δεν ξερω πως να το διαχειριστω..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    36

    δεν ξερω πως να το διαχειριστω..

    Καλησπερα,εχω ξαναγραψει στο σαιτ αλλα σε τελειως αλλη στυλη για καποια θεματα που με απασχολουσαν,αυτο που θα γραψω τωρα με βασανιζει καιρο και εχει σχεση με μια κοπελα μου μαρεσει.Καταρχας ειμαι κοπελα και μπαι και τελος παντων εχω αποδεχτει την σεξουαλικοτητα μου,ξερουν οι γονεις μου για μενα και οι φιλοι μου και γενικα ειμαι πολυ ανετη με τον εαυτο μου,σχεσεις με γυναικες εχω κανει κλπ κλπ..το θεμα ειναι οτι ,λιγους μηνες πριν γνωρισα μια κοπελα σε ενα σαιτ και ετυχε να σπουδαζει και εκεινη στην πολη οπου σπουδαζα και εγω.Ειπαμε να βρεθουμε και απο κοντα αφου μιλουσαμε μεσω φβ αρκετες ωρες ,ειχαμεε ψιλογνωριστει ,της ειχα πει για την σεξουαλικοτητα μου ...Να διευκρινισω οτι η συγκεκριμενη κοπελα ειναι στην ηλικια μου και ειναι τελειως απειρη στο τομεα του σεξ και των σχεσεων συν οτι ειναι μπερδεμενη με την ταυτοτητα της.Εγω ομως μολις την ειδα μαρεσε πολυ και αποδειχτηκε στη συνεχεια( γιατι αρχιζαμε και καναμε παρεα και βγαιναμε περισσοτερο )οτι μαρεσε οχι μονο εξωτερικα αλλα και σαν προσωπικοτητα ,με ελκυε παρα πολυ σε βαθμο να μην μπορω να μην της πω κατι.Εγω απο την αρχη της ειχα δειξει το ενδιαφερον μου αλλα εκεινη δεν ανταποκρινοταν γτ ελεγε οτι δεν με εβλεπε το ιδιο,ασχετα αν καποιες φορες ειχα νιωσει αμοιβαια ελξη και οτι της αρεσω σαν κοπελα(πραμα που και η ιδια το ειχε εκφρασει).Το προβλημα ειναι οτι εχουν περασει αρκετοι μηνες μεσα στους οποιους σταματουσε να μιλαμε για διαστηματα (λογω του ενδιαφεροντος μου για εκεινη που της το ειχα πει) και γιατι εγω ουσιαστικα δεν αντεχα να βγαινω μαζι της και να ειμαστε μονο φιλες γιατι εγω δεν την εβλεπα σαν φιλη μου.Απλα εχω κολλησει με αυτη την κοπελα και δεν ξερω πως να το σταματησω αυτο γιατι βλεπω οτι δεν θα τραβηξει καπου.Ειναι πολυ μπερδεμενη σε σχεση με τα σεξουαλικα και νομιζω οτι ειναι και ενοχικη( η οικογενεια δεν ειναι τοσο ανοιχτομυαλη) . παντως με τις συζητησεις που εχουμε κανει και με αφορμη καποια πραγματα που εχει πει νομιζω οτι θα ηθελε να δοκιμασει απλα φοβαται,εχει τυψεις κλπ,.Τν τελευταιο καιρο δεν της εχω ξαναπει κατι για τα αισθηματα μου αλλα μιλαμε πολυ συχνα μεσω φβ και ειπαμε οτι θα ξαναβρεθουμε οταν εγω ανεβω αθηνα (στην πολη που σπουδαζουμε.Συγγνωμη για το σεντονι απλα θα ηθελα να μου απαντησει καποιος αν ειχε παρομοια εμπειρια και πως μπορω να το διαχειριστω ολο αυτο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Stellapl View Post
    Καλησπερα,εχω ξαναγραψει στο σαιτ αλλα σε τελειως αλλη στυλη για καποια θεματα που με απασχολουσαν,αυτο που θα γραψω τωρα με βασανιζει καιρο και εχει σχεση με μια κοπελα μου μαρεσει.Καταρχας ειμαι κοπελα και μπαι και τελος παντων εχω αποδεχτει την σεξουαλικοτητα μου,ξερουν οι γονεις μου για μενα και οι φιλοι μου και γενικα ειμαι πολυ ανετη με τον εαυτο μου,σχεσεις με γυναικες εχω κανει κλπ κλπ..το θεμα ειναι οτι ,λιγους μηνες πριν γνωρισα μια κοπελα σε ενα σαιτ και ετυχε να σπουδαζει και εκεινη στην πολη οπου σπουδαζα και εγω.Ειπαμε να βρεθουμε και απο κοντα αφου μιλουσαμε μεσω φβ αρκετες ωρες ,ειχαμεε ψιλογνωριστει ,της ειχα πει για την σεξουαλικοτητα μου ...Να διευκρινισω οτι η συγκεκριμενη κοπελα ειναι στην ηλικια μου και ειναι τελειως απειρη στο τομεα του σεξ και των σχεσεων συν οτι ειναι μπερδεμενη με την ταυτοτητα της.Εγω ομως μολις την ειδα μαρεσε πολυ και αποδειχτηκε στη συνεχεια( γιατι αρχιζαμε και καναμε παρεα και βγαιναμε περισσοτερο )οτι μαρεσε οχι μονο εξωτερικα αλλα και σαν προσωπικοτητα ,με ελκυε παρα πολυ σε βαθμο να μην μπορω να μην της πω κατι.Εγω απο την αρχη της ειχα δειξει το ενδιαφερον μου αλλα εκεινη δεν ανταποκρινοταν γτ ελεγε οτι δεν με εβλεπε το ιδιο,ασχετα αν καποιες φορες ειχα νιωσει αμοιβαια ελξη και οτι της αρεσω σαν κοπελα(πραμα που και η ιδια το ειχε εκφρασει).Το προβλημα ειναι οτι εχουν περασει αρκετοι μηνες μεσα στους οποιους σταματουσε να μιλαμε για διαστηματα (λογω του ενδιαφεροντος μου για εκεινη που της το ειχα πει) και γιατι εγω ουσιαστικα δεν αντεχα να βγαινω μαζι της και να ειμαστε μονο φιλες γιατι εγω δεν την εβλεπα σαν φιλη μου.Απλα εχω κολλησει με αυτη την κοπελα και δεν ξερω πως να το σταματησω αυτο γιατι βλεπω οτι δεν θα τραβηξει καπου.Ειναι πολυ μπερδεμενη σε σχεση με τα σεξουαλικα και νομιζω οτι ειναι και ενοχικη( η οικογενεια δεν ειναι τοσο ανοιχτομυαλη) . παντως με τις συζητησεις που εχουμε κανει και με αφορμη καποια πραγματα που εχει πει νομιζω οτι θα ηθελε να δοκιμασει απλα φοβαται,εχει τυψεις κλπ,.Τν τελευταιο καιρο δεν της εχω ξαναπει κατι για τα αισθηματα μου αλλα μιλαμε πολυ συχνα μεσω φβ και ειπαμε οτι θα ξαναβρεθουμε οταν εγω ανεβω αθηνα (στην πολη που σπουδαζουμε.Συγγνωμη για το σεντονι απλα θα ηθελα να μου απαντησει καποιος αν ειχε παρομοια εμπειρια και πως μπορω να το διαχειριστω ολο αυτο
    Καλημέρα
    Κατα την γνώμη μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απομακρυνθείς από αυτή την κοπέλα.
    Δηλώνει μπερδεμένη με την σεξουαλικότητα της όπως λες, δεν μπορείς να την πιέσεις εσύ για να κάνει κάτι αν δεν το χει αποφασίσει κι αν δεν είναι έτοιμη. Ακόμα και μπαι να είναι- που κατ εμέ μάλλον είναι για να της έχεις δηλώσει τα δικά σου αισθήματα και να συνεχίζει τις επαφές- μπορεί να μην της αρέσεις αρκετά ώστε να κάνει κάτι μαζί σου.

    Όπως και να χει, για όποιο λόγο κι αν δεν ανταποκρίνεται, για σένα δεν είναι καθόλου καλή ιδέα να συναναστρέφεσαι ένα άτομο για το οποίο νιώθεις ερωτικά χωρίς να γίνεται τίποτα. Φυσικά και ζορίζεσαι να είσαι σε ένα περιβάλλον που θα πρέπει να την αντιμετωπίζεις φιλικά, γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου αφού της έχεις ξεκαθαρίσει πως νιώθεις; Είναι πολύ πιθανό η κοπέλα απλά να κολακεύεται από το ενδιαφέρον σου και να ικανοποιείται ο εγωισμός της όταν τρέχεις συνεχώς από πίσω της. Απομακρύνσου, κι αν θελήσει να γίνει κάτι ας έρθει να σε βρει εκείνη.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    36
    Elisabet δεν νομίζω να είναι το άτομο που θα κολακευτει και θα κρατήσει επαφές επειδή ο άλλος την γουστάρει.Δεν την ξέρω πάρα πολύ καιρό για να εκφέρω ότι την ξέρω τοσο καλά,αλλά δεν πιστεύω ότι είναι τέτοιο άτομο.Περα από αυτά είναι δύσκολο να την βγάλω από τη ζωή μου οριστικά διότι πια έχουμε έρθει κοντά ,είναι για.μενα καλό άτομο και περνάω πολύ καλά μαζί της
    νομίζω ότι θα μου είναι αρκετά δύσκολο όλο αυτό γιατί όσες φορές.και αν το επιχείρησα απλά σταματούσα να της μιλάω για κάποιο διάστημα και μετά πάλι τα ίδια.Τωρα δεν ξέρω αν ήταν κάποια άλλη που της άρεσε να το δοκιμαζε πάντως δεν νομίζω ότι της είμαι αδιάφορη (αυτό το λέω από αυτά που έχει πει η ίδια σε συζητήσεις που κάνουμε).Έχεις δίκιο γενικά απλά μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω κάποια όρια και να πω τέλος δεν ξανά ασχολούμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Stellapl View Post
    Elisabet δεν νομίζω να είναι το άτομο που θα κολακευτει και θα κρατήσει επαφές επειδή ο άλλος την γουστάρει.Δεν την ξέρω πάρα πολύ καιρό για να εκφέρω ότι την ξέρω τοσο καλά,αλλά δεν πιστεύω ότι είναι τέτοιο άτομο.Περα από αυτά είναι δύσκολο να την βγάλω από τη ζωή μου οριστικά διότι πια έχουμε έρθει κοντά ,είναι για.μενα καλό άτομο και περνάω πολύ καλά μαζί της
    νομίζω ότι θα μου είναι αρκετά δύσκολο όλο αυτό γιατί όσες φορές.και αν το επιχείρησα απλά σταματούσα να της μιλάω για κάποιο διάστημα και μετά πάλι τα ίδια.Τωρα δεν ξέρω αν ήταν κάποια άλλη που της άρεσε να το δοκιμαζε πάντως δεν νομίζω ότι της είμαι αδιάφορη (αυτό το λέω από αυτά που έχει πει η ίδια σε συζητήσεις που κάνουμε).Έχεις δίκιο γενικά απλά μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω κάποια όρια και να πω τέλος δεν ξανά ασχολούμαι
    Σε όλους μας αρέσει να υπάρχει κάποιος/α που μας γουστάρει ακόμα κι αν εμείς δεν ενδιαφερόμαστε. Είναι δεδομένο αυτό.
    Αυτό που διαφέρει είναι το πώς το χειρίζεται ο καθένας. Κάποιος για να είναι εντάξει με τον άλλον και να μην τον ταλαιπωρεί θα του μιλήσει ξεκάθαρα και θα το κόψει, κάποιος άλλος που μπορεί να είναι μπερδεμένος, να μην είναι τόσο συνειδητοποιημένος για το τι θέλει, να είναι γενικά ανώριμος κτλ...μπορεί να μην το πει και να το αφήσει.

    Πόσο καιρός είναι που έχετε γνωριστεί;
    Όποιος κι αν είναι ο λόγος που δεν κάνει κίνηση, εφόσον απ ότι καταλαβαίνω έχει περάσει κάμποσο διάστημα γνωριμίας, θεωρώ ότι εσένα πια σε βλάπτει η συνέχιση αυτής της ιστορίας. Δεν είναι θετικό για σένα να συναναστρέφεσαι κάποιον/α που γουστάρεις και να αναγκάζεσαι να μένεις στο φιλικό. Μόνο βλαπτικό μπορεί να είναι αυτό για κάποιον.

    Γιατί δεν μπορείς να την βγάλεις απτην ζωή σου; Εσύ κρατάς την επαφή επειδή την γουστάρεις, μπορείς να αρκεστείς στο να είστε φίλες; Αν αύριο μεθάυριο γνωρίσει κάποιον ή κάποια και ερωτευτεί πώς θα νιώσεις ως φίλη της;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    36
    Γνωριζόμαστε 9 μήνες περίπου.Και εννοείται πως δεν θα μαρεσε να μάθω ότι είναι ερωτευμένη με κάποιον θα με στεναχωρουσε πολύ.Το.θεμα είναι ότι φοβάμαι να ξεκοψω έτσι μαζί της γιατί το έχω ξανακάνει όπως προείπα και μετά το άφησα και άρχισα πάλι να μιλάω.Δηλαδη ήδη έχει γίνει αυτό 2 φορές.Δεν ξέρω πως θα μπορούσα να την ξεκοψω οριστικά.Εκτος αν περιμένω να βρεθούμε τώρα που έχουμε κανονίσει και αν δω ότι δεν αντέχω να σταματήσω.Επισης θεωρώ ότι μόνο αν βρω κάποιο άλλο άτομο θα την ξεπεράσω.Μεχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι και είμαι μόνη μου ένα χρόνο σχεδόν (εξαιρώ κάποιες φάσεις και φλερτ που παίχτηκαν στο διάστημα αυτο). Όπως καταλαβαίνεις έχω ανάγκη πια έναν άνθρωπο όχι μόνο για το σεξ ,μου έχει λείψει όλο το πακέτο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    15
    Γεια Στέλλα δύσκολο το θέμα σου όταν έχει να κάνει με συναίσθημα, αν ήταν απλά μια κ@@@@ θα ήταν ευκολότερο. Νομίζω ότι πρέπει εφόσον την αγαπάς συναισθηματικά άρα θέλεις το καλό της να την αφήσεις να αποφασίσει. Αν δεν μπορείς άλλο να την αντιμετωπίζεις στο διάστημα αυτό ως φίλη απομακρύνσου και περίμενε να σου πει το τι αποφάσισε, αυτό δεν σημαίνει ότι θα κολλήσεις σε αυτήν και δεν θα κοιτάξεις και αλλού βέβαια. Με άντρες είχες εμπειρίες; Δεν ανέφερες κάτι και ως bi που προσδιορίζεις τον εαυτό σου περίμενα να γράψεις και για αυτούς. Καινούργιος στο forum.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    λες οτι ειστε συνομηλικες, αλλα δεν μας λες την ηλικια σου. ποσο ειστε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stellapl View Post
    Καλησπερα,εχω ξαναγραψει στο σαιτ αλλα σε τελειως αλλη στυλη για καποια θεματα που με απασχολουσαν,αυτο που θα γραψω τωρα με βασανιζει καιρο και εχει σχεση με μια κοπελα μου μαρεσει.Καταρχας ειμαι κοπελα και μπαι και τελος παντων εχω αποδεχτει την σεξουαλικοτητα μου,ξερουν οι γονεις μου για μενα και οι φιλοι μου και γενικα ειμαι πολυ ανετη με τον εαυτο μου,σχεσεις με γυναικες εχω κανει κλπ κλπ..το θεμα ειναι οτι ,λιγους μηνες πριν γνωρισα μια κοπελα σε ενα σαιτ και ετυχε να σπουδαζει και εκεινη στην πολη οπου σπουδαζα και εγω.Ειπαμε να βρεθουμε και απο κοντα αφου μιλουσαμε μεσω φβ αρκετες ωρες ,ειχαμεε ψιλογνωριστει ,της ειχα πει για την σεξουαλικοτητα μου ...Να διευκρινισω οτι η συγκεκριμενη κοπελα ειναι στην ηλικια μου και ειναι τελειως απειρη στο τομεα του σεξ και των σχεσεων συν οτι ειναι μπερδεμενη με την ταυτοτητα της.Εγω ομως μολις την ειδα μαρεσε πολυ και αποδειχτηκε στη συνεχεια( γιατι αρχιζαμε και καναμε παρεα και βγαιναμε περισσοτερο )οτι μαρεσε οχι μονο εξωτερικα αλλα και σαν προσωπικοτητα ,με ελκυε παρα πολυ σε βαθμο να μην μπορω να μην της πω κατι.Εγω απο την αρχη της ειχα δειξει το ενδιαφερον μου αλλα εκεινη δεν ανταποκρινοταν γτ ελεγε οτι δεν με εβλεπε το ιδιο,ασχετα αν καποιες φορες ειχα νιωσει αμοιβαια ελξη και οτι της αρεσω σαν κοπελα(πραμα που και η ιδια το ειχε εκφρασει).Το προβλημα ειναι οτι εχουν περασει αρκετοι μηνες μεσα στους οποιους σταματουσε να μιλαμε για διαστηματα (λογω του ενδιαφεροντος μου για εκεινη που της το ειχα πει) και γιατι εγω ουσιαστικα δεν αντεχα να βγαινω μαζι της και να ειμαστε μονο φιλες γιατι εγω δεν την εβλεπα σαν φιλη μου.Απλα εχω κολλησει με αυτη την κοπελα και δεν ξερω πως να το σταματησω αυτο γιατι βλεπω οτι δεν θα τραβηξει καπου.Ειναι πολυ μπερδεμενη σε σχεση με τα σεξουαλικα και νομιζω οτι ειναι και ενοχικη( η οικογενεια δεν ειναι τοσο ανοιχτομυαλη) . παντως με τις συζητησεις που εχουμε κανει και με αφορμη καποια πραγματα που εχει πει νομιζω οτι θα ηθελε να δοκιμασει απλα φοβαται,εχει τυψεις κλπ,.Τν τελευταιο καιρο δεν της εχω ξαναπει κατι για τα αισθηματα μου αλλα μιλαμε πολυ συχνα μεσω φβ και ειπαμε οτι θα ξαναβρεθουμε οταν εγω ανεβω αθηνα (στην πολη που σπουδαζουμε.Συγγνωμη για το σεντονι απλα θα ηθελα να μου απαντησει καποιος αν ειχε παρομοια εμπειρια και πως μπορω να το διαχειριστω ολο αυτο
    απ οτι λες, η κοπελα σου εχει πει οτι σε βρισκει ομορφη, επομενως αν ειχε επιθυμια ερωτικη για γυναικες, το πιο πιθανο ειναι να ανταποκρινοταν. την "ελξη" την νοιωθεις εσυ. μην μπερδευεσαι. το να σου αρεσει αισθητικα μια κοπελα και να την θαυμαζεις, δεν σημαινει κι οτι εχεις ερωτικη επιθυμια για τις γυναικες.
    αν στην ηλικια σας (σπουδαστριες λες) δεν εχει ακομα σεξουαλικες εμπειριες, ειναι λογικο να προβληματιζεται αν κατι τρεχει με την σεξουαλικοτητα της, ωστοσο αν ενοιωθε ελξη και ειδικα με την αγαμια που την δερνει, θα ανταποκρινοταν ακομα κι αν ειναι στρειτ.... εφοσον σε απετρεψε, δεν της αρεσουν οι γυναικες της κοπελας.
    αφου δεν θελει, μην επανερχεσαι και την πιεζεις, ουτε θα βγαλεις κατι, ουτε παρεα θα μπορειτε να κανετε εχοντας τετοιο αγκαθι αναμεσα σας.

    για να το ξεπερασεις εσυ, το πιο καλο ειναι να απομακρυνθεις εντελως, γιατι οσο κανετε παρεα, δεν θα μπορεις να το ξεπερασεις και θα υποφερεις.
    Last edited by Remedy; 21-09-2019 at 13:18.

  9. #9
    george1520
    Guest
    Απο την στιγμή που εχεις εκφράσει αυτα που αισθάνεσαι και αυτη δεν ειναι σίγουρη.. δινεις χωρο και χρόνο. Ο λόγος ειναι για να μην γινεις κουραστικη,να μην ταλαιπώρησε και εσυ από την απόρριψη που παίρνεις και για να αποφασίσει η ιδια για την ζωη της. Θες να σε επιλέξει επειδή όντως σε γουστάρει ή επειδή την πιεσες και μετα να μετανιωνει;

Similar Threads

  1. Έχω πάρα πολύ άγχος και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ!
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-2016, 23:00
  2. Πως θα το διαχειριστώ;
    By Stive in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 22-10-2015, 15:54
  3. Είμαι bi? πώς να το διαχειριστώ ;
    By DeadGirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 12-05-2014, 15:49
  4. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 10:26
  5. Πως να διαχειριστω τον εγωισμο μου?????
    By Kandy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-01-2011, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •