Απώλεια μαλλιών - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    YokoChoco
    Guest
    Έχω νεότερα για την σμηγματορροΐκη δερματίτιδα.
    Βοηθάει το σκεύασμα Βιοτίνης(βιταμίνη H), επίσης τα προβιοτικά με λήψη από το στόμα και η μάσκα με ξινόγαλο στα μαλλιά.
    Δλδ βάζουμε ξινόγαλο στα μαλλιά, σκεπάζουμε το κεφάλι με μία πετσέτα, το αφήνουμε 30' και λουζόμαστε με σαμπουάν tea tree ή με έλαιο καρύδας.

  2. #17
    YokoChoco
    Guest
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στην σμηγματορροική, πχ σαμπουάν τσουκνίδας φυτικό και να ρίξετε μέσα αιθέριο έλαιο λεβάντας.
    Για τριχόπτωση βοηθάει το τσουκνίδα με έλαιο δάφνης... για κάποιο λογο η δάφνη ενδείκνυται για την τριχόπτωση.

  3. #18
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στην σμηγματορροική, πχ σαμπουάν τσουκνίδας φυτικό και να ρίξετε μέσα αιθέριο έλαιο λεβάντας.
    Για τριχόπτωση βοηθάει το τσουκνίδα με έλαιο δάφνης... για κάποιο λογο η δάφνη ενδείκνυται για την τριχόπτωση.
    Ναι υπάρχει και το δαφνελαιο βοηθάει και στην τριχόπτωση και διορθώνει τα ταλαιπώρημενα μαλλιά. Πωλείται στα φαρμακεία και δεν είναι ακριβό.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω πουμαι 57 , αν κι εχω τα μαλλια μου , λαδωνουν ταχυτατα μου ( σε σχεση με οταν δεν ειχα κτθλψη) , εχω και φαγουρα , αυτα λογω αγχωδους κτθλψης ....................εχω βαλει ενα σωρο σαμπουαν , καλο ηταν το παλιο το selsun , το πορτοκαλι ....αλλα 22 ετων , δεν ειναι φυσιολογικο , καλυτερα να σε δει δερματολογος ( η ενδοκρινολογος ) .....
    τα κραταω κοντα , ωστε να μην λαδωνουν αμεσως ......
    η μανα μου , βαζει μια λοσιον , με βαση το minoxidil ( 20 ευρω ) , to mono πουχει αποτελεσμα , το φτιαχνει το φαρμακειο...αλλα ειναι 83...

  5. #20
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω πουμαι 57 , αν κι εχω τα μαλλια μου , λαδωνουν ταχυτατα μου ( σε σχεση με οταν δεν ειχα κτθλψη) , εχω και φαγουρα , αυτα λογω αγχωδους κτθλψης ....................εχω βαλει ενα σωρο σαμπουαν , καλο ηταν το παλιο το selsun , το πορτοκαλι ....αλλα 22 ετων , δεν ειναι φυσιολογικο , καλυτερα να σε δει δερματολογος ( η ενδοκρινολογος ) .....
    τα κραταω κοντα , ωστε να μην λαδωνουν αμεσως ......
    η μανα μου , βαζει μια λοσιον , με βαση το minoxidil ( 20 ευρω ) , to mono πουχει αποτελεσμα , το φτιαχνει το φαρμακειο...αλλα ειναι 83...
    Για πολύ λιπαρά μαλλιά να λούζεσαι κάθε μέρα με σαμπουάν τσουκνίδας που είναι κατά της λιπαρότητας.
    Το selsun 2.5% εχει καταργηθεί εδώ και 15 χρόνια λόγω πολλών παρενεργειών που είχε ως προιόν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Απωλεια ταυτοτητας
    By Ορέστης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-05-2019, 00:18
  2. ΑΠΩΛΕΙΑ.
    By Dimitra-V in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-2014, 21:55
  3. Aγχος-βαφη μαλλιων-αλλεργια
    By Νοτα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 28-01-2014, 20:41
  4. απωλεια παιδιου
    By αννα90 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 49
    Last Post: 16-05-2013, 15:44
  5. Απώλεια
    By ntinaki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 30-10-2007, 07:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •