Αντικαταθλιπτικα και ουσιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10

    Αντικαταθλιπτικα και ουσιες

    Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι τον τελευταίο καιρό εδώ κι 2 μισι βδομάδες παίρνω cipralex τα οποία μ τα έγραψε ο ψυχίατρος το θέμα είναι ότι καπνίζω και χόρτο αλλά όχι πολύ μαζί με κάτι φίλους μου κάι έχω κάνει και 2 με 3 γραμμές κόκα ένα βράδυ που βγήκα λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την θεραπεία μου? Οκ για την κόκα καταλαβαίνω ότι είναι αρκετά λάθος και δεν θα κάνω αυτόν τον καιρό ξανά αλλά για τον χόρτο δνε μ φενεται και πολύ κακό αυτά ????

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Χόρτο με αντικαταθλιπτικό ο τέλειος συνδυασμός για να ανοίξεις ψυχωση

  3. #3
    Αν ειναι χαλια και η ποιοτητα bad trip και τα μυαλα αλλου. Μεχρι ενα ποτηρι κρασι ή μια μπυρα συστηνουν για να μη γινεται κοκτειλ αλληλεπιδρασης και παθεις μεγαλυτερη ζημια.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Η αλήθεια είναι ότι μ είπε και ο γιατρός να μην κάνω χρήση ουσιών μαζί με τα φάρμακα αλλά λίγο χόρτο πόσο κακω να μ κάνει ρε παιδιά εντάξει μετά την δουλεία πίνω απλά 1 με 2 τσιγάρα με 2 παιδιά καλή ποιότητας όσο για το αλκοόλ τον ρωτήσα και μ ειπε ότι δεν υπάρχει θέμα απλά να μην πίνεις με το που παίρνεις το χαπάκι το έχω ψάξει και στο ίντερνετ το θέμα με το χόρτο και βρίσκω ότι δεν είναι και τόσο καταστροφικό είναι και πολύ καλή ποιότητα κάνω και ψυχοθεραπεία αρκετά χρόνια για αλλά πρόβλημα που είχα. Τελος πάντων άμα είναι έτσι όπως λέτε θα το σταματήσω σίγουρα δνε θελω να πάθω μεγαλύτερη ζημιά

  5. #5
    Εσυ πως νιωθεις βασικα απο το κοκτειλ; Αν επιτρεπεται ξεκινησες αγωγη εξαιτιας;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Είναι λίγο μεγάλη ιστορία ρε φίλε και λίγο μπερδεύτικη θα προσπαθήσω να στην εξηγήσω. Ξεκινήσει ψυχοθεραπεία πριν 3 επηδει κολουσα λίγο στο λόγο και είχα και κάπια θέματα αυτοπεποίθησης τέλος πάντων πέρασαν τα χρόνια και αποφάσισα να σπουδάσω ψυχολογοα στην κυπρο και γενικότερα με ειχε βοηθήσει η ψυχοθεραπεία να δυναμώσω αλλά τον τελευταίο καιρό είχα πολύ άγχος γιατί σκεφτομε συνέχεια αν πρέπει να σταματήσω η όχι και μ είχε προκαλέσει μεγάλη εντάσσει αυτό το δίλημμα γιαρι εγώ δνε θεκω να χάσω την ψυχολόγο μ και τέλος πάντων το συζητάω συνέχεια μαζί της αλλά δεν βγαίνει άκρη και εν μπορουσα ανακουφίστε με τίποτα και συν ότι επέλεξε να σπουδάσω ψυχολογια στην κυρπο σε ιδιωτικο Πανεπιστήμιο πέρυσι που τελείωσα από τις παννεληνεις και ώρα ανυσηχω ότι το επέλεξα επιρεασμενος από την ψυχολόγο μου δηλαδή πάνω που είχα βάλει μια τάξη στην ζωή μ είναι λες και έχω γυρίσει στο μηδέν πάλι αυτά τα λιγα ????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Απαγορεύεται δια ροπάλου.Ποτέ ουσίες με αντικαταθλιπτικά,μη το ξανακάνεις,θα το μετανιώσεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    10
    Ναι καταλαβαίνω ακιε γω αυτό που μ λέτε δηλαδή ότι είναι λάθος αυτό που κάνω απλά είναι η διασκεδη τώρα με τους φίλους μ και είναι κάπως περίεργη η κατάσταση

  9. #9
    Ξεκινησες ψυχοθεραπεια. Μετα πηγες σε ιδιωτικο ψυχολογιας. Δεν εισαι σιγουρος για την επιλογη σου. Εχεις αγχωθει αν θα το τελειωσεις ή αν θα το αφησεις. Καταληγεις με κοκτειλ και παρεα και ξεχνιεσαι. Σωστα μεχρι εδω;
    Εισαι νεος για να διαλεξεις αλλες σπουδες. Μην κολλησεις στη λουπα ουσιες αγχος αγχος ουσιες. Το νου σου. Η καθημερινη χρηση γαρου ανετα φερνει ενα επεισοδιο. Ποιο ειναι το χειροτερο που μπορει να συμβει αν φυγεις απο το πανεπιστημιο αυτο;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    κανενα προβλημα με το χορτο, αλλα οχι σκανκ.! Προσωπικα το κανω πολυ καιρο και ειμαι ολυ καλα! Ομως θα πρεπει να ξερουμε οτι το χασις δεν ειναι για ολους το ιδιο, ειδικα η πικιλια σατιβα που καταναλονουμε! μπορει σε καποιους ανθρωπους -ειδικα σε οσους εχουν σχιζοφρενεια - να τους πειραξει! Εμενα ομως, ευτηχως ανηκω στους τυχερους που την ακουω καλα και λιωνω στο γελιο!
    Το αλκοολ εαν γινει χρηση μαζι με το χαπι το κακο ειναι οτι δεν δρα το χαπι, δεν θα παθεις κατι η παρενεργεια αλλα θα ειναι σαν να μην το παιρνεις, αρα καλητερα να το κανεις σε αλλην ωρα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    η αληθεια ειναι οτι με το χορτο δεν εχω μεγαλη εμπειρια η μονη εμπειρια που εχω ειναι οταν τα ηπια στην εφηβεια εκει ανοιξαν οι πυλες της ψυχωσης και μετα το ριξα στην ηρωινη για να γλυτωσω και τα εκανα ακομη χειροτερα...
    αλλα αργα η γρηγορα με το χορτο ανοιγεις ψυχωση η κρισεις πανικου αν εισαι νευρωτικος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    κανενα προβλημα με το χορτο, αλλα οχι σκανκ.! Προσωπικα το κανω πολυ καιρο και ειμαι ολυ καλα! Ομως θα πρεπει να ξερουμε οτι το χασις δεν ειναι για ολους το ιδιο, ειδικα η πικιλια σατιβα που καταναλονουμε! μπορει σε καποιους ανθρωπους -ειδικα σε οσους εχουν σχιζοφρενεια - να τους πειραξει! Εμενα ομως, ευτηχως ανηκω στους τυχερους που την ακουω καλα και λιωνω στο γελιο!
    Το αλκοολ εαν γινει χρηση μαζι με το χαπι το κακο ειναι οτι δεν δρα το χαπι, δεν θα παθεις κατι η παρενεργεια αλλα θα ειναι σαν να μην το παιρνεις, αρα καλητερα να το κανεις σε αλλην ωρα.
    Μη λες πραγματα τα οποια δεν στεκουν.Εμενα ο γιατρος μου απαγορευσε το χορτ με τα χαπια.Δια ροπαλου κιολας.Επισης το αλκοολ με τα χαπια απλα ενισχυει τη χρηση,δεν ειναι οτι δε δρα.Μη λετε πραγματα που βγαζετε απο την κουτρα σας
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    και στην τελικη σιγα το ναρκωτικο....

  14. #14
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    η αληθεια ειναι οτι με το χορτο δεν εχω μεγαλη εμπειρια η μονη εμπειρια που εχω ειναι οταν τα ηπια στην εφηβεια εκει ανοιξαν οι πυλες της ψυχωσης και μετα το ριξα στην ηρωινη για να γλυτωσω και τα εκανα ακομη χειροτερα...
    αλλα αργα η γρηγορα με το χορτο ανοιγεις ψυχωση η κρισεις πανικου αν εισαι νευρωτικος
    Εχω πιει ποιοτικο και εχω νιωσει τελεια. Μου ειχαν δωσει ενα σε παρεα κ ηταν ποτισμενο με LSD μου ειπαν μετα;; Μεγαλη φρικη. Αυτα πριν τον ψυχιατρο. Παρολαυτα η μεγαλυτερη ελξη μου το αλκοολ. Και ο panou αν θυμαμαι σωστα σταματησε την ηρωινη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    αυτος εχει κανει αντικατασταση την πρεζα με το χορτο εγω ειμαι σε πληρη αποχη δεν πινω ουτε αλκοολ εχω παραδεχτει και εχει αποδειχτει οτι δεν μπορω να ελεγξω καμια ουσια που αλλαζει την ψυχικη διαθεση

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. θεραπεία και ουσίες.
    By drums_of_doom in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 30-01-2013, 00:02
  2. τσιγάρο και ουσίες
    By flu in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2011, 21:50
  3. Ψυχεδελικές ουσίες
    By apathy in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 02-10-2009, 16:14
  4. ψυχοτροπες ουσιες
    By Arsi in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 18-08-2008, 02:50
  5. Εθιστικές ουσίες
    By anasia in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2006, 22:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •