ΑΫΠΝΙΕΣ, XANAX ΚΑΙ STEDON ΚΑΙ ΑΠΝΟΙΑ ΥΠΝΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    YokoChoco
    Guest

    ΑΫΠΝΙΕΣ, XANAX ΚΑΙ STEDON ΚΑΙ ΑΠΝΟΙΑ ΥΠΝΟΥ

    Επειδή έχω Άπνοια Ύπνου, όλη μέρα νυστάζω αλλά σπάνια κοιμάμαι μέσα στην μέρα.
    Το πρόβλημα είναι ότι το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ... έχω δοκιμάσει διάφορα βοτανικά σκεύασματα, δεν βοηθάνε κ τόσο πολύ.
    Πιο παλιά έπαιρνα stedon αρχικά και μετέπειτα xanax και κοιμόμουν αμέσως, όμως είχα δυσκολίες στο πρωινό ξύπνημα(μάλλον και λόγω της Άπνοιας Ύπνου). Γενικά έχω πολλές αφυπνίσεις μέσα στην νύχτα κ έχω κακή ποιότητα ύπνου όταν κοιμάμαι. Ψυχολογικά είμαι πολύ καλά, αλλά νομίζω με ταλαιπωρεί πολύ η Άπνοια.
    Θα πώ στον ψυχίατρο μου να μου χορηγήσει ή xanax ή stedon για να αρχίσω να κοιμάμαι καλύτερα.
    Απλά με προβληματίζει ο εθισμός... παλιά δυσκολεύτηκα κάπως να τα κόψω(τα έπαιρνα 8-9 χρόνια σερί).

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Επειδή έχω Άπνοια Ύπνου, όλη μέρα νυστάζω αλλά σπάνια κοιμάμαι μέσα στην μέρα.
    Το πρόβλημα είναι ότι το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ... έχω δοκιμάσει διάφορα βοτανικά σκεύασματα, δεν βοηθάνε κ τόσο πολύ.
    Πιο παλιά έπαιρνα stedon αρχικά και μετέπειτα xanax και κοιμόμουν αμέσως, όμως είχα δυσκολίες στο πρωινό ξύπνημα(μάλλον και λόγω της Άπνοιας Ύπνου). Γενικά έχω πολλές αφυπνίσεις μέσα στην νύχτα κ έχω κακή ποιότητα ύπνου όταν κοιμάμαι. Ψυχολογικά είμαι πολύ καλά, αλλά νομίζω με ταλαιπωρεί πολύ η Άπνοια.
    Θα πώ στον ψυχίατρο μου να μου χορηγήσει ή xanax ή stedon για να αρχίσω να κοιμάμαι καλύτερα.
    Απλά με προβληματίζει ο εθισμός... παλιά δυσκολεύτηκα κάπως να τα κόψω(τα έπαιρνα 8-9 χρόνια σερί).
    Τι κάνεις για την άπνοια ; Πως την αντιμετωπίζεις θεραπευτικά?

  3. #3
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Τι κάνεις για την άπνοια ; Πως την αντιμετωπίζεις θεραπευτικά?
    Αν είδες το άλλο μου ποστ, εχθές έκανα εξέταση αλλά απέτυχε... κοιμήθηκα μόνο 10' και το μηχάνημα έδειξε πολλές άπνοιες, αλλά μετά δεν μπορεσα να ξανακοιμηθώ. Θα επαναλάβω την εξέταση... Αυτό που λέω είναι οτι εμεινα αυπνος ολη νύχτα κ σημερα ολη μερα κοιμάμαι.
    Η Άπνοια θεραπεύεται με συσκεύη CPAP https://www.google.gr/search?biw=177...4dUDCAc&uact=5

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Και εγώ ζαναξ πίνω αλλιώς δεν κοιμάμαι για μέρες αλλά δεν με πιάνουν τελευταια και πινω 2 μιλιγκραμ

Similar Threads

  1. stedon
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 27-02-2019, 03:13
  2. Replies: 2
    Last Post: 11-03-2017, 23:43
  3. Άπνοια
    By mariafil in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 05-05-2013, 10:52
  4. υπνική άπνοια και παχυσαρκία
    By smart in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 20-03-2013, 09:52
  5. Stedon
    By aliento in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-09-2010, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •