ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ Η' ΨΥΧΩΣΗ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    10

    ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ Η' ΨΥΧΩΣΗ?

    Εκανα το λάθος να πιστέψω οτι τα ΤΑΡΩ θα μου έδιναν λυσεις (....) και έτσι προσπάθησα να δώ τι θα γίνει στο μέλλον και τώρα έχω εγκλωβίσει τη ζωή μου σε πράγματα που δεν είδα ποτέ ακριβώς αλλα μου έμεινε ο φόβος οτι θα συμβούν.
    Παντοτε είχα μια τάση να πιστευω οτι μπορω να δω παραπέρα του τώρα, δεν ήταν αρκετό το τώρα.
    Η ζωή μόυ έχει εκλωβιστέι μεσα σε σημαδια, λεξεις , αριθμούς που προμηνύουν κάτι, έχω γίνει καχύποπτη με όλους και με όλα. φοβάμαι και κανένας δεν το ξέρει..τρέμει η ψυχή μου.
    Μπαινει η λογική μου και λεει δες την ουσιά δες ποιους έχεις γύρω σου δες τι κάνουν και όχι τι έχουν σκοπο να κανουν.
    ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ και δεν μπορω να σταματήσω.
    Υπαρχουν Τ Ο Σ Α Π Ο Λ Λ Α που θελω να συζητήσω και να πω σε πολλα απο τα θεματα που είδα στο forum δεν ήξερα απο που να αρχίσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Γεια σου Ιλσα κ καλως ηλθες.Ειμαστε εδω για να σε ακουσουμε κ να συζητησουμε οτι θελεις.Ποσων χρονων εισαι?;)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    Kαλη μου και μονο το γεγονος οτι γραφεις \'\'ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ\'\' Kαι μαλιστα με κεφαλαια γραμματα,ειτε εννοεις σε σωματικο ειτε σε ψυχολογικο τομεα,δειχνει τη δυσκολη κατασταση στην οποια βρισκεσαι.Ζητα τη βοηθεια ενος ειδικου..Η ψυχικη σου ηρεμια ειναι εξαιρετικα σημαντικη και πολυτιμη.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38
    :(τι θα πει κάνω κακό στον εαυτό μου;αν ήταν να ξέρουμε το μέλλον θα το ξέραμε.επειδή ασχολουμαι κ εγώ αλλά δεν κολάω σου λέω ότι η ανώτερη δύναμη που υπάρχει είναι γύρω μας κ μας προστατεύει με αγγέλους που είναι εδώ για αυτό το σκοπό εάν μου δώσεις το λόγο σου ότι θα δεις τα πράγματα αλλιώς έχω να σου προτείνω βιβλία ως τότε μπες στο kryon.gr είναι κάποια από τα μαθήματα που έχω πάρει από ενεργειακούς θεραπευτές.για αρχή πέτα τα ταρώ.όλοι είμαστε ψυχές ήρθαμε για να πάρουμε κάποια μαθήματα κ να εξελιχθούμε μέσα από αυτά ή να μείνουμε χωρίς να μάθουμε κάτι κ να ξαναέρθουμε για να τελειώνουμε με αυτό.η συνειδητότητα μας είναι κλειστή κ μόνο οι μεγάλοι δάσκαλοι,σε όλες τις θρησκείες βλέπουν μπροστά απλά γιατί αυτοί μπορούν να το διαχειριστούν.το τρίτο μάτι σ\'αυτούς είναι ανοιχτό σε μας όχι,οι θεραπευτές μπορούν να το ανοίξουν αλλά δεν το κάνουν γιατί μπορεί να τρελλαθουμε.δεν είμαστε έτοιμοι για αυτό.πολύ σύντομα θα αρχίσει να γίνεται κ σε μας μάθημα η αγάπη για τον ανθρωπο κ τη φύση κ όχι για τα υλικά αγαθά.οποιοι το αντέξουν θα μείνουν οι υπόλοιποι θα φύγουν.είναι απλά τα πράγματα γύρω μας υπάρχει αγάπη κ πρέπει να δώσουμε για να πάρουμε.καλημέρα φιλιά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by ilsa
    Εκανα το λάθος να πιστέψω οτι τα ΤΑΡΩ θα μου έδιναν λυσεις (....) και έτσι προσπάθησα να δώ τι θα γίνει στο μέλλον και τώρα έχω εγκλωβίσει τη ζωή μου σε πράγματα που δεν είδα ποτέ ακριβώς αλλα μου έμεινε ο φόβος οτι θα συμβούν.
    Παντοτε είχα μια τάση να πιστευω οτι μπορω να δω παραπέρα του τώρα, δεν ήταν αρκετό το τώρα.
    Η ζωή μόυ έχει εκλωβιστέι μεσα σε σημαδια, λεξεις , αριθμούς που προμηνύουν κάτι, έχω γίνει καχύποπτη με όλους και με όλα. φοβάμαι και κανένας δεν το ξέρει..τρέμει η ψυχή μου.
    Μπαινει η λογική μου και λεει δες την ουσιά δες ποιους έχεις γύρω σου δες τι κάνουν και όχι τι έχουν σκοπο να κανουν.
    ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ και δεν μπορω να σταματήσω.
    Υπαρχουν Τ Ο Σ Α Π Ο Λ Λ Α που θελω να συζητήσω και να πω σε πολλα απο τα θεματα που είδα στο forum δεν ήξερα απο που να αρχίσω.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί - και μάλιστα νέοι άνθρωποι κυρίως - καταγίνονται με πράγματα ανόητα και ταλαιπωρούν την ψυχούλα τους χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος. Τι θα επι ταρώ , μαντείες, μελλοντολογίες , κι εν γένει βλακείες και πράσινα άλογα ? Συγγνώμη για τον τόνο μου, αλλά θεωρώ ανήκουστο κάποιος / α , αντί να προσπαθεί να οργανώσει τη ζωή του σε μια κοινωνία που οι δομές της, οικονομικές, ακαδημαικές, υγείας, πρόνοιας κλπ μας κάνουν να ασφυκτιούμε, αντί να προσπαθούμε ο καθένας μόνος του κι όλοι μαζί συλλογικά να βελτιώσουμε την ποιότητα ζωής μας, εμείς ψάχνουμε να βρούμε τρόπους για να μάθουμε το μέλλον μας ? Η μαγεία της ζωής είναι ακριβώς αυτό: το ότι δεν γνωρίζουμε το μέλλον μας, δεν ξέρουμε τι ξημερώνει κι έτσι , διατηρούμε άσβεστη μέχρι την τελευταία μας πνοή την ελπίδα πως τα πράγματα και καλά να είναι, μπορούν να γίνουν ακόμη καλύτερα..Το απρόσμενο και αναπάντεχο, είναι το αλατοπίπερο. Χωρίς αυτά θα ζούσαμε μια ζωή ανούσια και άνοστη, θα ζούσαμε \"τη μέρα της μαρμότας\" κι αν έχεις δει την ταινία, δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο παράδειγμα από την απελπισία που μπορεί να οδηγήσει η γνώση και της παραμικρής λεπτομέρειας της επόμενης μέρας...

    Το να μπλέκει κάποιος με ταρώ, μελλοντολογίες, αστρολογίες και κάθε λογής ηλιθιολογίες , το μόνο που μπορεί να του συμβεί είναι ακριβώς αυτό που συνέβη σε σένα Ίλσα : Όχι να μάθει το μέλλον του (όποιος σου το έχει υποσχεθεί αυτό είναι σαλτιμπάγκος), αλλά να εγκλωβιστεί στη φοβία πως θα μπορούσε να συμβεί !!

    Αντιλαμβάνομαι πως τώρα καταλαβαίνεις τι ανοησία διέπραξες. Εξέθεσες την ψυχική σου ηρεμία και την έμπλεξες σ\' ένα φαύλο κύκλο, χωρίς επαναλαμβάνω να υπάρχει κανένας λόγος. Η μόνη λύση είναι να ξεκολλήσεις ΜΟΝΗ ΣΟΥ από εκεί που κόλλησες. Να πείσεις τον εαυτό σου πως δεν υπάρχει κανείς μα κανείς τρόπος να μάθει κανείς το μέλλον του, αυτά είναι όλα παπαρολογίες και δυσειδαιμονίες μεσαιωνικές, δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις απολύτως κανένα κακό, γιατί αυτά όλα που σου \"είπαν\" τα ταρώ, είναι ανοησίες, βλακείες και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Αν πάραυτα πιστεύεις πως δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις μόνη σου, ζήτα την βοήθεια ειδικού πριν κολλήσεις με περίεργες εμμονές...
    Καλό κουράγιο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by ΜΑΤΙΝΑ
    :(τι θα πει κάνω κακό στον εαυτό μου;αν ήταν να ξέρουμε το μέλλον θα το ξέραμε.επειδή ασχολουμαι κ εγώ αλλά δεν κολάω σου λέω ότι η ανώτερη δύναμη που υπάρχει είναι γύρω μας κ μας προστατεύει με αγγέλους που είναι εδώ για αυτό το σκοπό εάν μου δώσεις το λόγο σου ότι θα δεις τα πράγματα αλλιώς έχω να σου προτείνω βιβλία ως τότε μπες στο kryon.gr είναι κάποια από τα μαθήματα που έχω πάρει από ενεργειακούς θεραπευτές.για αρχή πέτα τα ταρώ.όλοι είμαστε ψυχές ήρθαμε για να πάρουμε κάποια μαθήματα κ να εξελιχθούμε μέσα από αυτά ή να μείνουμε χωρίς να μάθουμε κάτι κ να ξαναέρθουμε για να τελειώνουμε με αυτό.η συνειδητότητα μας είναι κλειστή κ μόνο οι μεγάλοι δάσκαλοι,σε όλες τις θρησκείες βλέπουν μπροστά απλά γιατί αυτοί μπορούν να το διαχειριστούν.το τρίτο μάτι σ\'αυτούς είναι ανοιχτό σε μας όχι,οι θεραπευτές μπορούν να το ανοίξουν αλλά δεν το κάνουν γιατί μπορεί να τρελλαθουμε.δεν είμαστε έτοιμοι για αυτό.πολύ σύντομα θα αρχίσει να γίνεται κ σε μας μάθημα η αγάπη για τον ανθρωπο κ τη φύση κ όχι για τα υλικά αγαθά.οποιοι το αντέξουν θα μείνουν οι υπόλοιποι θα φύγουν.είναι απλά τα πράγματα γύρω μας υπάρχει αγάπη κ πρέπει να δώσουμε για να πάρουμε.καλημέρα φιλιά!
    Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by ilsa
    Εκανα το λάθος να πιστέψω οτι τα ΤΑΡΩ θα μου έδιναν λυσεις (....)

    Συχνά οι άνθρωποι, ψάχνουν να βρουν τις λύσεις σε κάτι που βρίσκεται έξω απο αυτούς...και έτσι προσπάθησα να δώ τι θα γίνει στο μέλλον και τώρα έχω εγκλωβίσει τη ζωή μου σε πράγματα που δεν είδα ποτέ ακριβώς αλλα μου έμεινε ο φόβος οτι θα συμβούν.

    Συχνά οι άνθρωποι θέλουν να απαλύνουν την αγωνία τους απο το απρόβλεπτο της ύπαρξης και να προλάβουν το μελλούμενο.
    Παντοτε είχα μια τάση να πιστευω οτι μπορω να δω παραπέρα του τώρα, δεν ήταν αρκετό το τώρα.

    Το λες και μόνη σου. Αν καταφέρεις να κάνεις το ΤΩΡΑ να σου είναι αρκετό, θα σταματήσεις να προσκολλάσαι στα μελλοντικά ΜΗΠΩΣ..
    Η ζωή μόυ έχει εκλωβιστέι μεσα σε σημαδια, λεξεις , αριθμούς που προμηνύουν κάτι,
    Μα καλή μου, φυσικό είναι να νιώθεις έτσι... Εχω την εντύπωση ακούγοντάς σε, οτι την ζωή σου δεν την ΖΕΙΣ, παρά την ερμηνεύεις σαν χρησμό που έχει κάτι να αποκαλύψει για το μέλλον.

    έχω γίνει καχύποπτη με όλους και με όλα.
    Αρα έχεις πάρει αποστάσεις απο τους γύρω, έχεις σταματήσει να εμπιστεύεσαι τους άλλους... φοβάμαι και κανένας δεν το ξέρει..τρέμει η ψυχή μου.

    Και πως να το μάθει, αφού έχεις ορθώσει γύρω σου τείχη? Ενα καλό πρώτο βήμα, είναι οτι μοιράζεσαι μαζί μας τους φόβους σου.
    Μπαινει η λογική μου και λεει δες την ουσιά δες ποιους έχεις γύρω σου δες τι κάνουν και όχι τι έχουν σκοπο να κανουν.

    Αρα, κα΄τι μέσα σου σου φωνάζει \"Μείνε στο χειροπιαστό κομμάτι, στα γεγονότα, κι ΟΧΙ στην ερμηνεία σου γι αυτά\".. Κι εσύ δεν το ακούς.
    ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ και δεν μπορω να σταματήσω.

    Να είσαι σίγουρη πως μπορείς, αρκεί να το θελήσεις πραγματικά.
    Υπαρχουν Τ Ο Σ Α Π Ο Λ Λ Α που θελω να συζητήσω και να πω σε πολλα απο τα θεματα που είδα στο forum δεν ήξερα απο που να αρχίσω.

    Σημασία έχει οτι άρχισες απο κάπου... ακόμα κι αν πεις τα μισά απο αυτά που θέλεις, πάλι κερδισμένη θα είσαι, κι εσύ κι εμείς:)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by sabb
    Originally posted by ΜΑΤΙΝΑ
    :(τι θα πει κάνω κακό στον εαυτό μου;αν ήταν να ξέρουμε το μέλλον θα το ξέραμε.επειδή ασχολουμαι κ εγώ αλλά δεν κολάω σου λέω ότι η ανώτερη δύναμη που υπάρχει είναι γύρω μας κ μας προστατεύει με αγγέλους που είναι εδώ για αυτό το σκοπό εάν μου δώσεις το λόγο σου ότι θα δεις τα πράγματα αλλιώς έχω να σου προτείνω βιβλία ως τότε μπες στο kryon.gr είναι κάποια από τα μαθήματα που έχω πάρει από ενεργειακούς θεραπευτές.για αρχή πέτα τα ταρώ.όλοι είμαστε ψυχές ήρθαμε για να πάρουμε κάποια μαθήματα κ να εξελιχθούμε μέσα από αυτά ή να μείνουμε χωρίς να μάθουμε κάτι κ να ξαναέρθουμε για να τελειώνουμε με αυτό.η συνειδητότητα μας είναι κλειστή κ μόνο οι μεγάλοι δάσκαλοι,σε όλες τις θρησκείες βλέπουν μπροστά απλά γιατί αυτοί μπορούν να το διαχειριστούν.το τρίτο μάτι σ\'αυτούς είναι ανοιχτό σε μας όχι,οι θεραπευτές μπορούν να το ανοίξουν αλλά δεν το κάνουν γιατί μπορεί να τρελλαθουμε.δεν είμαστε έτοιμοι για αυτό.πολύ σύντομα θα αρχίσει να γίνεται κ σε μας μάθημα η αγάπη για τον ανθρωπο κ τη φύση κ όχι για τα υλικά αγαθά.οποιοι το αντέξουν θα μείνουν οι υπόλοιποι θα φύγουν.είναι απλά τα πράγματα γύρω μας υπάρχει αγάπη κ πρέπει να δώσουμε για να πάρουμε.καλημέρα φιλιά!
    Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα....
    Matina,
    τα όσα γράφεις μου θυμίζουν την θεώρηση του OSHO, χτές μάλιστα διάβαζα το βιβλίο που έχει γράψει για τα ενεργειακά πεδία και τα τσάκρας..

    Μου αρέσει πολύ να μαθαίνω θεωρήσεις και φιλοσοφίες, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι τις υιοθετώ, απλά τις μελετώ.

    Εμένα με εκφράζουν περισσότερο οι κοσμικοί φιλόσσοφοι, αλλά φυσικά αυτό είναι επιλογή του καθενός.

    Φιλάκια!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by weird
    Originally posted by sabb
    Originally posted by ΜΑΤΙΝΑ
    :(τι θα πει κάνω κακό στον εαυτό μου;αν ήταν να ξέρουμε το μέλλον θα το ξέραμε.επειδή ασχολουμαι κ εγώ αλλά δεν κολάω σου λέω ότι η ανώτερη δύναμη που υπάρχει είναι γύρω μας κ μας προστατεύει με αγγέλους που είναι εδώ για αυτό το σκοπό εάν μου δώσεις το λόγο σου ότι θα δεις τα πράγματα αλλιώς έχω να σου προτείνω βιβλία ως τότε μπες στο kryon.gr είναι κάποια από τα μαθήματα που έχω πάρει από ενεργειακούς θεραπευτές.για αρχή πέτα τα ταρώ.όλοι είμαστε ψυχές ήρθαμε για να πάρουμε κάποια μαθήματα κ να εξελιχθούμε μέσα από αυτά ή να μείνουμε χωρίς να μάθουμε κάτι κ να ξαναέρθουμε για να τελειώνουμε με αυτό.η συνειδητότητα μας είναι κλειστή κ μόνο οι μεγάλοι δάσκαλοι,σε όλες τις θρησκείες βλέπουν μπροστά απλά γιατί αυτοί μπορούν να το διαχειριστούν.το τρίτο μάτι σ\'αυτούς είναι ανοιχτό σε μας όχι,οι θεραπευτές μπορούν να το ανοίξουν αλλά δεν το κάνουν γιατί μπορεί να τρελλαθουμε.δεν είμαστε έτοιμοι για αυτό.πολύ σύντομα θα αρχίσει να γίνεται κ σε μας μάθημα η αγάπη για τον ανθρωπο κ τη φύση κ όχι για τα υλικά αγαθά.οποιοι το αντέξουν θα μείνουν οι υπόλοιποι θα φύγουν.είναι απλά τα πράγματα γύρω μας υπάρχει αγάπη κ πρέπει να δώσουμε για να πάρουμε.καλημέρα φιλιά!
    Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα....
    Matina,
    τα όσα γράφεις μου θυμίζουν την θεώρηση του OSHO, χτές μάλιστα διάβαζα το βιβλίο που έχει γράψει για τα ενεργειακά πεδία και τα τσάκρας..

    Μου αρέσει πολύ να μαθαίνω θεωρήσεις και φιλοσοφίες, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι τις υιοθετώ, απλά τις μελετώ.

    Εμένα με εκφράζουν περισσότερο οι κοσμικοί φιλόσσοφοι, αλλά φυσικά αυτό είναι επιλογή του καθενός.

    Φιλάκια!
    Θα μπορούσα να συμφωνήσω για την ακαδημαική προσέγγιση διαφόρων φιλοσοφιών, και ώς ένα σημείο το να υιοθετήσει κάποιος ένα διαφορετικό τρόπο σκέψης.. Τα.. αγγελάκια που μας προσέχουν, εμένα μου έρχονται λίγο.. δύσπεπτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Εχω και εγώ ένα θέμα με τα σημάδια, αλλά ειλικρινά τα πιστεύω και κυρίως αυτά που κάνουν με αριθμούσ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Χρειάζεται απλά ισορροπία.

    Άλλο να έχω μια κάποια διαίσθηση και να την εμπιστεύομαι κι άλλο το να κάνω την διαίσθησή μου να με παγιδεύσει μέσα σ εναν φαύλο κύκλο.

    Νομίζω οτι η φίλη μας βρίσκεται στο δεύτερο άκρο.

    Η διαίσθηση, έχει κι αυτή τα όριά της.
    Απο εκεί και πέρα, μάλλον εμπλέκεται κάποιο άλλο άγχος που αυτοαποκαλείται διαίσθηση.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    10
    χαιρομαι που ειστε εδω! Καλήμερα.
    -Ειμαι 27 χρονων (νιωθω 40..)
    -Σε σωματικό επίπεδο έκανα κακό στον ευατό μου απο την εφηβεία μου με το να αφήνω οπιοδήποτε γελοίο που ονόμαζα ε ρ ω τα να με αγγίζει, και φυσικα η συνεπειες που λειτουργουσαν κατα βαση υποσυνέιδητα σήμερα είναι βουνα που αλλοτε τα αντιμετωπίζω με αισιοδοξία και άλλες δεν τα αντιμετοπιζω τα ριχνω στα ταρω. Σε ψυχολογικό παντοτε έκανα κακό τον εαυτό μου και το αντιλήφθηκα στα 19 που αναρρωτιόμουν \'\'τι\'\' και \'\'γιατι\'\' υπάρχει μέσα μου και πανω στο σώμα μου. Σημερα κρέμονται όλα απο μια κλωστη. Εχω ένα τηλέφωνο ενος ειδικόυ εδω και μέρες και χθες πήρα 4 φορες και δεν μου απαντησε κανεις, είπα για να μην το σηκώνει δεν είναι για μένα αυτος θα βρώ άλλον..
    - Ειχα ανάγκη να το ακούσω αυτο... θελω να αφησω τις ελίπδες μου για να ηρεμήση η ψυχή μου σε έναν άγγελο, να ξανανιώσω τη χαρά και την ηρέμιά.
    Πριν ένα χρόνο που γνώρισα τον ανθρωπο που αρραβωνιάστηκα πριν 5 μερες , μου είπε οτι οι άγγελοι μας μιλησαν και μας έφεραν κοντα, δεν το καταλαβα καλα εκεινη τη στιγμή αλλα μου εδειξε τι εννουσε,
    και ξαφνικά όμως κάτι έδιωξε αυτη δυναμη,κάτι με γύρισε στο μηδεν, και απο εκεί αρχισα να ψάχνω τα ανεξήγητα που ζω τους τελευταιους 5-6 μήνες. δεν υπαρχεια καμία σειρα σε αυτά που λέω, προσπαθω όμως να σας ΕΞΗΓΗΣΩ.
    Ξερω που θελω να παω, πως θελω να είμαι, τι με εκφραζει, τι με κάνει να γελάω ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΥΡΙΟ με το νιωθω το σκοταδι του σημερα και να κοιμιζω την ανικανότητα μου εκει.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    10
    τωρα σηκωσα τα ματια μου να δω Οτι μου εχετε στειλει και αλλα θα τα δω λιγο αργοτερα ειμαι στη δουλεια .ΠΩ ΠΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.... ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΑΙ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Αγαπητή φίλη,
    αυτό που συγκράτησα, είναι αυτά τα περίργα που λες οτι σου συμβαίνουν τους τελευταίους μήνες.

    Θελεις να μιλήσεις λίγο παραπάνω γι αυτά?

    Επίσης, καλά θα κάνεις να βρεις κάποιον ειδικό να σε φροντίσει, αφού το χρειάζεσαι τόσο πολύ.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    10
    sabb-- Ειμαι ενα αδύναμο άτομο ψυχολογικα δεν έχω αυτοπεποιθηση αυτοεκτίμηση και αυτο με έκανε να δώ έκει κάποια πράγματα, απο σύμπτωση ίσως εβγαιναν πράγματα ή τελικα έγω τελικά τα δημιουργουσα με την ασχημη διαθεσή μου. Τα λές όμορφα και απευθύνεσαι σε ψυχες δυνατές που ξέρουν τι γλύκα της ζωης και δεν χρειάζονται να ρωτήσουν. Μην απορείς όμως γιατί νέα ατομα πέφτουν σε αυτή την παγίδα, στις μέρες εχουν αλλοιωθεί πολλα πραγματα στον ψυχισμό τον ανθρώπων και δεν είναι ουτοπίες.Μπηκα εδω για να ακουσω(να διαβάσω) και όχι να ιοθετήσω θεωρίες, όπως και όλοι μας πιστευω.
    Γινεσαι καυστικος όμως περι δυσπεψίας...και δεν πρέπει. ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΚΙΝΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ.

    weird--Το ΤΩΡΑ σβηνει αυτο που με υποκινουσε πριν, και θελω άλλο μέχρι να φτάσω στο τώρα.
    πραγματικά νιώθω την υπαρξή μου σημαντική για τους άλλους άλλα όχι για μένα, ξέρω τι θα μου πεις αγάπησε τον εαυτό σου... καθε μέρα του τα λέω.
    Παλεύω να δείχνω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους
    έχω κάτι υπέροχο ΄μεσα μου και δεν μπορεί να βγει κάτι το πνίγει.
    εχω μπέι και στα πιο βαθια μονοπάτια της ψυχής μου, της παιδικής ψυχής μου και έχω βρεί πολλά που μέ εχουν κάνει το άτομο που είμαι σήμερα.
    Τα ξέρω όλα αυτα...
    Αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί να βλεπω τόσα πραγματα γύρω, να αισθάνομαι τόσα πολλα και να μην μπορω να ΑΓΓΙΞΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ να ηρεμησω με αυτο, υπάρχει ίσως κάτι που δεν έχω αποδεχτεί και δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό, κάτι με κάνει και κλαίω πολυ, υπαρχει κατι μέσα μου που πληγώνει που με κανει να σκέφτομαι ΄πραγματα οχι όμορφα..
    Δεν έχει χαθεί η λογική μου και τα συναισθηματα μου.


    \'\'Η διαίσθηση, έχει κι αυτή τα όριά της.
    Απο εκεί και πέρα, μάλλον εμπλέκεται κάποιο άλλο άγχος που αυτοαποκαλείται διαίσθηση\'\'.
    Ποια μπορεί να είναι τα όρια..?

    Τα περίεργα είναι οτι παλεψα για πολλά πράγματα στη ζωή μου για να φτάσω εδώ που είμαι σήμερα με 0 εφοδια (υλικα) και βλεπω να καταστρεφονται όλα απο εναν εσωτερικό ανεξηγητο επηρεασμο μέσα μου και κανω πέρα τα ταρω και λεω δεν υπάρχει περίπτωση, και βαζω δυνατα τη λογική μου μπροστα και λέω μη φοβασε να πληγωθείς και αν τύχει. Βρες Βρες ...\"ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΨΑΧΝΕΙ ΚΟΙΤΑΣΜΑΤΑ ... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΧΤΙΖΕΙ ΚΕΛΙΑ ΑΥΤΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΜΝΗΜΝΕΥΤΑ ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΛΥΚΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΩ ΠΑΙΝΕΜΑΤΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΣΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΣΑΝ ΚΑΛΠΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΆΓΑΠΗΣΕς ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΞΑΝΑ..Του ΜΑΛΑΜΑ ειναι αυτο το τραγουδι.
    Και μόνο που τα γράφω μου βγαίνουν διάφορα ΠΩ ΠΩ ΠΩ να μιλαώ θέλω..


    ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ..
    Ευχαριστω όποιος μπει στον κόπο να βγάλει άκρη...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •