Έκοψα τα χάπια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20

    Έκοψα τα χάπια

    Έχω 3 εβδομάδες που έκοψα τα χάπια.Αντικαταθλιπτικα deprevix κι ένα τέταρτο rapiproz.Εχω μόνο ένα σφίξιμο σαν στενοχώρια που μου περνάει όταν κάνω κάτι.Αυτο είναι το rebound? Ξέρει κανείς; Η διάγνωση ήταν αγχωδης διαταραχή

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ποσο καιρο τα επαιρνες.? εξαρταται..αν τα επαιρνες λιγοτερο απο 6μηνο κακως εκοψες..αν τα επαιρνες χρονια.. δε ξερω..μονη σου εκοψες? μαχαιρι? η σταδιακη μειωση?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    ραπιπροζ γενοσημο του abilify για αγχωδης διαταραχη???

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Τα έπαιρνα τα τελευταία δύο χρόνια.Το rapiproz 6 μήνες Μόνη μου γιατί άρχισα να παίρνω κιλά και ερωτικά δεν λειτουργούσε τίποτα.Σταδιακα ναι και πολύ μικρή δόση.Το rapiproz είναι ολόκληρο το χάπι 5 mg κι εγώ έπαιρνα ένα τέταρτο.Το deprevix 35 mg

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Από μόνη σου φαντάζομαι τα έκοψες σωστά? Καλά έκανες και τα έκοψες αν πραγματικά ειχες πρόβλημα με το σεξ που ειναι πολύ βασικό κομμάτι... Και εγω γιαυτο το λογο δεν θελω να περνώ φάρμακα... Επερνα 8 χρόνια μονο αντικαταθλιπτικά και τωρα περνω 2 χρονια μονο xanax 0.5 mg την ημερα.... Γενικά με το Xanax δεν έχω επιπτώσεις στην libito..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Εγώ παίρνω 30mg abilify lamictal kai wellbutrin και δεν έχω καμία πτώση στη λίμπιντο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    εχεις δοκιμασει cipralex?σε μενα μονα αυτα δεν επηρεαζαν λιμπιντο απ οσα δοκιμασα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εχεις δοκιμασει cipralex?σε μενα μονα αυτα δεν επηρεαζαν λιμπιντο απ οσα δοκιμασα
    το επερνα 8χρονια απο τα πιο γαματα αντικαταθλιπτικα μου ειχε αλλαξει η ζωη.....

    αλλα πηρα πολλα κιλα ρε γαμωτο.....

    αρχισα να πριζομαι στα χερια και ποδια.... δεν ξερω αν ηταν απο το φαρμακο ομως η απο τα junk food καθημερινα που επερνα.....

    σκευτομαι πολυ σοβαρα να το παρω ξανα......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    Εγώ παίρνω 30mg abilify lamictal kai wellbutrin και δεν έχω καμία πτώση στη λίμπιντο...
    με το wellbutrin παροτι δε το χω δοκιμασει,απ οτι εχω ακουσει μαλλον καλυτερες επιδωσες στο sex θα κανει,οποτε κομπλε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το επερνα 8χρονια απο τα πιο γαματα αντικαταθλιπτικα μου ειχε αλλαξει η ζωη.....

    αλλα πηρα πολλα κιλα ρε γαμωτο.....

    αρχισα να πριζομαι στα χερια και ποδια.... δεν ξερω αν ηταν απο το φαρμακο ομως η απο τα junk food καθημερινα που επερνα.....

    σκευτομαι πολυ σοβαρα να το παρω ξανα......
    σε λιμπιντο δεν ειχες θεμα ετσι???κ γω απ οτι ειδα τα μονα χωρις παρενεργειες ηταν βεβαια εγω τα ηπια 4 χρονια δε ξερω παραπανω αν κανουν προβληματα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    σε λιμπιντο δεν ειχες θεμα ετσι???κ γω απ οτι ειδα τα μονα χωρις παρενεργειες ηταν βεβαια εγω τα ηπια 4 χρονια δε ξερω παραπανω αν κανουν προβληματα
    ειχα αλλα επερνα φυτικα σκευασματα το netra και granus... και ημουν κομπλε με αυτα...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Παιδιά είναι αλλιώς ίσως στη γυναίκα απ ότι στον άντρα στο σεξ.Αλλο η λιμπιντος κι άλλο να μη μπορείς να ολοκληρώσεις.Ετσι θα πήγαινε η ζωή μου;;;; Και τα κιλά είναι πρόβλημα.Με το που τα έκοψα κι άρχισα ποδήλατο ξανά κατευθείαν έχασα 3 κιλά.Παιρνω Ραδιολα φυτό σε χάπια που ανεβάζει την διάθεση και ρυθμίζει το άγχος.Ξερετε αλλα παρόμοια σκευάσματα;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    17
    Τα έκοψες μόνη σου χωρίς επίβλεψη ; Μήπως θα ήταν καλύτερο να το συζητήσεις με το γιατρό σου; Εγώ έπαιρνα deprevix 75 κ remeron 35.. αλλά τα έκοψα με επίβλεψη γιατί μου δημιουργούσαν θέμα.. από ένα σημείο κ μετά που ήμουν καλύτερα δεν μπορούσα να δουλέψω ..να ολοκληρώσω πρόταση.. ένιωθα ότι θα κοιμηθώ όρθια στην κυριολεξία

Similar Threads

  1. Πως εκοψα τα χαπια και Ανθοιάματα η ομοιοπαθητικη η κατι εναλλακτικο πηρε κανεις?
    By persefoni78 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 17-10-2019, 21:13
  2. έκοψα τα αντικαταθλιπτικά..
    By akis1 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 7
    Last Post: 11-01-2018, 01:24
  3. Πώς έκοψα το τσιγάρο
    By saphira in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 14
    Last Post: 30-07-2011, 19:10
  4. εκοψα το καπνιζμα κοψτο και εσυ
    By psychology in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 04-02-2010, 12:43
  5. Εκοψα το τσιγαρο
    By maria... in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 03-02-2010, 20:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •