ΧΑΝΑΧ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95

Thread: ΧΑΝΑΧ

  1. #16
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    έγινε αντικατάσταση με άλλο φάρμακο; γνωρίζεις;

    επίσης ο λόγος διακοπής ποιος ήταν;
    Η μαμά μου διαγνώστηκε με αγχώδη διαταραχή μετά από μια ασθένεια που της εμφανίστηκε και έτσι ο ψυχίατρος της έδωσε Xanax.παραλληλα έκανε και ψυχοθεραπεία για κάποιο διάστημα.
    Έτσι άρχισε να αισθάνεται πολύ καλύτερα καθημερινά και στις επισκέψεις που έκανε στον γιατρό του το είπε της είπε να κόψει σταδιακά την μία δόση την πρωινή για κάποιους μήνες και μετά από 4 περίπου μήνες το έκοψε εντελώς. Ο λόγος διακοπής ήταν ότι αισθανόταν ήδη πολύ καλύτερα και ο γιατρός είπε ότι δεν χρειάζεται να επιβαρύνετε με το φάρμακο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post

    αλλά πράγματικα νιώθω οτι έπαθα κατάθλιψη απο το Xanax....


    Παιδια , απο 9 τα κατεβασα μονομιας στα 3 , υστερα απο 9 βδομαδες σκληρης δουλειας ......
    και νομιζα οτι δυσκολα κοβονται , μετα απο σκληρη δουλεια , ναι , τα κατεβασα ////////

  3. #18
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παιδια , απο 9 τα κατεβασα μονομιας στα 3 , υστερα απο 9 βδομαδες σκληρης δουλειας ......
    και νομιζα οτι δυσκολα κοβονται , μετα απο σκληρη δουλεια , ναι , τα κατεβασα ////////
    Καλησπέρα MacGyver! Τα 9 Xanax τα επερνες με συνταγή γιατρού?
    Μπράβο σου πάντως που καταφέρεις και τα κατέβασες!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλησπέρα MacGyver! Τα 9 Xanax τα επερνες με συνταγή γιατρού?
    Μπράβο σου πάντως που καταφέρεις και τα κατέβασες!
    Ναι , με συνταγη γιατρου . .........ολα στο μυαλο ειναι πιστευω .......τα επαιρνα επι 15 χρονια ......3 ανετα , αντε 4 τωρα ........ολα θεμα σθενους ειναι , επι 9 βδομαδες , ημουν σε πολεμο με τα ζαναξ .......ολο και λιγοτερο , ολο και λιγοτερο.........ημουν στο οριο να τα παρατησω ..........
    Εχω μερικα προβληματα στον υπνο , αλλα xho cares ...........
    Last edited by Macgyver; 14-09-2019 at 02:26.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    φυσικά και εχω μιλήσει με τον γιατρό μου... και ο ίδιος μου ειπε πως θα μπορούσε το xanax μακροχρόνια σε μερικούς να δημιουργήσει διαφορά πρόβλημα... όπως και ολα τα φάρμακα εξάλλου... αλλά δεν μου είπε να το κόψω.... δυστυχώς αυτό το φάρμακο με ανακουφίζει απο το ανχος με αποτέλεσμα να μου προκαλεί αυτη την γλυκιά ζάλη σα να έχεις πιει αλκοόλ και το γουστάρω αυτό φουλ... καθημερινά ξυπνάω πρωί και μασάω ενα Xanax 0.25 για να με πιάσει αμέσως... ιδικά όταν είμαι νυστικος το πρωί η δράση είναι πιο έντονη... ο γιατρός μου δεν συμφωνεί να το περνώ πρωί νυστικος και μς ρωτάει γιατί το κάνω αυτό.... και γτ σπαω και μασάω το χάπι... γιατί πολυ απλά είμαι εξαρτημένος του λέω και δεν λέει να το καταλάβει... πιστεύει πως επιδει περνώ μικρές δοσολογίες δεν θα κάνω στερητικά ετσι το εκοψα απότομα μια ημέρα και και ηταν εφιάλτης..... μετα απο 24 ώρες χωρίς Xanax ποναγε ολο μου το σώμα ένιωθα κομμάτια σαν αρωστος ειχα έντονη ναυτία και μετα στον ύπνο μου δεν μπορούσα να παρω ανάσα... υποφερα χειρότερα Απο ποτε.... ουτε με το ανχος που ειχα πριν δεν ειχα τέτοια συμπτώματα...... νιώθω απλα σαν ένας νόμιμος ναρκωμανης με αυτό το φάρμακο.... δεν αντέχω αλλο δεν μπορώ να το σταματήσω και υποφέρω.....μου έχει στερήσει της καλύτερες στιγμές το μυαλό θολώνει και δεν θυμάμαι τπτ.... επίσης δεν μπορώ να κανω 2 πράγματα ταυτόχρονα οπως έκανα παλιά.... εχω καθημερινά κόπωση και δυσκολία στην ομιλία... βασικά για την ακρίβεια μπερδεμένα λόγια και δύσκολα να σκεφτώ... βαριέμαι να κανω τα πάντα μου φέρνει μερικές φορές τοσο έντονη υπνηλία και άλλες φορές μου δίνει ενέργεια... ειναι τοσο περίεργο....

    αλλά πράγματικα νιώθω οτι έπαθα κατάθλιψη απο το Xanax....
    τι νασου πω ...εγω παίρνω χρόνια xanax περιστασιακά και νιώθω μια χαρά .Μηπως να μίλαγες και με καποιον άλλο γιατρό ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by delos View Post
    τι νασου πω ...εγω παίρνω χρόνια xanax περιστασιακά και νιώθω μια χαρά .Μηπως να μίλαγες και με καποιον άλλο γιατρό ?
    οπως ειπες το περνεις περιστασιακα..... ειναι αλιως να το περνεις καθε μερα....

    εγω περνω και θυροξινη και ειμαι χειροτερα....

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οπως ειπες το περνεις περιστασιακα..... ειναι αλιως να το περνεις καθε μερα....

    εγω περνω και θυροξινη και ειμαι χειροτερα....
    νομιζω ότι πρεπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου ή με κάποιον άλλο γιατρό

  8. #23
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οπως ειπες το περνεις περιστασιακα..... ειναι αλιως να το περνεις καθε μερα....

    εγω περνω και θυροξινη και ειμαι χειροτερα....
    Εκτός απο το υποθυρεοειδισμό και το άγχος, έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας?Αυτά τα δυό που έχεις πάντως πάνε πακέτο...έχεις πάντα συμπτώματα ακόμα και όταν είναι ρυθμισμένος ο θυρεοειδής σου?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 19-10-2019 at 11:17.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    αλλά πράγματικα νιώθω οτι έπαθα κατάθλιψη απο το Xanax....
    Μα το ζαναξ προκαλει κτθλψη , ειναι γνωστο , ειναι το νομιμο ναρκωτικο , προτιμησε τα κλονοτριλ ......εχω δει ντοκυμαντερ ξενο , που λεει ο ντηλερ , εδω εχω ηρωινη, κοκαινη , κρυσταλ μεθ , και ΖΑΝΑΞ !!! και στις US φυλακες τα ζαναξ εχουν την τιμητικη τους , τυχαιο ?

    ειναι το εξελιγμενο valium ...................

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μα το ζαναξ προκαλει κτθλψη , ειναι γνωστο , ειναι το νομιμο ναρκωτικο , προτιμησε τα κλονοτριλ ......εχω δει ντοκυμαντερ ξενο , που λεει ο ντηλερ , εδω εχω ηρωινη, κοκαινη , κρυσταλ μεθ , και ΖΑΝΑΞ !!! και στις US φυλακες τα ζαναξ εχουν την τιμητικη τους , τυχαιο ?

    ειναι το εξελιγμενο valium ...................
    to clonotril ειναι ακομα πιο εθιστικο.......

    ξερω πολυ καλα τι ειναι το xanax....... ακριβως οπως το λες... ειναι νομιμο ναρκωτικο...

    γενικα το καλητερο ειναι μακρια απο βενζο...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    t
    γενικα το καλητερο ειναι μακρια απο βενζο...
    Θα συμφωνησω απολυτως ........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Θα συμφωνησω απολυτως ........
    εσυ περνεις ακομα?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    2 / μερα .....
    Last edited by Macgyver; 22-10-2019 at 19:55.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Μια ερώτηση παιδιά ξέρει κάνας ένα χάπι στρογγυλό κίτρινο μπροστά γράφει ΝΝ 25 και πίσω έχει μια γραμμή. Τι είναι ξέρετε? Μπήκα Google και το ένα μου έλεγε σιρεκουελ και το άλλο Βιάγκρα ότι να ναι ξέρετε μήπως ρε παιδιά?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΧΑΝΑΧ + ENTACT ΒΟΗΘΕΙΑ
    By kourasmeni in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-2014, 15:06
  2. ΧΑΝΑΧ KAI ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΙΕΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-07-2010, 11:21
  3. ΧΑΝΑΧ PAROXETINE KAI ΚΡΙΣΕΙς ΠΑΝΙΚΟΥ
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-09-2008, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •