ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106

    ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ

    Λοιπόν, είχα σχέση από τα 17 μου μέχρι και τα 23 με τον ίδιο άνθρωπο, με ένα παιδί που ήρθε να γνωρίσει την καινούργια ωραία του σχολείου. Είχαμε ή μάλλον είχα πολλά προβλήματα γιατί αυτόσ ήταν αρκετά ανώριμοσ και δεν έβλεπε πουθενά πρόβλημα. Ημουν φοιτήτρια και ερχόταν τα τακτικά να με δει. Τον αγαπούσα τρελά και τον αγαπώ ακόμη μετά από 3 χρόνια. Δεν βγαίναμε έξω και δεν κάναμε τίποτα μαζί. Ούτε και σε αυτό ξέρω το γιατί αλλά με βόλευε γιατί ήθελα να τον βλέπω λίγο παραπάνω αφού ήμουν φοιτήτρια αλλά έχω και κάτι κομπλεξικά. Του ζητούσε συχνά να χωρίσουμε μόνο και μόνο για να ακούσω το όχι, το σ' αγαπώ και τη μεταμέλεια του. Πάντα με τη τρυφερότητα του, την αγκαλιά του τα δωράκια του με έριχνε όσο δεν πάει άλλο και ασ μην πολυφαινόταν. Ωριόμουν συνέχεια γιατί παρόλα αυτά ένιωθα μόνη κάτι δεν λειτουργούσε σε αυτή τη σχέση και έμενα κοτά του γιατί πάντα ήξερα πωσ άν χωρίσουμε θα καταρρεύσω. Είχα μεγάλη επιρροή πάνω του έκανε πράγματα για εμένα και μόνο στην ιδέα του χωρισμού είχε κάνει τρελά πράγματα για να το αποτρέψει. Στη διάρκεια τησ σχέση αυτήσ έκανα δύο παράλληλεσ σχέσεις σε διαφορειτκά διαστήματα με δύο ανθρώπουσ που κάθε γυνάικα θα ήθελε. Ενιωθα το πραγματικό ενδιαφέρον αυτό που δεν πρέπει να γίνει κάτι για να φανεί. Δεν ξέρω τι είχε συμβεί μέσα μου. Είχα φτιάξει στο μυαλό μου έναν άντρα και όχι δύο. Είχα ενώσει τα χαραχτηριστικά του ενόσ και του άλλου στον ένα και είχα φτιάξει ένα μόνο άτομο και έτσι δεν έιχα και τύψεισ.Τώρα πια ούτε κατά διάνοια δεν θα το έκανα. Για να μην σασ κουράζω ενώ ο σύντροφοσ μου υποτίθεται με λάτρευε πάντα ένιωθα ότι δεν μ' αγαπάει με τον τρόπο που με αγάπησαν οι δύο παράλληλέσ σχέσεις αλλά κάτι σαν καψούρα που ξεθωριάζει. Το ήξερα και ήρθε η αποφράδα ημέρα. Εκείνοσ μεγάλωσε και άλλαξε σα να μην με είχε ανάγκη πια. Αυτό συνέβη πολύ γρήγορα. ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ. Δεν μιλούσαμε λίγεσ μέρεσ ούτε 10. Μιλήσαμε και μου έκανε τον στεναχωρημένο που δεν μιλάμε. με το θάρροσ αυτό τον πήρα και εγώ. Το βράδυ του ζήτησα να περάσει να με πάρει. Ηταν περίεργοσ. Είπε δεν μπορούσε. Είπε και άλλα ψέμματα. Δεν σήκωνε το τηλέφωνο. Μου ζήτησε να χωρίσουμε πρώτη φορά. Ορκίστηκε στη ζωή τησ μητέρασ του ότι δεν με αγάπησε ποτέ και ότι όλα αυτά τα χρόνια ήταν ο εγωϊσμόσ που τον έκανε να κλαίει και να με παρακαλάει να μην τον αφήσω. Οτι είμαι η οικογένεια του κ.λ.π. Ημουν στον δρόμο και έκλαιγα με λιγμούσ. Είναι η χειρότερη μέρα τησ ζωήσ μου μέχρι τώρα. Επί πολύ ώρα τον παρακαλούσα να έρθει να με πάρει μια αγκαλιά. Μου φώναζε ότι πρέπει να τελειώσει ότι ποτέ δεν με ήθελε και δεν με αγαπησε ποτε. Ηταν στο σπίτι τησ καινούργιασ. Τελικά έμεινα μισή ώρα στο δρόμο να τον περιμένω. Να περνάνε τα αυτοκίνητα και να με κοιτάνε και εγώ να κλαίω να κλαίω να κλαίω. Θυμάμαι να θέλω να πάρω αγκαλιά έστω το δέντρο. Και ήρθε με οδηγίεσ από την καινούργια να μην με ακουμπάει για να μην την στεναχωρήσει. Μου είπε τα ίδια και έφυγε παρακαλώντασ με να βρω ένα καλό παιδί να με αγαπάει και να πάω σπίτι. Από το κλάμα ένιωθα ότι θα τα βγάλω όλα. Αργότερα με πήρε στο κινητό μου η φίλη του γιατί άργησε και ανησύχησε. Τρελάθηκα.Οι μέρεσ περνούσαν μαρτυρικά. Αλλαξα αριθμό τηλεφώνου και κάποια στιγμή δεν άντεξα και του τον έδωσα. Να μη τα πολυλογώ μετά από 5 μήνεσ τα ξαναβρήκαμε,. Μου είπε και ένα ψέμα ότι όλο αυτό ήταν ψεύτικο και στημένο γιατί είχαμε προβλήματα και έπρεπε να τελειώσουμε, ότι είμαι η γυναίκα τησ ζωήσ του ότι ήταν μπερδεμένοσ και τώρα όλα άλλαξαν και με τα πολλά πολλά σμίξαμε πάλι. Δεν θέλω να χαραχτησίσω πωσ ήταν όλοσ αυτόσ ο καιρόσ. Κλάμα και πόνοσ. Ξυπνούσα τη νύχτα και νόμιζα ότι το είδα στον ύπνο μου. Αποκλείεταί έλεγα αυτόσ να μου το έκανε αυτό. Δεν αντέχει χωρίσ εμένα. Θέλει να κάνουμε πολλά μωράκια. Κι όμωσ. Με πέταξε τόσο τόσο έυκολα. Για να μην μακρυγορώ το Πάσχα έφυγε για γιορτέσ και απο τότε δεν τον ξαναείδα. Με έπαιρνε τηλέφωνο από αγγαρεία και τον Αγ. Γεωργίου μου μίλησε τόσο άσχημα για να με απομακρύνει, όσο ακόμη δεν πιστεύω. Δεν μπορείτε να καταλάβετε τι εννοώ γιατί ήταν ένασ άνθρωποσ τόσο κρεμάσμένοσ από εμένα, που δεν φανταζόμουνα ποτέ να μου φερθεί έτσι. Ανθρωπιστικά και μόνο σε ένα άγνωστο δεν φέρεσαι έτσι όχι στον άνθρωπο που μεγαλώσατε μαζί. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν είδε ότι δεν αντέχω το χωρισμό με απομυθοποίησε και κατάλαβε ότι δεν με θέλει-χρειάζεται πια. Πιστεύω ότι έκανα και εγώ κακό με τισ παράλληλεσ σχέσεισ που έκανα για αυτό και έπρεπε να πληρώσω. Αλλά ήταν μεγάλο το τίμημα για εμένα. Πια όταν μιλάω στο θεό λέω ότι πλήρωσα και με τόκο μάλιστα και ασ μου φέρει ΄κάτι καλό πια.
    Το σήμερα λοιπόν είναι το εξήσ: 1)Καλά δεν με λεσ αφού τον σκέφτομαι και ξέρω ότι μία φορά αγάπησα έτσι και ακόμη και να γυρνούσε άγω αλλάξει τόσο, 2)Εχω τρομερό θέμα με τουσ ανθρώπουσ που αγαπώ και αγχώνομαι απίστευτά όταν λείπουν μην μου πάθουν τίποτα στο δρόμο. Οταν ξυπνάω τα βράδια σκέφτομαι συνέχεια ότι αν είμαι καλά σε κάποια χρόνια θα έρθει ο θάνατοσ και δεν το αντέχω αυτό, 3) είμαι τίγκα στην απαισιοδοξία και 3) και πιο περίεργο και κουραστικό ερμηνεύω τουσ αριθμούσ σε σημάδια διαρκώσ, αν και όλωσ περιέργωσ έχουν βάση.
    Οσα διαβάσατε στην πραγματικότητα είναι πολλαπλάσια και θα έπρεπε να γράφω μέρεσ αν όμωσ κάποιοσ με δει θα δει μια χαρούμενη κοπέλα. Δεν ξέρω τίποτα δεν είναι το ίδιο

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ειναι συγκλονιστικο το κειμενο σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Είναι πέρα ωσ πέρα αληθινό και το ζω ακόμη. Προσπαθώ πολύ να είμαι καλά, όχι με μεγάλη επιτυχία. Εχουν περάσει τρία χρόνια και με δυσκολία συγκράτησα τα δάκρυα μου όταν το έγραφα. θυμάμαι τι φόραγα εκείνη τη βραδιά και θυμάμαι που όταν ξανασμίξαμε, ήθηλα να βάλω τα ίδια ρούχα και να σταθω στο ίδιο δρόμο και επιτέλουσ να έρθει να με πάρει όπωσ έκανε τόσα χρόνια με αγάπη

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    επειδη θελω να ειμαι συγκεντρωμενος για να σου απαντησω, θα το κανω αργοτερα με ησυχια.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Λοιπον επειδη ειναι λιγο χειμαρωδης το κειμενο σου, θα σου απαντησω σε πρωτη φαση λιγο κωδικοποιημενα, για να μπορεσω να τα φερω βολτα, αλλιως θα χαθω.


    1. Δεν μου φαινεται ανωριμος ο πρωην συντροφος σου, ισως πολυ εγωιστης και να κοιταει την παρτη σου και οτι περισευει να στο δινει εσενα ναι.


    2. Αναφερεις κατι περι κομπλεξ, αλλα δεν επεκταθηκες σε αυτο.


    3. Ψαρευες την αγαπη του με εντελως λαθος τροπο, οταν τον χωριζες δηλαδη ανανεωνατε την σχεση σας οπως τα λες.
    Εδω εντοπιζω ενα θεμα οτι κρυβοσαστε πισω απο το δαχτυλο σας, τουλαχιστον εσυ.
    Θα μπορουσες αντι να πεις \"σε χωριζω\" εχουμε προβληματα και θελω να τα συζητησουμε, ασχετως αν αυτος δεν ηθελε.


    4. Αναφερεις κατι περι καταρευσης, αυτο δειχνει δικο σου ελλειμα αυτοπεποιθησης. Οι σχεσεις γενικα μας βοηθανε στη ζωη μας αλλα πανω απο ολα ειμαστε ο εαυτος μας και το βασικοτερο ολων ειναι να παταμε στα ποδια μας.
    Ξεκιναμε απο αυτο και στη συνεχεια κανουμε σχεση σαν επιστεγασμα αλλων πραγματων αλλα σε καμια περιπτωση για να βρουμε ξαρτια να κρεμασουμε τα πανια.


    5. Αναφερεις οτι ο πρωην σου εκανε πολλα για σενα για να μην χωρισετε, μεχρι και τρελλες αλλα δεν λές κατι για ποιο λογο το εκανε αυτο.
    Δηλαδη το εκανε γιατι σε αγαπουσε η τι αλλο???


    6. Στην συνεχεια οπως διαβαζω χανεις τελειως την μπαλα.....
    Ενωσες χαρακτηρες, πηρες, εραψες, εκοψες....
    Λες οτι δεν θα το ξανακανεις, και σε πιστευω.
    Ωστοσο δεν νομιζω να ξεμπερδεψες, γιατι δεν ξερω αν ασχοληθηκες για τους λογους που σου βγηκε ολο αυτο το αν θες περιεργο σεναριο σχεσης οπως την εστησες στο μυαλο σου.


    7. Μετα αναφερεις οτι ο πρωην σου, αρχιζει και φευγει απο κοντα σου. Μπορω να πω οτι δεν ειναι περιεργο που εγινε κατω απο τις συνθηκες που περιγραφεις.
    Θα σου προτεινα να μην σε απασχολει σε πρωτο πλανο το τι κανει αυτος, αλλα οι δικες σου αντιδρασεις.


    8. Στην συνεχεια αναφερεις οτι ο πρωην σου ηταν ενας ανθρωπος που ηταν κρεμασμενος πανω σου.
    Περα του αυτο αποδειχτηκε μυθος, ποια η αναγκη σου να θες ενα ανθρωπο κρεμασμενο πανω σου και οχι να στεκεται απεναντι σου ισοτιμα??


    9. Οι παραλληλες σχεσεις ενδεχωμενα να επεξαν ενα ρολο αλλα οχι καθοριστικο. Ο πρωην σου δειχνει να του κανει ο ρολος της μαμας που ειχες υοθετησει - και ενδεχωμενα να του αρεσει πολυ - μονο που καποια στιγμη αυτος ο ρολος φανηκε κουραστικος και ηθελε να τον τερματισει.
    Απο οτι φαινεται εσυ δεν θα μπορουσες να εξελιχθεις σε κατι αλλο οποτε ναι, εφτασε η στιγμη να κλαψεις και να πικραθεις αρκετα οπως γραφεις.


    10. Λες οτι μιλας στο θεο (ειμαι αθεος αλλα δεν εχει σημασια...) και λες οτι πληρωσες αρκετα.
    Θα σε ρωτησω το εξης, τωρα που επεσαν οι τονοι, και η αυλαια ειναι κλειστη πως σκεφτεσαι τον εαυτο σου???
    Αναρωτηθηκες ποτε με τι εργαλεια ζουσες την ζωη σου με τον πρωην σου??? Στην συνεχεια σκεφτηκες αν τα εργαλεια αυτα ειναι ακριβως τα ιδια???
    Εαν ναι, ειναι πολυ πιθανον να συνεχισεις να πληρωνεις για καμποσο ακομα....


    11. Αυτα που γραφεις ειναι συνεπεια των εντονων στιγμων που εχεις περασει και τα θεωρω φυσιολογικα.
    Θα προτεινα με ηρεμια να δεις τα πραγματα με πιο χαλαρη και ηρεμη ματια.





    τωρα μαζευωντας την σκεψη μου λεω τα εξης:

    Πιστευω οτι εχεις ενα βεβαρημενο παρελθον σε σχεση με την ψυχικη σου υγεια.
    Ενα δευτερο ειναι οτι εχεις περασει μια περιοδο σε μεγαλη ενταση οπου μπορει να περιεχει απο πολυ θετικη κατευθυνση εως πολυ αρνητικη. Θελω να πω οτι η διαδρομη αυτη ειναι τεραστια για να εχεις ψυχικο αποθεμα να την αντεξεις.

    Ενα τριτο ειναι οτι βλεπω οτι δινεις σημασια στην σημειολογια προσπαθωντας να δεις τι ακριβως??? το μελλον??? το πως σκεφτεται ο αλλος???




    Κλεινωντας θα σου πω τα εξης:
    Το προβλημα με τον πρωην σου ειναι μονο μια μικρη πτυχη των οσων σε κλονιζουν, σιγουρα βεβαια ειναι η κυριαρχη πηγη των εντασεων μιας και στις σχεσεις ειναι το α και το ω οσον αφορα την εξωτερικευση των συναισθηματων μας η αν θες του κακου μας εαυτου. Οπως λες εισαι μια νορμαλ κοπελα χωρις αλλα προβληματα.....
    Ομως αυτο ειναι εντελως επιφανειακο.
    Δεν ξερω αν με τοσες εσωτερικες παλινδρομησεις θα μπορεσεις να παρεις τις απαντησεις που ζητας απο εδω μεσα για να αποκτησεις ισορροπιες που σου λειπουν, κομβικο σημειο για να ξερεις που εισαι και που πατας.
    Θα χρειαζοταν απειρη συζητηση για να φτασεις σε μια εστω αρχικου επιπεδου κατασταση.

    Θα σου προτεινα να αρχισεις επαφη με καποιον ειδικο.
    Πολυ πιθανον να σου κανει τις ιδιες ερωτησεις τις οποιες θα πρεπει να ανιχνευσετε απο κοινου.
    Πιστευω οτι θα γλυτωσεις κοπο και χρονο, κατι που το θες μετα απο την ταλαιπωρια που εχεις τραβηξει.

    Βεβαια μπορεις να συνεχισεις την συζητηση εδω αν νομιζεις οτι σε βοηθαει, σιγουρα θα σου απαντησει και αλλος κοσμος, θα παρεις ιδεες, θα γεμισει το μυαλο σου σχηματα.
    Το ζητουμενο ειναι κατα ποσο εισαι σε φαση ολα αυτα να τα δουλεψεις για να σχηματισεις το παζλ,

    ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    όλα αυτά που λεσ τα ξέρω και τα έχω σκεφτεί τόσεσ φορέσ. η αλήθεια είναι ότι εκείνοσ ήταν ένασ άνθρωποσ με προβλήματα στην οικογένεια και ήθελε να κρεμαστεί από κάποιον και εγώ πάλι είχα ανάγκη από κάποιον δικό μου χωρίσ απαραίτητα να είναι συγγενήσ. Και εμένα η οικογένεια μου δεν είναι κλασσική έχει τα δικά τησ θέματα αλλά αλήθεια ποτέ δεν με ενόχλησε αφού δεν μου δημιουργήσε προβλήματα. Ημουν πάντα πολύ δυνατή.Σου εγγυώμαι ότι αν έβλεπεσ την συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου ούτε σε σενάριο επιστημονικής φαντασίασ δεν θα πίστευεσ την εξέλιξη. Δεν θα με πείραζε τόσο να του πέρναγε ο έρωτασ και να κυλούσαν όλα πιο ομαλά. Ημασταν οικογένεια. Ημουν όλη μέρα σπίτι του με τουσ δικούσ του και μέσα σε 10 μέρεσ άλλαξαν όλα. Η συμπεριφορά του ήταν σαν να με τιμωρούσε για κάτι που δεν έκανα. Το κακό που λέω μόνο στισ παράλληλεσ σχέσεισ το έκανα γιατί ήταν άνθρωποι που ήξεραν τι γινόταν και έμεναν σε αυτό, από αγάπη ή αδυναμία αν θέσ.
    Στο σήμερα είμαι με τον ένα από αυτούσ τουσ ανθρώπουσ και για αυτό τον τελευταίο χρόνο νιώθω μία ανάνηψη.
    Το περίεργο είναι ότι για 1,5 χρόνο και ενώ είχα την σχέση μου είχα επιλέξει να μην του μιλάω για να μην ζηλεύει η σχέση μου. Πριν χωρίσω για κάποιο λόγο τον έβλεπα στον ύπνο μου για μία εβδομάδα και τον πήρα να δω τι κάνει. Μετά από το πουθενά χώρισα και ευτυχώσ είχα έναν άνθρωπο.
    Ξέχασα να πω ότι όταν χώρισα δεν είχα κανένα γιατί όσε φιλίεσ είχα ήταν επαρχία αφού ήμουν φοιτήτρια και η καθημερινότητα μου ήταν η οικγένεια του και οι φίλοι του και τα ξαδέρφια του που έγιναν και δικού μου. Μετά το χωρισμό έμεινα απόλυτα μόνη.
    Νιώθω ότι είναι φυσιολογικά αυτά που νιώθω απλά ξέρω ότι πάντα ήμουν αρκετά ευαίσθητη σε πολλά θέματα και πολύ δυνατή σε άλλα. Δεν είχα το υπόβαθρο να τα διαχειριστώ. Αυτά τα θέματα ήταν πάντα η μεγάλη μου αδυναμία
    Οταν είμαστε μαζί με την τωρινή μου σχέση νιώθω μια χαρά ίσως και κάτι παραπάνω όταν όμωσ λείπει και μέχρι να έρθει μόνιμα Αθήνα το φθινόπωρο άσε.
    Μέχρι και πέρυσι γυρνούσα σπίτι από την δουλειά και έκλαιγα μέχρι που έβγαινα από το ασανσέρ και μετά τέλοσ για να μην με δούν.
    Η σχέση μου αυτή τη στιγμή ξέρει ότι δεν είμαι και σούπερ αν και με την τόσο γούτσου γούτσου συμπεριφορά μου τα νάζια και ένα γενικά τόσο χαρωπό στήσιμο κατά ένα μεγάλο ποσοστό θεωρεί ότι μου έχει περάσει. Και έτσι είναι, όμωσ μόνο όταν είμαστε μαζί. Με΄τά όλο σκέφτομαι τι καλά που ήταν τότε.
    Νιώθω ότι χωρίσαμε και έχασα την ξενοιασιά μου, μεγάλωσα πολύ και απότομα. Η μητέρα μου έχει ζήσει παρόμοια ιστορία με μένα και δυστυχώσ ακόμη και σε αυτή την ηλικία αυτό είναι ένα θέμα που ποτέ δεν ξεπέρασε μιασ και ο γάμοσ τησ με τον πατέρα μου ήταν επειδή μάλλον τηρούσε κάποιεσ προϋποθέσεις και τησ ήταν συμπαθήσ.
    Επειδή ξέρω για τουσ ειδικούσ είχα στείλει και τον πρώην γιατί θεωρούσα ότι έχει άρκετά νεύρα δεν νομίζω ότι σε εμένα που είμαι πολύ συνειδητοποιημένη για το τι γίνεται και πωσ διορθώνεται μπορεί να βοηθήσει. Απλά ο τρόποσ που γίνεται να φτιάξουν τα πράγματα είναι ανέφικτοσ.
    Μου έγραψεσ γιατί δεν του έλεγε έλα να το συζυτήσουμε. Είχε μαλλιάσει η γλώσα μου. Αυτό εννοούσά όταν ελεγα δεν έβλεπε πρόβλημα. Με ναζάκια και αγκαλιέσ πάντα με τούμπαρε. Εκατομμύρια φορέσ τον είχα χωρίσει για όλα αυτά αλλά δεν γινόταν τίποτα. Ηταν όντωσ ανώριμοσ συναισθηματικά. ΟΙ τρέλεσ που ανέφερα είναι λίγο χοντρέσ του τύπου ήρθε κρυφά στην επαρχία και πήγε σε ξενοδοχείο για να με παρακολουθήσει κ.τ.λ.
    Συγγνώμη για τον τρόπο που γράφω και είναι όλα τόσο ασυνάρτητα αλά μου έρχονται όλα στα μυαλό και θέλω να τα πω..........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    όσον αφορά τα κόμπλεξ μην φανταστείσ και τίποτα το φοβερό, μικρά καθημερινά πραγματάκια αλλά δεν μου έρχεται κάτι τώρα. ΄
    Επίσησ εκεί που λέω δεν έχω άλλα προβλήματα όντωσ δεν έχω. Οτι πρόβλημα μπορεί να έχει ένασ άνθρωποσ στην ηλικίασ μου, με μία καλή εμφάνιση κατά γενική ομολογία, με αποδοχή από τουσ ανθρώποσυ και σε μία μέση οικογένεια

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ζουζουνάκι


    Επίσησ εκεί που λέω δεν έχω άλλα προβλήματα όντωσ δεν έχω.

    το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι αναθεωρησε αυτη την σκεψη σου.

    Εχεις προβληματα (δεν εχει σημασια ποσα και ποια) και πρεπει να κατσεις να ασχοληθεις.
    Ο λογος ειναι οτι σου δημιουργουν εντασεις και οπως ειπες εχεις το παραδειγμα της μητερας σου.

    Μην αφεθεις οτι δεν ειναι και κατι φοβερο και θα το διαχειριστεις οπως οπως.
    Ξεκινα απο την αρχη.


    1. χαλαρωσε και ηρεμησε οσο πιο πολυ μπορεις.

    2. συζητα με τον συντροφο σου, αρχικα με οσα νομιζεις οτι μπορεις να πεις. Ειναι χρησιμο να ξερει οτι δεν ειναι ολα μελι γαλα μεσα σου.

    3. Προσπαθησε να βρεις ενα ειδικο που να τον εμπιστευεσαι.
    Βγαλτα απο μεσα σου ολα και δες τι εχει να σου πει για ολα αυτα.

    Η συμβουλη μου ειναι να μην αφησεις να πορευεσαι ετσι σε ολη σου την ζωη με ολα αυτα τα βαριδια πανω σου.
    Θα ερθει η στιγμη που θα το μετανιωσεις και ενδεχωμενα και ο ανθρωπος που θα ειναι κοντα σου θα λουστει τις επιλογες σου.


    Καλημερα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    τι να του πεισ και αυτού του έρμου, εδώ και τρία χρόνια έμαθε ότι όταν είμασταν μαζί δεν τον ήθελα και απλά μου σημπλήρωνε αυτό που είχα. Οταν αναφέρω ότι δεν είμαι και πολύ καλά θυμώνει, δεν μπορεί να πιστέψει ότι μου προσφέρει τόσα και αυτό είναι αλήθεια και ακόμη κάτι μου λείπει. Θέλει και αυτόσ την επιβεβαίωση του μετά από τόσε αλήθειεσ που άκουσε. Μου λέει ότι είμαι μια χαρά και να ξεκολλήσω και ότι νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά,να κάνω υπομονή να έρθει μόνιμα Αθήνα και κάνουμε οικογένεια και όλα θα είναι τέλεια. Συχνά τον βάζω να μου τα λέει να τα ακούω και να χαίρομαι. Πολλέσ φορέσ νομίζω ότι δεν υπήρχε το πριν ότι ήταν ένα όνειρο που είδα και δεν συνέβη ποτε΄. Οσο για τον ειδικό και εγώ τον συστήνω σε πολλέσ περιπτώσεισ αλλά όχι στην δικιά μου, γιατί ένασ είναι ο τρόποσ να τελειώσει όλο αυτό και είναι ανέφικτοσ. Αρκούμαι λοιπόν στο να έχω ανθρώπουσ να με αγαπούν πολύ πολύ και έτσι νιώθω καλύτερα. Δεν κακομαθαίνω. Οσο πιο πολλά χατήρια μου κάνει τόσο λιώνω.
    Γενικά είμαι άνθρωποσ που συζυτάω τα επιλύσιμα και δεν μιλάω καθόλου για τα άλυτα. Καλύτερη μου φίλη ο ευατόσ μου. Τίποτα δεν είναι μυστικό όταν το ξέρει πάνω από ένασ. Νιώθω ότι τα μεγεθύνω. Ομολογώ ότι από εχθέσ που έγραψα το δικό μου θέμα, είναι χειρότερα γιατί είδα πόσο πολύ ζω μαζί του και καλύτερα γιατί ανακουφίστηκα εν μέρει. Να είστε όλοι καλά και να σκέφτεστε αυτό που σκέφτομαι εγώ για να είμαι καλύτερα: Υπάρχουν άνθρωποι με πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από τα αισθηματικά ημών που δεν με έκαναν ανισόρροπη ακόμη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •