ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 30 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 441
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Δεν είναι γρίπη και έχω συμπτώματα. Το κακό είναι ότι τα συμπτώματα σχετίζονται με άλλες ασθένειες και οι εξετάσεις μου για hiv είναι αρνητικες
    Πως είναι κακό αυτό ακριβώς? Αφού το πρόβλημα σου είναι αν έχεις HIV. Και ρωτάω και εγώ με τη σειρά μου, τι συμπτώματα έχεις?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τι συμπτώματα έχεις;
    Λευκη γλώσσα, τριχοπτωση,έπαθα παιδική ασθένεια, σπυρακιά στη γλώσσα και αλλα

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Πως είναι κακό αυτό ακριβώς? Αφού το πρόβλημα σου είναι αν έχεις HIV. Και ρωτάω και εγώ με τη σειρά μου, τι συμπτώματα έχεις?
    Το θέμα είναι ότι έχω οοολα τα συμπτώματα μαζεμένα αλλά ο λοιμοξιωλογος δεν τα αξιολογεί λόγω του ότι οι εξετάσεις μου είναι αρνητικες

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Λευκη γλώσσα, τριχοπτωση,έπαθα παιδική ασθένεια, σπυρακιά στη γλώσσα και αλλα
    Αυτα δε λενε κατι. Και εγω εχω λευκή γλώσσα και τριχόπτωση. Δεκατα έχεις; διάρροια εχεις; πρησμενους λεμφαδενες εχεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτα δε λενε κατι. Και εγω εχω λευκή γλώσσα και τριχόπτωση. Δεκατα έχεις; διάρροια εχεις; πρησμενους λεμφαδενες εχεις;
    Η αλήθεια είναι πως οχι

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Η αλήθεια είναι πως οχι
    Οποτε τα κύρια συμπτώματα δε τα έχεις. Γιατί οσα ανεφερες εσυ δεν είναι τα κύρια συμπτώματα του aids. Τουλάχιστον καταλαβαίνεις αυτό που γράφω; ότι δλδ δεν έχεις συμπτώματα της νόσου;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οποτε τα κύρια συμπτώματα δε τα έχεις. Γιατί οσα ανεφερες εσυ δεν είναι τα κύρια συμπτώματα του aids. Τουλάχιστον καταλαβαίνεις αυτό που γράφω; ότι δλδ δεν έχεις συμπτώματα της νόσου;
    ΌΛΑ είναι συμπτώματα. Σημερα διάβασα ότι και οι ψυχωσεις είναι συμπτωμα

  8. #158
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αντώνη ειναι το λιγότερο γελοιο να λες ότι δε χρειαζονται να ανησυχούν όταν σε έχουν δει δεκα γιατροί σε διαβεβαιωνουν ότι εισαι υγιής και εξακολουθείς να πιστεύεις ότι έχεις κατι και μάλιστα σοβαρό. Για να το πω απλά ασε τα κορίτσια στις φοβιες τους και κοιτα τη δικη καμπουρα.


    Δεν είπα κάτι επικριτικά. Να βοηθήσω προσπαθώ. Ακριβώς επειδή έχω καρδιοφοβία, μπορώ να μπω στη θέση της. Απλά η διαφορά είναι πως εγώ έχω πολύ έντονα συμπτώματα και έχω όντως κάτι παθολογικό. Αλλά σε κάθε περίπτωση, μακάρι να είχα aids, παρά αυτό το συνεχή φόβο με την καρδιά. Τουλάχιστον με αυτό ζεις περισσότερο.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν είπα κάτι επικριτικά. Να βοηθήσω προσπαθώ. Ακριβώς επειδή έχω καρδιοφοβία, μπορώ να μπω στη θέση της. Απλά η διαφορά είναι πως εγώ έχω πολύ έντονα συμπτώματα και έχω όντως κάτι παθολογικό. Αλλά σε κάθε περίπτωση, μακάρι να είχα aids, παρά αυτό το συνεχή φόβο με την καρδιά. Τουλάχιστον με αυτό ζεις περισσότερο.
    Οχι δεν έχεις έντονα συμπτώματα ουτε εσυ ουτε και οι κοπελες. Αυτο ειναι που δε καταλαβαίνεις. Μια ταχυκαρδια κ εκτακτες δεν ειναι έντονο σύμπτωμα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    ΌΛΑ είναι συμπτώματα. Σημερα διάβασα ότι και οι ψυχωσεις είναι συμπτωμα
    Αν θες στα αλήθεια να βοηθηθείς στον ψυχίατρο και στον ψυχολόγο γιατί δεν πας;
    Βλέπω τόσα μνμ που προσπαθούν να σε βοηθήσουν όλοι, αλλά εσύ θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχεις aids για να ηρεμήσεις.

    Έχεις σχεδόν χάσει το παιδί σου και τον άντρα σου, δεν σε νοιάζουν αυτά; Κι αν σε νοιάζουν γιατί δεν πας στο ψυχίατρο και στον ψυχολόγο;;; Πόσα ακόμα πρέπει να χάσεις για να αποφασίσεις να ζητήσεις βοήθεια;

    Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι απλά συμπτώματα που οι περισσότεροι άνθρωποι ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ καν αν τα έχουμε!
    Είναι ολοφάνερο πως το πρόβλημα σου είναι ψυχολογικό κι από κει προέρχονται κι όλα τα σωματικά συμπτώματα που έχεις

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    ΌΛΑ είναι συμπτώματα. Σημερα διάβασα ότι και οι ψυχωσεις είναι συμπτωμα
    Ολα τα συμπτώματα που έχεις ειναι καθαρά ψυχιατρικα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Αν θες στα αλήθεια να βοηθηθείς στον ψυχίατρο και στον ψυχολόγο γιατί δεν πας;
    Βλέπω τόσα μνμ που προσπαθούν να σε βοηθήσουν όλοι, αλλά εσύ θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχεις aids για να ηρεμήσεις.

    Έχεις σχεδόν χάσει το παιδί σου και τον άντρα σου, δεν σε νοιάζουν αυτά; Κι αν σε νοιάζουν γιατί δεν πας στο ψυχίατρο και στον ψυχολόγο;;; Πόσα ακόμα πρέπει να χάσεις για να αποφασίσεις να ζητήσεις βοήθεια;

    Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι απλά συμπτώματα που οι περισσότεροι άνθρωποι ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ καν αν τα έχουμε!
    Είναι ολοφάνερο πως το πρόβλημα σου είναι ψυχολογικό κι από κει προέρχονται κι όλα τα σωματικά συμπτώματα που έχεις
    Μα πήγα στο ψυχιατρο και ξεκίνησα και με καινούργιο. Δε με βοηθάει καθόλου όλο αυτό. Σκέφτομαι πάλι ότι δεν είναι ζωή αυτό που ζω.κρατιέμαι από μια κλωστή κυριολεκτικα

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Μα πήγα στο ψυχιατρο και ξεκίνησα και με καινούργιο. Δε με βοηθάει καθόλου όλο αυτό. Σκέφτομαι πάλι ότι δεν είναι ζωή αυτό που ζω.κρατιέμαι από μια κλωστή κυριολεκτικα
    Παίρνεις φαρμακευτική αγωγή; Δεν μπορεί να δουλέψει αυτόματα αυτό, θέλει χρόνο και θέλει και προσπάθεια και δουλειά από σένα και βοήθεια από ψυχολόγο. Τα χάπια μόνα τους δεν μπορούν να κάνουν θαύματα, χρειάζεσαι ψυχοθεραπεία ταυτόχρονα για να μπορέσεις να βοηθήθεις και να ξεκολλήσει το μυαλό σου απτις αρρώστιες.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Τελικά ούτε ο θυροειδης μου είναι. Άρα καταλήγουμε πάλι στο aids

  15. #165
    Nefeli28
    Guest
    ΕRika ψυχοθεραπεία κανεις η παίρνεις μόνο τα φάρμακα;
    Δεν θυμάμαι αν έχεις κάνει στο παρελθόν....
    Ρωτάω γιατί κι εγώ έκανα ψυχοθεραπεία, πρόσφατα την έκοψα και προς το παρόν είμαι μόνο με τα χαπια.
    Όλοι λένε και φωνάζουν οτι είναι απαραίτητη η ψυχοθεραπεία αλλά όταν δεν έχεις δει προκοπη τόσα χρόνια τι γίνεται ρε παιδιά;;;
    Τι άλλο μένει δηλ να κανεις;

Page 11 of 30 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •