Μια απαντηση!!!!! Δεν αντέχω άλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35

    Μια απαντηση!!!!! Δεν αντέχω άλλο

    Παιδιά, θέλω τη βοήθεια σας έχω 4 5 χρόνια περνάω μια απαίσια φάση βαρέθηκα να τα λέω αλλά δεν μπορώ άλλο!!! Έχω πάει σ ψυχιάτρους ψυχολόγους τα πάντα έχω περάσει τα πάντα από ιψδ μέχρι γαδ και αρρωστοφιβια όμως εξακολουθώ να μη νιώθω καλά πήρα αγωγές κτλ ! Παιδιά μ έχει πιάσει ο φόβος ότι πάσχω από οριακή μετεχμιακη διαταραχή προσωπικότητας !! Πειτε μου ότι δεν είναι αυτό και ότι τ νιώθουν και άλλοι αυτό και δεν το έχω ????
    Λοιπόν έχω συνεχείς μεταπτώσεις 5 μέρες είμαι καλά 5 μέρες χάλια νιώθω ότι θέλω να ανατιναχθω να κάνω κάτι δεν ξέρω και έχω και αυτό το αίσθημα κενού ότι τίποτε δε με γεμίζει και άγχος δεν πίνω μόνο καπνίζω και συνήθως καπνίζω επειδή νιώθω ότι βαριέμαι και πρέπει να κάνω κάτι επίσης έχω και αυτό Π λένε με περιόδους υπερφαγιας γιατί πάλι νιώθω ότι πρέπει να κάνω κάτι, έντονο άγχος ότι κάτι θα γίνει και αυτό με την αυτοεικονα μια μ βλέπω οκ μια άσχημο κτλ, επίσης με τον κόσμο δε τ πάω καλά νιώθω ότι με θάβουν!! Παιδιά το έχω;;; ???????????????? νομίζω ότι έχω όλα τα συμπτώματα τι θα κάνωωωω στο μεταξύ όλοι οι ψυχολόγοι ψυχίατροι μ είπαν για άγχος κατάθλιψη κτλ! Μια η οποία δε μ φάνηκε καλά μ έβαλε την σκεωει ότι έχω οριακή διαταραχή ! Με πιάνει άγχος πχ τ πρωί Π σηκώνομαι Με τα πάω για δουλειά και νιώθω απαίσια συναισθήματα ότι κάτι θέλω να κάνω εδώ και τώρα δεν ξέρω τι κάτι να γεμίσει να εκτονωθεί η ενέργεια μ ! 5 μέρες είμαι καλά και 5 χάλια νιώθω ότι όλα είναι τα ίδια ενώ όταν είμαι καλά όλα τ βλέπω οκ

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Επίσης ότι και ν κάνω στην αρχή με γέμιζει μετά τίποτα λέω θα μετακομίσω σ άλλη πόλη γιατί θα νιώθω καλύτερα και πάλι λέω αν ήμουν εκεί θα ήμουν καλά πάλι πάω τίποτα τ βαριέμαι κ αυτό Γενικά βαριέμαι τα πάντα και δε βρίσκω νόημα σε αυτά π κάνω δεν με γεμίζει τίποτα νιώθω ότι περιφέρομαι και οι γύρω μ γεμίζουν με πράγματα και εγώ Όχι παιδιά το έχω; ????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ι γιατροί τι σου είπαν πως έχεις?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Με αγχώνεις ???? μου είπαν ότι είναι γαδ και κάποια καταθλιπτικά επεισόδια αλλά η πρώτη μ είχε πει αυτό και εγώ βρίσκω όλα τα συμπτώματα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Καλά δηλαδή δεν εμπιστευσε τον ειδικό και πσαχνεις απάντησης σε φόρουμ εδώ μπορούμε να σου πουμε την γνώμη μας αλλά όχι τι έχεις αφού σου είπαν η ειδική τη έχεις

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Ναι όμως πως γίνεται να έχω όλα τα συμπτώματα; Επίσης γιατί έχω τόσο έντονες μεταπτώσεις στη διάθεσή και ποτέ λέω κάτι και την άλλη διαφωνώ! Επίσης μια είμαι καλά και συμπαθώ κάποιον μετά όταν δεν είμαι καλά δεν τον συμπαθώ! Μήπως η πρώτη ήξερα και οι 2 άλλοι έκαναν λάθος διάγνωση ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Οκ όταν σε πιανη ολο αυτο μήπως κάνεις κάποιες σκέψεις και σε πιανη?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by Tod179 View Post
    Ναι όμως πως γίνεται να έχω όλα τα συμπτώματα; Επίσης γιατί έχω τόσο έντονες μεταπτώσεις στη διάθεσή και ποτέ λέω κάτι και την άλλη διαφωνώ! Επίσης μια είμαι καλά και συμπαθώ κάποιον μετά όταν δεν είμαι καλά δεν τον συμπαθώ! Μήπως η πρώτη ήξερα και οι 2 άλλοι έκαναν λάθος διάγνωση ;
    Κι εγώ όταν είμουν στα χειρότερα μου είχα σχιζοφρενικές τάσεις,τρελός κανονικά αλλά υποχώρησαν με τον καιρό και αυτό ήτανε λόγω της κατάθλιψης μαζί με άλλους παράγοντες ptsd κλπ.
    Θεωρώ έναν άνθρωπο όταν δεν είναι καλά και πάσχει από ψυχιατρικές παθήσεις ανίκανο να μπορέσει να αντιληφθεί τι του συμβαίνει και πόσο μάλλον να διαγνώσει με σχετική ακρίβεια τον εαυτό του.
    Όλοι έχουμε στοιχεία διαταραχών προσωπικότητας και εννοώ το όλοι.Οπότε δεν πρέπει να σε φοβίζει και να βγάζεις μόνος σου συμπεράσματα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Μα τα κοιτάω και είναι όλα!!! Τι φάση; λες να είχε δίκιο η πρώτη! Αυτό π μ ενοχλεί και μ φοβίζει είναι ότι δεν μπορώ να ισορροπήσω την διάθεση μ και όταν δεν είμαι καλά δεν είμαι.καιολοθ καλά

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Επίσης η μεταπτώσεις μου είναι τόσο μεγάλες και φοβάμαι μην κάνω κακό στον εαυτό μου δε το θέλω φοβάμαι ότι όταν είμαι έτσι μπορεί να κάνω κάτι, δηλαδή όταν δεν είμαι καλά νιώθω ότι θέλω να κάνω κάτι έντονα υπερένταση είναι; δεν ξέρω πώς το λένε

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by Tod179 View Post
    Μα τα κοιτάω και είναι όλα!!! Τι φάση; λες να είχε δίκιο η πρώτη! Αυτό π μ ενοχλεί και μ φοβίζει είναι ότι δεν μπορώ να ισορροπήσω την διάθεση μ και όταν δεν είμαι καλά δεν είμαι.καιολοθ καλά
    Νομίζω ότι ίσως πρέπει να ξεκινήσεις ή να προσθέσεις σε συνεννόηση πάντα με τον ιατρό σου αγωγή που να περιλαμβάνει αντιψυχωσικό ή/ή-και mood stabilizers όπως το lithium που δίνεται και στις
    περιπτώσεις διπολικής διαταραχής..Σε κάθε περίπτωση δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς εδώ μέσα γιατί η περίπτωσή σου είναι δύσκολη.Και ακόμη και συμβουλές να σου έδινα διαχείρισης ψυχολογίας
    θα σου ήσουν ανίκανος να της φέρεις εις πέρας μόνος σου.Αυτή είναι η γνώμη μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Λες ότι έχεις όλα τα συμπτώματα, αλλά από την περιγραφή σου δεν φαίνεται ότι ισχύει κάτι τέτοιο

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    35
    Το ότι η περίπτωση μ είναι δύσκολη με κάνει να τα κ***ω πάνω μου χαχα ! Παίρνω seroquel και dumyrox! Δεν ξέρω ρε φίλε ο μεγαλύτερος μ φόβος είναι μην κάνω κακό στο εαυτό μ δεν το θέλω ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ απλά όταν δεν είμαι καλά φοβάμαι μην κάνω κακό και δεν ξέρω αν είναι από ιδψ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    τι ηλικία είσαι?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Εάν υπάρχουν τέτοιες φοβίες xanax και αλλαγή του seroquel σε καθαρό αντιψυχωσικό (πχ. zyprexa).Θα σε καταστείλει αλλά μάλλον το χρειάζεσαι.Και το dumyrox είναι από τα πιο ήπια ή κατά την άποψη μου ζαχαρόχαπα aka placebo αντικαταθλιπτικά στην κατηγορία των ssris.Και δες και για Mood stabilizers.Αυτά για να τα προτείνεις στον ιατρό σου όχι να τα πάρεις από μόνος σου.Αν είχες όντως μεταιχμιακή διαταραχή προσωπικότητας όπως λες τότε δεν θα φοβόσουν μην κάνεις κακό στον εαυτό σου αλλά θα έκανες, φαινόμενα αυτοτραυματισμού ακόμα και απόπειρες αυτοκτονίας.Άρα δεν είμαστε τόσο μέσα στα κριτήρια..Δεν θα σου κάνω εγώ διάγνωση όμως.Πήγαινε να βρείς έναν καλό ψυχίατρο με σχετική φήμη και όχι νευρολόγο στην πόλη σου και πες του όλα αυτά και ότι δεν σε βοηθάνε τα φάρμακα που πήρες μέχρι στιγμής.Η μέθοδος είναι τα δοκιμάζουμε όλα το ένα μετά το άλλο και σε συνδυασμούς ώστε να βρούμε κάτι που θα ωφελήσει τον ασθενή.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο.
    By Kat Bak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 19-11-2015, 18:23
  2. Δεν αντεχω την ζωη αλλο..
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 03-03-2015, 11:18
  3. Δεν αντεχω αλλο...
    By Βασουλα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2015, 23:28
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 11:50
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By κυριακι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 15-10-2014, 02:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •