Οριακή μου αγάπη Vol. 2 - Page 45
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 45 of 114 FirstFirst ... 3543444546475595 ... LastLast
Results 661 to 675 of 1696
  1. #661
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Καλημέρα. Τώρα είναι δύσκολο να σου πούμε εμείς ότι είμαστε ποιοτικοί και συγκροτημένοι (πόσο μάλλον όταν νιώθουμε και ψιλοχαμένοι με όσα περνάμε! )

    Πάντως, αν και δεν μπορώ να μιλήσω για τον εαυτό μου, μπορώ να επιβεβαιώσω ότι βρίσκω τους συνομιλητές μου σε αυτή τη συζήτηση συγκροτημένους και ώριμους.

    Γιατί το περνάνε αυτό και δεν φεύγουν, όμως; Γιατί είναι επιπλέον και δοτικοί άνθρωποι κι αυτό είναι το κλειδί. Νιώθουν συμπόνοια (όπως είπε πιο πάνω ο Ηλιος - να νιώσουμε τον πόνο του άλλου, να βοηθήσουμε ) και εκεί ακριβώς κολλάει ο-η borderline, που οσμίζεται στον αέρα τους ευαίσθητους και δοτικούς ανθρώπους.

    Τους πρώτους μήνες μετά το Grand Finale δεν ένοιωθα καθόλου συγκροτημένος. Κάθε ποιοτικό στοιχείο της προσωπικότητάς μου ήταν σαν να είχε χαθεί. Έβλεπα διάφορα traits στη συμπεριφορά μου που θύμιζαν διαταραχές και αναρωτιόμουν μήπως τελικά εγώ ήμουν ο διαταραγμένος. Κάποια στιγμή σε μία συζήτηση με μια καλή φίλη που με γνώριζε πολλά χρόνια μου είπε: "είσαι ένα άτομο συγκροτημένο, λογικό, που μπορείς να συζητήσεις με ηρεμία κλτ αν μαζί σου δεν έβγαλε άκρη, με ποιον θα βγάλει"; Αυτές είναι οι στιγμές που αρχίζουν να μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους, που αρχίζεις να θυμάσαι ποιος ήσουν και ποιος έγινες.

  2. #662
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Κι εγω περιμενα πως θα χρησιμοποιουσες τα μελη αυτα σαν ασπιδα, αποφευγωντας εντελως την ταμπακερα.

    Οχι ενταξει δε διαφωνω, ειναι δικαιωμα τους να μην θελουν να ακολουθησουν τα λινκς οπου επιτιθεσαι σε ατομο με διαγνωση οριακης χλευαζοντας τον για την νοσο του, οπου τρομοκρατεις αρρωστοφοβικο μελος πως τα "ενδεχομενα στοιχεια δραματικης διαταραχης" ειναι σοβαρη, πολυ σοβαρη υποθεση, γιατι ειναι στο ιδιο πλεγμα με την οριακη και τη ναρκισσιστικη, οπου ισχυριζεσαι πως η "οριακη οργανωση προσωπικοτητας" ειναι εννοια που δεν συνανταται σε "κανενα σοβαρο βιβλιο" ενω συνανταται σε καμια δεκαπενταρια βιβλια αναφορας, οπου κανεις ο ιδιος τηλεδιαγνωσεις κακοηθεις παμπολλες φορες με σκοπο την επιθεση, πλην με υπονοοουμενα για να αποφυγεις τη διαχειριση, οπου κανεις χυδαια συκοφαντηση προς το προσωπο μου - οχι ψεμματα, αυτο δεν μπορουν να το δουν, το εσβησε η διαχειριση οπως αλλα εξι ποστ σου, για να μπορεις να ερχεσαι μετα απο μηνες και να κατηγορεις εμενα για κακοηθεια και οσα αλλα ειχες κανει ο ιδιος. Τα ειδαν ομως αρκετα αλλα μελη οσα εγραψες.

    Για μενα που εγραφα καποτε στο θρεντ αυτο αλλα σταματησα οταν ειδα οτι ξεφευγε (οπως αργοτερα παραδεχτηκαν οτι σταματησαν και αλλοι), το πραγμα ηταν προφανες οτι ξεφευγει ακομη πιο πολυ οταν χειροκροτησες το βιβλιο του techbro και το αρθρο εκεινο απο τον Dr Quora MD Phd. Ηδη ξεφευγε για τα καλα οταν στο ενα θρεντ το επαιζες support group leader και στο αλλο γελουσες με το "ποσο κλασσικος boderline (sic)" ηταν αυτος που διαφωνουσε μαζι σου. Τελικα απο ο,τι καταλαβα εκεινη τη μερα δε σε ενοιαζε καν αν θα ετρωγες μπαν η οχι, σχεδον κατα δηλωση σου... Δυστυχως η διαχειριση δεν το ειδε αυτο σαν επαρκως ανησυχητικο, στο πνευμα γενικοτερα της αναιμικης προσεγγισης που εχει προς ατομα με τοξικη συμπεριφορα.

    Καπως ετσι καταληγουν να σε εμπιστευονται μελη που δεν εχουν ιδεα τι κανεις εδω μεσα εκτος του θρεντ αυτου. Ναι, το βρισκω πολυ επικινδυνο γιατι επενδυεις πολυ, πολυ περισσοτερο κειμενο στη δαιμονοποιηση της διαταραχης με επιλεκτικη χρησηεπιστημονικης ορολογιας και ερευνας, παρα στην ουσιαστικη υποστηριξη της εμπειριας των αλλων. Καθε 6μηνο η χρονο που θα ερχεται νεο κυμα μελων που ηταν συντροφοι κακοποιητικων οριακων ατομων, θα ειναι πιο ακραια η αντιμετωπιση σου γιατι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι προς τα εκει βαδιζεις μετα απο ολα τα δειγματα που εχει δωσει τον τελευταιο χρονο ιδιαιτερα.
    Last edited by oboro; 20-09-2020 at 15:15.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #663
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Αντε με το καλο και αιρεση και εκκλησια στην επομενη φουρνια. Αν βεβαια η διαχειριση δεν προτιμησει τον αποκλεισμο απο την απλη διαγραφη μηνυματων στην επομενη σου κατ' εξακολουθηση χυδαια συκοφαντηση και εξυβριση, ε leader?
    Η προσπάθειά σου να παρουσιάσεις το παρών θρεντ ως ένα cult group, είναι τουλάχιστον χυδαία! Να πούμε βέβαια ότι η παρουσίασή μου ως leader αυτού του cult group δεν είναι τυχαία καθώς ιστορικά όλοι οι cult leaders ήταν διαταραγμένοι. Πρόκειται για μία συγκαλυμμένη προσπάθεια υποτίμησης των μελών του θρεντ, αλλά και δική μου. Φυσικά εσύ θα πεις "ποτέ μου δεν υποστήριξα κάτι τέτοιο" και θα κατηγορηθώ για συκοφαντία! Γνωστή η καραμέλα

  4. #664
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το παρων δεν ειναι, δεν ειναι ομως το παρον που με ανησυχει τοσο οσο το τι θα κανεις σε κανα χρονο η δυο, οταν τον τελευταιο χρονο μονο εχεις τετοια διαπιστευτηρια. Η ατακα για την εκκλησια και την αιρεση προφανως και ηταν ειρωνικη, αλλα μη σε εμποδιζω να κανεις κυριολεκτικη ερμηνεια οταν πραγματικα σε βολευει. Δε χρειαζεται ουτε διαταραγμενος να εισαι, ουτε αρχηγος αιρεσης για να στηνεις μια ατυπη "ομαδα" (που κανενα θρεντ δεν ειναι, γιατι δεν ειναι ετσι οργανωμενο το φορουμ) για να τροφοδοτεις τη στρατηγικη της χολης και του θυμου οχι μονος σου πλεον, αλλα και μεσω αντιπροσωπων. Οταν δηλαδη ερχεται καποιο μελος στο θρεντ αυτο μετα απο μια τοσο τραυματικη σχεση που ειχε φτασει στο σημειο να αμφισβητει τι ηταν πραγματικο και τι οχι, θα κατσει να σκεφτει οτι η οαση πληροφοριων και επιβεβαιωσης που διαλεξε να εμπιστευτει, εκανε τετοια πραγματα εκτος της "οασης" του συγκεκριμενου θρεντ;

    Οχι βεβαια. Αν και θελω να πιστευω οτι υπαρχουν εξαιρεσεις. Απο την αλλη ομως, ενα ατομο που βγαινει τοσο εκτος εαυτου ωστε να χλευαζει μελη του φορουμ με οριακη διαταραχη, να τρομοκρατει αρρωστοφοβικους με ανακριβειες και να συκοφαντει χυδαια, (τοσο χυδαια που αν αναπαραξω το περιεχομενο εκεινου του ποστ θα φαω εγω μπαν) οχι απλα δεν ειναι καταλληλος να το παιζει ηγετης-που-και-καλα-δεν-ειναι-ηγετης για ενα τοσο ευαισθητο και πολυπλοκο θεμα, αλλα τιθεται θεμα με ποοιους ορους συνεχιζεται η συμμετοχη του εδω μεσα. Θα μου πεις, εδω εχουμε ατομα πραγματικα επικινδυνα να παραμενουν ανεξελεγκτα για κανα δυο χρονια ενω καμια δεκαρια μελη ουρλιαζουν σχεδον να επιληφθει η διαχειριση... Ψιλα γραμματα ισως, αλλα οχι για εμενα (αλλα και για αλλους). Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα και προσωπικα δεν μπορω να περιμενω την επομενη φορα που θα ξεφυγεις τελειως και θα σου ξεφυγουν οι πραγματικες σου σκεψεις για το... αντικειμενο με την ελπιδα οτι η διαχειριση θα πραξει εκεινη τη φορα τα δεοντα.

    Το ξαναλεω, ατομο που ξεφευγει με τον τροπο που ξεφευγεις, δεν ειναι καταλληλο να δινει συμβουλες για το θεμα αυτο. Δεν με ενδιαφερει ποιους εχεις πεισει γιατι πλεον ξερω οτι δεν τους ενδιαφερει να διαβασουν παραεξω απο αυτο το θρεντ και τα συγγενικα του, και εκει ακριβως εγκειται ο κινδυνος.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #665
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    @ oboro

    Το ποιος έχει ξεφύγει εδώ μέσα νομίζω ότι είναι εμφανές. Αν σου πω ότι έχεις δίκιο σε όλα θα σταματήσεις να μας ενοχλείς;

  6. #666
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    @ oboro

    Το ποιος έχει ξεφύγει εδώ μέσα νομίζω ότι είναι εμφανές. Αν σου πω ότι έχεις δίκιο σε όλα θα σταματήσεις να μας ενοχλείς;
    Χωρις λεξη για την ταμπακερα, η κιβδηλη συγκαταβαση ειναι απλο πραγμα, και ευκολο. Α, και σταματα να χρησιμοποιεις το πρωτο πληθυντικο. Ιδεα δεν εχουν τα αλλα μελη για τα κατορθωματα σου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #667
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Χωρις λεξη για την ταμπακερα, η κιβδηλη συγκαταβαση ειναι απλο πραγμα, και ευκολο. Α, και σταματα να χρησιμοποιεις το πρωτο πληθυντικο. Ιδεα δεν εχουν τα αλλα μελη για τα κατορθωματα σου.
    Πρώτον, έχουν παραπονεθεί τα υπόλοιπα μέλη για τη συμπεριφορά σου, δεύτερον, από την πρώτη στιγμή σου είπα ότι δεν επιθυμώ καμία συζήτηση μαζί σου. Σε ποια ταμπακέρα αναφέρεσαι;

    Νομίζω ότι σου δόθηκε η ευκαιρία να με "ξεμπροστιάσεις" στα υπόλοιπα μέλη. Έγραψες πολλά για το ποιος πραγματικά είμαι. Δεν έχω που να κρυφτώ πλέον. Ελπίζω να κορέστηκε η δίψα σου και να σταματήσεις επιτέλους να ασχολείσαι μαζί μου, κάτι που το ζήτησα από την πρώτη στιγμή. Αυτά!

  8. #668
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Πρώτον, έχουν παραπονεθεί τα υπόλοιπα μέλη για τη συμπεριφορά σου, δεύτερον, από την πρώτη στιγμή σου είπα ότι δεν επιθυμώ καμία συζήτηση μαζί σου. Σε ποια ταμπακέρα αναφέρεσαι;

    Νομίζω ότι σου δόθηκε η ευκαιρία να με "ξεμπροστιάσεις" στα υπόλοιπα μέλη. Έγραψες πολλά για το ποιος πραγματικά είμαι. Δεν έχω που να κρυφτώ πλέον. Ελπίζω να κορέστηκε η δίψα σου και να σταματήσεις επιτέλους να ασχολείσαι μαζί μου, κάτι που το ζήτησα από την πρώτη στιγμή. Αυτά!
    Καλα οτι δεν εχεις καποια ιδιαιτερη ντροπη για οσα εκανες τους προηγουμενους μηνες φαινεται κι απο τα ποστ σου σε εκεινα τα θρεντ. Ακομη και αφου σου κατεβασαν τα ποστ, δεν υπηρξε καμια απολυτως μεταστροφη η αναγνωριση της βαρυτητας οσων ειχες γραψει.

    Εγω αα περιεχομενα των λινκς που ειχα παραθεσει συνοψισα. Δεν υπαρχει κατι που να μην μπορει να επιβεβαιωθει η διαψευσθει απο αυτα. Ο λογος που τελικα επελεξα να τα βγαλω στη φορα οπως λες ειναι οτι κανεις δε εμπαινε στον κοπο να τα διαβασει, πραγμα που φυσικα εσυ εκμεταλλευοσουν για να συνεχισεις την "εναλλακτικη" παρουσιαση των γεγονοτων, οπως και στο σου αρχικο ποστ οπου που επιχειρουσες να βγαλεις το μαυρο ασπρο, (και φυσικα, τον εαυτο σου θυμα, για να μην ξεχνιομαστε).

    Δεν το επραξα απο την αρχη, νομιζοντας πως τα λινκς θα μιλουσαν απο μονα τους. Αλλα ειχα υποτιμησει το μεγεθος του προβληματος. Κανεις δε θελει να του χαλασουν την εξιδανικευση και τη θεοποιηση, αλλα δυστυχως κανεις δε φανταζεται κιολας τι ειναι αυτο που θα μπορουσε να του τη χαλασει, μεχρι να το δει. Στην πραξη, ακομη και τωρα μπορουν να αρνηθουν να τα διαβασουν, νομιζοντας οτι τα βγαζουν απ οτο μυαλο μου. Ειναι επιλογη τους. Αλλα οπως εγραψα και πριν, δεν εστε οι μονοι που διαβαζετε και τουτο δεν ειναι το μονο θρεντ σε ολακερο το φορουμ ουτε δημιουργηθηκε ενα μηνα πριν...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #669
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Καλα οτι δεν εχεις καποια ιδιαιτερη ντροπη για οσα εκανες τους προηγουμενους μηνες φαινεται κι απο τα ποστ σου σε εκεινα τα θρεντ. Ακομη και αφου σου κατεβασαν τα ποστ, δεν υπηρξε καμια απολυτως μεταστροφη η αναγνωριση της βαρυτητας οσων ειχες γραψει.
    Μιλάς εσύ για ντροπή από τη στιγμή που πολλά μέλη εδώ σου έχουν πει ότι δεν τους βοηθάς και ότι καταστρέφεις μία βοηθητική κουβέντα για αυτούς!!! Και αντί να αλλάξεις την προσέγγισή σου, να προβληματιστείς λίγο, βάλθηκες να τους υποτιμήσεις και αυτούς και τους βγάλεις προβληματικούς.

    Εγω αα περιεχομενα των λινκς που ειχα παραθεσει συνοψισα. Δεν υπαρχει κατι που να μην μπορει να επιβεβαιωθει η διαψευσθει απο αυτα. Ο λογος που τελικα επελεξα να τα βγαλω στη φορα οπως λες ειναι οτι κανεις δε εμπαινε στον κοπο να τα διαβασει, πραγμα που φυσικα εσυ εκμεταλλευοσουν για να συνεχισεις την "εναλλακτικη" παρουσιαση των γεγονοτων, οπως και στο σου αρχικο ποστ οπου που επιχειρουσες να βγαλεις το μαυρο ασπρο, (και φυσικα, τον εαυτο σου θυμα, για να μην ξεχνιομαστε).
    Στα παρακάτω θρεντ όποιος ενδιαφερόμενος μπορεί να δει το την εξέλιξη των συζητήσεων:

    https://www.psychology.gr/forum/thre...91%CE%A7%CE%97


    https://www.psychology.gr/forum/thre...8E%CE%BD%CF%89

    Δεν το επραξα απο την αρχη, νομιζοντας πως τα λινκς θα μιλουσαν απο μονα τους. Αλλα ειχα υποτιμησει το μεγεθος του προβληματος. Κανεις δε θελει να του χαλασουν την εξιδανικευση και τη θεοποιηση, αλλα δυστυχως κανεις δε φανταζεται κιολας τι ειναι αυτο που θα μπορουσε να του τη χαλασει, μεχρι να το δει. Στην πραξη, ακομη και τωρα μπορουν να αρνηθουν να τα διαβασουν, νομιζοντας οτι τα βγαζουν απ οτο μυαλο μου. Ειναι επιλογη τους. Αλλα οπως εγραψα και πριν, δεν εστε οι μονοι που διαβαζετε και τουτο δεν ειναι το μονο θρεντ σε ολακερο το φορουμ ουτε δημιουργηθηκε ενα μηνα πριν...
    Άλλη μία προσπάθεια υποτίμησης των μελών! Η απόφαση του καθενός του τι θα πράξει βαφτίζεται εξιδανίκευση και θεοποίηση που τους κρατά μακρυά από την αλήθεια!!! Το ότι κανείς δεν σου δίνει σημασία δεν οφείλεται στη συμπεριφορά σου αλλά στην ανάγκη των μελών για εξιδανίκευση, στην τύφλωσή τους!!! Και μετά μιλάς για ντροπή....

    Νομίζω ότι το θέμα μεταξύ μας έχει εξαντληθεί. Θα επαναφέρω για ακόμα μία την επιθυμία που εκφράστηκε από τα μέλη και από εμένα για επαναφορά της συζήτησης στην ομαλότητα, δλδ στο σημείο που ήταν πριν τη δική σου εμπλοκή. Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι σεβαστό

  10. #670
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Η εξιδανικευση ουτε ντροπη ειναι, ουτε ψυχικη παθηση (που επισης δε θα ηταν ντροπη, αλλα γουατεβερ). Ειναι βεβαια μεγαλο εμποδιο στο να αλλαξει κανεις γνωμη και γενικοτερα να αντικρυσει την αληθεια. Ναι, πιστευω οτι το να μαρκαρει κανεις με αυτοματισμο πηγες και λινκς ως "ασχετα" επειδη προηλθαν οχι απο τον Α αλλα απο αυτον που αμφισβητει τον Α, ειναι εθελοτυφλια. Προτιμουν να μην ξερουν. Δικαιωμα τους, αλλα πιστευω οτι ειναι μερος του προβληματος οταν τα ποστ που σου κατεβασαν (με τις οποιες ποινες, που δεν ξερω καν αν εχουν ληξει ακομα) οχι μονο δε σε εβαλαν εκτοτε σε προβληματισμο αλλα επανηλθες δρυμιτερος στη δαιμονοποιηση των "κακων οριακων". Καποιος που πραγματικα θεωρει πως κακως γινεται υποτιμηση οπου γινεται, θα ειχε αποδοκιμασει πχ εκεινο το "ανθρωποι" που ενα μελος εβαλε σε εισαγωγικα. Εσυ οχι μονο δεν το εκανες αλλα ουσιαστικα με σιωπηρη αποδοχη σου ενθαρρυνεις αυτο το λιθοβολισμο. Υπαρχει ομως ενα προβλημα: αυτο το φορουμ, δεν ειναι το support group σας. Μπαινουν εδω μεσα μελη που μπορει να εχουν διαγνωστει με αυτη τη διαταραχη (και στο πρωτο θρεντ που εχει πλεον και σταμπα εγκρισης αιολου, μπορει κανεις να δει τι περιμενει αυτα τα ατομα).

    Ακομη και ο τιτλος των δυο θρεντ ειναι τιγκα στην ειρωνια. Δε θα βρειτε πολλα βοηθηματα ουτε ιστοτοπους απο υπευθυνους η/και καταρτισμενους ανθρωπους με τετοιες επιλογες ονομασιων. Δυστυχως πολλοι επιζωντες εχουν τη λογικη του "δε φτανει που μας χτυπησαν, θα τους λυπηθουμε κι απο πανω". Γκρουπ δηθεν "υποστηριξης" που προμοταρουν και φουντωνουν τετοια αισθηματα ειναι καταστρεπτικα κυριως για τους επιζωντες του ιδιους.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #671
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ξεχασα να συμπληρωσω, επειδη περα απο οριακες και ιστοριες ξερω και απο ψυχολογια της ομαδας, ολη αυτη η στιχομυθια γυρω απο το "ειναι προφανες σε εμενα οτι δεν εχεις βιωσει το borderline οπως εμεις" κανει μπαμ. Επειδη λοιπον δεν ανοιχτηκα με λεπτομερειες και αμφισβητισα τον leader, ειμαι "αλλος" και κατ' επεκτασην "ψευτικος". Αλλα αυτο δεν ειναι προσβολη προς εμενα, γιατι προερχεται απο survivors δλδ "καλους". Α, στους οποιους δεν ανηκω εγω προφανως. Τα εμαθα ολα απο βιβλια κλπ...

    Δεν ειναι πολυ υγιη αυτα τα πραγματα, συμφορουμιτες. Πρεπει να αναρωτηθειτε αν η πιστη σας σε αυτο το ατομο που ουσιαστικα σας λεει οοοολα αυτα που θελετε να ακουσετε, δικαιολογει μια εν τελει τοσο απολυτη σταση και "συστρατευση" απο μερια σας (εδω κι εγω γνωριζω μονο τον ξενικο ορο: "closing ranks", για οποιον θελει να το ψαξει κλπ κλπ)
    Last edited by oboro; 20-09-2020 at 18:24.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #672
    Είχα γραψει κείμενο που απαντούσα σε όλα όσα λες αλλα προτίμησα να μη το στείλω γιατί προσωπικά δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο. Θα πρότεινα και στους υπόλοιπους αν θέλουν, να επικεντρωθούμε στο θέμα του θρεντ μόνο..
    Και προσπαθώ να το πω ευγενικά παρόλο που δε νιώθω έτσι, οκ;
    Last edited by Ήλιος μεγάλος και ζεστός; 20-09-2020 at 19:13.

  13. #673
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by Ήλιος μεγάλος και ζεστός View Post
    Είχα γραψει κείμενο που απαντούσα σε όλα όσα λες αλλα προτίμησα να μη το στείλω γιατί προσωπικά δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο. Θα πρότεινα και στους υπόλοιπους αν θέλουν, να επικεντρωθούμε στο θέμα του θρεντ μόνο..
    Και προσπαθώ να το πω ευγενικά παρόλο που δε νιώθω έτσι, οκ;
    Θέλω να γράψω πολλά, αλλά τι να γράψω τώρα δεν ξέρω.

    Δεν βαριέσαι, ας ξαναγυρίσουμε στο ποστ, όσο μπορούμε. Καταλάβαμε όλοι νομίζω.

  14. #674
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Μιλάς εσύ για ντροπή από τη στιγμή που πολλά μέλη εδώ σου έχουν πει ότι δεν τους βοηθάς και ότι καταστρέφεις μία βοηθητική κουβέντα για αυτούς!!! Και αντί να αλλάξεις την προσέγγισή σου, να προβληματιστείς λίγο, βάλθηκες να τους υποτιμήσεις και αυτούς και τους βγάλεις προβληματικούς.
    Μην του απαντάς καν, δεν αντέχει την ιδέα ότι προτιμάμε εσένα και διαβάζουμε εσένα... Ποιός ξέρει τι κουβαλάει μέσα του...

  15. #675
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Μην του απαντάς καν, δεν αντέχει την ιδέα ότι προτιμάμε εσένα και διαβάζουμε εσένα... Ποιός ξέρει τι κουβαλάει μέσα του...
    Δεν είναι θέμα "προτιμησης". Απλά με τον Αιολο ταυτιζόμαστε οι περισσότεροι γιατί προφανώς έχουμε κοινά βιώματα. Τίποτα περισσότερο και τίποτα προσωπικό. Και δεν είναι ο leader ο Αίολος. Σε λίγο θα ζητούσαμε και συγγνωμη γι αυτά που ζήσαμε epsilon μου...

Page 45 of 114 FirstFirst ... 3543444546475595 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οριακή προσωπικότητα
    By Kassi in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 758
    Last Post: 21-03-2022, 20:14
  2. Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;;
    By M.a.i.r.y. in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 159
    Last Post: 04-05-2021, 20:49
  3. Οριακή μου αγάπη
    By aeolus74 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 436
    Last Post: 04-12-2017, 14:46
  4. οριακή?
    By fortuna in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 23
    Last Post: 24-07-2017, 12:03
  5. Οριακη vs ψυχωση
    By kavkaz in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-05-2017, 22:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •