αποφασισω σε ποιον θα παω κ αυτο ψυχαναγκαστικο είναι;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Οπως λεω και στον τιτλο ολη την ωρα σκέφτομαι τα χαπια αν παίρνω το κατάλληλο αν θα γίνω καλα ποιο θα παρω μετα αν δεν με πιασει αυτο που παιρνω ολα αυτα εινα ψυχαναγκαστικα Στοιχεία;;;επισης ειμαι αναμεσα σε 4ψυχιάτρους και δεν μπορω να αποφασισω σε ποιον θα παω κ αυτο ψυχαναγκαστικο είναι;;;
    εχω πάθει 100% ακριβως το ίδιο στο παρελθον αρκετες φορες.....και διαβαζοντας δικα σου θεματα στο φορουμ μ θυμηζες οτι ειχα παθει κ παθαινω κατα καιρους.....και επερνα τους γιατρους με τη σειρα......ολοι λεγαν οτι ειναι ψυχαναγκαστικο και ιδψ αυτη η συμπεριφορα.......εφευγε αυτη η συμπεριφορα μου απο μονη της θα ελεγα και οταν εμενα σε ενα φαρμακο για καιρο

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εχω πάθει 100% ακριβως το ίδιο στο παρελθον αρκετες φορες.....και διαβαζοντας δικα σου θεματα στο φορουμ μ θυμηζες οτι ειχα παθει κ παθαινω κατα καιρους.....και επερνα τους γιατρους με τη σειρα......ολοι λεγαν οτι ειναι ψυχαναγκαστικο και ιδψ αυτη η συμπεριφορα.......εφευγε αυτη η συμπεριφορα μου απο μονη της θα ελεγα και οταν εμενα σε ενα φαρμακο για καιρο
    παιρνω ζολοφτ ενα μηνα τιποτα δν κανει πως σε περασε δηλαδη αυτη η εμμονη??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    παιρνω ζολοφτ ενα μηνα τιποτα δν κανει πως σε περασε δηλαδη αυτη η εμμονη??
    δεν εχω συνταγη δυστυχως......οσο παραξενο μπορει να σου φενεται περασε απο μονο του...αφου ειχα σιχαθει τον εαυτο μου κ κουραστει.....εχει υφεση κ εξαρση ακομα τ παλευω..............σε εντονη φαση....ειχα ξεκολλησει οταν ειχα μεινει σταθερος σε ενα φαρμακο για καιρο,2 3 μηνες ,αντιστεκοντας ετσι και στις σκεψεις για το πιο φαρμακο θα με σωσει...........περασε με cipralex20+λιθιο(γενικα υπαρχει μια ταση ψυχιατρων που θεωρει οτι το λιθιο βοηθα σε ψυχαναγκαστικη)..................κ� �ι τη δευτερη φορα που χα παθει το ιδιο θεμα ηρεμισα με seroxat30..........πιστευω πρεπει να αντισταθεις κ να μεινεις σε εναν γιατρο κ μια αγωγη για καιρο.......τα φαρμακα πανω κατω τα ιδια ειναι,,,,,,και εγω εχω δοκιμασει πολλα.....πχ επινα εφεξορ για 3 μηνες και οι εμμονες τιποτα,ημουν χαλια,ενω με σεροξατ σε 1 μηνα ηρεμισα,ειτε ηταν καιρος να ηρεμισω η το σεροξατ βοηθα πιο πολυ σε εμενα παντα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    επισης παει γυρω σε 8 ψυχιατρους εχω ροτησει......το ζολοφτ το δινουν 300 κ 400 σε ψυχαναγκαστικα....επειδη σκεφτομαι να το δοκιμασω κ γω

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    επισης παει γυρω σε 8 ψυχιατρους εχω ροτησει......το ζολοφτ το δινουν 300 κ 400 σε ψυχαναγκαστικα....επειδη σκεφτομαι να το δοκιμασω κ γω
    Δεν ειναι υπερβολη πανω απο την μεγιστη επιτρεπομενη δοση κ ο γιατρός μου το ειπε αλλα πολυ με φενεται ρε συ και δεν ξέρω αν διαφωνεις ολα τα σσρι με τον ιδιο τροπο δρουν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Δεν ειναι υπερβολη πανω απο την μεγιστη επιτρεπομενη δοση κ ο γιατρός μου το ειπε αλλα πολυ με φενεται ρε συ και δεν ξέρω αν διαφωνεις ολα τα σσρι με τον ιδιο τροπο δρουν
    ναι ολα τα σσρι με τον ιδιο τροπο δρουν.....βεβαια καποια ταση γιατρων θεωροι οτι συγκεκριμενα σσρι κανουν για συγκεκριμενες παθησεις πχ για ΙΔΨ λενε οτι καταλληλοτερα ειναι ζολοφτ,dumyrox και anafranil που δεν ειναι σσρι......αλλοι γιατροι θεωρουν οτι ολα τα σσρι ειναι το ιδιο ακριβως....αυτο πιστευω κ γω.....εμπειρικα χωρις να χω σπουδασει φαρμακολογια.............τωρα εγω προσωπικα θα ρισκαρα πανω απ την επιτρεπομενη δοση να παρω παγκοσμιως ετσι τα δινουν ρε συ

Similar Threads

  1. Έχει σταματήσει η ζωή μου και ασχολούμαι όλη μέρα με τους θορύβους των γειτόνων!
    By Αγχωμένη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 30-12-2022, 18:24
  2. Μήπως είμαι τρελός που ακόμα ασχολούμαι;
    By Jorge in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 129
    Last Post: 27-12-2016, 10:04
  3. Γιατρουσ??
    By georgegiorgos in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 11
    Last Post: 30-01-2010, 10:53
  4. Επιτροπή από γιατρούς
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 11-01-2010, 00:46
  5. Replies: 3
    Last Post: 14-04-2008, 23:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •