Γεια σας..ίσως δεν μπορεί να υπάρξει ζωή πλέον .. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν έχω κάπου να μιλισω για όλο αυτό θέλουν χρηματα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Δεν έχω κάπου να μιλισω για όλο αυτό θέλουν χρηματα
    οχι, δεν θελουν χρηματα παντου. να πας σε κεντρο ψυχικης υγειας , η αν εισαι σε ασχημη κατασταση στα εξωτερικα ιατρεια καποιου ψυχιατρικου νοσοκομειου

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Εντάξει μωρέ..όλα καλά δεν υπάρχει μέλλον

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Μετά από προσπάθειες να μιλισω στους δικούς μου ανθρώπους τα βλεπω μάταια όλα..σε τέτοια θέματα αν δεν υπάρχει συνεργασία και κατανόηση δεν μπορεί να γίνει κάτι..είδη έχουν γίνει οι κατάλληλες κινήσεις ώστε να μην είμαι καλά.Πως μπορω να ανακάμψω πλέον και να δημιουργήσω όπως πριν ..αφού νιώθω τόσο αμήχανα ποια που δεν συμμετέχω στην Ζωή δεν γνωρίζω πως γιατί θα το έκανα και θα ακολουθουσα το μοτίβο της ίασης..Πως και που να δείξω εμπιστοσύνη κάπου εφόσον δεν έχω και τα κατάλληλα εφόδια που λέγεται χρήμα να το κάνω..είναι ρεαλιστικό όλο αυτό και αληθινό ,δεν ακούγεται έτσι ,έχουν γίνει πολλά λαθοι επάνω μου πως μπορώ να είμαι αισιόδοξος ενώ δεν είμαι καν εγώ στην φάση μου
    εφοδιο..δεν ειναι μονο το χρημα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Εφόδιο είναι η ψυχική υγεια

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Εφόδιο είναι η ψυχική υγεια
    Σίγουρα, είναι το σημαντικότερο! Αλλά και πολλοί που δεν την έχουν- όπως κιεγώ- το παλεύουν, χωρίς να σημαίνει ότι είναι εύκολο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ναι αλλά οι προσπάθειες εδώ βγγηκαν μάταιες..πνίγονται όλα γύρω μου

  8. #23
    george1520
    Guest
    Γιατι εχεις τόσο ανάγκη να σε καταλάβει κάποιος; Έχεις την εντύπωση πως αν καθήσεις εδω και τα πεις ολα θα μπορεσουμε να καταλάβουμε τι ακριβώς κουβαλάς; Και λεω εγω οτι οκ σε καταλαβαίνουμε.. και μετα τι; Θα σου αλλάξουμε την ζωη; Πως; Με το να πουμε "οκ εχεις δικαιο να σκέφτεσαι ετσι;".

    Βαλε τα πράγματα κατω και δες τι είναι αυτό που σε απασχολεί αυτην την περίοδο. Αν δεν μπορέσεις να αντιμετωπίσεις το πιο σοβαρό αρχισε απο τα πιο απλα και σιγα σιγα πήγαινε στο πιο σοβαρο. Κανενας δεν μπορεί να σε βοηθήσει αν εσυ επιλέγεις να αυτομαστιγονεσαι και να λυπάσαι τον εαυτό σου. Για να αλλάξεις μια κατάσταση πρέπει να θες να την αλλάξεις. Και δεν λεω να καθεσαι να κλαις αλλα να σταθείς στα ποδια σου και να πεις εγω αυτο το πράγμα θα το νικήσω. Πήγαινε σε παρακαλώ σε ενα καλο ψυχολόγο, αυτος θα σου δώσει τις σωστές κατευθύνσεις για να βρεις τον εαυτό σου. Εμεις απλα λεμε τηβ γνώμη μας. Κάποιοι έκαναν ψυχανάλυση, κάποιοι κάνουν και κάποιοι δεν μπορούν να αναγνωρίσουν οτι έχουν θεματα. Κανένας δεν είναι ψυχολόγος και κανενας δεν μπορεί να σε βοηθήσει (οπως πρέπει). Η ζωη δεν ειναι τα λεφτα. Η ζωή ειναι να μαθεις να ζεις μονος σου χωρις να κρεμεσαι απο τους άλλους. Και δεν λεω οικονομικά. Ή θα συνέλθεις και θα κάνεις κατι για να είσαι πραγματικά ευτυχισμένος ή θα μείνεις εκει να μοιρολογεις.. Πεισμωσε, βαλε τα δυνατά σου και θα έρθει μια μερα που θα γελας επειδή εκανες αρνητικές σκέψεις γιατί θα δεις επιτέλους τι πραγματικά αξίζεις. Γιατι φίλε μου ολοι αξίζουμε. Γιατι ολοι έχουμε κάτι ξεχωριστό.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Εφόδιο είναι η ψυχική υγεια
    ανάγκη ειναι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατι εχεις τόσο ανάγκη να σε καταλάβει κάποιος; Έχεις την εντύπωση πως αν καθήσεις εδω και τα πεις ολα θα μπορεσουμε να καταλάβουμε τι ακριβώς κουβαλάς; Και λεω εγω οτι οκ σε καταλαβαίνουμε.. και μετα τι; Θα σου αλλάξουμε την ζωη; Πως; Με το να πουμε "οκ εχεις δικαιο να σκέφτεσαι ετσι;".

    Βαλε τα πράγματα κατω και δες τι είναι αυτό που σε απασχολεί αυτην την περίοδο. Αν δεν μπορέσεις να αντιμετωπίσεις το πιο σοβαρό αρχισε απο τα πιο απλα και σιγα σιγα πήγαινε στο πιο σοβαρο. Κανενας δεν μπορεί να σε βοηθήσει αν εσυ επιλέγεις να αυτομαστιγονεσαι και να λυπάσαι τον εαυτό σου. Για να αλλάξεις μια κατάσταση πρέπει να θες να την αλλάξεις. Και δεν λεω να καθεσαι να κλαις αλλα να σταθείς στα ποδια σου και να πεις εγω αυτο το πράγμα θα το νικήσω. Πήγαινε σε παρακαλώ σε ενα καλο ψυχολόγο, αυτος θα σου δώσει τις σωστές κατευθύνσεις για να βρεις τον εαυτό σου. Εμεις απλα λεμε τηβ γνώμη μας. Κάποιοι έκαναν ψυχανάλυση, κάποιοι κάνουν και κάποιοι δεν μπορούν να αναγνωρίσουν οτι έχουν θεματα. Κανένας δεν είναι ψυχολόγος και κανενας δεν μπορεί να σε βοηθήσει (οπως πρέπει). Η ζωη δεν ειναι τα λεφτα. Η ζωή ειναι να μαθεις να ζεις μονος σου χωρις να κρεμεσαι απο τους άλλους. Και δεν λεω οικονομικά. Ή θα συνέλθεις και θα κάνεις κατι για να είσαι πραγματικά ευτυχισμένος ή θα μείνεις εκει να μοιρολογεις.. Πεισμωσε, βαλε τα δυνατά σου και θα έρθει μια μερα που θα γελας επειδή εκανες αρνητικές σκέψεις γιατί θα δεις επιτέλους τι πραγματικά αξίζεις. Γιατι φίλε μου ολοι αξίζουμε. Γιατι ολοι έχουμε κάτι ξεχωριστό.
    Προσπαθούν να με πείσουν ότι δεν θα κάνει ο ψυχίατρος και ο ψυχολόγος τίποτα,ενώ νιώθω πάρα πολύ άσχημα..όντως είμαι σε απόγνωση σε γενικές γραμμές,ποιος είναι ο καλό ψυχ που μπορώ να πάω,είμαι μπερδεμένος σε αυτα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Αυτά σας λέω ότι θέλω μια κατεύθυνση με καλούς γιατρούς..Σας παρακαλώ πολύ θα ήθελα να με κατευθύνεται:)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Εντάξει μωρέ..όλα καλά δεν υπάρχει μέλλον
    Το μελλον καθοριζετσι απο το παρον. Αν νοιωθεις το παρον σου κενο, δεν μπορεις να φανταστεις το μελλον, ένα κενό θα είναι κι αυτό. Οπότε καταλαβαίνεις ότι πρέπει να επικεντρωθείς στο σήμερα, να του δώσεις ουσία, να το ζεις με τις δυσκολίες του.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Έκλεισα ραντεβού στην κλίμακα..τι λέτε για εκεί?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Το μελλον καθοριζετσι απο το παρον. Αν νοιωθεις το παρον σου κενο, δεν μπορεις να φανταστεις το μελλον, ένα κενό θα είναι κι αυτό. Οπότε καταλαβαίνεις ότι πρέπει να επικεντρωθείς στο σήμερα, να του δώσεις ουσία, να το ζεις με τις δυσκολίες του.
    Τι να κάνω??

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γινεται να υπαρξει ψευδαισθηση με OCD?
    By Lupo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 06-12-2018, 02:40
  2. Replies: 25
    Last Post: 04-12-2014, 22:17
  3. κανείς δεν μπορεί να με βοηθήσει πλέον....
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2012, 04:16
  4. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 23:33
  5. Replies: 154
    Last Post: 17-10-2008, 17:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •