ποση ακομα πιεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    ποση ακομα πιεση

    ποση ακομα πιεση και ελεγκτικοτητα/χειριστικοτητα να αντεξω ρε πουστη.... απο το οικογενειακο περιβαλλον. αρχιζω και κλαταρω η ψυχολογια μου πεφτει νοιωθω βαρος και ορεξη για τιποτα. τι να κανω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by kostis93 View Post
    ποση ακομα πιεση και ελεγκτικοτητα/χειριστικοτητα να αντεξω ρε πουστη.... απο το οικογενειακο περιβαλλον. αρχιζω και κλαταρω η ψυχολογια μου πεφτει νοιωθω βαρος και ορεξη για τιποτα. τι να κανω.
    Καλημέρα σε νιώθω ζω με τον παπου και την γιαγιά μου επιδει η δικοί μου ένας θεός ξέρει που είναι. Μέσα στο. Σπίτι σαν μεγάλη άνθρωποι φωνάζουν και γκρινιάζουν λίγο παραπάνω αλλά υπαρχή πολύ αρνητικη ενέργεια με αποτέλεσμα να θςκω να είμαι συνέχεια έξω χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί η φωνές και η κόντρες μου μαζί τους με έχουν και εμένα ρίξει Πολυ καθώς και το ότι δεν στηρίζουν καμία επιλογή μου γιατί έχουν μάθει άλλιος θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να δώσεις την θετική ενέργεια μέσα στο. Σπίτι κιαν δεν την. Δέχονται μην τους δίνεις σημασία βρες μια δουλειά και φύγε και εγώ αυτό. Κάνω ξέρω ότι μόλις φύγω η ψυχή μιυ θα ηρεμισει

  3. #3
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by kostis93 View Post
    ποση ακομα πιεση και ελεγκτικοτητα/χειριστικοτητα να αντεξω ρε πουστη.... απο το οικογενειακο περιβαλλον. αρχιζω και κλαταρω η ψυχολογια μου πεφτει νοιωθω βαρος και ορεξη για τιποτα. τι να κανω.
    Καλησπέρα Κωστή! Βλέπω ότι έχουμε και την ίδια ηλικία άμα είσαι το 93
    Γιατι νιώθεις πιεσμένος? Θέλεις να πεις λόγο παραπάνω πράγματα για αυτό?
    Εγώ όταν νιώθω πίεση η άγχος παίρνω τον σκύλο μου και πάω μια βόλτα μακριά από όλους και μετά από λίγο ηρεμώ. Μήπως σε βοηθήσει και εσένα κάτι τέτοιο!

  4. #4
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλησπέρα Κωστή! Βλέπω ότι έχουμε και την ίδια ηλικία άμα είσαι το 93
    Γιατι νιώθεις πιεσμένος? Θέλεις να πεις λόγο παραπάνω πράγματα για αυτό?
    Εγώ όταν νιώθω πίεση η άγχος παίρνω τον σκύλο μου και πάω μια βόλτα μακριά από όλους και μετά από λίγο ηρεμώ. Μήπως σε βοηθήσει και εσένα κάτι τέτοιο!
    ναι το '93 ειμαι. εμενα θα με βοηθησει προσωπικα να ριξω μια μουτζα πισω και να σηκωθω να φυγω κι απενταρος. τα λιγα παραπανω πραγματα ειναι οτι τραβαω τα χιλια μυρια για εναν ερωτα, κι εκει που λεω ωπα ηρεμησαμε ξαναματαιδια. κουραστηκα. κι οπως ξαναλεω μια μουτζα και δρομο. χειραγωγια στο επακρον.

  5. #5
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Κωστή προσπάθησα να διαβάσω και το άλλο θέμα που άνοιξες είναι πολλές σελίδες και δεν τα κατάφερα αλλά πήρα μια ιδέα.. Ξέρω ότι θέλεις την έγκριση της μητέρας και της αδερφής σου για την σχέση σου αλλά δεν είναι ότι την χρειάζεσαι κιόλας! Είσαι μεγάλο παιδι και κάνεις της επιλογές σου. Θα ζήσεις έτσι όπως θελεις εσύ και όχι η μαμά σου και η αδερφή σου.
    Ίσως με τον καιρό δούνε ότι είσαι ευτυχισμένος στην σχέση σου και αλλάξει η γνώμη τους ίσως και όχι. Άμα κανονίσεις μια συνάντηση όλοι μαζί κάπου έξω για φαγητό πχ και γνωρίσουμε την κοπέλα σου δεν θεωρεις ότι μπορεί να αλλάξει η γνώμη τους?
    Άμα δούλευετε και εσύ και η κοπελα γιατί δεν νοικιαζετε ένα σπίτι μόνοι σας για να ησυχάσετε? Δυστυχώς όσο ζεις στο σπίτι με την μαμά σου εξαρτάσαι από αυτήν με ότι αυτό συνεπάγεται.

  6. #6
    [QUOTE=Πες το μου και αυτό;1066337]Κωστή προσπάθησα να διαβάσω και το άλλο θέμα που άνοιξες είναι πολλές σελίδες και δεν τα κατάφερα αλλά πήρα μια ιδέα.. Ξέρω ότι θέλεις την έγκριση της μητέρας και της αδερφής σου για την σχέση σου αλλά δεν είναι ότι την χρειάζεσαι κιόλας! Είσαι μεγάλο παιδι και κάνεις της επιλογές σου. Θα ζήσεις έτσι όπως θελεις εσύ και όχι η μαμά σου και η αδερφή σου.
    Ίσως με τον καιρό δούνε ότι είσαι ευτυχισμένος στην σχέση σου και αλλάξει η γνώμη τους ίσως και όχι. Άμα κανονίσεις μια συνάντηση όλοι μαζί κάπου έξω για φαγητό πχ και γνωρίσουμε την κοπέλα σου δεν θεωρεις ότι μπορεί να αλλάξει η γνώμη τους?
    Άμα δούλευετε και εσύ και η κοπελα γιατί δεν νοικιαζετε ένα σπίτι μόνοι σας για να ησυχάσετε? Δυστυχώς όσο ζεις στο σπίτι με την μαμά σου εξαρτάσαι από αυτήν με ότι αυτό συνεπάγεται.

    ουτε ζωγραφιστη δε θελει να τη δει πιο ευκολα ασπριζει ο αραπης παρα ν αλλαξουν γνωμη δω μεσα. οσο για δουλεια παλευω οπως μπορω να πετυχω αυτο π λες το αυτονοητο. οσο για την εγκριση καποτε τη περιμενα, τωρα δε περιμενω τιποτα. θα κανω αυτο που θελω εγω. κ οποιανου αρεσει. οτι ειμαι καλα κ ευτυχισμενος ειμαι, τα χω συζητησει μα περα απο εναν αριθμο δε βλεπουν τιποτα, και ειναι αμαρτια να λες τους ανθρωπους εμα αριθμους.

Similar Threads

  1. Πόση αχαριστία;
    By elisabet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 12-08-2019, 19:17
  2. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 23:48
  3. Πόση αχαριστία...
    By MaryT. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 28-05-2013, 17:11
  4. ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΑΝΤΕΧΕΤΕ?
    By seleios in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 134
    Last Post: 30-01-2011, 21:55
  5. ΠΟΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΕΧΕΤΕ?
    By vstrap in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 22-06-2009, 22:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •