ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 30 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 441
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Κι αν είναι κάτι άλλο? (Μακάρι δηλαδή γιατί ότι κι αν είναι άλλο θα το αντιμετωπίσω ).το ψυχολογικο δεν αποκλείει το σωματικό. Αλλά μόλις λέω ότι δεν αισθάνομαι καλά κάνεις δεν με παίρνει σοβαρά. Εγώ όμως δεν είμαι καθόλου καλα

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Κι αν είναι κάτι άλλο? (Μακάρι δηλαδή γιατί ότι κι αν είναι άλλο θα το αντιμετωπίσω ).το ψυχολογικο δεν αποκλείει το σωματικό. Αλλά μόλις λέω ότι δεν αισθάνομαι καλά κάνεις δεν με παίρνει σοβαρά. Εγώ όμως δεν είμαι καθόλου καλα
    Οι εξετάσεις αποκλείουν το σωματικό.. Με το ψυχολογικό έκανες κάτι? Αποκλεισε το ψυχολογικό πρώτα.

  3. #213
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Εδώ και 3 χρόνια. Αλλά εδώ και 3 μηνες έχει κοπεί η περίοδος μου έχω τριχοπτωση λιποθυμια και ναυτία με εμετους. Επίσης είμαι συνέχεια κουρασμένη
    3 ολοκληρα χρονια ζεις με ολα αυτα ...
    3 χρονια μεσα στα οποια δηλαδη περασες και μια εγκυμοσυνη και γεννησες ενα υγιεστατο αγγελουδι.
    Ξερεις τι συμβαινει οταν μια γυναικα περναει ολα αυτα ετσι?
    Γινομαστε κοσκινο απο εξετασεις ,δεν υπαρχει εξεταση που να μην εχει γινει για να δουμε αν κατι δεν παει καλα...
    μεχρι και εξετασεις εχεις κανει για τι αντισωματα υπαρχουν στον οργανισμο σου για να εμβολιαστεις μετα την γεννα....

    εσυ πιστευεις οτι αν ειχες κατι θα εμπαινες για γεννα χωρις οι γιατροι να σε ενημερωσουν ή χωρις να παρουν εκεινοι τα καταλληλα μετρα προφύλαξης αν ειχε κατι μεταδοτικο?
    ακομα και στο μωρο σου οταν γεννηθηκε εγιναν του κοσμου οι εξετασεις ...
    εκει αν ηταν δεν θα εβρισκαν το οτιδηποτε ή αν υπηρχε η παραμικρη προδιαθεση να εμφανιση κατι λογο οικογενειακου ιστορικου δεν θα σε ενημέρωναν?

    μονο αυτο σαν χειροπιαστο γεγονος να παρεις επρεπε να ειχες διαχειριτη αλλιως την κατασταση ......

    και φυσικα σου εχει κοπει η περιοδος και απορω πως δεν σε ειχε κοπει νωριτερα μιας και ασκεις τετοια ψυχολογικη πιεση στον ευατο σου που το πρωτο καμπανακι οτι κατι δεν παει καλα με εμας αλλα και με τις ορμονες μας ειναι η διαταραξη του κυκλου και φυσικα ολα τα επακολουθα ,που τα εχεις ηδη αναφερει.....
    ειμαι σιγουρη πως και η διατροφη σου ειναι χαλια και ειναι ακομα ενα δειγμα για ολα αυτα που εχεις......


    Εχεις βαλει σε μια διαδικασια κοριτσι μου το μυαλο σου που το σωμα σου αρχισε να υιοθετη ολα αυτα που νομιεις οτι εχεις...
    ολα αυτα τα σωματικα που σου εμφανιζονται ειναι καθαρα αντιδραση του οργανισμου σου ...
    αρχισες και σωματοποιεις σε πολυ ασχημο βαθμο τις σκεψεις σου....και δεν μιλαω για την τριχοπτωση και τα αλλα μιλαω για το ρολοι του γυναικειου οργανισμου ,την περιοδο σου....

    Πηγαινε αμεσα σε ενα γυναικολογο και ενδοκρινολογο να ελενξεις ορμονες και θυροειδη...
    Το μονο σιγουρο που χρειαεσαι αυτη την στιγμη απο γιατρους περαν του ψυχοθεραπευτη σου ειναι αυτοι οι δυο και στανταρ θα πρεπει να μπεις σε αγωγη για να επανελθει ο κυκλος σου ...
    δεν θα συνελθεις αν δεν ξεκινησει και ομαλοποιηθει η περιοδος σου που εχει αμεση σχεση με τα ορμονικα επιπεδα μιας γυναικας αρα και και με την ψυχολογια της...

    ολα τ αλλα που σου ειπε και ο george1520 μην επαναλαμβανομαστε........

    αν θες σου εμφανιζω και αλλα χειροπιαστα γεγονοτα που σου εχουν συμβει ολα αυτα τα χρονια αλλα εθελοτυφλης και δεν θες να δεις την πραγματικοτητα...

    κινητοποιησου κοριτσι μου, το μωρακι σου αρχιζει και μπαινει σε μια ηλικια που θα πρεπει να κοινωνικοποιειται ακομα περισσοτερο και τοτε θα σε εχει ακομα περισσοτερο αναγκη..
    μην στερείς πραγματα απο εσενα και εκεινο απο κατι που υπαρει μονο μεσα στο μυαλο σου ......

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Τώρα κάνω γενικές εξετάσεις. Μέχρι τώρα έψαχνα το AIDS. Το ψυχολογικο νομίζω ότι το έχω εξαντλησει έχω απευθυνθεί όπου επρεπε να απευθυνθώ και ακολουθώ τις οδηγίες ψυχιατρου και ψυχολογου αλλά προκοπή δε βλεπω

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Τώρα κάνω γενικές εξετάσεις. Μέχρι τώρα έψαχνα το AIDS. Το ψυχολογικο νομίζω ότι το έχω εξαντλησει έχω απευθυνθεί όπου επρεπε να απευθυνθώ και ακολουθώ τις οδηγίες ψυχιατρου και ψυχολογου αλλά προκοπή δε βλεπω
    Τι έκανες δηλαδή όσο αφορά το ψυχολογικό;; Απλά πηγες στους γιατρούς? Το θέμα είναι να θέλει και ο πελάτης να βοηθήσει τον εαυτό του και όχι μόνο ο γιατρός. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω να θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου.

    Θες να σου βρουν ότι έχεις κάτι;

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Πήγα και σε γυναικολογο και σε ενδοκρινολογο και όλα καλά. Μια ελαφρώς ανεβασμένη προλακτινη απ τα χάπια που δεν δικαιολογεί την αμηννορια όμως. Και τώρα ενδοκρινολογος και ψυχιατρος ψάχνουν να βρουν λύση με τα φάρμακα. Αλλά εγώ τα παίρνω τόσο καιρό. Γιατί δεν μου είχε κοπεί η περίοδος?

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Πήγα και σε γυναικολογο και σε ενδοκρινολογο και όλα καλά. Μια ελαφρώς ανεβασμένη προλακτινη απ τα χάπια που δεν δικαιολογεί την αμηννορια όμως. Και τώρα ενδοκρινολογος και ψυχιατρος ψάχνουν να βρουν λύση με τα φάρμακα. Αλλά εγώ τα παίρνω τόσο καιρό. Γιατί δεν μου είχε κοπεί η περίοδος?
    Έπινα ένα χάπι για το στομάχι χρόνια και ποτε δεν είχα κάποια παρενέργεια. Την τελευταία φορά που το πήρα είχα. Τι πάει να πει; Παίζουν πολλά ρόλο.

    Απάντησε μου. Θες να σου βρουν ότι έχεις κάτι;

  8. #218
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Πήγα και σε γυναικολογο και σε ενδοκρινολογο και όλα καλά. Μια ελαφρώς ανεβασμένη προλακτινη απ τα χάπια που δεν δικαιολογεί την αμηννορια όμως. Και τώρα ενδοκρινολογος και ψυχιατρος ψάχνουν να βρουν λύση με τα φάρμακα. Αλλά εγώ τα παίρνω τόσο καιρό. Γιατί δεν μου είχε κοπεί η περίοδος?
    Μετα την αυξηση της πρωτης τιμης προλακτινης εκανες εξεταση 24 ωρου ?
    αυτη θα δειξει αν ειναι απο τα χαπια...
    Αλλο ενα συπτωμα του αγχους σου η προλακτινη....
    Αυξημενη κατα 3 μολις μοναδες η δικη μου και μια διογκωση του θυροειδη μου ηταν το αποτελεσμα της ψυχολογικης πιεσης που ασκησα στον οργανισμο μου λογο χειρουργειου που ηταν αρκετη για να με τρελλανει στην κυριολεξια ...
    μεχρι να βρω τι ηταν αυτο το ανεξηγητο που ενοιωθα κοντεψα να σαλταρω ...κανενας δεν δεχοταν τιποτα απο αυτα που ενοιωθα....ολοι μου ελεγαν ειναι στο μυαλο σου και το γνωστο τροπαριο και φυσικα μου εδιναν χαπια για το ανχος και ευτυχως δεν τα πηρα.....
    οταν μπηκα σε θεραπεια του θυροειδη στο διμηνο πανω αρχισαν να αλλαζουν ολα ......

    κατευθειαν προλακτινη και τιμη θυροειδη αρχισαν να ομαλοποιουντε και το κυριοτερο οι βιταμινες στον οργανισμο μου αρχισαν να αποθηκευονται σωστα και να επανελθει και περιοδος και ολα τα αλλα ψυχωσωματικα που ειχα ....

  9. #219
    ntinti
    Guest
    και στο δια ταυτα τωρα ,,,
    Αν κοριτσι μου ολα αυτα τα χρονια ειχες κατι ξερεις που θα ησουν τωρα?

    το λιγοτερο σε κανα κρεβατι νοσοκομειο και το χειροτερο στα θυμαρακια...

    στα λεω ωμα για να καταλαβεις οτι ΑΝ ειχες αυτα που λες ,ολα αυτα τα χρονια και το κυριοτερο ησουν χωρις αγωγη ουτε παιδι θα εκανες ουτε θα μιλουσαμε αυτη την στιγμη....

    αλλη μια χειροπιατει αποδειξει οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΤΙΠΟΤΑ
    πιστεψε το ,να το λες καθε μερα και αν παλι θες να πιστευεις οτι κατι εχεις ωραια ...

    ζησε το τωρα που εισαι μια χαρα ακομα και μπορεις να κανεις πραγματα και να χαρεις το παιδακι σου ...
    και αν ερθει η ωρα που τελικα αυτο το κατι αορατο που πιστευεις οτι εχεις σου δειξει ενα του αληθινο σημαδι τοτε να εισαι γεματη απο ολα αυτα που εχεις κανει μεχρι τοτε.....

    καθε φορα που σου ερχεται στο μυαλο το οτιδηποτε γινε φιλος μαζι του ,δειξτου οτι δεν το φοβασαι και οτι μπορεις να το αντιμετωπισεις.....
    δειξτου οτι δεν θα ορισει αυτο την ζωη σου......

    και επειδη η κατασταση σου ειδικα με το θεμα του παιδιου για εμενα αυτη την στιγμη ειναι η σημαντικοτερη μην μενεις μονη σου ....
    να θυμασαι πανω στην κρισημη στιγμη που θα σκεφτεις το παραμικρο να ζητησεις αμεσα βοηθεια..... μονο αυτο σε παρακαλω κανε για αρχη μεχρι να μπορσεις να το ελενχεις....

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Εγώ κάνω ο οοολα όσα μου λένε να κάνω. Δεν θέλω να έχω κάτι θέλω απλά να μην αισθάνομαι άρρωστη αλλο

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ευχαριστώ ntinti πολλά απ'αυτά που λες ισχύουν. Θα θελα να μπορώ να μιλήσω σε κάποιον αλλά αν πω τις σκέψεις μου στον άντρα μου θα πάρει το παιδί και θα φύγει. Όσο για τη ψυχιατρο τα είπαμε. Επίσης δεν μπορώ να έχω βοήθεια από γονείς και πεθερικα για διάφορους λόγους άρα είμαι μόνη.

  12. #222
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Ευχαριστώ ntinti πολλά απ'αυτά που λες ισχύουν. Θα θελα να μπορώ να μιλήσω σε κάποιον αλλά αν πω τις σκέψεις μου στον άντρα μου θα πάρει το παιδί και θα φύγει. Όσο για τη ψυχιατρο τα είπαμε. Επίσης δεν μπορώ να έχω βοήθεια από γονείς και πεθερικα για διάφορους λόγους άρα είμαι μόνη.
    Θελεις να μιλησεις για το κομματι του συζηγου σου?
    Πως ειναι ολα αυτα τα χρονια μαζι σου ,πως σε αντιμετωπιζει?

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Με μεγάλη υπομονή και κατανόηση. Να φανταστείς δέχτηκε να κάνει 2 φορες εξέταση για aids για να μου αποδείξει ότι δεν έχω κάτι για να τον κολλήσω. Βέβαια όλο αυτό έχει καταρακωσει τη σχέση μας.για σεξουαλικη ζωή ούτε ζήτημα εδώ μπάνιο πρέπει να κάνω και με το ζόρι. Μου χει πει όμως πως αν πειράξω το παιδί το χει πάρει κι έχει φύγει αλλά λογικό ειναι

  14. #224
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Με μεγάλη υπομονή και κατανόηση. Να φανταστείς δέχτηκε να κάνει 2 φορες εξέταση για aids για να μου αποδείξει ότι δεν έχω κάτι για να τον κολλήσω. Βέβαια όλο αυτό έχει καταρακωσει τη σχέση μας.για σεξουαλικη ζωή ούτε ζήτημα εδώ μπάνιο πρέπει να κάνω και με το ζόρι. Μου χει πει όμως πως αν πειράξω το παιδί το χει πάρει κι έχει φύγει αλλά λογικό ειναι
    Ναι κοριτσι μου ,λυπαμαι που στο λεω αλλα ειναι λογικο και πιστευω και εσυ αν βρισκοσουν στην θεση του το ιδιο θα εκανες ,θα εβαζες πανω απόλα την ασφαλεια του παιδιου σου...
    Οσο σκληρο και αν ακουγεται πρεπει ,για να καταλαβεις και εσυ σε τι κατασταση εχεις φτασει.....
    Προσπαθησε να πεισεις τον ευατο σου οτι εισαι μια χαρα .
    Δεν εχεις τιποτα ,εχεις ενα αντρα που σε στηρζιει και ενα παιδακι .....δεν θα σου πω τιποτε αλλο κανε οτι ειναι να κανεις αμεσα για εσενα αρχικα και μετα για ολους τους αλλους γιατι να σου πω και κατι...
    Θα σηκωθεις ενα πρωι και δεν θα βρεις κανεναν κοντα σου ,μην το αφεισεις αλλο να σε βουλιαξει ολο αυτο και να σκοτώσει την αγαπη των δικων σου ανθρωπων....

    Ξεκινα να ζεις ,να περιποιησε τον ευατο σου ,ξεκινα απο την υγιεινη σου και μετα με την ομορφια σου ...
    και την εσωτερικη και την εξωτερικη σου ομορφια...
    καθημερινα εχεις δεν εχεις ορεξη θα τα κανεις,αρχικα μηχανικα και μετα σιγα σιγα θα τα κανεις επειδη θα θες να βλεπεις και εσυ η ιδια τον ευατο σου αλλαγμενο....
    Ξεκινα απο καπου εστω με το ζορι ,εστω μηχανικα και οταν θες να μιλησεις ειμαι εδω .

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Σ'ευχαριστώ πολύ ntinti

Page 15 of 30 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 19:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 20:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-10-2012, 23:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 01:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •