Οριακή μου αγάπη Vol. 2 - Page 108
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 108 of 114 FirstFirst ... 85898106107108109110 ... LastLast
Results 1,606 to 1,620 of 1696
  1. #1606
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Δεν γνωρίζω με τι ασχολείσαι και ούτε χρειάζεται να μάθω, αλλά στο δικό μου το επάγγελμα, youtube videos και άρθρα από sites δεν είναι αρκετά για να στηρίξουν ένα δεδομένο.
    wow, εσύ θα πρέπει να κάνεις κάποια σπουδαία δουλειά! Ερευνητής εισαι; επιστήμων;

  2. #1607
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Dpath View Post
    Στη παρούσα φάση αγαπημένο της πρόσωπο έχει γίνει η μητέρα της. Το ερώτημα που τίθεται τώρα είναι θα με αφήσει να ησυχάσω ή θα συνεχίσει να εμπλέκεται στη ζωή μου. Πραγματικά θα ήθελα τη γνώμη των παιδιών του φόρουμ.
    Είναι πιθανό, ειδικά αν δει πρόσφορο έδαφος. Το θέμα ειναι να αρχίσεις να ενδυναμώνεσαι ψυχικά. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να νιώθεις ευάλωτος στην παρούσα φάση.

  3. #1608
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    wow, εσύ θα πρέπει να κάνεις κάποια σπουδαία δουλειά! Ερευνητής εισαι; επιστήμων;
    Εγώ δεν είπα ποτέ ότι κάνω σπουδαία δουλειά. Και ναι, είμαι ερευνητής και έχω μάθει πάντα να στηρίζω τα δεδομένα που παρουσιάζω. Κάτι που δεν κάνεις ούτε εσύ ούτε η υπόλοιπη παρέα. Δύο χρόνια σε αυτό το νήμα και συνεχώς κράζετε τους οριακούς και κλαίγεστε για το πόσο σας κατέστρεψαν, λες και σας ανάγκαζαν να είστε μαζί τους.


    Απορώ δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε στην ζωή σας.

    Το πιο στενάχωρο είναι ότι δεν καταλαβαίνετε πόσο επικίνδυνο είναι αυτό που κάνετε σε αυτό το νήμα. Έχετε κατηγοριοποιήσει μια μερίδα ανθρώπων μέσα από τις προσωπικές σας εμπειρίες που δεν είναι καν 100% σίγουρο ότι οι σύντροφοι σας είναι οριακοί. Τους αποκαλείτε "αδιάγνωστοι οριακοί" και τους εαυτούς σας "survivors". Δηλαδή έλεος.

  4. #1609
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Εγώ δεν είπα ποτέ ότι κάνω σπουδαία δουλειά. Και ναι, είμαι ερευνητής και έχω μάθει πάντα να στηρίζω τα δεδομένα που παρουσιάζω. Κάτι που δεν κάνεις ούτε εσύ ούτε η υπόλοιπη παρέα. Δύο χρόνια σε αυτό το νήμα και συνεχώς κράζετε τους οριακούς και κλαίγεστε για το πόσο σας κατέστρεψαν, λες και σας ανάγκαζαν να είστε μαζί τους.


    Απορώ δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε στην ζωή σας.

    Το πιο στενάχωρο είναι ότι δεν καταλαβαίνετε πόσο επικίνδυνο είναι αυτό που κάνετε σε αυτό το νήμα. Έχετε κατηγοριοποιήσει μια μερίδα ανθρώπων μέσα από τις προσωπικές σας εμπειρίες που δεν είναι καν 100% σίγουρο ότι οι σύντροφοι σας είναι οριακοί. Τους αποκαλείτε "αδιάγνωστοι οριακοί" και τους εαυτούς σας "survivors". Δηλαδή έλεος.
    Εσύ δεν λες ότι κάνεις σπουδαία δουλειά ... το υπονοείς βέβαια, και τελικά ναι! είσαι ερευνητής!!! Τίποτα σπουδαίο δλδ. Ασε μας ρε φίλε!

    Τι άλλα επιτεύγματα έχεις κάνει στη ζωή σου; Έλα φτιάξε μας!

  5. #1610
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by Dpath View Post
    Στη παρούσα φάση αγαπημένο της πρόσωπο έχει γίνει η μητέρα της. Το ερώτημα που τίθεται τώρα είναι θα με αφήσει να ησυχάσω ή θα συνεχίσει να εμπλέκεται στη ζωή μου. Πραγματικά θα ήθελα τη γνώμη των παιδιών του φόρουμ.
    Δεν θα σε αφήσει να ησυχάσεις, ειδικά αφού έχετε και 2 ανήλικα παιδιά. Πάντα εμπλέκονται στη ζωή σου και πάντα ξαναγυρνάνε, ακόμα κι αν δεν υπαρχουν παιδιά στη μέση.

    ΥΓ: θα δεις και μια "σπαμ" συζήτηση με κάποιον που μάλλον είναι παλιό μέλος και ξαναγράφει, πόσο χαρακτηριστικό! Προσπέρασέ την .

  6. #1611
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Δεν υπονοώ τίποτα. Εσύ με ρώτησες αν είμαι ερευνητής και σου είπα ναι. Συνεχίζεις όμως να επικεντρώνεσαι στο ποιος είμαι εγώ και όχι σε αυτά που γράφω.

    Εγώ δεν σου έχω κάνει καμία προσωπική ερώτηση γιατί δεν με ενδιαφέρει ποιος είσαι. Με ενδιαφέρει όμως να αναδείξω ότι σε αυτό το νήμα κάνει θραύση η ημιμάθεια και ο τραμπισμος. Εσύ και κάποιοι άλλοι κάνετε πολύ θόρυβο και στο τέλος όλοι θα πιστέψουν ότι οι οριακοί είναι όπως τους παρουσιάζετε, που είναι ένα ψέμα.

    Έτσι βγήκαν και διάφοροι στην εξουσία, λέγοντας συνεχώς ότι τους κατέβει ανεξάρτητα αν είναι αλήθεια ή ψέμα.

  7. #1612
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Δεν υπονοώ τίποτα. Εσύ με ρώτησες αν είμαι ερευνητής και σου είπα ναι. Συνεχίζεις όμως να επικεντρώνεσαι στο ποιος είμαι εγώ και όχι σε αυτά που γράφω.

    Εγώ δεν σου έχω κάνει καμία προσωπική ερώτηση γιατί δεν με ενδιαφέρει ποιος είσαι. Με ενδιαφέρει όμως να αναδείξω ότι σε αυτό το νήμα κάνει θραύση η ημιμάθεια και ο τραμπισμος. Εσύ και κάποιοι άλλοι κάνετε πολύ θόρυβο και στο τέλος όλοι θα πιστέψουν ότι οι οριακοί είναι όπως τους παρουσιάζετε, που είναι ένα ψέμα.

    Έτσι βγήκαν και διάφοροι στην εξουσία, λέγοντας συνεχώς ότι τους κατέβει ανεξάρτητα αν είναι αλήθεια ή ψέμα.
    Αφού λες ότι είσαι ερευνητής μπορείς να μας παραθέσεις τις έρευνες και τα δεδομένα που αποδεικνύουν αυτά που θέλεις να αποδείξεις.

  8. #1613
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by Ivory View Post
    Έχει προσπαθήσει επανειλημμένα να με προσεγγίσει αλλά τουλάχιστον έχω επιμείνει στο ότι δεν θέλω να τον συναντήσω από κοντά. Πριν λίγο κατάφερε οριακά να με εκνευρίσει βγάζοντας ένα σενάριο από το μυαλό του όπου με πήρε τηλ «για να προειδοποιήσει». Του είπα πως δεν παίζει από την δίκη μου μεριά να έχω καταφύγει σε κανένα εκδικητικό τέχνασμα (περί αυτού πρόκειται το σενάριο του) και επειδή μου απάντησε πως δεν μπορεί να ξέρει κάτι τέτοιο εάν ισχύει, ε τσίμπησα εκεί και του είπα ένα σχόλιο του τύπου «κάτι τέτοια που νόμιζες επι ένα χρόνο». Εκεί πήρε έδαφος και ξεκίνησε να μου πει να μην γίνομαι επιθετική και πως αυτά επέλεξα να κρατήσω από τη σχέση μας αλλά δεν πειράζει. Τώρα βέβαια μου έρχεται να βάλω τα γέλια ενώ το διηγούμαι ξανά σε εσάς. Μάλλον σε καλύτερη κατάσταση βρίσκομαι.
    Είδες, όταν τα γράφουμε και τα συζητάμε μεταξύ μας βγαίνει νόημα. Από δω και μπρος θα προσπαθεί με τέτοιους τρόπους να σε ξαναπλησιάσει. Να τους περιμενεις.

    ΥΓ: σου προτείνω να αγνοήσεις κι εσύ την σπαμ συζήτηση με το παλιό μέλος. Όπως βλέπεις, πάντα ξανάρχονται!

  9. #1614
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Δεν υπονοώ τίποτα.
    Ναι δεν υπονοείς το κάνεις απροκάλυπτα. Με το καλημέρα διαφήμιση του εαυτού σου μας έκανες. Κατάλαβες κύριε ερευνητά;
    Last edited by aeolus74; 21-10-2021 at 21:19.

  10. #1615
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Είδες, όταν τα γράφουμε και τα συζητάμε μεταξύ μας βγαίνει νόημα. Από δω και μπρος θα προσπαθεί με τέτοιους τρόπους να σε ξαναπλησιάσει. Να τους περιμενεις.

    ΥΓ: σου προτείνω να αγνοήσεις κι εσύ την σπαμ συζήτηση με το παλιό μέλος. Όπως βλέπεις, πάντα ξανάρχονται!
    Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα βγάζεις συμπεράσματα. Πρώτα είπες ότι είπα ψέματα, μετά ότι είμαι οριακός, ότι έχω σκοτεινή προσωπικότητα και τώρα ότι είμαι παλιό μέλος.

    Όταν συζητάς μόνο με ανθρώπους που έχουν τα ίδια πιστεύω με σένα δεν βγαίνει νόημα. Απλά κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας.

    Μην κοιτάς τι θέματα έχει ο (οριακός?) σύντροφος σου, καλύτερα ξεκίνα μια αυτοκριτική.

  11. #1616
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα βγάζεις συμπεράσματα. Πρώτα είπες ότι είπα ψέματα, μετά ότι είμαι οριακός, ότι έχω σκοτεινή προσωπικότητα και τώρα ότι είμαι παλιό μέλος.

    Όταν συζητάς μόνο με ανθρώπους που έχουν τα ίδια πιστεύω με σένα δεν βγαίνει νόημα. Απλά κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας.

    Μην κοιτάς τι θέματα έχει ο (οριακός?) σύντροφος σου, καλύτερα ξεκίνα μια αυτοκριτική.
    κι εγώ πιστεύω ότι είσαι παλιό μέλος και έχεις κάνει διπλό λογαριασμό. Θα διερευνήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τη διαχείριση ως προς αυτό διότι αυτό παραβιάζει τους όρους χρήσης.

  12. #1617
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αφού λες ότι είσαι ερευνητής μπορείς να μας παραθέσεις τις έρευνες και τα δεδομένα που αποδεικνύουν αυτά που θέλεις να αποδείξεις.
    Αν μιλάμε για διαταραχές πλέγματος Β, οι περισσότεροι κακοποιούν.

    Αυτά είναι δικά σου λόγια. Αυτός είναι ο ορισμός του Τραμπισμου. Λες κάτι επανειλημμένως χωρίς να το στηρίζεις πουθενά, χωρίς να έχει σημασία αν είναι αλήθεια ή ψέμα. Το λες όμως δυο χρόνια τώρα, οπότε όλο και κάποιος σε έχει πιστέψει (βλέπε Epsilon).

  13. #1618
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    κι εγώ πιστεύω ότι είσαι παλιό μέλος και έχεις κάνει διπλό λογαριασμό. Θα διερευνήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τη διαχείριση ως προς αυτό διότι αυτό παραβιάζει τους όρους χρήσης.
    Διερεύνησε το, αλλά το αποτέλεσμα δεν θα σε δικαιώσει

  14. #1619
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Αν μιλάμε για διαταραχές πλέγματος Β, οι περισσότεροι κακοποιούν.

    Αυτά είναι δικά σου λόγια. Αυτός είναι ο ορισμός του Τραμπισμου. Λες κάτι επανειλημμένως χωρίς να το στηρίζεις πουθενά, χωρίς να έχει σημασία αν είναι αλήθεια ή ψέμα. Το λες όμως δυο χρόνια τώρα, οπότε όλο και κάποιος σε έχει πιστέψει (βλέπε Epsilon).
    Όχι δεν ειναι δικά μου λόγια. Οι περισσότεροι ειδικοί αυτό λένε. Αλλά εσύ πως αποδεικνύεις ότι δεν ισχύει αυτό. Γιατί μας προσλάβεις με χαρακτηρισμούς χωρίς δεδομένα;

  15. #1620
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Διερεύνησε το, αλλά το αποτέλεσμα δεν θα σε δικαιώσει
    θα το δούμε αυτό κύριε ερευνητά

Similar Threads

  1. Οριακή προσωπικότητα
    By Kassi in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 758
    Last Post: 21-03-2022, 19:14
  2. Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;;
    By M.a.i.r.y. in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 159
    Last Post: 04-05-2021, 19:49
  3. Οριακή μου αγάπη
    By aeolus74 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 436
    Last Post: 04-12-2017, 13:46
  4. οριακή?
    By fortuna in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 23
    Last Post: 24-07-2017, 11:03
  5. Οριακη vs ψυχωση
    By kavkaz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-05-2017, 21:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •