Κατάθλιψη μετά από καλοκαιρινές διακοπές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26

    Κατάθλιψη μετά από καλοκαιρινές διακοπές

    Γεια σας, μένω Λονδίνο τα τελευταία 5 χρόνια και είμαι γκέι νεος άνδρας. Δεν ξέρω γιατί αλλά παθαίνω πάντα μια μίνι κατάθλιψη όταν έρχομαι από καλοκαιρινές διακοπές στην Ελλάδα! Επέστρεψα χθες μετα από δύο εβδομάδες ξεγνοιαστων διακοπών στην Ελλάδα όπου και πέρασα τέλεια... Από χθες στέφτομαι τα ίδια και τα ίδια που με στενοχωρουν πολυ όπως πχ. τι θα κάνω με την ζωή μου εδώ στο εξωτερικό, αν και πότε θα κάνω οικογένεια, την δουλειά μου και το μέλλον εδώ κτλ με συνέπεια να μην έχω όρεξη να βγω να φάω και όλο είμαι down. Το καλό είναι ότι αυτό κρατάει καμία βδομάδα και μετά μου περνάει.... Για πιο λόγο το παθαίνω αυτό και γιατί ειδικά μετά τις καλοκαιρινές μόνο διακοπές?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by anapofasistos123 View Post
    Για πιο λόγο το παθαίνω αυτό και γιατί ειδικά μετά τις καλοκαιρινές μόνο διακοπές?
    Νομίζω ότι μόνο εσύ μπορείς να φανταστείς κάτι πέρα από την προφανή απάντηση.

  3. #3
    george1520
    Guest
    Μπορεί να νοσταλγείς την χώρα σου ; Τους φίλους σου;; Και να θες λιγο χρονο να προσαρμοστείς με την πραγματικότητα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by anapofasistos123 View Post
    Γεια σας, μένω Λονδίνο τα τελευταία 5 χρόνια και είμαι γκέι νεος άνδρας. Δεν ξέρω γιατί αλλά παθαίνω πάντα μια μίνι κατάθλιψη όταν έρχομαι από καλοκαιρινές διακοπές στην Ελλάδα! Επέστρεψα χθες μετα από δύο εβδομάδες ξεγνοιαστων διακοπών στην Ελλάδα όπου και πέρασα τέλεια... Από χθες στέφτομαι τα ίδια και τα ίδια που με στενοχωρουν πολυ όπως πχ. τι θα κάνω με την ζωή μου εδώ στο εξωτερικό, αν και πότε θα κάνω οικογένεια, την δουλειά μου και το μέλλον εδώ κτλ με συνέπεια να μην έχω όρεξη να βγω να φάω και όλο είμαι down. Το καλό είναι ότι αυτό κρατάει καμία βδομάδα και μετά μου περνάει.... Για πιο λόγο το παθαίνω αυτό και γιατί ειδικά μετά τις καλοκαιρινές μόνο διακοπές?
    καλησπερα.
    σου εχει συμβει τπτ αποκαρδιωτικο προσφατα, περα απο το οτι τελειωσαν οι διακοπες σου;;
    πως παει η νεα δουλεια; ηταν οπως εδειχνε; παιρνεις αυτα που σου υποσχεθηκαν και με τις συνθηκες που σου ειπαν;
    η σχεση με τον τυπο που μας ελεγες, πως παει; συνεχιζεται; εισαι το ιδιο καλα μαζι του, οσο ησουν και πριν ;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Remedy ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου.... Όλα πάνε καλά προς το παρόν! Σήμερα ξεκίνησα τη νέα δουλειά και προς το παρόν φαίνεται οκ. Επίσης η σχέση με το παιδί πάει μια χαρά απλά εγώ μωρέ τον έχω πεθυμήσει γιατί θα ήθελα πολύ να είμαστε μαζί πιο συχνά και όχι μόνο απ' τα τηλέφωνα.! Νομίζω είναι η προσαρμογή στα δεδομένα του Λονδίνου, πίσω στη δουλειά με το άγχος κτλ και το γεγονός ότι είμαι μακριά από την οικογένεια μου...

Similar Threads

  1. παλι εδω μετα τις διακοπες
    By marina21_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 69
    Last Post: 20-02-2012, 10:17
  2. Κατάθλιψη... και μετά τί;
    By Militon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-2011, 22:06
  3. Καλοκαιρινές διακοπές...
    By γιώτα2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 01-07-2010, 22:43
  4. Μετά την Κατάθλιψη.
    By Alpha2008 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 23-10-2008, 01:30
  5. ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-2008, 01:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •