Δεν αντέχω άλλο!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Καλησπέρα Μαρία! Είπες ότι έχεις επισκεφτεί όλους τους γιατρούς, γιατί τότε κολλάς και δεν πας στον ψυχολόγο/ψυχίατρο ?
    Εφόσον οι εξετάσεις σου βγαίνουν καθαρές σημαίνει ότι δεν είχα κάτι σωματικό αλλιώς κάτι θα είχε βρεθεί.
    Γνωρίζω από φίλη μου ότι τα προβλήματα με το θυρεοειδή δημιουργούν πολλές φορές ψυχολογικές μεταπτώσεις και εσύ είσαι χρόνια σε αγωγή όπως λες. Οπότε μπορεί να επηρεάζει αυτό..
    Παρόλα αυτά η καλύτερη λύση είναι να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο για αρχή να πεις τι σκέφτεσαι και να σε καθοδηγήσει. Ακόμα και αγωγή να πάρεις σκέψου ότι αν είχες κάτι σωματικό δεν θα επερνας χάπια άμα χρειαζόταν? Το ίδιο συμβαίνει και με το ψυχολογικό κομμάτι!!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλησπέρα Μαρία! Είπες ότι έχεις επισκεφτεί όλους τους γιατρούς, γιατί τότε κολλάς και δεν πας στον ψυχολόγο/ψυχίατρο ?
    Εφόσον οι εξετάσεις σου βγαίνουν καθαρές σημαίνει ότι δεν είχα κάτι σωματικό αλλιώς κάτι θα είχε βρεθεί.
    Γνωρίζω από φίλη μου ότι τα προβλήματα με το θυρεοειδή δημιουργούν πολλές φορές ψυχολογικές μεταπτώσεις και εσύ είσαι χρόνια σε αγωγή όπως λες. Οπότε μπορεί να επηρεάζει αυτό..
    Παρόλα αυτά η καλύτερη λύση είναι να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο για αρχή να πεις τι σκέφτεσαι και να σε καθοδηγήσει. Ακόμα και αγωγή να πάρεις σκέψου ότι αν είχες κάτι σωματικό δεν θα επερνας χάπια άμα χρειαζόταν? Το ίδιο συμβαίνει και με το ψυχολογικό κομμάτι!!
    Καλησπέρα!Οπως είχα αναφέρει σε μια προηγούμενη απάντηση μου,ο κυριότερος φόβος μου είναι μήπως εθιστω στα χάπια και αναγκαστώ να ζω δια πάντως με αγωγή....επίσης επειδή δυστυχώς δεν έχω δικά μου χρήματα,δεν μου είναι εύκολο να ζητήσω από τους γονείς μου λεφτά για ψυχολόγο/ψυχίατρο.Πηγα πρόσφατα σε ενδοκρινολόγο για τον θυρεοειδή μου και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και πως δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στο φάρμακο.Ειπα στην γιατρο για τις διάφορες ψυχολογικές μεταπτώσεις που έχω αλλά μου είπε ότι καθώς ο θυρεοειδής μου είναι εντάξει,μάλλον είναι κάτι καθαρά ψυχολογικο.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By giannis.l98 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 18:58
  2. Δεν αντέχω άλλο...
    By Κύκνος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 117
    Last Post: 25-04-2015, 15:20
  3. Δεν αντεχω την ζωη αλλο..
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 03-03-2015, 10:18
  4. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •