ΜΙΝΙΤΡΑΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546

    ΜΙΝΙΤΡΑΝ

    Ξερει καποιος ενα το μινιτραν πιανει αμεσα?εννοω εντος 1 2 ωρων?ή ειναι σαν τα αλλα αντικταταθλιπτικα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Κανενα αντικαταθλιπτικο δεν πιανει αμεσως. Θελουν βδομαδες για να δουλεψουν, και αυτο γιατι οταν ο οργανισμος πλεον αποκτα περισσοτερη σεροτονινη, ο εγκεφαλος χτιζει νεους υποδοχεις σεροτονινης για να μπορει να την χρησιμοποιησει, οποτε ειναι μια διαδικασια βδομαδων. Αντικαταθλιπτικο φαρμακο ή βοτανο δεν ξερω κανενα που να πιανει αμεσως, Αν ξερει καποιος κατι ας μας πει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by stefamw View Post
    Κανενα αντικαταθλιπτικο δεν πιανει αμεσως. Θελουν βδομαδες για να δουλεψουν, και αυτο γιατι οταν ο οργανισμος πλεον αποκτα περισσοτερη σεροτονινη, ο εγκεφαλος χτιζει νεους υποδοχεις σεροτονινης για να μπορει να την χρησιμοποιησει, οποτε ειναι μια διαδικασια βδομαδων. Αντικαταθλιπτικο φαρμακο ή βοτανο δεν ξερω κανενα που να πιανει αμεσως, Αν ξερει καποιος κατι ας μας πει.
    κ εγω αυτο ξερω κ πιστευω.....αλλα ακουσα απο αρκετα ατομα οτι τους επιασε κατσαστολη αμεσα....πιθανον να ειναι απ το αντιψυχωτικο που εχει μεσα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αληθεια ειναι , το πηρα για 3 μερες , ουτε να περπατησω μπορουσα απ την καταστολη ...λογω του αντιψυχωτικου μαλλον , σαν ασκημο μεθυσι ηταν , οποτε το σταματησα αμεσως .....και πηρα την μικροτερη δοση ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω διάθεση απόκτησα μετα απο τον χρόνο. Γιατί με αυξάνει σταδιακά μέχρι να φτάσω στη μέγιστη δόση που ειμαι τωρα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. Ζαναξ με μινιτραν
    By tzina2012 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2017, 16:59
  2. ΜΙΝΙΤΡΑΝ
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 02-10-2008, 23:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •