αποτυχια και με ζολοφτ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    αποτυχια και με ζολοφτ??

    καλησπερα παιδια εχω φτασει στην απελπισια δν αντεχω αλλο ξεκινησα 1 βδομαδα στα 50μγ αλλη μια στα 100 μεχρι 15 αυγουστου και απο 16 εως και σημερα παιρνω 150μγ και εχω φοβερο αγχος μηπως ειναι νωρις ακομα σας παρακαλω απαντηστε

  2. #2
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    καλησπερα παιδια εχω φτασει στην απελπισια δν αντεχω αλλο ξεκινησα 1 βδομαδα στα 50μγ αλλη μια στα 100 μεχρι 15 αυγουστου και απο 16 εως και σημερα παιρνω 150μγ και εχω φοβερο αγχος μηπως ειναι νωρις ακομα σας παρακαλω απαντηστε
    Δεν κατάλαβα, το zoloft σου το έδωσαν για άγχος ή είσαι αγχωμενος επηδη δε έχει φέρει αποτέλεσμα στην κατάθλιψη;
    Εγώ το έπαιρνα για χρόνια αλλά κάποια στιγμή σε ένα σοβαρό επεισόδιο δεν με καλυπτε πλέον.

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Δεν κατάλαβα, το zoloft σου το έδωσαν για άγχος ή είσαι αγχωμενος επηδη δε έχει φέρει αποτέλεσμα στην κατάθλιψη;
    Εγώ το έπαιρνα για χρόνια αλλά κάποια στιγμή σε ένα σοβαρό επεισόδιο δεν με καλυπτε πλέον.
    Εχω κοινωνική φοβια με ψυχαναγκαστικα στοιχεία

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Ειναι πολυ νωρις για να δεις βελτιωση!! Εγω ειμαι στις 11 εβδομαδες η μια μικρη βελτιωση ξεκινησα να βλεπω την 4η προς 5η

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    παρα πολυ ειναι ρε συ ειναι πιο αργο απο τα αλλα ssri δηλαδη???σε ενα μηνα πρεπει να δεις αν σου πηγαινει ενα φαρμακο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Ναι ειναι το πιο αργο! Μετρας παντα πρωτη μερα απο την αυξηση!! Εγω παντως που ειχα αγοραφοβια με βοηθησε πολυ!! Αλλα θελει υπομονη! Πολυ υπομονη

  7. #7
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Ναι ειναι το πιο αργο! Μετρας παντα πρωτη μερα απο την αυξηση!! Εγω παντως που ειχα αγοραφοβια με βοηθησε πολυ!! Αλλα θελει υπομονη! Πολυ υπομονη
    Ποιος στο χει πει οτι είναι το πιο αργο ο γιατρός σου;

  8. #8
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Ναι ειναι το πιο αργο! Μετρας παντα πρωτη μερα απο την αυξηση!! Εγω παντως που ειχα αγοραφοβια με βοηθησε πολυ!! Αλλα θελει υπομονη! Πολυ υπομονη
    θα βοηθησει λες και μενα που εχω κοινωνικη φοβια και ιδψ??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Βρε παιδι ολοι το λενε οτι ειναι αργο κ το βλεπω κ απο μενα! Ναι θα βοηθησει ενδεικνυται γι αυτα...αλλα απ οσο καταλαβαινω εσυ δν εχεις υπομονη...θες να το παρεις τωρα κ σε ενα μηνα να πετας...δν γινονται αυτα...η βελτιωση ερχεται σταδιακα κ σε μικρες δοσεις...μεχρι να κανει επιπεδα το φαρμακο θα χεις κακες μερες στην αρχη κ μετα κ καλες κ κακες..κ σιγα σιγα οι καλες θα γινονται ολο κ περισσοτερες!! Αλλα ξαναλεω θελει ΥΠΟΜΟΝΗ

  10. #10
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Βρε παιδι ολοι το λενε οτι ειναι αργο κ το βλεπω κ απο μενα! Ναι θα βοηθησει ενδεικνυται γι αυτα...αλλα απ οσο καταλαβαινω εσυ δν εχεις υπομονη...θες να το παρεις τωρα κ σε ενα μηνα να πετας...δν γινονται αυτα...η βελτιωση ερχεται σταδιακα κ σε μικρες δοσεις...μεχρι να κανει επιπεδα το φαρμακο θα χεις κακες μερες στην αρχη κ μετα κ καλες κ κακες..κ σιγα σιγα οι καλες θα γινονται ολο κ περισσοτερες!! Αλλα ξαναλεω θελει ΥΠΟΜΟΝΗ
    Κουράστηκα ρε θελω Οκτώβριο να μπορεσω να παω στην σχολη μου επισης ολα τα αντικαταθλιπτικα στο μηνα δεν διωχνουν τα συμπτώματα;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Οχι στο μηνα εχεις αρχισει να παρατηρεις μια βελτιωση, η οποια σιγα σιγα γινεται ολο κ μεγαλυτερη...πρεπει ομως να δωσεις χρονο στο φαρμακο κ οχι στη βδομαδα πανω η στο μηνα να το αλλαξεις γτ δν την παλευεις με τις παρενεργειες

  12. #12
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Βρε παιδι ολοι το λενε οτι ειναι αργο κ το βλεπω κ απο μενα! Ναι θα βοηθησει ενδεικνυται γι αυτα...αλλα απ οσο καταλαβαινω εσυ δν εχεις υπομονη...θες να το παρεις τωρα κ σε ενα μηνα να πετας...δν γινονται αυτα...η βελτιωση ερχεται σταδιακα κ σε μικρες δοσεις...μεχρι να κανει επιπεδα το φαρμακο θα χεις κακες μερες στην αρχη κ μετα κ καλες κ κακες..κ σιγα σιγα οι καλες θα γινονται ολο κ περισσοτερες!! Αλλα ξαναλεω θελει ΥΠΟΜΟΝΗ
    Ειμαι στον καλυτερο γιατρό της Θεσσαλονίκης και τον λεω ειναι αργο φάρμακο με λεει ολα ειναι θεμα δοσης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Καλυτερος απο.ποια αποψη;;; εγω σου μιλαω εμπειρικα...οι γιατροι λενε πανω κατω αυτα που ξερουν...η δικια μου οταν της ελεγα οτι εχω παρενεργειες ακομα κ μετα απο εναμιση μηνα δν το πιστευε....δν ξερω αν το 200 ειναι καταλληλη δοση...εγω με 100 ειδα διαφορα...κ τωρα μπορω να πω οτι νιωθω παλι φυσιολογικα

  14. #14
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Καλυτερος απο.ποια αποψη;;; εγω σου μιλαω εμπειρικα...οι γιατροι λενε πανω κατω αυτα που ξερουν...η δικια μου οταν της ελεγα οτι εχω παρενεργειες ακομα κ μετα απο εναμιση μηνα δν το πιστευε....δν ξερω αν το 200 ειναι καταλληλη δοση...εγω με 100 ειδα διαφορα...κ τωρα μπορω να πω οτι νιωθω παλι φυσιολογικα
    Τι εχεις ακριβώς;;; ξεχασα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    φιλε μηπως να σταματησεις να παιρνεις cbd?

    έχω μια εντύπωση ότι δεν σε βοηθάει στην περίπτωση σου και σε κάνει χειρότερα....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αποτυχια και με anafranil-απελπισια
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 01-08-2019, 17:40
  2. Αποτυχία στις Πανελλήνιες ...
    By turtle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 23-12-2015, 02:33
  3. πως να αντιμετωπίζω την αποτυχια ???
    By Deleted-member-250416b in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 03-12-2015, 00:41
  4. Πίεση - Αποτυχία
    By Nirvana22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-03-2013, 13:37
  5. Ladose και αποτυχια
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-07-2012, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •