τρίο ή και λίγο παραπάνω !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19

    τρίο ή και λίγο παραπάνω !

    Εχω την εντύπωση πως στις φαντασιώσεις όλων υπάρχουν μέσα σχήματα 3 , 4 ή και περισσότερων ανθρώπων να κάνουν σεξ. Είμαι 40 ++ παντρεμένος με πολύ καλή και ευτυχισμένη σχέση αλλά και λίγο κουρασμένη στο σεξ λόγω χρόνου περισσότερο αλλά και σχετικής αδρανοποίησης λόγω υποχρεώσεων φθοράς κλπ κλπ Εδώ και αρκετό καιρό στο μυαλό μου υπάρχει η ιδέα της πραγμάτωσης αυτής της φαντασίωσης και την δοκιμή σεξ με τρίτο άτομο ( μάλλον άντρα ) με την γυναίκα μου. Ο λόγος της επιλογής άντρα είναι για να αισθανθεί εκείνη πιό άνετα και νομίζω ότι είναι πιό εύκολα αυτό το σχήμα αποδεκτό από μία γυναίκα. ( αν πετύχει έτσι μπορεί το σχήμα να μεγαλώσει λίγο ) Να σημειωθεί ότι δεν υπάρχει καμία ομοφυλοφυλική διάθεση τουλάχιστον απο την δικιά μου πλευρά. Το έχουμε συζητήσει έχουμε πάει και 2-3 φορές σε μέρη που είναι εξειδικευμένα σε τέτοιες καταστάσεις αλλά ακόμα δεν έχει γίνει το πρώτο ουσιαστικό βήμα. Δεν θεωρώ ότι είναι ανωμαλία ούτε παρέκκλιση και έχω την εντύπωση ότι μπορεί να ανανεώσει μία σχέση ( σεξουαλική) και ( αν γίνει με σωστό τρόπο να είναι και ωραίο. θάθ
    ελα να ακούσω γνώμες και εμπειρίες Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    κι αν αντιλαμβάνεσαι μια διάθεση- τάση από την γυναίκα σου κυρίως προς τον άλλον, να βλεπεις οτι το καραευχαριστιεται να πηδιεται μαζι του, τι κανεις; Θα νοιώσεις ωραια;
    Σαν πρώτη σκέψη είναι σεξουαλικα ερεθιστικό, στην πράξη αλλάζουν τα πράγματα, πιθανώς να σου βγουν ανασφάλειες που δεν υπολογίζεις ούτε μπορείς να διαχειριστείς. Ειναι λίγο Ρίσκο η φάση, εάν αγαπάς και γουστάρεις την γυναίκα σου.

    Θυμάσαι την κοπέλα που δολοφόνησαν στην Ρόδο? Ο φίλος της έφερε και τον άλλον για να το διασκεδάσουν και αυτή του είπε ότι ο άλλος ήταν καλύτερος το οποίο ήταν το έναυσμα για τα περαιτέρω.
    Προς θεού δεν λέω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο τέτοιο, αλλά τονίζω πως σε τέτοια τρίγωνα διασκέδασης, μπορούν να βγουν ανασφάλειες και συναισθήματα που δεν το περιμένεις και δεν γνωρίζεις. πχ μετά αν το κάνετε μόνοι σας και να διακρίνεις εκ μέρους της μια αγγαρεια και να σου ζητάει να φέρεις και τρίτο όπου εκεί θα το απολαμβάνει. Τι συνειρμός σκέψεων θα βασανίζουν το μυαλό σου σιγά σιγα:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εμενα το θεμα σου αυτο, μου φαινεται σαν αγγελια για σεξ.
    κι αυτο, γιατι σκεφτηκες κατι τετοιο, το θελεις, το συζητησες με την γυναικα σου, το θελει και ψαχνεστε να βρειτε ατομο, πηγατε κιολας σε μερη που συχναζουν.
    με γεια σας με χαρα σας λοιπον.
    τι γνωμες περιμενεις;;;
    σε αλλους αρεσει και σ αλλους δεν αρεσει!
    το "στις φαντασιωσεις ΟΛΩΝ(!!)" που εβαλες στην αρχη, ειναι ασχετο. αν αρεσε σε ολους η στους περισσοτερους, θα το εκαναν οι περισσοτεροι, η πολυ περισσοτεροι τελοσπαντων, αλλα δεν το κανουν.
    δεν ειναι τοσο τρομερο ταμπου οσο φανταζεσαι, και η απιστια ειναι ταμπου, αλλα το κανουν ΤΟΣΟΙ πολλοι. απλα δενε χουν ολοι τα ιδια γουστα κι αν θες την γνωμη μου, εμενα δεν μου φαινεται προχω, αλλα αδιαφορο και βαρετο. σου αλλαξε την δικη σου γνωμη, η δικη μου;
    οχι, προφανως.
    τι σημασια εχει τι θελει καποιος αλλος;
    εσυ κανε αυτο που θελεις εσυ και η συντροφος σου.
    μιας που το συζητας παντως, να προσεξεις πολυ μηπως η συντροφος σου δεν το θελει πραγματικα, αλλα το κανει επειδη το θελεις εσυ.
    εχω συναντησει τετοια περιπτωση και πραγματικα μια εντελως αποδιοργανωμενη ψυχικα και συναισθηματικα γυναικα μετα απο πολλες πολλες τεοτιου ειδους παραχωρησεις προκειμενου να βρει σταθερο συντροφο (η να τον κρατησει). δεν τον κρατησε τελικα , ουτε με αυτο και σαλταρε τελειως...
    επισης να προσεξεις μηπως δεν το κανει για να βελτιωσετε την δικη σας σεξουαλικη ζωη, αλλα επειδη σε βαρεθηκε και ψαχνει κατι αλλο.
    εχουν οδηγησει ΚΑΙ σε τετοιες γνωριμιες αυτα τα σχηματα.
    Last edited by Remedy; 08-09-2019 at 11:00.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Η εμπειρια μου σε αγγελιες σεξ ειναι μηδαμινες . Προφανως η δικη σας ειναι μεγαλυτερη. " Γνωμες" δεν σημαινει ουτε κατευθυνσεις ουτε αποφασεις και κανεις δεν τις περιμενει απο ανθρωπους που δεν εχουν την προθεση να το κανουν. Το " ΟΛΩΝ " βασιζεται στην Στατιστικη που - αν το γνωριζετε - ειναι μαθηματικη επιστημη. Οσον αφορα δε το ποσοι και ποιοι το κανουν ειναι καλο να ψαξει κανεις στην ιστορια στις θρησκειες στις κοινωνικες δομες και στις υποταγμενες σε αυτες αναγκες της ανθρωπινης φυσης . Η σπουδη εξ αλλου οταν γινεται πραξη εχει πολυ μεγαλη εξαρτηση απο τη ζωη τα βιωματα τις εμπειριες την οικογενεια και την κοινωνια που εχει ζησει ο σπουδαστης κατι που γινεται φανερο ... δυσκολα μεν αλλα γινεται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Η εμπειρια μου σε αγγελιες σεξ ειναι μηδαμινες . Προφανως η δικη σας ειναι μεγαλυτερη. " Γνωμες" δεν σημαινει ουτε κατευθυνσεις ουτε αποφασεις και κανεις δεν τις περιμενει απο ανθρωπους που δεν εχουν την προθεση να το κανουν. Το " ΟΛΩΝ " βασιζεται στην Στατιστικη που - αν το γνωριζετε - ειναι μαθηματικη επιστημη. Οσον αφορα δε το ποσοι και ποιοι το κανουν ειναι καλο να ψαξει κανεις στην ιστορια στις θρησκειες στις κοινωνικες δομες και στις υποταγμενες σε αυτες αναγκες της ανθρωπινης φυσης . Η σπουδη εξ αλλου οταν γινεται πραξη εχει πολυ μεγαλη εξαρτηση απο τη ζωη τα βιωματα τις εμπειριες την οικογενεια και την κοινωνια που εχει ζησει ο σπουδαστης κατι που γινεται φανερο ... δυσκολα μεν αλλα γινεται.
    οι δικες μου δεν ειναι απλα μηδαμινες, αλλα εντελως μηδενικες.
    εχω μεγαλη εμπειρια ομως απο τετοις "αγγελιες" σε αυτον εδω τον χωρο που εμαστε, ενω ΔΕΝ ειναι χωρος για σεξουαλικες αγγελιες.
    που και που προκυπτει κι απο ενας που ξεκαθαρα κανει προσκληση για σεξ.
    ναι, κατι εχω ακουσει για την στατιστικη, αλλα δεν εχω δει καμια ερευνα που λεει οτι ΟΛΟΙ φαντασιωνονται παρτουζες.
    αν εχεις δει εσυ, μπορεις να την παραθεσεις.
    περα απο την στατιστικη ομως, μπορουμε να κοιταξουμε και γυρω μας και μια χαρα συμπερασματα βγαινουν απο υτο...

    αν μου βρεις εσυ, στατιστικο δειγμα ανδρων που αισθανονται ωραια να πηδιεται η γυναικα τους με αλλους ανδρες, ενω ειναι ερωτευμενοι μαζι της και ειναι ετεροφυλοφιλοι (γιατι με το να ειναι αδιαφοροι και να ψαχνουν αλλες γνωριμιες, η να ειναι ομοφυλοφιλοι, εχω γνωρισει κι εγω καποιους), να μας το βαλεις εδω να το δουμε.

    περα απο ολα αυτα ομως κι ασχετως που διαφωνουμε, εσυ εχεις μια κατασταλαγμενη αποψη για το τι θελεις και γιατι.
    εδω μεσα τι θελεις ομως;;;;
    δεν ειναι φανερο οτι ειναι θεμα προτιμησεων το τι θα κανει κανεις στο κρεβατι του;;
    απο το φορουμ τι θες;

  6. #6
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Η εμπειρια μου σε αγγελιες σεξ ειναι μηδαμινες . Προφανως η δικη σας ειναι μεγαλυτερη. " Γνωμες" δεν σημαινει ουτε κατευθυνσεις ουτε αποφασεις και κανεις δεν τις περιμενει απο ανθρωπους που δεν εχουν την προθεση να το κανουν. Το " ΟΛΩΝ " βασιζεται στην Στατιστικη που - αν το γνωριζετε - ειναι μαθηματικη επιστημη. Οσον αφορα δε το ποσοι και ποιοι το κανουν ειναι καλο να ψαξει κανεις στην ιστορια στις θρησκειες στις κοινωνικες δομες και στις υποταγμενες σε αυτες αναγκες της ανθρωπινης φυσης . Η σπουδη εξ αλλου οταν γινεται πραξη εχει πολυ μεγαλη εξαρτηση απο τη ζωη τα βιωματα τις εμπειριες την οικογενεια και την κοινωνια που εχει ζησει ο σπουδαστης κατι που γινεται φανερο ... δυσκολα μεν αλλα γινεται.
    Φιλε κακα τα μαντατα για σενα
    Αν η γυναίκα σου θέλει να κανετε τριο με άλλον άντρα σημαίνει ότι είσαι για τα μπάζα στο σεξ.
    Τώρα το ότι εσύ θα δεχτείς ότι θα κάνει σεξ με άλλον αυτό ας μη το σχολιασω καλυτερα.

  7. #7
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Εχω την εντύπωση πως στις φαντασιώσεις όλων υπάρχουν μέσα σχήματα 3 , 4 ή και περισσότερων ανθρώπων να κάνουν σεξ. Είμαι 40 ++ παντρεμένος με πολύ καλή και ευτυχισμένη σχέση αλλά και λίγο κουρασμένη στο σεξ λόγω χρόνου περισσότερο αλλά και σχετικής αδρανοποίησης λόγω υποχρεώσεων φθοράς κλπ κλπ Εδώ και αρκετό καιρό στο μυαλό μου υπάρχει η ιδέα της πραγμάτωσης αυτής της φαντασίωσης και την δοκιμή σεξ με τρίτο άτομο ( μάλλον άντρα ) με την γυναίκα μου. Ο λόγος της επιλογής άντρα είναι για να αισθανθεί εκείνη πιό άνετα και νομίζω ότι είναι πιό εύκολα αυτό το σχήμα αποδεκτό από μία γυναίκα. ( αν πετύχει έτσι μπορεί το σχήμα να μεγαλώσει λίγο ) Να σημειωθεί ότι δεν υπάρχει καμία ομοφυλοφυλική διάθεση τουλάχιστον απο την δικιά μου πλευρά. Το έχουμε συζητήσει έχουμε πάει και 2-3 φορές σε μέρη που είναι εξειδικευμένα σε τέτοιες καταστάσεις αλλά ακόμα δεν έχει γίνει το πρώτο ουσιαστικό βήμα. Δεν θεωρώ ότι είναι ανωμαλία ούτε παρέκκλιση και έχω την εντύπωση ότι μπορεί να ανανεώσει μία σχέση ( σεξουαλική) και ( αν γίνει με σωστό τρόπο να είναι και ωραίο. θάθ
    ελα να ακούσω γνώμες και εμπειρίες Ευχαριστώ
    alexmtatsag εάν είναι κάτι που το έχεις αποφασίσει και το γουστάρετε και οι δύο θεωρώ ότι δεν έχει σημασία κανενός η γνώμη εδώ μέσα . Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα για κανένα λόγο ούτε με τρίτο άντρα αλλά ούτε με 5 γυναίκες . Δεν νομίζω ότι αυτό βοηθάει μια σχέση ή έναν γάμο να είναι υγιής . Αλλά για ποιο λόγο να πας με την άποψη μου ; Συζήτησε το με την γυναίκα σου και πράξτε ανάλογα .
    Last edited by Kido; 12-09-2019 at 19:28.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απλα οι ανθρωποι κανουν οτι εμαθαν απο μικροι αυτο τους εμαθαν αυτο κανουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Δλδ εγραψες θεμα εδω για να μας πεις, οτι γουσταρεις ν βλεπεις την γυναικα σου να την ξεσκιζει αλλος?...θα συμφωνησω οτι μοιαζει μ αγγελια μπας κ βρεις τπτ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς γνώμες περιμένεις να ακούσεις βασικά. Εδώ που μπήκες κιόλας σε φόρουμ ψυχολογίας γράφουμε και διαβάζουμε άτομα και με διαφορά θέματα οπότε μπορεί να πάρεις και κουφές απαντήσεις.
    Διαφωνώ ότι φαίνεται σαν αγγελία πάντως.
    Γενικά έχει ξεφύγει το φόρουμ πάντως. μπαίνει κάποιος να πει έναν προβληματισμό η κάτι και διάφοροι/ες άμα θιχτουν τα ιδεώδη τους αρχίζουν τις προσβολές και τους χαρακτηρισμούς με το καλημέρα
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    xaxaxaxa !!! ελπιζω να εισαι μεγαλος σε ηλικια!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Αγαπητε η ψυχολογια δεν ειναι θεμα για forums οπως δεν ειναι και η ιατρικη επιστημη κλπ κλπ Οποιος εχει προβλημα επιβαλλεται να πηγαινει σε ειδικους Τα forums ειναι για να συζητας να ακους η μαλλον να διαβαζεις τις γνωμες αποψεις και τις κριτικες των αλλων Απο αυτες βγαζεις συμπερασματα κρινεις συγκρινεις Εδω οι περισσοτεροι δεν κρινουν αλλα καταδικαζουν με απολυτη μαλιστα αποψη και γνωμη που δυστυχως βασιζεται στην αγνοια την αμαθεια η ακομα χειροτερα στην ημιμαθεια Ο λογος ειναι ειναι η ελλειψη παιδειας και σπουδης Αυτο που περιμενα σε μεγαλο ποσοστο ειναι αυτο που πηρα αλλα θα ηθελα να ακουσω ανθρωπους που θα εβλεπαν απο μια διαφορετικη γωνια ουσιωδη αλλα παρεξηγημενα πραγματα στη ζωη μας. Οπως ο " κυριος " που "ξεσκιζει " τις γυναικες που το πιο πιθανο ειναι οτι δεν μπορει ουτε να το κανει αλλα ουτε να αποδειξει το " ειδος " του με καποιον καλυτερο τροπο

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    Θα ηθελες να μου πεις για τους υγιεις γαμους και τις υγιεις σχεσεις ? Ποια ειναι τα κριτηρια και πως το οριζει καποιος αυτο το " υγιης " ? Αν ριξεις γυρω σου μια ματια μονο υγιεις γαμους, σχεσεις, ανθρωπους δεν θα δεις και δεν νομιζω οτι το σεξ παιζει τον καθοριστικο ρολο γι αυτο ( ιδιως στους γαμους ) Επισης σε πολλους υγιεις γαμους ποιος ξερει η μπορει με σιγουρια να πει για την σεξουαλικη ζωη του ζευγαριου ??

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    19
    χαχαχαχαχαχαχα !

  15. #15
    Quote Originally Posted by alexmtatsag View Post
    Αγαπητε η ψυχολογια δεν ειναι θεμα για forums οπως δεν ειναι και η ιατρικη επιστημη κλπ κλπ Οποιος εχει προβλημα επιβαλλεται να πηγαινει σε ειδικους Τα forums ειναι για να συζητας να ακους η μαλλον να διαβαζεις τις γνωμες αποψεις και τις κριτικες των αλλων Απο αυτες βγαζεις συμπερασματα κρινεις συγκρινεις Εδω οι περισσοτεροι δεν κρινουν αλλα καταδικαζουν με απολυτη μαλιστα αποψη και γνωμη που δυστυχως βασιζεται στην αγνοια την αμαθεια η ακομα χειροτερα στην ημιμαθεια Ο λογος ειναι ειναι η ελλειψη παιδειας και σπουδης Αυτο που περιμενα σε μεγαλο ποσοστο ειναι αυτο που πηρα αλλα θα ηθελα να ακουσω ανθρωπους που θα εβλεπαν απο μια διαφορετικη γωνια ουσιωδη αλλα παρεξηγημενα πραγματα στη ζωη μας. Οπως ο " κυριος " που "ξεσκιζει " τις γυναικες που το πιο πιθανο ειναι οτι δεν μπορει ουτε να το κανει αλλα ουτε να αποδειξει το " ειδος " του με καποιον καλυτερο τροπο
    οι περισσοτεροι κρινουν οπως εκανες και εσυ.εκρινες οτι οι περισσοτεροι εχουν ελλειψη παιδειας και σπουδης.αρα και εσυ αφου εκρινες εχεις ελλειψη αυτων που προαναφερεις.
    οσο για το θεμα σου περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
    αν εσυ γουσταρεις να <ξεσκιζουν> την γυναικα σου με μεγια σου με χαρα σου.και εσυ την βαρεθηκες και αυτη σε βαρεθηκε αν συμφωνει.
    η εννοια γαμος και μαλιστα υγιης σημαινει οτι δινεσαι σωμα και ψυχη στον/στην συζυγο.διαφορετικα κυριε τι τον ηθελες τον γαμο?ας καθοσουν να ξεσκιζεσαι με οσες θες.
    τωρα αν εσυ και η γυναικα την βρισκεται ετσι και γουσταρετε γιατι μπηκες στο φορουμ να παρεις αποψεις που δεν δεχεσαι απο αμορφωτους οπως ειπες?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο άντρας μου ζητάει επίμονα να κάνουμε τρίο.
    By Strawb in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 200
    Last Post: 01-12-2023, 12:42
  2. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ
    By Mary think in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 05-12-2016, 19:06
  3. Ελεύθερη σχέση. Ελπίζω να γίνει κάτι περισσότερο ενώ εκείνος ζητάει να κάνουμε τρίο..
    By axinos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 10-12-2014, 16:44
  4. το τριο !
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 01-06-2013, 04:05
  5. ΠΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ - ΤΡΙΟ
    By puma_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2008, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •