Ladose
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 147

Thread: Ladose

  1. #1

    Ladose

    Καλημέρα,
    μετά από αρκετούς μήνες με κρίσεις πανικού, άγχος και πολύ κακή διάθεση μου χορήγησε ο ψυχίατρος ladose. Ακόμα σκέφτομαι αν θα τα πάρω ή όχι. Έχετε εμπειρίες από το συγκεκριμένο φάρμακο? Φοβάμαι τις παρενέργειες..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλημέρα,
    μετά από αρκετούς μήνες με κρίσεις πανικού, άγχος και πολύ κακή διάθεση μου χορήγησε ο ψυχίατρος ladose. Ακόμα σκέφτομαι αν θα τα πάρω ή όχι. Έχετε εμπειρίες από το συγκεκριμένο φάρμακο? Φοβάμαι τις παρενέργειες..
    Απο τα καλυτερα φάρμακα.Στις περισσότερες περιπτώσεις δουλευει.Θελει ενα μήνα περιπου για να δράσει και αυτο το μηνα θα έχεις αρκετο υπερένταση.Υποθετω στο εδωσε σε συνδυασμό με κάποιο ηρεμιστικό.Μολις αρχίσει η δραση του θα νιώσεις αλλος άνθρωπος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Καλημέρα,
    μετά από αρκετούς μήνες με κρίσεις πανικού, άγχος και πολύ κακή διάθεση μου χορήγησε ο ψυχίατρος ladose. Ακόμα σκέφτομαι αν θα τα πάρω ή όχι. Έχετε εμπειρίες από το συγκεκριμένο φάρμακο? Φοβάμαι τις παρενέργειες..
    Καλημέρα, για τους ίδιους περίπου λόγους το έχω ξεκινήσει και γω εδώ και 16 μέρες.. Σε τι δοσολογία στο έδωσε;

  4. #4
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Απο τα καλυτερα φάρμακα.Στις περισσότερες περιπτώσεις δουλευει.Θελει ενα μήνα περιπου για να δράσει και αυτο το μηνα θα έχεις αρκετο υπερένταση.Υποθετω στο εδωσε σε συνδυασμό με κάποιο ηρεμιστικό.Μολις αρχίσει η δραση του θα νιώσεις αλλος άνθρωπος.
    Μαζί με xanax που ούτως ή άλλως παίρνω. Αγχώνομαι μηπως εχω θέμα στη δουλειά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Ολο το ζαναξ θα βοηθήσει αυτο το μήνα που θα δρα το ladose

  6. #6
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Καλημέρα, για τους ίδιους περίπου λόγους το έχω ξεκινήσει και γω εδώ και 16 μέρες.. Σε τι δοσολογία στο έδωσε;
    20 mg την ημέρα. Έχεις δει διάφορα αυτές τις ημέρες? Επίσης μου κάνει εντύπωση που μου είπε να ξεκινήσω κατευθείαν αυτήν την δοσολογία. Κανονικά δεν αυξάνεται σταδιακά?

  7. #7
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Ολο το ζαναξ θα βοηθήσει αυτο το μήνα που θα δρα το ladose
    Το εύχομαι.. δεν θέλω να φανεί κάποια διαφορά, γιατί είναι μια κατάσταση που αφορά εμένα και δεν υπάρχει λόγος να δώσω αναφορά και εξηγήσεις σε κανέναν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    20 mg την ημέρα. Έχεις δει διάφορα αυτές τις ημέρες? Επίσης μου κάνει εντύπωση που μου είπε να ξεκινήσω κατευθείαν αυτήν την δοσολογία. Κανονικά δεν αυξάνεται σταδιακά?
    Εγώ ξεκίνησα με 20mg κ στη μία βδομάδα μου τα έκανε 40..απλα επειδή παρατήρησα ότι μου έφερνε πλ υπερένταση κ αϋπνία το πήγαμε στα 30..γενικά ναι, διάβασα με ηρεμία αυτό τον καιρό κ οι γύρω μου λένε ότι είμαι πιο χαρούμενη στο βλέμμα πχ. Θέλει όμως ένα μήνα σίγουρα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Εγώ ξεκίνησα με 20mg κ στη μία βδομάδα μου τα έκανε 40..απλα επειδή παρατήρησα ότι μου έφερνε πλ υπερένταση κ αϋπνία το πήγαμε στα 30..γενικά ναι, διάβασα με ηρεμία αυτό τον καιρό κ οι γύρω μου λένε ότι είμαι πιο χαρούμενη στο βλέμμα πχ. Θέλει όμως ένα μήνα σίγουρα
    Υπομονή κανε και ολα καλα θα πανε.Μη το παίρνεις βράδυ και κανε σωστά τη θεραπεία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Υπομονή κανε και ολα καλα θα πανε.Μη το παίρνεις βράδυ και κανε σωστά τη θεραπεία.
    Θα πάρω τηλ το γιατρό να ξαναπάρω τα 40mg, νμζ ήμουν καλύτερα.. Τώρα παίρνω 1μιση τη μέρα, όμως κ πάλι ο ύπνος μου είναι λίγο ο, τι να ναι.. Χθες ξύπνησα 4 κ δε μπορούσα να κοιμηθώ.. Δεν έχω όμως την υπερένταση των πρώτων ημερών

  11. #11
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Υπομονή κανε και ολα καλα θα πανε.Μη το παίρνεις βράδυ και κανε σωστά τη θεραπεία.
    Σ ευχαριστώ πολύ! Θα το ξεκινήσω και ελπίζω να πάνε όλα καλα

  12. #12
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Θα πάρω τηλ το γιατρό να ξαναπάρω τα 40mg, νμζ ήμουν καλύτερα.. Τώρα παίρνω 1μιση τη μέρα, όμως κ πάλι ο ύπνος μου είναι λίγο ο, τι να ναι.. Χθες ξύπνησα 4 κ δε μπορούσα να κοιμηθώ.. Δεν έχω όμως την υπερένταση των πρώτων ημερών
    Δεν παίρνεις κάποιο αγχολυτικο ή ηρεμιστικό παράλληλα? Εμένα μου είπε για ένα μήνα οπωσδήποτε xanax

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Δεν παίρνεις κάποιο αγχολυτικο ή ηρεμιστικό παράλληλα? Εμένα μου είπε για ένα μήνα οπωσδήποτε xanax
    Παίρνω καμία φορά το βράδυ λιγο tranxene, απλά μέσα στη μέρα όχι, γιατί με ρίχνει.. Δε με πειράζει να έχω υπερένταση μέσα στη μέρα, αλλά το βράδυ ο ύπνος μου τα χει παίξει λίγο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Κι εγω ετσι το έπαιρνα.0.5 ζαναξ πριν τον υπνο.Μεσα στη μερα τουρμπο αλλα δε με ενοχλούσε.Εχει τώρα ενα χρόνο που δεν πήρα ζαναξ αλλα το ladose το παίρνω 10mg τη μερα

  15. #15
    Εμενα μου είπε να παίρνω 0,5mg το πρωί 0,25mg το απόγευμα και 0,5mg το βράδυ

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 07:23
  2. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 10:27
  3. ladose και sex
    By nightcrawler in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 14:31
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-05-2012, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •