ΈΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΈΣ. ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Πωπω δες κατάντια... Έχεις πάει σε κανένα γιατρό για την γλώσσα??

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Πωπω δες κατάντια... Έχεις πάει σε κανένα γιατρό για την γλώσσα??
    ειχα παει προσφατα σε νευρολογο.... αλλα δεν ειχα αυτο.... μετα με επιασε..... τον πηρα ομως τηλ και λεει λογικα μυϊκό θα ειναι..... αλλα εγω εχω τρομαξει τοσο πολυ..... που οσο παει γινεται ολο και χειροτερα..... οπου και να το πω δεν με περνουν σοβαρα......... αλλα εγω δεν αντεχω..........

  3. #18
    Σε καταλαβαίνω φίλε μη φοβάσαι θα περασει.. εγώ αν συνεχίσει θα πάω νοσοκομείο αύριο δεν παίζει αλλο.. έτσι στα καλά καθούμενα έκτακτες έλεος δηλαδή

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Σε καταλαβαίνω φίλε μη φοβάσαι θα περασει.. εγώ αν συνεχίσει θα πάω νοσοκομείο αύριο δεν παίζει αλλο.. έτσι στα καλά καθούμενα έκτακτες έλεος δηλαδή
    πφφφ ετσι ειναι αυτα απο εκει που δεν το περιμενεις κατι εχεις και μετα σου χαλαει ολη την διαθεση......

    εγω δεν θελω να πατησω ξανα σε νοσοκομειο....... αν πας σε ιδιοτικο οκ.... αλλα σε δημοσιο θα ανχωθεις πολυ φιλε μου......

  5. #20
    Γάμησετα ρε φίλε εγώ πάνω που ήμουν καλά αυτές τις μέρες σήμερα ξύπνησα με έκτακτες δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.. παίζει να μην κοιμήθηκα και καλά.. αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι είμαι αρκετά μικρός για να έχω κάτι ακραίο δεν ξέρω..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Γάμησετα ρε φίλε εγώ πάνω που ήμουν καλά αυτές τις μέρες σήμερα ξύπνησα με έκτακτες δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.. παίζει να μην κοιμήθηκα και καλά.. αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι είμαι αρκετά μικρός για να έχω κάτι ακραίο δεν ξέρω..
    γενικα δες το και αυριο πως θα εισαι.... αλλα οπως ειπες εχεις παει σε καρδιολογο πριν κατι μηνες και εισαι οκ.... οποτε απο ανχος θα ειναι.... αυτο που εχεις το εχουνε πολλα ατομα.... εγω για καποιο λογο δεν φοβαμαι για την καρδια καθολου.... και εχω και ταχυκαρδιες και πονους σουβλιες αλλα απο τοτε που μου ειπε ενας καρδιολογος μια χαρα ειναι η καρδια μου σταματησα να εχω ανχος...... τωρα το μονο που θελω ειναι να δω τι συμβενει στο κεφαλι μου....... γιατι περνω ηρεμιστικα 2 χρονια καθημερινα και τρεμω μην μου προκαλεσαν κατι σοβαρο.......

  7. #22
    Δεν ξέρω το μυαλό μου πάει παντού δεν μπορώ να ηρεμήσω... Ούτε εγω δεν είχα ποτέ φόβους για την καρδιά μόνο τώρα που συμβαίνει αυτό έχω φοβηθεί λίγο.. τα ηρεμιστικά σου τα συστήνε ο γιατρός να τα πάρεις??

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν καπιος ειναι υπερκινητικος ειναι αναμενομενο να μην ειναι του υπνου αλλα να σου πω 6 ωρες να κοιμηθεις εισαι σχετικα ενταξει αλλα μπορει να ειναι απ την αυπνια αυτο που λες εξαρταται οστοσο και ποσο ξενυχτας ενα ξενυχτι δεν επειρεαζει τοσο στα δυο εισαι τσιου τσιου.
    εγω συνηθως κοιμαμαι απ τις 4 εως της 10.

  9. #24
    Αλέξανδρε τώρα που δεν έχουμε και σχολεία όλοι ξενυχτάμε.. εγώ προσωπικά κοιμάμαι το πρωι .. τώρα δεν ξέρω αν μπορέσω να κοιμηθω γιατί είναι αρκετά ενοχλητικό

  10. #25
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Καμία απάντηση ρε παιδιά?? Δεν έχει σταματήσει καθόλου μόλις τώρα βέβαια πρόσεξα ότι μόλις αναπνέω γίνεται αυτό δεν ξέρω αν ισχύει κιόλας...
    Δεν είναι όλα όσα νιώθουμε στην καρδιά έκτακτες. Αυτό που περιγράφεις,εφόσον συμβαίνει όταν αναπνέεις,είναι αναπνευστική αρρυθμία και συμβαίνει σε όλους,εμένα το έχει καταγράψει και καρδιογράφημα,είναι απολύτως φυσιολογικο. Αν πχ πάρεις βαθιά ανάσα,πιθανότατα θα το νιώσεις. Συμβαίνει σε όλους αρκετές φορές την ημέρα. Τι ηλικία έχεις; Αν είσαι ανήλικος,η καρδιά χτυπάει γενικά πιο γρήγορα σε μικρές ηλικίες. Πόσες σφίξεις εννοείς ως ταχυκαρδία;

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    17
    Άγχος είναι ξεκάθαρα... προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο γίνεται .. το ξέρω τι σου λέω κ γω που έχω χάσει τον ύπνο μου.. αλλά αν δεις ότι δεν μπορείς να επισκεφτείς ειδικό

  12. #27
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν είναι όλα όσα νιώθουμε στην καρδιά έκτακτες. Αυτό που περιγράφεις,εφόσον συμβαίνει όταν αναπνέεις,είναι αναπνευστική αρρυθμία και συμβαίνει σε όλους,εμένα το έχει καταγράψει και καρδιογράφημα,είναι απολύτως φυσιολογικο. Αν πχ πάρεις βαθιά ανάσα,πιθανότατα θα το νιώσεις. Συμβαίνει σε όλους αρκετές φορές την ημέρα. Τι ηλικία έχεις; Αν είσαι ανήλικος,η καρδιά χτυπάει γενικά πιο γρήγορα σε μικρές ηλικίες. Πόσες σφίξεις εννοείς ως ταχυκαρδία;
    Καλησπέρα Αντώνη και ευχαριστώ για την απάντηση σου σήμερα πριν λίγο πήγα με τους γονείς μου σε καρδιολόγο και ήταν όλα μια χαρά μου είπε ότι φαίνομαι αρκετά αγχωμενος και ότι είναι από άγχος.. Χθες 6 η ώρα το πρωί σταματησε αυτό που ένιωθα δεν ξέρω τι ήταν αν ήταν έκτακτες η κάτι αλλο εγώ πάντως έκτακτες ένιωθα δηλαδή να σταματάει η καρδιά για 1 -2 δευτερόλεπτα και μετά να επανέρχεται και αυτό το ένιωθα όλη την ώρα από το μεσημέρι που ξύπνησα... Τώρα μου έβαλε ένα χολτερ για να δούμε αν εντοπίσει κάτι που δεν νομίζει αλλά θα δούμε
    17 χρόνων είμαι χθες που μέτρησα είχα γύρω στις 88 σφίξεις όταν δεν είμαι αγχωμενος έχω γύρω στους 70-65 αλλά γενικά όταν αγχώνομαι έχω γύρω στους 80

  13. #28
    Quote Originally Posted by SophieSk View Post
    Άγχος είναι ξεκάθαρα... προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο γίνεται .. το ξέρω τι σου λέω κ γω που έχω χάσει τον ύπνο μου.. αλλά αν δεις ότι δεν μπορείς να επισκεφτείς ειδικό
    Και ο καρδιολόγος μου σήμερα είπε ότι είναι άγχος και ότι παρά πολλά άτομα το παθαίνουν αυτό..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Και ο καρδιολόγος μου σήμερα είπε ότι είναι άγχος και ότι παρά πολλά άτομα το παθαίνουν αυτό..
    πραγματι... εμενα ο καρδιολόγος φρίκαρε όταν με είδε με 35παλμούς.... παρολαυτα ζω καθε μερα με χαμηλους παλμους 35-50 οταν ειμαι χαλαρος... και 60-65 το max... παλια ειχα 190 σχεδον καθε μερα..... χωρις να υπαρχει καπια παθολογικη αιτια.... η καρδια μου μια χαρα ειναι... και πλεον και πονο να νιοσω δεν θα ασχοληθω καθολου....

  15. #30
    Συμβαίνουν και αυτά σε κάποιους φίλε.. παίρνεις φάρμακα για αυτό??

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29
  3. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 20:44
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •