Ladose - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 147

Thread: Ladose

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Καλησπέρα και από εμένα aki εγώ το ladoze το παίρνω από τέλη Μαΐου γιατί από τν Φεβρουάριο μετά από ένα γεγονός που εμαθα(αρρώστησε ένας ξάδερφος μου) έπαθα αγχωδη διαταραχη και αρρωστοφοβια..η αλήθεια είναι ότι είχα πάρα πολύ άγχος που αλήθεια σε τόσους λίγους μήνες δεν θέλω να είμαι υπερβολικός αλλά θεωρώ δύσκολα να με ξεπέρασε κάποιος σε εξετάσεις,,, η αλήθεια είναι ότι πλέον με το ladoze το άγχος έχει φύγει σχεδόν στο 100%οπως και σχεδόν όλα τα ψυχοσωματικα,, αλλά ακόμα υπάρχει ανυσηχια σκέφτομαι θα πάθω αυτό και απορώ αν αυτό συμβαίνει και σε άλλους να υπάρχει αυτή η ανυσηχια σε καθημερινό επίπεδο,,, από αλλά χάπια τώρα έχω 7 μέρες που άρχισα μια θεραπεία με νεξιουμ για το στομαχι και πριν πάρω το λαντοζ είχα πάρει για ένα μήνα περίπου το librax που μου το είχε δώσει ένας γαστρεντορολογος γιατί είχα ψυχοσωματικα στη κοιλια

  2. #47
    Μετά από την καθοδήγηση του γιατρού, πήρα laprazol για το στομάχι, xanax 0,25mg και μετά το laprazol. Εκτος την ενόχληση που έχω στο στομαχι, όλα καλά!! Θα δω μέχρι το βράδυ αν εμφανιστεί τίποτα άλλο.
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Nαι στην αρχή ολα τα αντικαταθλιπτικά φέρνουν ναυτία κλπ μπορείς να το περνεις μετα το φαγητό η να προσθέσεις μικρα γεύματα μεσα στην ημέρα... Η αρχή ειναι λιγο ταλαιπωρία αλλα μετα απο 2 εβδομάδες περίπου αρχίζει περνάνε αυτα...

    Επίσης να περνεις και το Xanax τωρα στην αρχή... Μπορείς επίσης να τα πάρεις και τα 2 μαζί...

    Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να νιώσεις καλα απλα κανε υπομονή στον 1 μήνα θα αρχίσει να δουλεύει καλα το φάρμακο..

  3. #48
    [QUOTE=xrysa;1067850]Μετά από την καθοδήγηση του γιατρού, πήρα laprazol για το στομάχι, xanax 0,25mg και μετά το ladose. Εκτος την ενόχληση που έχω στο στομαχι, όλα καλά!! Θα δω μέχρι το βράδυ αν εμφανιστεί τίποτα άλλο.

  4. #49
    Καλησπέρα!! Πολύ υπερένταση σήμερα και πολλά νεύρα! Παίρνω τον γιατρό αλλά είναι συνέχεια σε ραντεβού και δεν μπορεί να μου μιλήσει !! Σκέφτομαι να αυξήσω λίγο το xanax αλλά δεν θέλω να το κάνω χωρίς να τον ρωτήσω..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλησπέρα!! Πολύ υπερένταση σήμερα και πολλά νεύρα! Παίρνω τον γιατρό αλλά είναι συνέχεια σε ραντεβού και δεν μπορεί να μου μιλήσει !! Σκέφτομαι να αυξήσω λίγο το xanax αλλά δεν θέλω να το κάνω χωρίς να τον ρωτήσω..
    στην αρχή φέρνει σε πολλά άτομα μια υπερένταση και αϋπνία... μονο 0.25mg παίρνεις xanax? μια φορα την ημερα? γιατί έπαιρνες 3 φορες την ημερα όπως έχεις γράψει...

  6. #51
    Παίρνω 3 φορές από 0,25mg. Μίλησα τελικά με τον γιατρο και μου είπε να προσθέσω άλλο 0,25mg όταν νιωθω υπερένταση ή όταν δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σε 4-5 μέρες θα αρχίσουν να υποχωρούν αυτά.. Για να δούμε, τρίτη μέρα σήμερα.
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    στην αρχή φέρνει σε πολλά άτομα μια υπερένταση και αϋπνία... μονο 0.25mg παίρνεις xanax? μια φορα την ημερα? γιατί έπαιρνες 3 φορες την ημερα όπως έχεις γράψει...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Παίρνω 3 φορές από 0,25mg. Μίλησα τελικά με τον γιατρο και μου είπε να προσθέσω άλλο 0,25mg όταν νιωθω υπερένταση ή όταν δεν μπορώ να κοιμηθώ. Σε 4-5 μέρες θα αρχίσουν να υποχωρούν αυτά.. Για να δούμε, τρίτη μέρα σήμερα.
    ωραία!! κανε κουράγιο και εύχομαι να σε βοηθήσει το φάρμακο κανε οτι σου λέει ο γιατρός σου και θα νιώσεις σύντομα καλύτερα!!

  8. #53
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Καλημέρα, για τους ίδιους περίπου λόγους το έχω ξεκινήσει και γω εδώ και 16 μέρες.. Σε τι δοσολογία στο έδωσε;
    Καλημέρα, πως πάει η θεραπεία?? Όπου να' ναι κλείνεις μήνα! Έχεις δει διάφορα?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλημέρα, πως πάει η θεραπεία?? Όπου να' ναι κλείνεις μήνα! Έχεις δει διάφορα?
    Καλημέρα! Έχω δει σε θεματα όπως πχ το άγχος ή οι πανικοι. Κατά τ άλλα ακόμα όχι κάτι ιδιαίτερο.. Τις πρώτες μέρες ίσως.. Εσύ;

  10. #55
    Εγώ έβδομη μέρα σήμερα! Έχει περιοριστεί το άγχος προς το παρόν αλλά όχι τελείως, είναι πολύ νωρίς ακόμα! Πολύ αϋπνία όμως δυστυχώς..
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Καλημέρα! Έχω δει σε θεματα όπως πχ το άγχος ή οι πανικοι. Κατά τ άλλα ακόμα όχι κάτι ιδιαίτερο.. Τις πρώτες μέρες ίσως.. Εσύ;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Εγώ έβδομη μέρα σήμερα! Έχει περιοριστεί το άγχος προς το παρόν αλλά όχι τελείως, είναι πολύ νωρίς ακόμα! Πολύ αϋπνία όμως δυστυχώς..
    Καλά απ αυτό το θέμα άστα να πάνε.. Πριν λίγες μέρες μπορώ να πω ότι ησυχάσα απ αυτό.. Ξυπνούσα μέσα στη νύχτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ ξανά!! Τι δοσολογία παίρνεις;

  12. #57
    20mg την ημέρα. Εγώ ξυπναω μετά από ένα 4ωρο. Έχω πολλά νεύρα και υπερένταση αλλά κάνω υπομονή. Ελπίζω να περάσουν..
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Καλά απ αυτό το θέμα άστα να πάνε.. Πριν λίγες μέρες μπορώ να πω ότι ησυχάσα απ αυτό.. Ξυπνούσα μέσα στη νύχτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ ξανά!! Τι δοσολογία παίρνεις;

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    20mg την ημέρα. Εγώ ξυπναω μετά από ένα 4ωρο. Έχω πολλά νεύρα και υπερένταση αλλά κάνω υπομονή. Ελπίζω να περάσουν..
    Έτσι ακριβώς ήμουν κ γω!! Τώρα τολμώ να πω ότι πέρασε κ περιμένω να δω κ αλλαγή στη διάθεση

  14. #59
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Έτσι ακριβώς ήμουν κ γω!! Τώρα τολμώ να πω ότι πέρασε κ περιμένω να δω κ αλλαγή στη διάθεση
    Καλημέρα, πως είσαι?? Έχεις βελτίωση?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλημέρα, πως είσαι?? Έχεις βελτίωση?
    Kαλημερα!! Μια έτσι μια αλλιώς χάχαχ εσύ;

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  3. ladose και sex
    By nightcrawler in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 13:31
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2012, 23:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •