ΥΠΟ..ΚΑΤΑΤΑΣΤΑΣΗ.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by elis View Post
    φιλε εγω τσιγαρο κι αλκοολ που εχω εθισμο καλα που εχω αλλιωσ δε θα την παλευα τωρα γτ αστο η δουλεια δυσκολη κλπ παντωσ με το τσιγαρο το απλο μια μαλακια ειναι εγω καπνιζω μεχρι τισ 8 το βραδυ μετα ξανα 7 το πρωι την αλλη μερα εγω ειμαι ευχαριστημενοσ απο το τσιγαρο εσυ γτ οχι
    Και γω ευχαριστημενος ειμαι και ο περιπτερας μου..άλλα..παλια ηταν πιο καλα τα καπνα..το χαλασανε το χαρναμι οι χαμουρες!!,που ελεγε κι μεγας Ζορζ Πιλαλι..

  2. #32
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αγαπω Rage για πολλους λογους. Με τη μουσικη παντα ταξιδευα. Στην καταθλιψαρα ουτε μουσικη δεν ακουγα. Ακουω αρκετα πλεον The black angels και καααποτεεε UNKLE φουλ. Δεν εχω βιωσει τα γεγονοτα αλλά σε ευχαριστώ που τα μοιραζεσαι με τον δικο σου τροπο.
    Καλα και γω το πρωτο δε το βιωσα..το 95 ημουν απλα 23..και ειδαμε φως και μπηκαμε..καμμια σχεση με ενταξη σε ιδεολογιες..εγω ευχαριστω που τα μοιραζομαι..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    το 95 ημουν 15 τωρα ειμαι 40 τοτε ειχα υψοσ 174 75 κιλα αντρασ αυτο ηταν το προβλημα τοτε τωρα εγινα τοξικοσ ετσι λενε τα παιδια μου η οι κολλητεσ μου οτι ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα συμφορμμιτη.
    Αν καταλαβα καλα, το τελευταιο καιρο εισαι καλητερα με την εξααρτηση η κανω λαθος? Και αν εισαι κομπλε μπορεις να μας πεις το πριν και το μετα?

  5. #35
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Το πριν, προτιμώ να μην το πολύ φέρνω στο μυαλό μου.. Πριν μερικές μέρες συνάντησα ένα πιθανόν "μέλλον" μου τυχαία στο δρόμο. Ήταν άσπρο σα το πανί και λιποσαρκο όσο δε πάει άλλο. Όπως φαντάζεσαι ήταν κάποιος "φίλος από παλιά".. Στεναχωρηθηκα με την εικόνα και για κεινον και για μένα μη σου πω γέμισα ρεζερβουάρ με άθλιες σκέψεις.. Χρήση.. Κατάχρηση.. Υποκατασταση.. Υποτροπή.. Φαύλος κύκλος.. Κουράγιο αδέλφια.. Νικάμε!! Που λεγε και ο Παπαφλέσσας..

  6. #36
    Αν σου πω erwin οτι ειναι σαν μηνυμα για προσοχη ;; Ειναι τρομακτικο οταν αντικριζουμε αυτο που θα μπορουσαμε να ειμαστε. Ανθρωποι φαντασματα. Κρατα την εικονα οταν νιωθεις τον πειρασμο να ξανα πιεις...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #37
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Ξέρεις τι; δεν είναι ότι δε βλέπω χρήστες σε άθλια κατάσταση στο δρόμο για να τρομάξω,.. Down town είμαι σχεδόν κάθε μέρα. Αλλά ότι ήταν "γνωστός", μιλάγαμε, με απετρεπε, μου την έλεγε να φύγω απ τη χρήση γιατί δε μου "ταίριαζε". Τι δουλειά έχεις εσύ μ αυτά! Σαν να ακούω τη φωνή του τώρα. Η εικόνα του με σόκαρε.. Στριβειν δια του αρραβώνος...ευχαριστω δια την.. "λυχνία κινδύνου" που μου προτείνεις..

  8. #38
    Δεν γνωριζα οτι σε απετρεπε αλλά σιγουρα η φορτιση που εχεις για αυτον τον ανθρωπο στο πριν με το ξαφνικο τωρα ειναι σοκ. Ευχομαι να βγει απο το μαρτυριο. Με συγχωρεις αν φανηκε πως ο πονος ο δικος του θα κανει καλο σε εσενα. Δεν το εννοω κατ αυτον τον τροπο. Οταν επινα δεν ετρωγα δεν με προσεχα δεν καταλαβαινα οτι "τρεκλιζα". Οταν ειδα φιλη να μην εχει ξεμπλεξει ακομα απο την ψευδαισθηση αυτη καταλαβα πως ημουν και εγω. Μεχρι τοτε δεν ειχα αυτο εικονα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #39
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Μπράβο σου που εχεις ξεμπλέξει. Απ όσα γνωρίζω είναι πιο δύσκολο στερητικό απ αυτό των οπιοειδων. Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.Παραδοξο αλλά ναι, με απετρεπε. Μακάρι στον καθένα που δεν του αξίζει μια κατάσταση να καταφέρει να την αλλάξει. Ο άνθρωπος όλα τα μπορεί αρκεί να θέλει.

  10. #40
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Δηλαδη το δογμα.."πιστευε και μη ερευνα" το εφαρμοζουν μονο οι παπαδες ? η και οι ψυχολογοι?.οταν αρχιζεις να εχεις "ερωτησεις" προσπαθουν να σε..επαναφερουν στο πρωτογενες προβλημα σου..

  11. #41
    Ο Θεος ειπε πως ειτε πιστεψουμε σε Εκεινον ειτε οχι το να ερευνουμε ειναι καλό. Οχι ομως στον βαθμο που γινεται πλεον με τον υποκειμενισμο τη σχετικοποιηση ολων και τον μηδενισμο. Το πότε θα προσεγγισει καποιος τον Λόγο του ή θα αναζητησει Πνευματικό πατερα να ρωτησει εκεινον γινεται κατα βούληση. Τωρα... ο/η ψυχολογος βασιζεται σε ανθρωπινα κειμενα. Σπουδες. Εχουν μια κοντρα οι πατερες με τους ψυχολογους. Πως ειναι δυνατον σου λεει ενα ατελη ον οπως ο ανθρωπος να σε σωσει ;; θελω να πιστευω στο μη επιφανειακο. Παντως και οι δυο erwin εχουν αντοχη στο να ακουνε ... ! Ο ενας κοβει και αποδειξη ομως στο τελος. Σου παρεθεσα τις σκεψεις μου χωρις δολο. Πιστευω πως ο ανθρωπος αξιζει να στραφει εκει που η καρδια του μαλακωνει και ο νους του γαληνευει. Οχι με τεχνητα μεσα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν γνωριζα οτι σε απετρεπε αλλά σιγουρα η φορτιση που εχεις για αυτον τον ανθρωπο στο πριν με το ξαφνικο τωρα ειναι σοκ. Ευχομαι να βγει απο το μαρτυριο. Με συγχωρεις αν φανηκε πως ο πονος ο δικος του θα κανει καλο σε εσενα. Δεν το εννοω κατ αυτον τον τροπο. Οταν επινα δεν ετρωγα δεν με προσεχα δεν καταλαβαινα οτι "τρεκλιζα". Οταν ειδα φιλη να μην εχει ξεμπλεξει ακομα απο την ψευδαισθηση αυτη καταλαβα πως ημουν και εγω. Μεχρι τοτε δεν ειχα αυτο εικονα.

    κιουριους επινες τι αν επιτρεπεται?

  13. #43
    Nat@ στο παρον θεμα μηνυμα 13.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #44
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ο Θεος ειπε πως ειτε πιστεψουμε σε Εκεινον ειτε οχι το να ερευνουμε ειναι καλό. Οχι ομως στον βαθμο που γινεται πλεον με τον υποκειμενισμο τη σχετικοποιηση ολων και τον μηδενισμο. Το πότε θα προσεγγισει καποιος τον Λόγο του ή θα αναζητησει Πνευματικό πατερα να ρωτησει εκεινον γινεται κατα βούληση. Τωρα... ο/η ψυχολογος βασιζεται σε ανθρωπινα κειμενα. Σπουδες. Εχουν μια κοντρα οι πατερες με τους ψυχολογους. Πως ειναι δυνατον σου λεει ενα ατελη ον οπως ο ανθρωπος να σε σωσει ;; θελω να πιστευω στο μη επιφανειακο. Παντως και οι δυο erwin εχουν αντοχη στο να ακουνε ... ! Ο ενας κοβει και αποδειξη ομως στο τελος. Σου παρεθεσα τις σκεψεις μου χωρις δολο. Πιστευω πως ο ανθρωπος αξιζει να στραφει εκει που η καρδια του μαλακωνει και ο νους του γαληνευει. Οχι με τεχνητα μεσα.
    Ισως να βιαζομαι να τελειωσω τη θεραπεια.Σιγουρα θε θελω να τραβηξει καιρο.Εμπειριες με ψυχολογους δεν ειχα ποτε.Σε μια σχεση γιατρου,ασθενη..ποιος ας πουμε μπορει να πει ,και ποτε, οτι μια αγωγη φαρμακου ειναι δυνατον να ελλατωθει.ο γιατρος> η ο ασθενης που παιρνει το φαρμακο?..αυτες και καποιες αλλες που δε θελω να αναφερθω δημοσια ηταν οι.."ερωτησεις" μου.οσο για..Κεινον θα σου περιγραψω εναν διαλογο σε σκιτσο που ειχα δει απ γνωστο σκιτσογραφο..Ενας παπας εξομολογει εναν μελλοθανατο μες τη φυλακη πριν την εκτελεση..ρωταει ο μελλοθανατος...Πατερ..εαν μετανοησω θα παω στο παραδεισο?..εεε...του λεει παπας..παρε και κανενα ανεμιστηρα μαζι σου..ποτε δε ξερεις..αποδειξη,γνωμη μου..ολοι θα χρειαστουμε να δωσουμε..οι πραξεις της ζωη μας,μας ακολουθουν.

  15. #45
    Quote Originally Posted by erwin View Post
    Ισως να βιαζομαι να τελειωσω τη θεραπεια.Σιγουρα θε θελω να τραβηξει καιρο.Εμπειριες με ψυχολογους δεν ειχα ποτε.Σε μια σχεση γιατρου,ασθενη..ποιος ας πουμε μπορει να πει ,και ποτε, οτι μια αγωγη φαρμακου ειναι δυνατον να ελλατωθει.ο γιατρος> η ο ασθενης που παιρνει το φαρμακο?..αυτες και καποιες αλλες που δε θελω να αναφερθω δημοσια ηταν οι.."ερωτησεις" μου.οσο για..Κεινον θα σου περιγραψω εναν διαλογο σε σκιτσο που ειχα δει απ γνωστο σκιτσογραφο..Ενας παπας εξομολογει εναν μελλοθανατο μες τη φυλακη πριν την εκτελεση..ρωταει ο μελλοθανατος...Πατερ..εαν μετανοησω θα παω στο παραδεισο?..εεε...του λεει παπας..παρε και κανενα ανεμιστηρα μαζι σου..ποτε δε ξερεις..αποδειξη,γνωμη μου..ολοι θα χρειαστουμε να δωσουμε..οι πραξεις της ζωη μας,μας ακολουθουν.
    Αν εννοεις γιατρο ασθενη ψυχιατρο και αγωγη, ο ψυχιατρος ο εμπειρος κρινει απο τη συνολικη εικονα παρουσιας και εξελιξης του ασθενους και φυσικα μπορει να μειωσει καποια ουσια για λογους που δεν ξερω 100% διοτι μη ιατρος. Ενας που σκεφτομαι ειναι να μην αποκτησει ανοχη στην ουσια. Παιρνω συστηματικη αγωγη γιατι βιωσα απαισια υποτροπη οταν τα εκοψα συμφωνημενα με γιατρο. Απο το ξεκινημα εως και τωρα εχω νιωσει τη χημεια. Καταλαβα πως δεν φτανει μονο η χημεια ομως πρεπει να αλλαξω με πεισμα κομματια μου. Οσο για το σκιτσο ναι. Ακουσα πως σε καθε επιλογη μας ερχεται και η πληρωμη οταν θα εχουμε. Οχι οταν θα ειμαστε στα πατωματα αλλά οταν θα εχουμε ξανα μπει σε λογαριασμο γιατι Εκεινος δε θελει να τα παρει απο καποιον που δεν εχει τιποτα. Για το Μετα... δεν εχω σχηματισει εικονα. Μελετω το καθε παρον. Ειναι γεγονος οτι ο εγκεφαλος μας παει στο δυσκολο για την εμπειρια αλλά στο ευκολο για να γλιτωσει πονο. Το ακουσα απο ψυχολογο το ακουσα και απο τον π. Βασιλειο Βολουδακη.
    Θεολογια και Ψυχολογος 1 - 1 στο συγκεκριμενο. Η ενοτητα βοηθαει μη κοιτας που μας ποτιζουν φανφαρες για την αξια του Be Different. Αν το πιστευαν κανεις δε παρκαρε σε θεση Αμεα και δε θα κομπλαρε στη θεαση τους. Αλλά μπλεξαμε τα αυγα και τα πασχαλια και λυπαμαι οταν συνειδητοποιω καθε φορα ποσο δηθεν εξελιξη πνευματικα εχουμε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •