ΕΝΤΡΟΜΗ ΕΜΜΟΝΉ ΓΙΑ HIV - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 441
  1. #16
    Nefeli28
    Guest
    Όταν μίλησα κάποτε στη γραμμή για το ειτζ (ήταν η 10η; φορά που έπαιρνα, είχα γίνει γραφική στο τέλος δεν σήκωναν το τηλέφωνο), μια κοπέλα ένα πρωί έκατσε και μου μίλησε ένα 40λεπτο για το θέμα αυτό. Ότι είναι ψυχολογικό/ψυχιατρικό πια γιατί μου έχει γίνει εμμονή ψύχωση.
    Και γυρνάει κάποια στιγμή και μου λέει: κανεις δεν θα μπορέσει να σας πείσει ότι δεν είστε άρρωστη. Κι ο ίδιος ο Θεος να σας το έλεγε πάλι θα το αμφισβητουσατε....
    Μου φανηκε τόσο τραγικό αλλά ξέρω ότι είναι έτσι.
    Δεν με πείθει τίποτα. Ζω ξυπνάω αναπνέω με αυτό. Δεν είναι ζωή αυτή.
    Φυσικά κι έχω σκεφτεί και σχεδιάσει χάπια και αυτοκτονιες και γι αυτό ήθελαν να με κρατήσουν μέσα στο νοσοκομείο που πήγα.
    Τώρα παίρνω ένα καρο χάπια αλλά δεν βοηθιεμαι.... έτσι νιώθω.
    Σαν να έχω μόνο τις παρενέργειες τους. Τίποτα άλλο.
    Κουραστηκα....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Νεφέλη μου αισθάνομαι ΑΚΡΙΒΏΣ το ιδιο.κι εγώ έχω πάρει πολλές φορές το 210 7222222 (ναι το ξέρω απ'εξω) και τα ιδια μου είπανε (μια με προσεβαλε κιόλας και μου είπε να μην ξαναπαρω).δεν το επελεξα όλο αυτό. Ναι έκανα λάθη όμως αισθάνομαι ότι είμαι σ'ένα λαβύρινθο και δε με βοηθάει κάνεις. Ο άντρας μου μου δωσε τελεσίγραφο να συνέλθω όμως δεν μπορώ. Φοβάμαι για το παιδι και τον άντρα μου και δε στο κρύβω μετανιώνω που παντρευτικα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Δεν θα σου πω μεγάλα λόγια για την αυτοκτονία (είναι λάθος κλπ) γιατί εγώ φλερτάρω μ'αυτό κάθε στιγμή και δεν με φοβίζει για μένα (θα ήτανε μια λυτρωση) αλλά μερικές φορές που σκέφτομαι ότι μπορεί να κόλλησε το παιδί και τι ζωή θα έχει κάνω αντίστοιχες σκέψεις και για αυτή. Μη πας μακρια, θυμάσαι για την αυτοκτονία με το παιδί στο νέο κόσμο? Ε εγώ ταυτιστηκα με τη γυναικα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Παρεμπιπτόντως πόσο καιρό τυραννιεσαι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν είναι δυνατόν το 2019 να μας λες ότι δε μπορούν να εντοπίσουν στέλεγχο ιου. Ειναι μεσα στο κεφάλι σου. Επίσης να ξέρεις ότι το άγχος ρίχνει το ανοσοποιητικο αρα ουσιαστικά κανει ότι θα σου εκανε και το aids. Παρε τη ζωή σου πιο σοβαρά και μη παραλογιζεσαι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Αυτό είναι αλήθεια και προσπάθησα πολύ. Δεν είναι επιλογή μου να το σκέφτομαι. Ακολουθω τις οδηγίες των γιατρων αλλά βελτίωση καμία. Τέλος του μήνα έχω ραντεβού με το κέντρο ψυχικης υγειας του νοσοκομείου στη Βούλα. Θα πάω αλλά δεν περιμενω πολλά. Θέλω να προχωρήσω να ξαναβρω τον εαυτο μου.να βρω μια δουλειά και να χαρώ τον άντρα μου και το παιδί μου.απλά δεν τα καταφερνω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Αυτό είναι αλήθεια και προσπάθησα πολύ. Δεν είναι επιλογή μου να το σκέφτομαι. Ακολουθω τις οδηγίες των γιατρων αλλά βελτίωση καμία. Τέλος του μήνα έχω ραντεβού με το κέντρο ψυχικης υγειας του νοσοκομείου στη Βούλα. Θα πάω αλλά δεν περιμενω πολλά. Θέλω να προχωρήσω να ξαναβρω τον εαυτο μου.να βρω μια δουλειά και να χαρώ τον άντρα μου και το παιδί μου.απλά δεν τα καταφερνω
    Θέλω να κάτσεις και να σκεφτείς λίγο αυτό που σου ειπα. Το άγχος όντως ρίχνει το ανοσοποιητικο, οπότε ειναι λογικό να το μπερδεύεις με το aids. Και εγω πριν τα ζαναξ πάθαινα τη μια λοίμωξη μετα την αλλη και εκανα συνέχεια και δεκατα και δερματικα. Δεν ειχα κάτι όμως. Ουτε κολλησε το μυαλο μου στο aids. Πρέπει να το δουλέψεις μεσα σου, διαφορετικά οτι και να σου πουμε και εμείς και ο ψυχιατρος δε θα σε βοηθήσει. Ειχα στείλει στη Νεφέλη σε προσωπικό μήνυμα το ονομα ενός γιατρού που εχει ειδίκευση στο aids θες να έρθεις σε επαφή μαζι του;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Ναι σε παρακαλω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Ναι σε παρακαλω
    Τον ειχα στείλει στη Νεφέλη, Νεφέλη αν σου είναι ευκολο πες της τον γιατρο γιατί δεν τον βρίσκω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #25
    Nefeli28
    Guest
    Οκ! Έχω στείλει πμ ERIKA με το όνομα του λοιμωξιολογου που είπε η νοσηρη

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Νεφέλη πηγές εσύ σ'αυτόν?

  12. #27
    Nefeli28
    Guest
    Όχι. Τρέμω και μόνο στην ιδέα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όχι. Τρέμω και μόνο στην ιδέα...
    Νεφέλη μου πήγαινε και σου εγγυομαι εγω οτι δε θα σου βρει τπτ. Ειναι πολυ καλος γιατρός. Εχει αναλάβει κολλητό μου με aids και τον έχει μηδενίσει. Αν θες πάμε και παρέα. Μη το αφήνεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Νοσηρη προσπαθώ κι εγώ να την πεισω.επειδή φοβάμαι κι εγώ να πάμε παρέα.

  15. #30
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    Νοσηρη προσπαθώ κι εγώ να την πεισω.επειδή φοβάμαι κι εγώ να πάμε παρέα.
    Πάντως αυτό είναι καλή ιδέα , μπορείτε να πάτε μαζί για να έχετε η μία την άλλη . Αλλά αν σας βρει κι αυτός οκ , τότε μετά τελος δεν θα το ξανα βαλετε στο μυαλό σας

Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με πρώην
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 12-02-2019, 20:09
  2. φοβος και εμμονη
    By rina22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2012, 21:23
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •