Τελευταία μερα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 159
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ειμαι μπλοκαρισμένος δεν μπορώ να κάνω κατι

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν ξέρω πως μπορώ να είμαι οκ

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Να μιλήσεις για αυτα που σκέφτεσαι, προσπάθησε να καταλάβεις τον εαυτό σου και τι σε κανει τοσο δυστυχισμένο ωστε να φτασεις εκει.. Το νιωθω κ εγω ανα διάστηματα αλλα ξερω οτι δεν μπορώ να το κανω.. Ξερεις καταβαθος τι σε τρωει.. Σκέψου λιγο κ μιλα, εδω ειμαστε :)

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Πρέπει να δω πως θα κοινιθω..

  5. #80
    Εχεις διακοψει την αγωγη σου ( διαβασα σε ενα παλαιοτερο ποστ σου γιατι δεν εβλεπες διαφορά ). Οταν τα κοβουμε εχουμε νεα συμπτωματα λογω ανισορροπιας. Παλευεις με ιδεοψυχαναγκαστικες σκεψεις αλλά για πρωτη φορα διαβαζω οτι εχεις βιωσει απωλεια. Πενθησες; το εκλεισες μεσα σου βαθια ;; Εζησες καποτε σιγουρα μαλλον στα γλυκα χρονια 20 21 22 φασεις γουστα και τωρα λογικοτατο ειναι να νιωθεις μαυριλα. Εχεις δουλεψει ποτέ; εκτος απο τη θρησκεία εχεις μιλησει με ανθρωπους που βιωσαν πενθος; Ζεις σε ενα σπιτι με μεγαλη φτωχεια ή απλα ψαχνουν να βρουν κατι καλυτερο για τους 3 σας; Σε καθε περιπτωση. Ο πονος που μας ωθει στην αναγκη για τελος ειναι μαρτυρικος. Μεσα σου θα παλεψεις να βρεις 1 τουλαχιστον λογο να κρατηθεις απο καπου. Θελεις αγωγη ; θελεις εισαγωγη; θελεις αγωγη και σωστο πνευματικο ;; θελεις ενα νεο στοχο να δοκιμασεις καποια στιγμη να εργαστεις ; ; ; καποτε μεσα σου θα ειχες ονειρα. Καποτε στα σκοτωσαν. Αν ισορροπησεις βιοχημικα ισως αρχισεις παλι να ανεβαινεις σιγα σιγα τον γολγοθα. Ολοι πεφτουμε / Πτωση / Συντριβη ! Παλεψε να ξανα βγεις στο φως. Εσυ μονον μεσα σου ξερεις πραγματικα ποσο δυνατο ειναι το αισθημα ενστικτο επιβιωσης. Βαλε πεισμα και κουραγιο εστω και κουλουριασμενος στο κρεββατι. Θα ξανα σηκωθεις !
    Last edited by Constantly curious; 13-09-2019 at 05:14.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Θα μας ανοίξεις την καρδιά σου να τα βγαλεις απο μεσα σου και θα πας σε ψυχολογο και ψυχίατρο, δες και στο νοσοκομείο σας αν υπάρχει γτ καταλαβαίνω το οικονομικό ειναι προβλημα γενικα..
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Πρέπει να δω πως θα κοινιθω..

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Τι να σας πω ρε παιδιά το θέμα είναι ότι έχω διακόψει τα φαρμακα

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Αρα ξερεις τι φταίει και τα χαπια σε βοηθούσαν, να ξαναπας σε ψυχίατρο για αγωγη οπότε αλλα για μενα χρειάζεται και η ψυχοθεραπεια γτ τα χαπια απο μονα δεν κάνουν δουλειά.. Αν θες να συζητήσεις πάντως οτιδήποτε εδώ ειμαι- ειμαστε

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν βοηθούσαν απλά τα επερνα

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Μπορεί τα συγκεκριμένα που επαιρνες να μην σε βοηθούσαν και να πρέπει να αλλαξεις χαπια και ψυχοθεραπεια.. Νομιζω η ψυχοθεραπεια κανει ολη την δουλειά, θελει χρονο κ συνεδριες αλλα θα σου κάνει καλο.. Ρωτα στα νοσοκομεία εκει που βρίσκεσαι αν εχουν ψυχολογο αν δεν μπορείς και οικονομικά δλδ δεν χανεις κτ να ρωτήσεις

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Λοιπόν λέω να το κλείσω αυτό ...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Να ξέρετε ότι δεν κάνουν κάτι...όσοι μπορεί να τους έχει μινει έστω και λίγο μυαλό καλό είναι να μην τα περνούν.δεν θα γίνει κάτι..δηλαδή σας αρέσει όλη αυτή η αδράνεια?

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Είναι πολύ ωραίο για να είναι αληθινό ..δεν βλέπετε τους γύρω μας δεν θα καταλάβουνε ποτέ ελπίζω να έχετε την πιο όμορφη ζωή στον κόσμο σε όλους εδώ τους αξιζει η όχι...να σας πω και κάτι..εγκλωβισμένοι με 2 δάκτυλα στην μπριζα .Είναι βαρύ μωρεεε γεια σας

  14. #89
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Να ξέρετε ότι δεν κάνουν κάτι...όσοι μπορεί να τους έχει μινει έστω και λίγο μυαλό καλό είναι να μην τα περνούν.δεν θα γίνει κάτι..δηλαδή σας αρέσει όλη αυτή η αδράνεια?
    Δεν οδηγουν παντοτε σε αδρανεια. Ισως το πρωτο διαστημα. Ισως δεν σου εδωσαν σωστη αγωγη. Με τη ληψη τους βγηκα απο μειζονα καταθλιψη ψιλο σταθεροποιησα τη διπολικη μου. Ξυπναω κανω πραγματα ΑΛΛΑ εκοψα αλκοολ και εκανα συνεδριες. Τι εμαθα;;; πως εχω λαθος μηχανισμους αμυνας,πως γινομαι θυμα καταστασεων και οχι ενεργητικη. Τοτε πηρα κανονικα μπρος ( 2016). Η ζωη παντα θα εχει δοκιμασιες πονο Αλλα εχει και κατι που ξεχασες ( δεν φταις για αυτο). Εχει και χαρα ενδιαφερον αλλαγη μεταμορφωση. Στο χερι σου ειναι να πας σε γιατρο και να πεις οσα εγραψες εδω. Εδω βγαζουμε εσωψυχα μαθαινουμε αλλα δεν λυνονται τα ουσιαστικα. Θελω να εχω Πιστη οτι θα σε σωσεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν οδηγουν παντοτε σε αδρανεια. Ισως το πρωτο διαστημα. Ισως δεν σου εδωσαν σωστη αγωγη. Με τη ληψη τους βγηκα απο μειζονα καταθλιψη ψιλο σταθεροποιησα τη διπολικη μου. Ξυπναω κανω πραγματα ΑΛΛΑ εκοψα αλκοολ και εκανα συνεδριες. Τι εμαθα;;; πως εχω λαθος μηχανισμους αμυνας,πως γινομαι θυμα καταστασεων και οχι ενεργητικη. Τοτε πηρα κανονικα μπρος ( 2016). Η ζωη παντα θα εχει δοκιμασιες πονο Αλλα εχει και κατι που ξεχασες ( δεν φταις για αυτο). Εχει και χαρα ενδιαφερον αλλαγη μεταμορφωση. Στο χερι σου ειναι να πας σε γιατρο και να πεις οσα εγραψες εδω. Εδω βγαζουμε εσωψυχα μαθαινουμε αλλα δεν λυνονται τα ουσιαστικα. Θελω να εχω Πιστη οτι θα σε σωσεις.
    Σύμφωνω απόλυτα και πολλεε φορές η αγωγή με την πρώτη δεν κανει την δουλειά που θέλουμε, θελει χρονο κ σωστη αγωγή.. Πανω απ ολα ψυχοθεραπεια.. Εκανα καθε εβδομάδα στο δημόσιο γτ οικονομικά φυσικα δεν μπορούμε και κατάλαβα πανω απ ολα τον εαυτό μου με τς συνεδρίες.. Έβλεπα σιγα σιγα κ λιγο ασπρο σε ολο αυτο το μαύρο.. Τασεις αυτοκτονίας πολλες φορες μεχρι κ πριν λιγες μερες κ ας κανω δυο χρονια τωρα ψυχοθεραπεια αλλα το ελεγχω και πιεζω τον εαυτό μου να νιωσω καλύτερα να βγω να κανω κτ που με ευχαριστεί.. Ολοι μας ξέρουμε ποσο δυσκολα ειναι.. Νιώθω ότι αρνείσαι confused να ζητήσεις βοηθεια κ σε εχει παρει τερμα απο κατω.. Προσπάθησε για τον εαυτό σου.. Μπορείς..

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-01-2019, 07:22
  2. Εαν σημερα ηταν η τελευταια μερα σου
    By arntaben in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 42
    Last Post: 30-03-2016, 00:18
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 20:41
  4. Replies: 21
    Last Post: 01-09-2011, 15:22
  5. Κάθε μέρα νέα αρχη...κάθε μέρα τζίφος!μήπως τελικά για κάποιους δεν υπάρχει ελπίδα?
    By MeroPony in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 24-08-2010, 14:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •