ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 30 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 286 to 300 of 441
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Έχω πάει σε λοιμωξιολογο απ την αρχή έχω κάνει 15 εξετάσεις μεταξύ των οποιων 1 στο συγγρο , 2 μοριακες ιικου φορτίου όλα αρνητικά και 2 μέτρηση t4 αντισώματων με πάνω από 1000.ο λοιμωξιολογος με παραπέμψε σε ψυχιατρο
    Ρε κοπελα μου για ονομα του Θεου και της Παναγίας έκανες ιικου φορτίου και ακομα ανησυχεις; Αφου σου βγηκε αρνητικο αυτό κλειστο το κεφάλαιο του ΗΙV και κανε κατι χρησιμο στη ζωή σου απο το να ψαχνεις τυχον συμπτωματα που νομιζεις πως έχεις. Κανε λιγο γιογκα κανε λιγο πιλατες κανε λιγο ται τσι να αρχιζεις να ελεγχεις τον εαυτό σου και να αποβαλλεις σκεψεις που σου χαλανε τη ζωή. Τρως τον πολυτιμο χρονο σου με ανησυχιες που δεν πρεπει να έχεις

  2. #287
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    16
    Αν ο ψυχιατρος μετα απο ολα αυτα που περιγραφεις (αν του τα ειπες ετσι) σου ειπε μονο πως επρεπε να το σκεφτεις πριν κανεις παιδι, αλλαξε ψυχιατρο. Και να εισαι παντα ειλικρινης.

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εγω αν ειναι σωστες οι υποψιες μου εχω τον ιο 16 χρονια

  4. #289
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μην το κανεις αυτο, με την ιδια λογικη να ξεκινησω και εγω να σε ειρωνευομαι που ακους ανυπαρκτες φωνες ή που βλεπεις ανυπαρκτους δρακους ή τελος παντων να αναφερθω σαρκαστικα απεναντι σε σενα και στη διαταραχη σου. Και η κοπελα διαταραχη εχει μην το κανεις αυτο.Τι να κανουμε ετσι ειναι ο εγκεφαλος, εχει σκαλωσει πως εχει HIV θα μετρησει το φορτιο του HIV θα δει οτι δεν εχει και θα ξεκολλησει ευελπιστώ.
    Το οτι ηθελε να πνίξει το παιδί της το διάβασες η κολλησες μόνο στο σχόλιο μου;η γυναίκα είναι επικίνδυνη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το οτι ηθελε να πνίξει το παιδί της το διάβασες η κολλησες μόνο στο σχόλιο μου;η γυναίκα είναι επικίνδυνη
    Ειναι εμμονικη και οι εμμονικοι αυτο κανουν σκεφτονται ακραιες επιλογες που δεν τις εκτελουν ομως. Αυτος που ειναι να κανει κατι δεν το λεει, το κανει απλα

  6. #291
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ξέρεις την ιστορία με τον ψεύτη βοσκό και τον λύκο όμως mindcrime... Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει κάποια μέρα.

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ασε με ανθρωπε μου που εισαι και σίγουρος-η οτι δε θα το κανει... πλάκα μας κάνεις και εσύ;εγω σκεφτηκα μέχρι καταγγελία να κάνω για να είμαι σίγουρη
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ειναι εμμονικη και οι εμμονικοι αυτο κανουν σκεφτονται ακραιες επιλογες που δεν τις εκτελουν ομως. Αυτος που ειναι να κανει κατι δεν το λεει, το κανει απλα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #293
    Antonis8
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 04-08-2020 at 11:05.

  9. #294
    Antonis8
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 04-08-2020 at 11:05.

  10. #295
    Antonis8
    Guest
    ERIKA με τι διαταραχή εχεις διαγνωστεί αν επιτρεπεται και ποσοι ειδικοί σε διέγνωσαν; Δεν προσεξα αν το έχεις αναφέρει.

    Σε αρκετές διαταραχές υπαρχουν σκέψεις που όμως το άτομο δεν κανει πραξη. Ιδεασμοι δλδ. Καλό θα ήταν όμως να τα συζητήσεις με τους ειδικούς που σε παρακολουθούν ολα αυτά που σκεφτεσαι για το παιδι και το να βλαψεις τον εαυτό σου.


    Οσον αφορα τα υπολοιπα, σκεψου πόσο απιθανο θα ήταν να μην το είχαν βρει ούτε σε σένα ούτε και στο παιδι σου. Εστω να έγινε λάθος σε σένα, αλλά ειναι στατιστικά απιθανο να γίνει λάθος και στο παιδι σου με τις εξετάσεις. Κοιτα να ρυθμίσεις τα θέματα που αναφέρει η ntinti και μπορει όντως να σου κάνουν πρόβλημα,οπως ο αρυθμιστος θυροειδης,και σίγουρα θα φύγουν πολλα απο τα συμπτωματα που αναφέρεις.

    Και οπως ειπώθηκε, το aids δεν είναι μια νόσος που δεν αντιμετωπιζεται πια. Εχεις συζητήσει με τον ψυχίατρο σου γιατί έχεις εμμονή με τη συγκεκριμένη αρρώστια; Μηπως σχετιζεται με ενοχές για τη σεξουαλικότητα σου ή σκέψεις που αφορούν αυτόν τον τομέα ή με καποια επαφή που ειχες στο παρελθον;

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    ERIKA με τι διαταραχή εχεις διαγνωστεί αν επιτρεπεται και ποσοι ειδικοί σε διέγνωσαν; Δεν προσεξα αν το έχεις αναφέρει.

    Σε αρκετές διαταραχές υπαρχουν σκέψεις που όμως το άτομο δεν κανει πραξη. Ιδεασμοι δλδ. Καλό θα ήταν όμως να τα συζητήσεις με τους ειδικούς που σε παρακολουθούν ολα αυτά που σκεφτεσαι για το παιδι και το να βλαψεις τον εαυτό σου.


    Οσον αφορα τα υπολοιπα, σκεψου πόσο απιθανο θα ήταν να μην το είχαν βρει ούτε σε σένα ούτε και στο παιδι σου. Εστω να έγινε λάθος σε σένα, αλλά ειναι στατιστικά απιθανο να γίνει λάθος και στο παιδι σου με τις εξετάσεις. Κοιτα να ρυθμίσεις τα θέματα που αναφέρει η ntinti και μπορει όντως να σου κάνουν πρόβλημα,οπως ο αρυθμιστος θυροειδης,και σίγουρα θα φύγουν πολλα απο τα συμπτωματα που αναφέρεις.

    Και οπως ειπώθηκε, το aids δεν είναι μια νόσος που δεν αντιμετωπιζεται πια. Εχεις συζητήσει με τον ψυχίατρο σου γιατί έχεις εμμονή με τη συγκεκριμένη αρρώστια; Μηπως σχετιζεται με ενοχές για τη σεξουαλικότητα σου ή σκέψεις που αφορούν αυτόν τον τομέα ή με καποια επαφή που ειχες στο παρελθον;
    Αντώνη έχω διαγνωστει με παραληρηματκη εμμονικη διαταραχη και απ'το ψυχιατριο και από τη ψυχιατρο μου.zanax δεν παίρνω αλλά άλλα χάπια (πολλα).τα έχω συζητήσει και με το ψυχιατρο και με τη ψυχολογο μου.η εμμονή ξεκινάει πράγματι από μια επαφή που ειχα το 2015 αλλά πυροδοτειτε από συμπτωματα. Π.χ.έχω ανεξηγητη χαμηλη ανοσοσφαιρινη α & το συκώτι μου έχει διογκωθει τόσο πολύ που πρήζει τη κοιλιά μου.είμαι σαν 8 μηνών έγκυος. Με τους γιατρούς να μη δίνουν επαρκείς εξηγήσεις τι να κάνω?

  12. #297
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αντώνη έχω διαγνωστει με παραληρηματκη εμμονικη διαταραχη και απ'το ψυχιατριο και από τη ψυχιατρο μου.zanax δεν παίρνω αλλά άλλα χάπια (πολλα).τα έχω συζητήσει και με το ψυχιατρο και με τη ψυχολογο μου.η εμμονή ξεκινάει πράγματι από μια επαφή που ειχα το 2015 αλλά πυροδοτειτε από συμπτωματα. Π.χ.έχω ανεξηγητη χαμηλη ανοσοσφαιρινη α & το συκώτι μου έχει διογκωθει τόσο πολύ που πρήζει τη κοιλιά μου.είμαι σαν 8 μηνών έγκυος. Με τους γιατρούς να μη δίνουν επαρκείς εξηγήσεις τι να κάνω?
    Τι χάπια πέρνεις;

  13. #298
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αντώνη έχω διαγνωστει με παραληρηματκη εμμονικη διαταραχη και απ'το ψυχιατριο και από τη ψυχιατρο μου.zanax δεν παίρνω αλλά άλλα χάπια (πολλα).τα έχω συζητήσει και με το ψυχιατρο και με τη ψυχολογο μου.η εμμονή ξεκινάει πράγματι από μια επαφή που ειχα το 2015 αλλά πυροδοτειτε από συμπτωματα. Π.χ.έχω ανεξηγητη χαμηλη ανοσοσφαιρινη α & το συκώτι μου έχει διογκωθει τόσο πολύ που πρήζει τη κοιλιά μου.είμαι σαν 8 μηνών έγκυος. Με τους γιατρούς να μη δίνουν επαρκείς εξηγήσεις τι να κάνω?
    Αυτό με το ζαναξ δεν πηγαινε σε σένα.

    Οσον αφορά το συκώτι, μηπως ευθύνονται τα χαπια ή καποιο άλλο προβλημα υγείας; Τα συμπτωματα που περιγράφεις είναι πoλυ γενικά, δεν ανήκουν απαραιτητα στο aids. Μόνη σου ειπες ότι οι μόνες εξετάσεις που κάνεις,σχετίζονται με aids, άρα έχεις παραμελησει την υγεία σου σε αλλα επιπεδα. Σιγουρα υπαρχουν αλλες εξηγήσεις. Το συκώτι σου έχει διόγκωση ή λιπωδη διήθηση; Γιατί η λιπωδης διήθηση ειναι συνηθισμένη στους ενήλικες,κι εγώ έχω. Ολο αυτό το διάστημα ειχες αρρωστήσει καθόλου με γρίπη πχ; Πώς ανταποκρινεται ο οργανισμος σου στις λοιμώξεις; Πιθανον όλα τα συμπτωματα που έχεις να οφείλονται σε ορμονικα που έχεις παραμελησει.

    Απο πού φοβασαι ότι κολλησες aids?

  14. #299
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    ERIKA με τι διαταραχή εχεις διαγνωστεί αν επιτρεπεται και ποσοι ειδικοί σε διέγνωσαν; Δεν προσεξα αν το έχεις αναφέρει.

    Σε αρκετές διαταραχές υπαρχουν σκέψεις που όμως το άτομο δεν κανει πραξη. Ιδεασμοι δλδ. Καλό θα ήταν όμως να τα συζητήσεις με τους ειδικούς που σε παρακολουθούν ολα αυτά που σκεφτεσαι για το παιδι και το να βλαψεις τον εαυτό σου.


    Οσον αφορα τα υπολοιπα, σκεψου πόσο απιθανο θα ήταν να μην το είχαν βρει ούτε σε σένα ούτε και στο παιδι σου. Εστω να έγινε λάθος σε σένα, αλλά ειναι στατιστικά απιθανο να γίνει λάθος και στο παιδι σου με τις εξετάσεις. Κοιτα να ρυθμίσεις τα θέματα που αναφέρει η ntinti και μπορει όντως να σου κάνουν πρόβλημα,οπως ο αρυθμιστος θυροειδης,και σίγουρα θα φύγουν πολλα απο τα συμπτωματα που αναφέρεις.

    Και οπως ειπώθηκε, το aids δεν είναι μια νόσος που δεν αντιμετωπιζεται πια. Εχεις συζητήσει με τον ψυχίατρο σου γιατί έχεις εμμονή με τη συγκεκριμένη αρρώστια; Μηπως σχετιζεται με ενοχές για τη σεξουαλικότητα σου ή σκέψεις που αφορούν αυτόν τον τομέα ή με καποια επαφή που ειχες στο παρελθον;
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Αυτό με το ζαναξ δεν πηγαινε σε σένα.

    Οσον αφορά το συκώτι, μηπως ευθύνονται τα χαπια ή καποιο άλλο προβλημα υγείας; Τα συμπτωματα που περιγράφεις είναι πoλυ γενικά, δεν ανήκουν απαραιτητα στο aids. Μόνη σου ειπες ότι οι μόνες εξετάσεις που κάνεις,σχετίζονται με aids, άρα έχεις παραμελησει την υγεία σου σε αλλα επιπεδα. Σιγουρα υπαρχουν αλλες εξηγήσεις. Το συκώτι σου έχει διόγκωση ή λιπωδη διήθηση; Γιατί η λιπωδης διήθηση ειναι συνηθισμένη στους ενήλικες,κι εγώ έχω. Ολο αυτό το διάστημα ειχες αρρωστήσει καθόλου με γρίπη πχ; Πώς ανταποκρινεται ο οργανισμος σου στις λοιμώξεις; Πιθανον όλα τα συμπτωματα που έχεις να οφείλονται σε ορμονικα που έχεις παραμελησει.

    Απο πού φοβασαι ότι κολλησες aids?
    Με το συκώτι και τα δύο έχω και διογκωση.όμως και λίπος πολύ. Ορμονικη είμαι καλά εκτός από τη προλακτινη που είναι ανεβασμένη λόγω Χαπιων. Η ανοσοσφαιρινη ομως?

    Είχα μια επικίνδυνη επαφη το 2005

  15. #300
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Με το συκώτι και τα δύο έχω και διογκωση.όμως και λίπος πολύ. Ορμονικη είμαι καλά εκτός από τη προλακτινη που είναι ανεβασμένη λόγω Χαπιων. Η ανοσοσφαιρινη ομως?

    Είχα μια επικίνδυνη επαφη το 2005
    Δεν σημαίνει aids απαραιτητα η ανοσοσφαιρινη, καμία σχέση, κι εμένα η ηλεκτροφορηση δεν ήταν καλή. Αφού μόνη σου λες ότι βλεπουν για αυτοανοσα οι γιατροί σου,το αποκλειεις να είναι κάτι τετοιο; Πόσο πιθανο είναι να έχει βγει λάθος ΚΑΘΕ εξέταση για aids που έχεις κανει; Είναι στατιστικά απιθανο, δεν νομιζεις;

    Η επαφή που λες ότι ειχες ήταν με άτομο που εικάζεις και θεωρεις λογικό να ήταν φορέας; Και εστω ότι νοσεις απο το 2005, δεν έχεις κανένα μεγάλο συμπτωμα aids μεχρι τώρα. Αν έτσι είναι αυτή η τόσο σοβαρή παθηση που φοβάσαι ότι θα τελειώσει και θα ριμαξει τη ζωή σου,και κατά τα λεγόμενα σου την έχεις το 2005 και ζεις, τότε τι ακριβώς φοβάσαι;

    Η επαφή που ειχες με αυτό το άτομο ήταν με τη θέληση σου; Ήταν καποιος παράνομος δεσμός; Κάτι που μετανιωνεις γενικά, ανεξάρτητα απο τους φόβους σου για aids; Πριν αυτή την ιστορία με το aids ,πώς ήσουν στη ζωή σου; Τι σου άρεσε να κάνεις; Ειχες εμφανίσει και αλλες παραληρηματικες ιδέες; Αυτό που συμβαίνει τώρα αναγνωριζεις σε ένα βαθμό ότι είναι παραληρηματικη ιδέα;

    Τα ορμονικα σου ξαναδες τα αφού δεν έχεις κανονικό κύκλο.

Page 20 of 30 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •