Μπέρδεμα ;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    170
    Αυτο ειναι μεγάλη απάτη,το να ψάχνεις στο διαδίκτυο!Σου γεμίζει το μυαλό με περιττές αμφιβολίες και πολλές φορές ανυπόστατα πράγματα.. Είναι ένα μεγάλο λάθος που κάνουμε όλοι μας στην προσπάθεια αναζήτησης απαντήσεων και ανακούφισης.Μπορει στιγμιαία να σου δώσει ένα αίσθημα χαλάρωσης αλλά μετά οδηγήσε σε φαύλο κύκλο ψάχνοντας και ξαναψαχοντας στοιχεία να διαψεύσεις(καταναγκασμοι)γ ια να απομακρύνεις την αρνητική σκέψη(ψυχαναγκασμος)απ'το μυαλό σου.Απόφυγέ το αυτό σε παρακαλώ όσο μπορείς!!

  2. #17
    Προσπαθώ να μην υποκύπτω σε καταναγκασμούς και να απόβαλω τις αρνητικές σκέψεις.. εύκολο να το λέω αλλά βελτιώνομαι σιγά σιγά .. πρώτη φορά σήμερα που κοιμήθηκα το μεσημέρι χωρίς να σκέφτομαι τπτ και μόνο να χαλαρώσω .. και όλα αυτά χωρίς να έχω επισκεφτεί την ψυχολόγο μου καθώς είναι η επίσκεψη αύριο ..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    170
    Μπράβο σου!!
    Χαίρομαι πολύ!Και σου εύχομαι καλή επιτυχία στο ραντεβού!

  4. #19
    Θα σας γράψω και αύριο με το καλό να σας πω τι έγινε :)

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα ειχα μια να φωναζει και να με αγχωνει ετσι θα χρειαζομουν μετα καμια πλαστικη για να κανω σεξ.

  6. #21
    Καλησπέρα .. η επίσκεψη στο γιατρό βοήθησε .. συζητήσαμε ότι ακριβώς νιώθω και κατάληκαμε στο ότι το έκανα εμονη όλο αυτό στον οργανισμό μου και το άφησα να με καταλάβει .. θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία για την καταπολέμηση άγχους και στρες .. και σιγά σιγά όλα θα γίνουν .. σας ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο σας

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Ποια είναι η γνώμη σου για την ομοφυλοφιλία; Εχεις κακή γνώμη;

  8. #23
    Ποτέ δεν είχα καλή γνώμη .. το θεωρούσα ένα ταμπου πάντα .. πιθανών και γι αυτό να αντέδρασα έτσι .. βέβαια ο καθένας μπορεί να κάνει στο κρεβάτι του και στο σπίτι του ότι θέλει .. απλα εγώ Δεν είχα ποτέ τετοιεσ Τάσεις και ούτε πρόκειται να αναπτύξω ..είχα πάντα σχέσεις με το άλλο φιλο και οι προτιμήσεις μου ήταν εκεί .. τώρα γτ έφτασα στο σημείο να έχω τέτοιες σκέψεις δε ξέρω
    Last edited by Gtzoun; 20-09-2019 at 16:16.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ρε φίλε αν με μια γυναίκα φτασεις στο σημειο για σεξ, δεν σου σηκωθεί και αυτή κάνει σαν υστερική και σε προσβαλει, σημαίνει ότι από πριν εκπεμπει κάτι το απωθητικο σαν άνθρωπος και έχει αντίκτυπο στην σεξουαλικοτητα. Να ανησυχουσες αν έδειχνε κατανοηση και ήταν ήρεμη, τότε κάτι θα έτρεχε κυρίως με εσένα.
    Εμπειρικά μεγαλώνοντας θα τις κόβεις με την πρώτη ματιά και θα τις αποφεύγεις. Θα βρουν να κάνουν χωριό με τους ομοίους τους.

  10. #25
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Ποτέ δεν είχα καλή γνώμη .. το θεωρούσα ένα ταμπου πάντα .. πιθανών και γι αυτό να αντέδρασα έτσι .. βέβαια ο καθένας μπορεί να κάνει στο κρεβάτι του και στο σπίτι του ότι θέλει .. απλα εγώ Δεν είχα ποτέ τετοιεσ Τάσεις και ούτε πρόκειται να αναπτύξω ..είχα πάντα σχέσεις με το άλλο φιλο και οι προτιμήσεις μου ήταν εκεί .. τώρα γτ έφτασα στο σημείο να έχω τέτοιες σκέψεις δε ξέρω
    Δεν είχες καλή γνώμη γιατί είσαι αδαής στο θέμα εννοείς. Κάποιοι άνθρωποι απλά είναι έτσι. Γεννιούνται έτσι. Κάποιοι το καταπιεζουν, ακόμα και ασυνειδητα, και το συνειδητοποιουσα χρόνια μετά.
    Κοίτα,ούτε εγώ είμαι γκέι και έχω και ocd , αν μια γκόμενα μου έλεγε ότι είμαι γκέι, απλά θα γελούσα. Μήπως όντως είσαι γκέι και επειδή παράλληλα είσαι ομοφοβικός,σου βγήκε σε εμμονή η αντίδραση; Δεν στο λέω επιθετικά, απλά σκέφτομαι γιατί μα σου κόλλησε τόσο. Το είχες σκεφτεί μόνος σου στο παρελθόν;
    Προέρχεσαι μήπως και από οικογένεια πχ με πατέρα που εκφράζεται έντονα εναντίων της ομοφυλοφιλίας; Αλλά ακριβώς επειδή δεν έχεις καλή γνώμη, μάλλον θα σου πάρει πολύ καιρό να το αποδεχτείς, αν όντως είσαι, και θα τα ρίχνεις όλα στον ιδψ.
    Last edited by Antonis8; 21-09-2019 at 17:33.

  11. #26
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν είχες καλή γνώμη γιατί είσαι αδαής στο θέμα εννοείς. Κάποιοι άνθρωποι απλά είναι έτσι. Γεννιούνται έτσι. Κάποιοι το καταπιεζουν, ακόμα και ασυνειδητα, και το συνειδητοποιουσα χρόνια μετά.
    Κοίτα,ούτε εγώ είμαι γκέι και έχω και ocd , αν μια γκόμενα μου έλεγε ότι είμαι γκέι, απλά θα γελούσα. Μήπως όντως είσαι γκέι και επειδή παράλληλα είσαι ομοφοβικός,σου βγήκε σε εμμονή η αντίδραση; Δεν στο λέω επιθετικά, απλά σκέφτομαι γιατί μα σου κόλλησε τόσο. Το είχες σκεφτεί μόνος σου στο παρελθόν;
    Προέρχεσαι μήπως και από οικογένεια πχ με πατέρα που εκφράζεται έντονα εναντίων της ομοφυλοφιλίας; Αλλά ακριβώς επειδή δεν έχεις καλή γνώμη, μάλλον θα σου πάρει πολύ καιρό να το αποδεχτείς, αν όντως είσαι, και θα τα ρίχνεις όλα στον ιδψ.
    Κοιτα φίλε αν ημοθν όντως γκει πίστεψε με θα το ήξερα και θα το επιδίωκα να κάνω κάτι με άτομο του ίδιου φύλλου .. δεν έχω κάνει και δε θα κάνω Γτ απλά δε μου αρέσει .. Εγβ μια γνώμη ζήτησα σκετικα με τις σκέψεις μου διότι είναι πιεστικό αυτό .. όχι την σεξουαλικότητα μου .. δεν διαγνωστικά με ocd και δεν ακολουθώ θεραπεία πάνω σε αυτό..
    Last edited by Gtzoun; 21-09-2019 at 18:36.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ρε τι διαβάζουμε, δε του σηκώθηκε με μια γκόμενά και είναι σώνει και καλά γκέη. Δηλαδή κάθε κοπελα που θα φτάσει στο κρεβάτι με κάποιον και για τους Χ Ψ λόγους νοιώσει άβολα, η δεν της αρέσει, η και ακόμη προσπαθήσει να το αποφύγει, θα είναι κρυφολεσβια.
    Εδώ οι άνθρωποι κάνουν αμαν να βρουν έναν σύντροφο να ταιριάζουν στο κρεβατι και να το απολαμβάνουν.
    Οι "γκεη" και οι "λεσβιες" στο ανασφαλες μυαλο καποιων, είναι πύραυλοι για άλλους.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Gtzoun View Post
    Καλησπέρα νέα μέλος .. ονομάζομαι Τάκης και είμαι 24 ετών .. θα σας πω και εγώ το πρόβλημα μου.. είμαι σε μια σχέση με μια κοπέλα εδώ και καιρό .. όλα κυλούν ομαλά .. μέχρι πριν λίγες μέρες που ενώ προσπαθούσαμε να κάνουμε έρωτα δεν είχα στύση και προφανώς η πράξη δεν ολοκληρώθηκε .. η κοπέλα μου χωρίς να καταλάβω εγώ τον λόγο έγινε Έξαλλη άρχισε να φωνάζει και να λέει ατάκες του τύπου « είσαι gay και δε μπορείς να κάνουμε έρωτα « και αλλά τέτοια ..
    Από εκείνη τη στιγμή όλο αυτό τριβελίζει μέσα στο μυαλό μου .. σαν μια φοβεια ότι μπορεί ξα είμαι και εγώ ομοφυλόφιλος ..
    να σημειώσω ότι ποτέ δεν είχα κάτι με τους gay ούτε εγώ έχω τέτοιες τάσεις .. έψαξα στο Ίντερνετ σχετικά με το θέμα και διάβασα κάτι για ΙΨΔ γενικά για την ασθένεια και για περίπτωση ίδια με τη δίκη μου .. έκλεισα και ένα ραντεβού σε ψυχολόγο .. προφανώς δε θα μου απαντήσει για την σεξουαλικότητα μου καθώς μόνο εγώ ξέρω ότι είμαι ετεροφυλόφιλος και γενικά την σεξουαλικότητα μου

    Συγνώμη αν κούρασα με το μεγάλο μήνυμα
    Τα έχεις ανακατεμένα φίλε μου στο μυαλό σου Θα σου πω ότι κυνηγούσα μια γκόμενα τρείς μήνες και τον έπαιζα για πάρτυ της κάθε μέρα με μια φωτό τις που είχα Όταν την κατάφερα και μου έκλεισε μόνη τις ραντεβού σε ξενοδοχείο για σεξ αφού πέσαμε στο κρεβάτι δεν μου σηκωνωταν για κανένα μισάωρο που προσπαθούσαμε Τελικά μετά το μισάωρο την έκανα να ουρλιάζει Στρες καθαρά και μόνο στρες από αγωνία είναι η προσωρινή δυσλειτουργία Μην ανησυχεις

  14. #29
    Πιστευω όλα ειναι ανακατεμένα και σιγα σιγά θα ξεκαθαρίσουν όλα
    ευχαριστω για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μπέρδεμα..
    By Christina89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 26-05-2019, 10:37
  2. μπερδεμα....
    By vith in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 10-04-2016, 22:33
  3. μπερδεμα
    By akoyzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 13-11-2014, 14:02
  4. μπερδεμα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2014, 10:26
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •