Ladose - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 147

Thread: Ladose

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Τελικά οι γιατροί τίποτα δε λένε...τα παρουσιάζουν όλα ειδυλλιακά, εδώ μέσα βγάζουμε άκρη χαχαχ
    δεν νομιζω..... εμενα ο γιατρος μου λεει παντα το τι μπορει να προκαλεσει καθε φαρμακο....

    αλλα εγω απο την αλλη έχω σπουδάσει φαρμακευτική στο εξωτερικό οποτε δεν μπορεί και να κάνει αλλιώς.... λολ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εγώ πίνω 2.5 μήνες λαντος από 10 μιλιγκραμ μου το έχει πάει 60 γιατί έχω και υπερφαγικα επεισόδια και εγώ περάσει δύσκολα τον τελευταίο καιρό πέρασα φρικτά.
    είναι πολύ καλό φάρμακο από ταωκαλύτερα και 1.5 μιλιγκραμ ζαναξ κάθε μέρα ένα χρόνο τωρα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Όσο για το βάρος επειδή επασχα από υπερφαγηκα επεισοδια μου κόψε την όρεξη έχω χάσει 7 κιλά

  4. #34
    Με ανησυχεί λίγο αυτό με τα κιλά. Είμαι 50 και δεν θέλω να πέσω παρακάτω.. Στο μεταξύ ακόμα δεν πήρα την απόφαση να τα ξεκινήσω. Περναω την μέρα με 3 xanax των 0,25mg. Επίσης, η διάθεση μου είναι πολύ καλη γενικά, δεν ξέρω αν πρέπει όντως να ξεκινήσω τα αντικαταθλιπτικά. Έχω αρκετό άγχος αλλά όχι κρίσεις πανικού πλέον, το οποίο επιδεινώνεται όταν πρέπει να βγω έξω και να συναναστραφω με κόσμο. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. σκέφτομαι να επισκεφτώ και άλλο ψυχίατρο αλλά δυστυχώς είναι όλοι κλεισμένοι με ραντεβού μεχρι και Οκτώβριο.
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Όσο για το βάρος επειδή επασχα από υπερφαγηκα επεισοδια μου κόψε την όρεξη έχω χάσει 7 κιλά

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Με ανησυχεί λίγο αυτό με τα κιλά. Είμαι 50 και δεν θέλω να πέσω παρακάτω.. Στο μεταξύ ακόμα δεν πήρα την απόφαση να τα ξεκινήσω. Περναω την μέρα με 3 xanax των 0,25mg. Επίσης, η διάθεση μου είναι πολύ καλη γενικά, δεν ξέρω αν πρέπει όντως να ξεκινήσω τα αντικαταθλιπτικά. Έχω αρκετό άγχος αλλά όχι κρίσεις πανικού πλέον, το οποίο επιδεινώνεται όταν πρέπει να βγω έξω και να συναναστραφω με κόσμο. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. σκέφτομαι να επισκεφτώ και άλλο ψυχίατρο αλλά δυστυχώς είναι όλοι κλεισμένοι με ραντεβού μεχρι και Οκτώβριο.
    μαλιστα και τωρα που μεχρι τον μαρτιο του 2020 που δεν θα βρισκεις ευκολα το xanax τι θα κανεις? οκ δεν ειναι αυτο το θεμα ομως..... το xanax δεν ειναι θεραπεια... και να ξερεις εισαι εθισμενη.... δεν θα μπορεσεις καθολου ευκολα να τα κοψεις.......

    καλο θα ειναι να αρχισεις το ladose..... απο αυριο πρωι.......

    ο γιατρος δεν σου ειπε να περνεις το xanax ετσι... σου εδωσε να τα παρεις μαζι με το ladose και μετα να τα κοψεις.......

  6. #36
    Το xanax το έπαιρνα από πριν. Την πρώτη φορά που πήγα στο γιατρό ο ίδιος μου είπε να το ξεκινήσω για ένα χρονικό διάστημα και αν δεν φύγει το άγχος θα ξεκινήσουμε θεραπεία. Τον πρόβλημα μου είναι μην μου ρίξει την διάθεση, αφού είμαι καλά..Διαβάζω τις παρενέργειες και έχω τρομοκρατηθεί.
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    μαλιστα και τωρα που μεχρι τον μαρτιο του 2020 που δεν θα βρισκεις ευκολα το xanax τι θα κανεις? οκ δεν ειναι αυτο το θεμα ομως..... το xanax δεν ειναι θεραπεια... και να ξερεις εισαι εθισμενη.... δεν θα μπορεσεις καθολου ευκολα να τα κοψεις.......

    καλο θα ειναι να αρχισεις το ladose..... απο αυριο πρωι.......

    ο γιατρος δεν σου ειπε να περνεις το xanax ετσι... σου εδωσε να τα παρεις μαζι με το ladose και μετα να τα κοψεις.......

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Το xanax το έπαιρνα από πριν. Την πρώτη φορά που πήγα στο γιατρό ο ίδιος μου είπε να το ξεκινήσω για ένα χρονικό διάστημα και αν δεν φύγει το άγχος θα ξεκινήσουμε θεραπεία. Τον πρόβλημα μου είναι μην μου ρίξει την διάθεση, αφού είμαι καλά..Διαβάζω τις παρενέργειες και έχω τρομοκρατηθεί.
    δεν θα παθεις τπτ απο το ladose.....

  8. #38
    Το εύχομαι.. Σ' ευχαριστώ πολυ
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν θα παθεις τπτ απο το ladose.....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Το εύχομαι.. Σ' ευχαριστώ πολυ
    απλα μην διαβαζεις της παρενεργειες... το ladose σε σχεση με αλλα αντικαταθλιπτικα ειναι απο τα πιο καλα...! και χωρις παρενεργειες.... ειναι το δημοφιλης αντικαταθλιπτικο και δοκιμασμενο εδω και πολλα χρονια.....!

    κανεις δεν ειχε ασχημες παρενεργειες απο το ladose......

    παρε απο αυριο και σε 1-2 μηνες θα δεις θα σου αλλαξει η ζωη σου και θα ανεβεις ψυχολογικα...!!!!

    σκεψου θετικα και χαμογελα οκ?

  10. #40
    Οκ!!! Μου δίνεις δύναμη, σ ' ευχαριστώ πάρα πολύ!
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    απλα μην διαβαζεις της παρενεργειες... το ladose σε σχεση με αλλα αντικαταθλιπτικα ειναι απο τα πιο καλα...! και χωρις παρενεργειες.... ειναι το δημοφιλης αντικαταθλιπτικο και δοκιμασμενο εδω και πολλα χρονια.....!

    κανεις δεν ειχε ασχημες παρενεργειες απο το ladose......

    παρε απο αυριο και σε 1-2 μηνες θα δεις θα σου αλλαξει η ζωη σου και θα ανεβεις ψυχολογικα...!!!!

    σκεψου θετικα και χαμογελα οκ?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Οκ!!! Μου δίνεις δύναμη, σ ' ευχαριστώ πάρα πολύ!
    τελικά ξεκίνησες το φάρμακο η ακομα εισαι σε σκέψεις? :p

  12. #42
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    τελικά ξεκίνησες το φάρμακο η ακομα εισαι σε σκέψεις? :p
    Καλησπέρα! Το ξεκίνησα σήμερα.. εκτός από κάτι αναγουλες δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.. μακάρι να συνεχίσω έτσι!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλησπέρα! Το ξεκίνησα σήμερα.. εκτός από κάτι αναγουλες δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.. μακάρι να συνεχίσω έτσι!
    Nαι στην αρχή ολα τα αντικαταθλιπτικά φέρνουν ναυτία κλπ μπορείς να το περνεις μετα το φαγητό η να προσθέσεις μικρα γεύματα μεσα στην ημέρα... Η αρχή ειναι λιγο ταλαιπωρία αλλα μετα απο 2 εβδομάδες περίπου αρχίζει περνάνε αυτα...

    Επίσης να περνεις και το Xanax τωρα στην αρχή... Μπορείς επίσης να τα πάρεις και τα 2 μαζί...

    Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να νιώσεις καλα απλα κανε υπομονή στον 1 μήνα θα αρχίσει να δουλεύει καλα το φάρμακο..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Akis1 να σε ρωτήσω κάτι που με ανησυχεί,, και εγω παίρνω ladoze και σίγουρα είμαι πολύ καλύτερα πριν το αρχίσω,,,,,, ακόμα θέλω λίγο όμως,, αλλά ένα περίεργο πράγμα ακόμα δεν έχω νιώσει τελοια αλλά σκέφτομαι από τώρα και αν νιώσω τελοια μετά όταν τα κόβεις αυτά τα χάπια τι γίνεται????

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Giannisk91 View Post
    Akis1 να σε ρωτήσω κάτι που με ανησυχεί,, και εγω παίρνω ladoze και σίγουρα είμαι πολύ καλύτερα πριν το αρχίσω,,,,,, ακόμα θέλω λίγο όμως,, αλλά ένα περίεργο πράγμα ακόμα δεν έχω νιώσει τελοια αλλά σκέφτομαι από τώρα και αν νιώσω τελοια μετά όταν τα κόβεις αυτά τα χάπια τι γίνεται????
    Καλησπέρα φιλε Γιάννη πόσο καιρό περνεις ladose και σε τι δοσολογια;

    Γενικά ακομα και αν νιώσεις καλύτερα συνιστάται να μην σταματήσεις την αγωγή γιατι μετα τα συμπτώματα θα γυρίσουν ξανά... Θέλει καθοδήγηση απο τον γιατρό... Πρέπει να ακολουθήσεις ενα πρόγραμμα θεραπείας.. τουλάχιστον 9 μήνες και να κάνεις και εσυ ταυτόχρονα πράγματα μην περιμένεις μονο απο το χάπι θαύματα... Οποτε η συμβουλή μου ειναι να μην σταματήσεις την αγωγή από μόνος σου... Ειναι ενα ασφαλες φάρμακο που μπορεί να το περνεις και μακροχρόνια....

    Περνεις και αλλα φάρμακα εκτός απο αντικαταθλιπτικά;

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 07:23
  2. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 10:27
  3. ladose και sex
    By nightcrawler in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 14:31
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-05-2012, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •