Άγχος στο κουρείο. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86
  1. #31
    Antonis8
    Guest
    To ζαναξ κι εμένα μου αυξάνει τη λίμπιντο,το έχω παρατηρήσει. Αν όχι όταν το παίρνω, την επόμενη ημέρα σίγουρα (γιατί συνήθως το παίρνω βράδυ αν πάρω)

    Στο κουρείο δεν μου έχει τύχει να πάθω κρίση πανικού. Εγώ με οχήματα έχω το πρόβλημα, λεωφορεία και ταξί αλλά πρέπει ήδη να είμαι έτοιμος να πάθω κρίση πανικού για να την πάθω,όχι κάθε φορά που μπαίνω σε ταξί δλδ.


    Biliskov, κρίση πανικού είναι. Δεν έχουν όλες οι κρίσεις πανικού τα ίδια συμπτώματα. Έχεις αγχωδη διαταραχή. Χολτερ σου είχα προτείνει κι εγώ να βάλεις,απλά και μόνο για να δεις ότι η καρδιά σου λειτουργεί κανονικά όλες τις φορές που εσύ λες ότι κοκκινίζεις ή ζαλίζεσαι ή έχεις ταχυκαρδία. Είναι κρίση πανικού. Ειδες κόκκινα τα αυτιά σου, τελείωσε,το μυαλό σου ξεκινάει να είναι σε κατάσταση πανικού και έρχονται και τα υπόλοιπα. Εγώ μια φορά αγχώθηκα για ώρες και είχα συμπτώματα καρδιακής ανεπάρκειας γιατί είχα βγει από το μπάνιο και είχα κόκκινα μάτια που είναι σύμπτωμα ενδοκαρδίτιδας.
    Η καρδιά δεν έχει τέτοια συμπτώματα. Δεν θα είχες κάποιες μέρες και κάποιες άλλες θα ήσουν καλά, θα είχες συνέχεια και θα γινόταν ολοένα και χειρότερο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Παιδιά ενα περίεργο πράγμα. Όταν παω να κουρεφτω με πιάνει τρομερό άγχος Ειδικα όταν κάθομαι. Αν μου μιλησει λιγο ο κουρέας ηρεμώ αλλα συνιθως με πιάνουν ταχυπαλμίες και τρέμουλα. Μια φορα με κατάλαβε κιολας και μου λεει τι έπαθες κτλ! Το παθαίνετε κ εσείς; Η μονο εγω ειμαι τρελός; ????????
    εαν ερχεται στο σπιτι σου για κουρεμα οπως κανουν αρκετοι...θα εχεις το ιδιο θεμα?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    αυτό το κοκκίνισμα μαλλον οφείλεται σε μιας μορφής δυσανεξία στο αλκοόλ... και μαζι με το ανχος σου γινεται χειροτερα.... θα στο πει και γιατρος αυτο.....

    σε αυτή την περίπτωση ακόμα και μια μικρή ποσότητα αλκοόλ μπορεί να προκαλέσει δυσάρεστες κατάστασης σαν αυτό που περιγράφεις.....

    απέφυγε ακόμα και μπύρα και δες αν το παθεις παλι αυτο...
    τωρα αισθανομαι καπως την καρδια μου και μουιαζω στο σαγονι και εχω μια περιεργη εντονη αισθηση στη καρδια και στη πλατη αλλα πιο πολυ μπροστα το αισθανομαι αυτο. με πιανει μεχρι το σαγονι και στο ποδι! μηπως θα παθω τιποτα? πραγματικα νιωθω οτι κατι δεν παει καλα με ολα αυτα π εφαγα κ ηπια. λες να γινει κατι κακο? τωρα αρχιζω κ φρικαρω με αυτα π νιωθω!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    τωρα αισθανομαι καπως την καρδια μου και μουιαζω στο σαγονι και εχω μια περιεργη εντονη αισθηση στη καρδια και στη πλατη αλλα πιο πολυ μπροστα το αισθανομαι αυτο. με πιανει μεχρι το σαγονι και στο ποδι! μηπως θα παθω τιποτα? πραγματικα νιωθω οτι κατι δεν παει καλα με ολα αυτα π εφαγα κ ηπια. λες να γινει κατι κακο? τωρα αρχιζω κ φρικαρω με αυτα π νιωθω!
    τα εχεις πολυ καιρο αυτα ρε συ.... εχεις διαβασει google ετσι?

    εγω νομιζω οτι ειναι ψυχοσοματικα που σου βγενουν επιδει φοβασαι πολυ το εφραγμα....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Πως εισαι τωρα..?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Πως εισαι τωρα..?
    Καλύτερα φιλε. Μίλησα με μια φίλη μου που τα περνάει και αυτή τα ίδια ακριβώς με μενα αλλα το εχει χρόνια και με καθυσηχασε αρκετά η κουβεντα μαζι της! Κάθε φορα που μιλαω μαζι της με ηρεμεί γιατι ξέρει! Ελπίζω να ειναι ολα καλα και αυριο και να μην εχω τα ίδια! Αυτα όντως τα εχω καιρο ναι και στο ιντερνετ εχω ψάξει τα πάντα αλλα εχει καιρο! Πολλα που εχω διαβάσει με εχει επειρεασει παρά πολυ αλλα δε ξερω! Μακάρι να ειναι οκά στο μυαλό και να περάσουν!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Παιδιά τωρα ξύπνησα απο περίεργη ενόχληση στο στομάχι. Αναγούλα έντονη και τάση για εμετό. Ρεύτηκα αρκετές φορές αλλα παλι τιποτα αυτο μένει. Το μυαλό μου κατευθειαν πήγε οτι θα πάθω έμφραγμα φυσικά γιατι ειναι τέτοια η ωρα και εκτός αυτού σκέφτηκα και αυτα που έφαγα μεσα στη μερα και λεω δεν ειναι καθόλου απίθανο και εχω φρικάρει!!!! Πραγματικά στα καλα καθούμενα ενώ πριν κοιμηθω ήμουν τελείως καλα! Γίνεται να με πιασει τόσες ωρες μετα αν ήταν απο το φαι; Εγω πιστεύω παιδιά κατι αλλο τρέχει. Λένε η καρδιά συνιθως τέτοιες ωρες χτυπάει. Εχω φοβηθεί παρά πολυ τωρα και ειμαι σε φάση που εχω ξυπνήσει κ δε μπορώ να κοιμηθω λόγω του στομαχιού μου αλλα και του άγχους για να μη πάθω τιποτα! Κατι τέτοια δε τα μπορώ πχ και πανικοβαλομαι και νομιζω θα πάθω κατι πολυ κακό!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Πάρε ένα χάπι για το στομάχι και ξαναπεσε για ύπνο. Μπορεί να ξυπνήσεις από στομάχι, το έχω πάθει αυτό. Έχει τύχει και ξυπνήσω από καούρα.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Πάρε ένα χάπι για το στομάχι και ξαναπεσε για ύπνο. Μπορεί να ξυπνήσεις από στομάχι, το έχω πάθει αυτό. Έχει τύχει και ξυπνήσω από καούρα.
    Δεν ειναι καούρα ειναι τάση για εμετό πολυ έντονη κιολας. Σκέψου πηγα να κανω εμετό αλλα απο το φόβο μου μη πάθω τιποτα δεν έκανα. Συνιθως όταν μου ερχεται και κανω κλείνει η μυτη μου και δε μπορώ να παρω ανάσα! Χάπι δεν εδω δυστυχώς και δε ξερω τι να κανω για να βοηθήσει. Τωρα παλι ξάπλωσα ξανά και με ενοχλεί παλι! Δε ξερω τι να κανω. Ειμαι και σε νησί δε ξερω ποιο φαρμακείο ειναι διαθέσιμο και ποσο μακρυά θα ειναι. Προσπαθώ να το ηρεμήσω μονος μου δε ξερω!

  10. #40
    Antonis8
    Guest
    Όλα τα συμπτώματα που περιγράφεις μπορεί να είναι καθαρά στομάχι. Υποφέρω χρόνια ,έχω παρόμοια συμπτώματα. Δεν εννοείς να το καταλαβεις ωστόσο και όσο δεν αναγνωρίζεις το πρόβλημα,δεν θα κάνεις καμία πρόοδο. Κλείσε σε έναν ψυχίατρο.

  11. #41
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν ειναι καούρα ειναι τάση για εμετό πολυ έντονη κιολας. Σκέψου πηγα να κανω εμετό αλλα απο το φόβο μου μη πάθω τιποτα δεν έκανα. Συνιθως όταν μου ερχεται και κανω κλείνει η μυτη μου και δε μπορώ να παρω ανάσα! Χάπι δεν εδω δυστυχώς και δε ξερω τι να κανω για να βοηθήσει. Τωρα παλι ξάπλωσα ξανά και με ενοχλεί παλι! Δε ξερω τι να κανω. Ειμαι και σε νησί δε ξερω ποιο φαρμακείο ειναι διαθέσιμο και ποσο μακρυά θα ειναι. Προσπαθώ να το ηρεμήσω μονος μου δε ξερω!
    Έχεις πάει να κάνεις μια γαστροσκοπηση? Έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι παλινδρομηση η κάτι άλλοι σε σχέση με το στομάχι σου.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Έχεις πάει να κάνεις μια γαστροσκοπηση? Έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι παλινδρομηση η κάτι άλλοι σε σχέση με το στομάχι σου.
    Είναι οι βλακείες που με τάισαν. Λιπαρά και τηγανητά και εχω καιρο να φάω τέτοια πραγματα. Αλλα μου κανει εντύπωση γιατι τα έφαγα νωρις σχετικά 18:30 με 19:00 δηλαδή δεν τα έφαγα αργά το βραδυ. Πριν κοιμηθω ήμουν μια χαρά δεν είχα το παραμικρό και ξαφνικά στον ύπνο μου με έπιασε το στομάχι άσχημα. Μεγάλη τάση για εμετό αλλα μετα δε ξερω Αφου ήμουν πάνω απο μια ωρα ξύπνιος με πήρε ο ύπνος γιατι δεν άντεχα αλλο!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όλα τα συμπτώματα που περιγράφεις μπορεί να είναι καθαρά στομάχι. Υποφέρω χρόνια ,έχω παρόμοια συμπτώματα. Δεν εννοείς να το καταλαβεις ωστόσο και όσο δεν αναγνωρίζεις το πρόβλημα,δεν θα κάνεις καμία πρόοδο. Κλείσε σε έναν ψυχίατρο.
    Φιλε μπορεί να ειναι οτι ειναι. Εγω απο τοτε π μου το είπες αυτο εχω φύγει σε νησί για να δουλέψω και ακομα ειμαι εδω! Και εδω ψυχίατροι και ψυχολόγοι Σεν υπάρχουν! Έναν αγροτικό έχουν στο κέντρο υγείας και αυτο! Εσυ καλα τα λες αλλα κάποιες φορές δεν ειναι και εφικτό! Είτε απο οικονομικής άποψης είτε απο οτιδήποτε! Ας γυρίσω σπιτι μου με το καλο και ολα θα γίνουν όπως πρεπει! Προς το παρόν κοιτάω να τελειώσω τη σεζόν και να φυγω. Ήταν να φυγω τέλη Οκτωβρίου αλλα ζήτησα να φυγω 30 Σεπτεμβρίου γιατι εχω και άλλες δουλειές να κανω πίσω. Και μια απο αυτές ειναι να ξεκινήσω θεραπεία σε κάποιον ειδικό! Έως τοτε κανω υπομονή γιατι εχω αναγκη τα λεφτά όπως οι περισσότεροι άνθρωποι! Και το χειμώνα κανω αλλη δουλεια όποτε όπως καταλαβαίνεις δε θέλω να χάνω μερα γιατι ειναι δύσκολα τα πραγματα!

  14. #44
    Antonis8
    Guest
    Είχα άγχος με την υγεία στα 24,τώρα είμαι 29. Μου είχε περάσει τότε και επανήλθε πέρυσι τον Οκτώβριο ακριβώς έτσι. Κοιμόμουν και ένιωσα ξαφνικά πόνο στο στομάχι. Όλο το άγχος με την καρδιά ξεκίνησε από τότε. Το στομάχι ήταν όμως και όχι η καρδιά. Έκανα γαστροσκόπηση και βρέθηκε οισοφαγίτιδα. Πολλοί από τους πόνους που περιγράφεις όπως στο σαγόνι κλπ,είναι αντανακλαστικοι πόνοι οισοφαγίτιδας. Παίζει τεράστιο ρόλο το στομάχι και η τυχόν δυσκολία να χωνέψεις. Πολλές φορές δημουργει και έκτακτες και δύσπνοια. Το ίδιο και το έντερο αν έχεις ευαισθησία.

    Καταλαβαίνω το οικονομικό κομμάτι,σίγουρα δεν είναι εύκολο. Προσωπικά έκανα ψυχοθεραπεία κάποιο διάστημα, δεν με βοήθησε πολύ,δεν ξέρω αν εσένα θα σε βοηθήσει,αλλά επειδή δεν τους βοηθάει όλους,θα σου πρότεινα να πας απευθείας σε έναν ψυχίατρο. Εκείνος και θα σε διαγνώσει και θα σου δώσει κάποιες συμβουλές και κάποια συνταγή αν χρειάζεται. Οκ η επίσκεψη θα σου πάει στο πενηνταρι αλλά ψυχίατρο δεν χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε βδομάδα,μπορεί να σου πει να έρχεσαι κάθε ενάμιση μήνα, εξαρτάται. Δεν σου λέω απαραίτητα να πάρεις αγωγή,απλώς και μόνο που θα το ακούσεις από κάποιον ειδικό ότι όλα αυτά οφείλονται σε κάποια ψυχική κατάσταση και όχι στην καρδιά,θα σε βοηθήσει.
    Κατανοώ πλήρως την ανησυχία σου γιατί έχουμε ακριβώς τον ίδιο φόβο. Έχω καρδιοφοβια εδώ και ένα χρόνο πλέον και είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να το ξεπεράσει κανείς,ούτε εγώ το έχω ξεπεράσει εντελώς,θεωρώ ότι είναι από τις πιο δύσκολες μορφές αρρωστοφοβιας γιατί η καρδιά επηρεάζεται εύκολα, πχ αν αγχωθεις, αμέσως θα ανέβουν οι παλμοί, γιατί η καρδιά υπακούει στην αδρεναλίνη σου και τις κακες σκέψεις. Είναι δύσκολο πραγματικά,αλλά πρέπει να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μετριάσουμε τα συμπτώματα. Οπότε για αρχή ,δοκίμασε να πάρεις εκείνο το συμπλήρωμα που σου είπα,θα σε βοηθήσει στο αίσθημα αδυναμίας και θα σε τονώσει και ζητα ίσως και από το φαρμακείο κάτι για το στομάχι, υπάρχουν πολλά φυτικά φάρμακα που βοηθούν στο βάρος και στη δυσκολία χώνεψης.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Είχα άγχος με την υγεία στα 24,τώρα είμαι 29. Μου είχε περάσει τότε και επανήλθε πέρυσι τον Οκτώβριο ακριβώς έτσι. Κοιμόμουν και ένιωσα ξαφνικά πόνο στο στομάχι. Όλο το άγχος με την καρδιά ξεκίνησε από τότε. Το στομάχι ήταν όμως και όχι η καρδιά. Έκανα γαστροσκόπηση και βρέθηκε οισοφαγίτιδα. Πολλοί από τους πόνους που περιγράφεις όπως στο σαγόνι κλπ,είναι αντανακλαστικοι πόνοι οισοφαγίτιδας. Παίζει τεράστιο ρόλο το στομάχι και η τυχόν δυσκολία να χωνέψεις. Πολλές φορές δημουργει και έκτακτες και δύσπνοια. Το ίδιο και το έντερο αν έχεις ευαισθησία.

    Καταλαβαίνω το οικονομικό κομμάτι,σίγουρα δεν είναι εύκολο. Προσωπικά έκανα ψυχοθεραπεία κάποιο διάστημα, δεν με βοήθησε πολύ,δεν ξέρω αν εσένα θα σε βοηθήσει,αλλά επειδή δεν τους βοηθάει όλους,θα σου πρότεινα να πας απευθείας σε έναν ψυχίατρο. Εκείνος και θα σε διαγνώσει και θα σου δώσει κάποιες συμβουλές και κάποια συνταγή αν χρειάζεται. Οκ η επίσκεψη θα σου πάει στο πενηνταρι αλλά ψυχίατρο δεν χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε βδομάδα,μπορεί να σου πει να έρχεσαι κάθε ενάμιση μήνα, εξαρτάται. Δεν σου λέω απαραίτητα να πάρεις αγωγή,απλώς και μόνο που θα το ακούσεις από κάποιον ειδικό ότι όλα αυτά οφείλονται σε κάποια ψυχική κατάσταση και όχι στην καρδιά,θα σε βοηθήσει.
    Κατανοώ πλήρως την ανησυχία σου γιατί έχουμε ακριβώς τον ίδιο φόβο. Έχω καρδιοφοβια εδώ και ένα χρόνο πλέον και είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να το ξεπεράσει κανείς,ούτε εγώ το έχω ξεπεράσει εντελώς,θεωρώ ότι είναι από τις πιο δύσκολες μορφές αρρωστοφοβιας γιατί η καρδιά επηρεάζεται εύκολα, πχ αν αγχωθεις, αμέσως θα ανέβουν οι παλμοί, γιατί η καρδιά υπακούει στην αδρεναλίνη σου και τις κακες σκέψεις. Είναι δύσκολο πραγματικά,αλλά πρέπει να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μετριάσουμε τα συμπτώματα. Οπότε για αρχή ,δοκίμασε να πάρεις εκείνο το συμπλήρωμα που σου είπα,θα σε βοηθήσει στο αίσθημα αδυναμίας και θα σε τονώσει και ζητα ίσως και από το φαρμακείο κάτι για το στομάχι, υπάρχουν πολλά φυτικά φάρμακα που βοηθούν στο βάρος και στη δυσκολία χώνεψης.
    καταλαβαινω οτι θελεις να βοηθησεις και σε καμιαπεριπτωση δεν στα ειπα αυτα για να σου την πω. απλα οι καιροι ειναι δυσκολοι και ολη μερα δουλευουμε και το πρωτο παγμα που εουμε στο μυαλο μας ειναι η δουλεια τα λεφτα και πως θα τη βγαλουμε κτλ. εγω προσωπικα θελω να γυρισω σπιτι μου να χαλαρωσω μια δυο μερες και μετα εχω πολλα ραντεβου για δουλεια τον χειμωνα. ειμαι μουσικος και παιζω σε νυχταρινα μαγαζια (μπουζουκια) και απο αυτη τη δουλεια βγαζω καλα λεφτα αλλα και παλι ειναι δυσκολα τα πραγματα εδω. οποτε σαν κυρια σκεψη παντα εχω αυτο. πως θα τη βγαλω πως να πληρωσω λογαριασμους κτλ! μετα απο και κ περα εχω αυτο να με ταλαιπωρει με την καρδια! μολιγς γυρισω θα παω σε εναν ειδικο κατευθειαν. θα εχω καποιες μερες να ξεκουραστω και μπορω να παω! μετα απο κει κ περα σχεδιαζω να παω και διακοπες στο εξωτερικο τον χειμωνα γιατι φετος δεν πηγα πουθενα πειδη ηρθα να δουλεψω εδω καλοκαιρι! αυτο με τα συμπληρωματα το εχω κρατησει απλα δεν ετυχε ακομα να παω σε φαρμακειο να το παρω γιατι αυτες οι μερες ειναι λιγο περιεργες με τη δουλεια. ειναι περιοδος που φευγει κοσμος και ειμαστε λιγο σε προγραμματισμο τωρα και ειναι καπως περιεργα. αλλαζουν το προγραμμα! αλλα θα μου πεις τωρα 2 βδομαδες μεινανε τοσους μηνες εισαι εδω! απλα ερχεται ο καιρος π πλησιαζει να φυγεις και ειναι ακομα πιο εντονη η βαρεμαρα και η κουραση!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 00:39
  2. Άγχος εργασίας..πως να διώξω το άγχος???
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 07-10-2018, 22:53
  3. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 22:06
  4. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  5. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •