ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 30 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 376 to 390 of 441
  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αχ Erika μου ποσο σε καταλαβαίνω....
    Οι γιατροί τι είπαν; Όλα αυτά ουσα απέξω αν και παθούσα από το ίδιο πρόβλημα, μου ακούγονται υπερβολικό άγχος και δυσφορία και απελπισία σε τραγικό βαθμό με αποτέλεσμα να πιστεύεις ότι νοσείς και τελικά ο οργανισμός σου να καταρρέει όχι από αυτό που φαντάζεσαι ότι έχεις, αλλά από την τραγική ψυχολογική σου κατάσταση.
    Σε νιώθω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Απέξω όμως βλέπω ποσο λάθος σκέφτεσαι.....
    Νεφέλη μου οι γιατροί δεν βρίσκουν τίποτα που να αιτιολογει τη κατάσταση μου.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αισθάνομαι απαισια και ήλπιζα κάποιος να μου πει το λογο

  2. #377
    Antonis8
    Guest
    Έρικα, αν έχεις AIDS και χωρίς φάρμακα βιώνεις μόνο τριχόπτωση και αδυναμία,τότε είσαι μια χαρά!

    Οι λιποθυμίες μπορεί να είναι θέμα πίεσης, έχεις πάει ποτέ σε καρδιολόγο; Πού κυμαίνεται η πίεση σου γενικα; Η τριχόπτωση πόσο χάλια είναι; Σε τι βαθμό δλδ; Δεν έχει να κάνει με AIDS πάντως.

    Εγώ δεν λέω ότι τα φαντάζεσαι αυτά, απλώς δεν οφείλονται στο AIDS. Πήγαινε σε έναν καλό ενδοκρινολογο,ίσως όλα είναι ορμονικα και θέλει κάποιον έμπειρο γιατρό να βρείτε τι και πώς,δεν φαίνονται όλα με την πρώτη,ειδικά αν είναι κάποιο περίεργο αυτοάνοσο.

    Προσπάθησε να κλείσεις το AIDS σε ένα κουτάκι και να το αφήσεις για καποιο διάστημα στην άκρη. Ακόμα και να έχεις AIDS μπορείς να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη,φτιάξε τον κύκλο σου, πάρε βιταμίνες. Οι τιμές εργαστηρίων δεν είναι πάντα αξιόπιστες,ακόμα και να μην δείχνουν έλλειψη μπορεί να έχεις. Ειδικά D , b12 κλπ είναι πολύ συχνές ελλείψεις.
    Last edited by Antonis8; 04-09-2020 at 22:58.

  3. #378
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Έρικα, αν έχεις AIDS και χωρίς φάρμακα βιώνεις μόνο τριχόπτωση και αδυναμία,τότε είσαι μια χαρά!

    Οι λιποθυμίες μπορεί να είναι θέμα πίεσης, έχεις πάει ποτέ σε καρδιολόγο; Πού κυμαίνεται η πίεση σου γενικα; Η τριχόπτωση πόσο χάλια είναι; Σε τι βαθμό δλδ; Δεν έχει να κάνει με AIDS πάντως.

    Εγώ δεν λέω ότι τα φαντάζεσαι αυτά, απλώς δεν οφείλονται στο AIDS. Πήγαινε σε έναν καλό ενδοκρινολογο,ίσως όλα είναι ορμονικα και θέλει κάποιον έμπειρο γιατρό να βρείτε τι και πώς,δεν φαίνονται όλα με την πρώτη,ειδικά αν είναι κάποιο περίεργο αυτοάνοσο.

    Προσπάθησε να κλείσεις το AIDS σε ένα κουτάκι και να το αφήσεις για καποιο διάστημα στην άκρη. Ακόμα και να έχεις AIDS μπορείς να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη,φτιάξε τον κύκλο σου, πάρε βιταμίνες. Οι τιμές εργαστηρίων δεν είναι πάντα αξιόπιστες,ακόμα και να μην δείχνουν έλλειψη μπορεί να έχεις. Ειδικά D , b12 κλπ είναι πολύ συχνές ελλείψεις.
    Αντώνη έχω πάει παντού! Ενδοκρινολογο, καρδιολογο, νευρολογο, γυναικολογο και 2 παθολογους.έχω ελέγξει και θυροειδη και βιταμίνες και το μόνο που βρηκα ήταν χαμηλη d και παίρνω συμπλήρωμα. Η τριχοπτωση μου είναι έντονη και έχω περίοδο κάθε 3 μηνες.το aids μπορεί να πάρει και 10 χρονια να εξελιχθεί σε νοσο και εγώ κάθε μέρα είμαι και χειρότερα

  4. #379
    Antonis8
    Guest
    Ο καρδιολόγος τι σου είπε για τις λιποθυμίες; Έχεις χαμηλή πίεση;



    Η έλλειψη της D μπορεί να σου κάνει πάρα πολλά αρνητικά συμπτώματα. Ακόμα και το σύνδρομο της ορθοστατικής ταχυκαρδίας που έχω εγώ,κάποιες φορές μπορεί να το προκαλέσει και η έλλειψη της D ή άλλων βιταμινών. Δεν είναι κάτι απλο δλδ η έλλειψη βιταμινών που δεν θα μπορούσε να εξηγεί τα συμπτώματα που αναφέρεις. Και είναι και δύσκολο να επαναφέρεις τα επίπεδα. Τι συμπλήρωμα παίρνεις;

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ο καρδιολόγος τι σου είπε για τις λιποθυμίες; Έχεις χαμηλή πίεση;



    Η έλλειψη της D μπορεί να σου κάνει πάρα πολλά αρνητικά συμπτώματα. Ακόμα και το σύνδρομο της ορθοστατικής ταχυκαρδίας που έχω εγώ,κάποιες φορές μπορεί να το προκαλέσει και η έλλειψη της D ή άλλων βιταμινών. Δεν είναι κάτι απλο δλδ η έλλειψη βιταμινών που δεν θα μπορούσε να εξηγεί τα συμπτώματα που αναφέρεις. Και είναι και δύσκολο να επαναφέρεις τα επίπεδα. Τι συμπλήρωμα παίρνεις;
    D3fix και ο καρδιολογος δεν βρήκε τίποτα ανησυχητικό

  6. #381
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    12
    Λυπάμαι αλλά έχεις διάγνωση. Είσαι ψυχασθενης και εξαιτίας της ασθένειας είσαι σε άρνηση να δεχτείς την πραγματικότητα καθώς εσύ βιώνεις μια διαφορετική. Η μόνη λύση είναι να εισαχθεις σε μια ψυχιατρική κλινική γιατί έχεις και ένα παιδί το οποίο δεν φταίει σε τίποτα να μεγαλώνει σε ένα προβληματικό περιβάλλον.

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Γιατί ερικά σου κόλλησε το ειτζ και όχι μία άλλη ασθένεια ;

  8. #383
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by CRYSA View Post
    Λυπάμαι αλλά έχεις διάγνωση. Είσαι ψυχασθενης και εξαιτίας της ασθένειας είσαι σε άρνηση να δεχτείς την πραγματικότητα καθώς εσύ βιώνεις μια διαφορετική. Η μόνη λύση είναι να εισαχθεις σε μια ψυχιατρική κλινική γιατί έχεις και ένα παιδί το οποίο δεν φταίει σε τίποτα να μεγαλώνει σε ένα προβληματικό περιβάλλον.
    Chrysa θα πάω και έχεις δίκιο. Δεν είναι δίκαιο ούτε για το παιδι ούτε για τον άντρα μου

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Γιατί ερικά σου κόλλησε το ειτζ και όχι μία άλλη ασθένεια ;
    Λογω των συμπτωματων

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Λογω των συμπτωματων
    Καλά μπορεί να ταιριάζουν και σε άλλη ασθένεια ή να είναι ψυχοσωματικά να σου πω πως εγώ είχα πολλά από τα συμπτώματα του κορονοιου χωρίς να έχω τον ιό.

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Και δεν γίνεται καν λόγος για το ειτζ σήμερα βρε παιδί μου, να πω πως το βλέπεις τόσο συχνά όσο το 80' και το 90'

  12. #387
    Nefeli28
    Guest
    Erika οι εξετάσεις σου πως είναι; Σίδηρος, αιματοκρίτης, βιταμίνες κλπ;;;;

  13. #388
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Erika οι εξετάσεις σου πως είναι; Σίδηρος, αιματοκρίτης, βιταμίνες κλπ;;;;
    Όλες καλές Νεφέλη μου.Μόνο χαμηλη d και το περίεργο και ύποπτο χαμηλη αιμοσφαιρινη α.μόνο αυτοανοσα και φυσικά το AIDS επηρεάζουν την αιμοσφαιρινη ε εγώ αυτοάνοσο δεν έχω το εψαξα

  14. #389
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Όλες καλές Νεφέλη μου.Μόνο χαμηλη d και το περίεργο και ύποπτο χαμηλη αιμοσφαιρινη α.μόνο αυτοανοσα και φυσικά το AIDS επηρεάζουν την αιμοσφαιρινη ε εγώ αυτοάνοσο δεν έχω το εψαξα
    Αν νοσούσες από ειτζ δεν θα είχες μόνο αυτά χαμηλά. Θα ήταν όλα στον πάτο. Λευκά αιμοσφαίρια βιταμίνες κλπ....
    Και μετά από τόσες εξετάσεις είναι σίγουρο ότι θα είχε βρεθεί αν είχες τελικά. Τώρα πια το 4ης γενιας τεστ είναι πολύ στοχευμένο και δίνει αποτέλεσμα 100%.
    Δυστυχώς αυτό που νοσεί είναι το μυαλό σου.... όπως πιθανόν και το δικό μου....

  15. #390
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Ερρικα ή βιταμίνη d έχει σχέση με την κατάθλιψη όταν είναι χαμηλή ρώτα τον γιατρό σου να την πάρεις ως συμπλήρωμα. Κατά τα άλλα μην φοβάσαι πες πως ειτζ δεν υπάρχει

Page 26 of 30 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •