Ζαλη και θολουρα στο μυαλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    14

    Ζαλη και θολουρα στο μυαλο

    Καλησπέρα.. Θα σας πω τα πράγματα απο την αρχη.Στις αρχες Αυγουστου γνωρισα μια κοπελα.Και αυτη και εγω σαββατο βραδυ ειπαμε πως θελαμε να κάνουμε κατι.. ωραια μέχρι εδω. Την επόμενη μερα,εγω σαν πρωταρης με επιασε ενα τρομερό άγχος και σκεφτόμουνα συνέχεια πως θα την προσέγγισω και τι θα της λέω.. κακως βέβαια το μετανιώνω γιατί οπως αποδείχτηκε ηταν πολυ εύκολη .Τελως παντων εκει που το αγχος ειχε φτάσει στο μέγιστο ενιωσα να ανεβαίνει η θερμοκρασία μου στα υψη,σαν να καίγομαι σαν να χα 42 βαθμούς.Την ιδια μερα ενιωθα κάπως περίεργα αλλα βγηκα και ένιωθα σαν να μαι κουρασμένος .Την επόμενη μερα ενιωθα μια κόπωση σαν να μουν αρρωστος και μια υπνηλια ηπια μάλιστα και ενα δυνατό ουίσκι και με χτυπησε στο κεφαλι.Απο την επόμενη μερα ειχα μια περίεργη ενόχληση στο κεφαλι και άρχισε να εμφανιζεται αυτη η ζαλη και αυτη η θολουρα στο μυαλο .Τις επόμενες μερες αρχισα να αγχώνομαι σχετικά με το το ειναι αυτο και ειχα αποπροσανατολιστεί δεν ειχα αίσθηση τοπου και χρόνου .Συνέχισα να νιώθω μια ζαλη σαν να προέρχομαι απο μεθύσι η σαν να χω κάτσει 5 ωρες στον ηλιο.Εκανα μαγνητικη πηγα σε ωρλ οφθαλμίατρο εκανα εξετάσεις αίματος ολα καθαρα.Το εχω 1 μηνα πλεον και εχω αρχίσει να απελπίζομαι γιατι δεν περνάει. Εχω καταλήξει στο ότι αυτο εμφανίστηκε απο αυτη τη μερα που αγχωθηκα για τη κοπελα. Εγω παντως γενικά δεν αγχώνομαι καθόλου μονο εκεινη την περίοδο ημουν αγχωμένος .Α ξεχασα να αναφέρω οτι μια μερα που διαβασα παρόμοια ανάρτηση στο forum χαρηκα και το ίδιο βραδυ ημουν μια χαρα μέχρι που με ξαναπιασε το επόμενο πρωι.Τι να κανω;;
    Last edited by Pako23; 27-08-2019 at 01:53.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Pako23 View Post
    Καλησπέρα.. Θα σας πω τα πράγματα απο την αρχη.Στις αρχες Αυγουστου γνωρισα μια κοπελα.Και αυτη και εγω σαββατο βραδυ ειπαμε πως θελαμε να κάνουμε κατι.. ωραια μέχρι εδω. Την επόμενη μερα,εγω σαν πρωταρης με επιασε ενα τρομερό άγχος και σκεφτόμουνα συνέχεια πως θα την προσέγγισω και τι θα της λέω.. κακως βέβαια το μετανιώνω γιατί οπως αποδείχτηκε ηταν πολυ εύκολη .Τελως παντων εκει που το αγχος ειχε φτάσει στο μέγιστο ενιωσα να ανεβαίνει η θερμοκρασία μου στα υψη,σαν να καίγομαι σαν να χα 42 βαθμούς.Την ιδια μερα ενιωθα κάπως περίεργα αλλα βγηκα και ένιωθα σαν να μαι κουρασμένος .Την επόμενη μερα ενιωθα μια κόπωση σαν να μουν αρρωστος και μια υπνηλια ηπια μάλιστα και ενα δυνατό ουίσκι και με χτυπησε στο κεφαλι.Απο την επόμενη μερα ειχα μια περίεργη ενόχληση στο κεφαλι και άρχισε να εμφανιζεται αυτη η ζαλη και αυτη η θολουρα στο μυαλο .Τις επόμενες μερες αρχισα να αγχώνομαι σχετικά με το το ειναι αυτο και ειχα αποπροσανατολιστεί δεν ειχα αίσθηση τοπου και χρόνου .Συνέχισα να νιώθω μια ζαλη σαν να προέρχομαι απο μεθύσι η σαν να χω κάτσει 5 ωρες στον ηλιο.Εκανα μαγνητικη πηγα σε ωρλ οφθαλμίατρο εκανα εξετάσεις αίματος ολα καθαρα.Το εχω 1 μηνα πλεον και εχω αρχίσει να απελπίζομαι γιατι δεν περνάει. Εχω καταλήξει στο ότι αυτο εμφανίστηκε απο αυτη τη μερα που αγχωθηκα για τη κοπελα. Εγω παντως γενικά δεν αγχώνομαι καθόλου μονο εκεινη την περίοδο ημουν αγχωμένος .Α ξεχασα να αναφέρω οτι μια μερα που διαβασα παρόμοια ανάρτηση στο forum χαρηκα και το ίδιο βραδυ ημουν μια χαρα μέχρι που με ξαναπιασε το επόμενο πρωι.Να παω σε ψυχίατρο;
    .. καλησπερα. Καθαρο αγχοςειναι... το μυαλο παιζει παιχνιδια
    Ολες πι εξετασεις καλες αρα δεν ςχεις τιποτα. Απλα εχει καρφωθει εκει το μυαλο σου και το μεγενθυνεις. Προσπαθησς να το αγνοησεις για λιγοκαιρο καινα δςις οτι θα φυγει

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    14
    Απλα δεν ειναι καθόλου ευκολο να το βγάλω απο το μυαλο μου προσπαθώ αλλα δεν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με την κοπέλα τι έγινε τελικά;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    14
    Μια φαση καναμε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ήταν όπως τα περίμενες ή μήπως αγχώθηκες από εκεί;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    14
    Οταν την κάναμε την φαση ειχα ηδη μια εβδομάδα αυτη τη ζαλη και τη θολουρα οποτε δεν την ευχαριστήθηκα κι ολας

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι ειναι απο το ουισκυ

    το λες και εσυ εξαλου οτι την ακουσες απ αυτο θα συνδιαστηκε και με την αυξημενη θερμοκρασια που εχουμε αυτες τις μερες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω πιστευω οτι ειναι απο το ουισκυ

    το λες και εσυ εξαλου οτι την ακουσες απ αυτο θα συνδιαστηκε και με την αυξημενη θερμοκρασια που εχουμε αυτες τις μερες
    μα εχει περασει κανας μηνας απ οτι λεει το παιδι......δε θα υπαρχει ιχνος απο ουισκι στον οργανισμο,,,,και το χανγκοβερ δε κρατα πανω απο 2 μερες

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ξερω τι ειναι αυτο που περιγραφει εχω νιωσει και γω κατι παρομιο σαν συγχιση δεν αποκλειεται να εφαγες και κατι που σε πειραξε αν θες με πιστευεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ξερω τι ειναι αυτο που περιγραφει εχω νιωσει και γω κατι παρομιο σαν συγχιση δεν αποκλειεται να εφαγες και κατι που σε πειραξε αν θες με πιστευεις.
    τι ειναι αυτο που περιγραφει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά στο αρχικό μήνυμα γράφεις

    Quote Originally Posted by Pako23 View Post
    Εχω καταλήξει στο ότι αυτο εμφανίστηκε απο αυτη τη μερα που αγχωθηκα για τη κοπελα.
    Αφού λοιπόν όλα πήγαν καλά μαζί της, δεν θα έπρεπε να είσαι πλέον πιο χαλαρός; Ή βρήκες κάποιες άλλες σκέψεις να σε αγχώσουν; Μα ναι, βρήκες. Σε χτύπησε λίγο ένα ποτό κι από τότε έφερες την καταστροφή. Γενικά νομίζω ότι επειδή όπως λες ως τώρα δεν έτυχε να αγχωθείς τόσο, δεν ήσουν προετοιμασμένος για αυτό και το μυαλό σου μεγαλοποίησε μετά δυο απλά συμπτώματα και μπήκες σε φαύλο κύκλο. Άσε τους γιατρούς προς το παρόν και συνέχισε τη ζωή σου όσο σπαστικό κι αν σου φαίνεται που έχεις ζαλάδες και θολούρα. Βρες πράγματα να κάνεις που θα απασχολούν τις σκέψεις σου δημιουργικά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Φίλε όπως λέει και η Σόνια το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να μην κάθεσαι στα αυγά σου και να κάνεις τις ίδιες και τις ίδιες σκέψεις. Ζήσε κανονικά τη ζωή σου σαν να μην το είχες. Δεν είναι εύκολο, αλλά μετά τα πρώτα ζόρια θα δεις θα είναι καλύτερη η κατάσταση. Τα έχω περάσει και εγώ κάτι τέτοια.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    14
    Παιδια συνειδητοποίησα οτι ειναι τελειως ψυχολογικό.. χθες έκανα μια τεράστια προσπάθεια να ξεχάσω οτι εχω ζαλη και θολουρα και.. έπιασε!!Με έπιασε βέβαια πονοκεφαλος απο την προσπάθεια. Ημουν καλα μέχρι και σήμερα το μεσημέρι οπου σκεφτόμουν αν θα με ξαναπιασει και τελικά με ξαναπιανει.Πρεπει να βρω τρόπο να το ξεχασω μονιμα!!

Similar Threads

  1. Μονιμη ζαλαδα, βαρος στο κεφαλι και θολουρα στο μυαλο.
    By walkinline in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 52
    Last Post: 09-03-2024, 21:27
  2. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΖΑΛΗ
    By rose45 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-2019, 00:28
  3. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 01:40
  4. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 18:13
  5. η ζαλη ως συμπτωμα
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 03-09-2009, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •