ΈΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΈΣ. ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1

    ΈΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΈΣ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ??

    Σήμερα κατά τις 14:30 το μεσημέρι που ξύπνησα ένιωθα ταχυκαρδία και έκτακτες συστολές και δεν έχουν σταματήσει και έχω τρελαθεί.. μπορεί να μου πει κανείς ρε παιδιά τι συμβαίνει μέχρι και τώρα που σας γράφω ακόμα έχω έκτακτες... Αυτές τις μέρες δεν είχα καθόλου άγχος ίσως μπορεί να είχα λίγο, έβγαινα συνέχεια έξω και ξεχνιομουν.. και τώρα έχω αυτό για πρώτη φορά στη ζωή μου και λέω τι σκατα? Θα σταματήσει ποτέ αυτό ρε παιδιά? Δεν μπορώ να ηρεμήσω και φοβάμαι μην πάθω κάνα καρδιακό αλλά προσπαθώ να μείνω ψύχραιμος
    Last edited by Γιάννης Βάγιας; 05-09-2019 at 18:55.

  2. #2
    Καμία απάντηση ρε παιδιά?? Δεν έχει σταματήσει καθόλου μόλις τώρα βέβαια πρόσεξα ότι μόλις αναπνέω γίνεται αυτό δεν ξέρω αν ισχύει κιόλας...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Ψυχραιμία φίλε, κατά σύμπτωση και εγώ σήμερα με ταχυκαρδία είμαι από το μεσημέρι. Πάρε κανένα φιλαράκι βγες μια βόλτα μην το σκέφτεσαι.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  4. #4
    Ναι όμως ταχυκαρδία και έκτακτες μαζί? Δεν έχει σταματήσει από την ώρα που ξύπνησα και αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ? Πώς θα κοιμηθώ? Μήπως έχω πάθει εμφράγμα? Δεν μπορώ να βγω φοβάμαι πολύ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Και εγώ το ίδιο εδώ φίλε, ταχυκαρδία και έκτακτες στο ξεκουδουνο. Επειδή δεν ξέρω το ιστορικό σου, έχεις πάει σε κάποιο γιατρό? Έχεις γενικώς άγχος?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Ναι όμως ταχυκαρδία και έκτακτες μαζί? Δεν έχει σταματήσει από την ώρα που ξύπνησα και αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ? Πώς θα κοιμηθώ? Μήπως έχω πάθει εμφράγμα? Δεν μπορώ να βγω φοβάμαι πολύ...
    εχεις παει σε καπιο γιατρο? εχεις κανει εξετασεις?

    σε εχει δει καρδιολογος?

    περιεργο ειναι αυτο οπως το λες....

    μπορει ακομα και ανχος να εχεις....... που σιγουρα ανχος δηλαδη θα ειναι....

  7. #7
    Δεν ξέρω πραγματικά ρε φίλε τι να σου πω... Έχω πάει σε καρδιολόγο πριν κάτι 6-7 μήνες όλα άριστα... Άγχος έχω γενικά αλλά όπως είπα τις τελευταίες μέρες δεν είχα καθόλου άγχος μπορεί να είχα και λίγο και τώρα μου συμβαίνει αυτό το πράγμα πρώτη φορά και έχω τρελαθεί... Εσένα σου τυχαίνει πολλές φορές αυτό με τις έκτακτες? Από τι μπορεί να προέρχεται???

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Δεν ξέρω πραγματικά ρε φίλε τι να σου πω... Έχω πάει σε καρδιολόγο πριν κάτι 6-7 μήνες όλα άριστα... Άγχος έχω γενικά αλλά όπως είπα τις τελευταίες μέρες δεν είχα καθόλου άγχος μπορεί να είχα και λίγο και τώρα μου συμβαίνει αυτό το πράγμα πρώτη φορά και έχω τρελαθεί... Εσένα σου τυχαίνει πολλές φορές αυτό με τις έκτακτες? Από τι μπορεί να προέρχεται???
    εγω ειμαι σε αλλη φαση... εχω μουδιασμα στιν γλωσσα αδυναμια στο χερι-ποδι και ζαλαδες..... φρικη ολη μερα ασε...... εκτακτες δεν εχω παθει.... μονο πονους ειχα στην καρδια πολλες φορες με δυσπνια.... και αυτο παλια....

    το ανχος μας εχει φαει φιλε... αστα...

    ολη μερα σου εχει κρατηση τωρα αυτο?

  9. #9
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εχεις παει σε καπιο γιατρο? εχεις κανει εξετασεις?

    σε εχει δει καρδιολογος?

    περιεργο ειναι αυτο οπως το λες....

    μπορει ακομα και ανχος να εχεις....... που σιγουρα ανχος δηλαδη θα ειναι....
    Άκη και εμένα περίεργο μου φαίνεται και δεν ξέρω τι να κάνω για να σταματήσει

  10. #10
    Έλεος ρε φίλε Άκη τι σκατα με αυτό το αγχος που θα πάει άλλο αυτή η κατάσταση... Εγώ από την ώρα που ξύπνησα το είχα από τις 14:30 το μεσημέρι... Μπορεί να είχα και κατά την διάρκεια του ύπνου δεν ξέρω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Άκη και εμένα περίεργο μου φαίνεται και δεν ξέρω τι να κάνω για να σταματήσει
    πιες κανα τσαι η γαλα με μελι.... να χαλαρωσεις λιγο...

    για ανχος μου κανει εμενα αυτο που εχεις παθει...

  12. #12
    Ναι και εγώ σκέφτομαι να φτιάξω κάνα τσάι μπας και χαλαρώσω... Αλλά πολύ περίεργο μου φαίνεται γιατί δεν είχα άγχος αυτές τις μέρες.. μήπως έχω άγχος και δεν το καταλαβαίνω έλεος δηλαδή

  13. #13
    εσύ έχεις πάθει κάτι παρόμοιο με έκτακτες??

  14. #14
    Μέχρι και αυτή την ώρα οι έκτακτες δεν έχουν σταματήσει, ε ρε γλέντια που θα κάνουμε άυπνοι θα μεινουμε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Μέχρι και αυτή την ώρα οι έκτακτες δεν έχουν σταματήσει, ε ρε γλέντια που θα κάνουμε άυπνοι θα μεινουμε
    και εγω τα ιδια..... χειροτερο εγινε το μουδιασμα στην γλωσσα..... δεν αντεχω αλλο....... Πφφφφφ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29
  3. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 20:44
  4. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •