Απεγνωσμένη ψυχή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπικά δεν θεωρώ ότι γνωρίζεις πραγματικά τον άλλο όταν έχεις σχέση από απόσταση. Άλλο να κάνεις την σχέση από κοντά, να δοκιμαστεί αρκετά και μετά για ένα συγκεκριμένο διάστημα να είναι από απόσταση κι άλλο να λες έχω σοβαρή σχέση και να μην έχεις καθημερινή επαφή με τον άλλο ποτέ. Στη θέση σου θα προσπαθούσα να τα βάλω κάτω και να δω πως θα μπορούσα να περάσω ένα εύλογο χρονικό διάστημα μαζί του, π.χ. το καλοκαίρι που δεν θα σπουδάζει να έρθει να μείνει μαζί σου στο Λονδίνο. Θα μου πεις αν δουλεύει πως να φύγει κι αυτός,από το Δουβλίνο, ε, κάποια λύση θα πρέπει να την σκεφτείτε, να γίνουν κάποιες υποχωρήσεις. Ήδη ένα χρόνο απόσταση, άλλα 3 χρόνια και βλέπουμε, μου φαίνεται μεγάλο διάστημα προσωπικά, εκτός και εάν καλύπτεστε με αυτό που έχετε, που δεν νομίζω να σας καλύπτει (?).

  2. #17
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Καλησπέρα!δεν θεωρείς ότι είναι πολύ γρήγορα για γάμο?εγώ θα σου πρότεινα να συνεχίσετε την σχέση εξ αποστάσεως για αρχή.να κάνετε πιο συχνά ταξίδια για να βλέπετε ο ένας τον άλλον να τον ζήσεις λίγο παραπάνω και μετά βλέπεις πως πάει το πράγμα.εχεις συζητήσει μαζί του το αυτό που σκέφτεσαι για τον γάμο?ποια είναι η άποψη τού?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Sonia σ ευχαριστω για την απάντηση σου και ναι συμφωνώ απόλυτα σ αυτά που λες. Ήδη έχουμε συζητήσει ότι η εξ αποστάσεως σχέση δεν μας καλύπτει και θα θέλαμε να ζήσουμε μαζί για να δοκιμαστεί η σχέση αλλά είναι δυσκολο και από μένα να παρατήσω δουλειά κτλ κ να πάω Δουβλίνο αλλά και γι'αυτον γιατί πώς θα δούλεψει εδώ στο Λονδίνο για να πληρώσει λογαριασμούς και τα δίδακτρα για το πανεπιστήμιο που είναι και πολλά... Η λύση του καλοκαιριού δεν είναι άσχημη όμως οπότε θα κάνω μια κουβέντα..

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Ναι το έχουμε συζητήσει και σκέφτεται και αυτός το ίδιο ότι θα ήτανε καλό να μείνουμε μαζί ένα διάστημα και μετά κάτι πιο σοβαρό... Επίσης και αυτός θεωρεί ότι ο γάμος είναι ρίσκο που ποτέ δεν ξέρουμε αν θα βγει σωστό η όχι...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    H δικη μου γνωμη ειναι οτι δεν ξερεις τι θελεις, εισαι πολυ τσιτωμενος, δεν χαιρεσαι τα καλα, αλλα ασχολεισαι μονο με τα αγχη σου -------} αυτό είναι αλήθεια. Πώς θα μπορούσα να το αλλάξω η τουλάχιστον να το μετριάσω αυτό? Οι ψυχολόγοι ακόμη μου λένε ότι δεν έχω και τίποτα το σοβαρό αλλά εγώ αισθάνομαι πολλές φορές λύπη και στενοχώρια και θέλω σε κάποιον να τα πω και να ξεσπάσω. Καμία ιδέα πως μπορώ να το δουλέψω αυτό?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Μήπως να κοιτάξεις συμπςριφορικη ψυχοθεραπεία η ακόμα καλύτερα ψυχαναλυση αν αντέχεις το κόστος;

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Ναι είναι στα σχέδιά μου.... Κανείς άλλος τι πιστεύει???

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ψυχη κ πνευμα
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 8
    Last Post: 04-05-2018, 00:34
  2. Μια παραλυμένη ψυχή
    By Picaro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 02-04-2012, 03:14
  3. ψυχη μου μονη
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 14-04-2010, 02:58
  4. Απεγνωσμένη για βοήθεια...
    By ShadowWave in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 28-10-2009, 09:18
  5. ΨΥΧΗ
    By dimitriskai in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 25-02-2009, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •