ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 441
  1. #46
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αποστολέα έτσι είναι ακριβως. Ο άντρας μου μου είπε ότι αν συνεχίσω έτσι θα μου πάρει το παιδί και θα με κλείσει σε ίδρυμα. Προσπαθώ να απεγκλοβιστω.με παρακολουθούσε ψυχιατρος μόνο για τα χάπια. Τώρα έχω ραντεβου στο κέντρο ψυχικης υγειας του ασκληπιειου στις 27 του μήνα. Να δούμε τι θα γίνει κι εκεί...
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αυτό θα κάνω. Δυστυχώς λόγω οικονομικών δεν μπορώ να πάω ιδιωτικα γι'αυτό θα πάω εκεί και δεν έχουν νωρίτερα ραντεβού. Όσο για τη φαρμακευτική αγωγή δεν μ'έχει βοηθήσει μέχρι τωρα
    Πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει η αγωγη πολύ αν την ακολουθησεις πιστα.
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά έτσι ώστε να απολαύσεις το παιδακι σου και την οικογένειά σου.όλοι γύρω σου είναι υγειης.δεν έχεις κανενα λόγο να αγχώνεσαι άλλο.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Άλλο ένα σύμπτωμα σήμερα και έχω τρελαθεί. Δεν ξέρω τι να κανω.είμαι σε απελπισια

  3. #48
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Άλλο ένα σύμπτωμα σήμερα και έχω τρελαθεί. Δεν ξέρω τι να κανω.είμαι σε απελπισια
    να κλεισεις αμεσα ραντεβου σε ιδιωτη ψυχιατρο.αυτα τα θεματα δεν πρεπει να τα αφηνεις.αν δεν εχεις χρηματα δανεισου απο καπου.διαλυεις την ζωη σου και την οικογενεια σου ετσι.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Δεν μπορώ να βρω χρήματα. Επίσης τρέχω σε τόσους γιατρούς για τα συμπτώματα που έχω. Η μόνη επιλογή το ραντεβού για τις 27.

  5. #50
    Nefeli28
    Guest
    Είχες πάντα τέτοια θεματα; Είχες ατο παρελθόν κάποια διάγνωση; Γιατί ολα αυτά είναι ιδεοψυχαναγκασμοι....

  6. #51
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Δεν μπορώ να βρω χρήματα. Επίσης τρέχω σε τόσους γιατρούς για τα συμπτώματα που έχω. Η μόνη επιλογή το ραντεβού για τις 27.
    δυστυχως αν δεν αφησεις τους αλλους γιατρους για να πας σε αυτον που πρεπει θα ειναι δυσκολα τα πραγματα για σενα.συγνωμη που στο λεω ετσι αλλα πρεπει να ξυπνησεις.ψυχιατρος σου χρειαζεται.καταλαβαινω πως νιωθεις εκεινο που δεν καταλαβαινω με πολλους ειναι γιατι αρνουνται την ουσιαστικη βοηθεια και εθελοτυφλουν.ευχομαι να μη χασεις την οικογενεια σου γιατι μονο τοτε θα συνελθεις νομιζω.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ο άντρας μου έχει θυμωνει πολύ. Αυτή τη στιγμή δε θελει να με βλέπει. Το παιδί στα πεθερικα μου γιατί δεν μπορώ να την φροντίσω. Τίποτα δεν πάει καλά. Στους άλλους γιατρούς πάω γιατί έχω ιδιωτικη ασφάλεια. Θέλω βοήθεια φυσικά. Απλά είμαι αναγκασμενη να παω μέσω κρατικών δομων

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Κάποια στιγμή νόμιζα ότι έχω καρκίνο εντέρου. Παλι είχα κάνει πολλές εξετάσεις και δε μου βρίσκετε τίποτα. Μου λέγαν ότι ήταν ψυχο σωματικό και παλι έπαιρνα χάπια. Τελικα ήταν συμφισεις.γι'αυτό τώρα δεν πιστεύω ότι είναι ψυχιατρικο το πρόβλημα μου

  9. #54
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Κάποια στιγμή νόμιζα ότι έχω καρκίνο εντέρου. Παλι είχα κάνει πολλές εξετάσεις και δε μου βρίσκετε τίποτα. Μου λέγαν ότι ήταν ψυχο σωματικό και παλι έπαιρνα χάπια. Τελικα ήταν συμφισεις.γι'αυτό τώρα δεν πιστεύω ότι είναι ψυχιατρικο το πρόβλημα μου
    Ρε συ Ερικα πως λες ότι δεν είναι ψυχιατρικό το πρόβλημα σου ενώ και οι γιατροί σου λένε ότι είναι ψυχοσωματικο?
    Έχεις κάνει τις εξετάσεις που πρέπει και δεν έχουν δείξει τίποτα είσαι μια χαρά υγιείς.
    Όπως πας σε όλους τους γιατρούς και έχεις κάνει τόσες εξετάσεις για προβλήματα που τελικά δεν έχεις γιατί δεν πας και σε έναν ψυχίατρο? Δεν μπορείς να ζεις με αυτό άγχος καθημερινά.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Αυτό που είπα είναι ότι το προηγούμενο προβλημα μου ήταν οι συμφισεις και όχι ψυχο σωματικό .θα πάω σε ψυχιατρο για το τωρινο μου θεμα

  11. #56
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αυτό που είπα είναι ότι το προηγούμενο προβλημα μου ήταν οι συμφισεις και όχι ψυχο σωματικό .θα πάω σε ψυχιατρο για το τωρινο μου θεμα
    Ωραία αυτή είναι μια πολύ ωραία αρχή το ότι αποφάσισες να πας σε ψυχίατρο.. Είπες ότι ο άντρας σου θυμωνει πολύ παρόλα αυτά σε ενθαρρύνει σε αυτήν την απόφαση σου??

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ναι βεβαια είναι πολύ υποστηρικτικος. Τώρα μόλις έκλεισα και ραντεβού για τις 16 με ψυχολογο του Δήμου μου.δεν ξέρω αν μπορέσει να με βοηθήσει αλλά δεν πειράζει να προσπαθησω

  13. #58
    Nefeli28
    Guest
    Την αγωγή πως την έπαιρνες; Είχες πάει παλιότερα σε ψυχίατρο;
    Έχεις ξαναπάει σε ψυχολογο;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Πήγαινα σε ψυχιατρο αλλά την αγωγή του την αλλάξανε στο ιδρυμα

  15. #60
    Nefeli28
    Guest
    Ποσό καιρό νοσηλευτικές; Ήταν άσχημη εμπειρία; Όπως έχω ξαναπεί, έφτασα κι εγώ αε αυτή την πόρτα...

Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •