Sjogren συνδρομο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Sjogren συνδρομο

    Καλησπερα. Εχει διαγνωσθει κανεις με συνδρομο sjogren?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Καλησπερα. Εχει διαγνωσθει κανεις με συνδρομο sjogren?
    τι ειναι αυτο?

  3. #3
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    τι ειναι αυτο?
    Αυτοανοσο... ανηκει στις ρευματοπαθειες

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    2
    Ναι ... Αν θελετε οποιαδηποτε βοηθεια ,στειλτε μου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    2
    Και για ν ανταλλαξουμε αποψεις διοτι και γω στην αρχη ειμαι γυρω στον εναμιση χρονο που εχω μάθει γι αυτο ... Αν εχετε τη καλοσυνη θα περιμενω απαντηση σας ...

  6. #6
    Quote Originally Posted by thanos7 View Post
    Και για ν ανταλλαξουμε αποψεις διοτι και γω στην αρχη ειμαι γυρω στον εναμιση χρονο που εχω μάθει γι αυτο ... Αν εχετε τη καλοσυνη θα περιμενω απαντηση σας ...
    Καλή χρονιά... Συγνώμη αλλά τώρα είδα ότι απάντησες. Διαγνωστηκες κι εσύ?έκανες τεστ στα μάτια για ξηροφθαλμία και στο στόμα ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Καλή χρονιά... Συγνώμη αλλά τώρα είδα ότι απάντησες. Διαγνωστηκες κι εσύ?έκανες τεστ στα μάτια για ξηροφθαλμία και στο στόμα ?
    Σημερα εμαθα οτι εχω sjogren κ εχω πεσει στα πατωματα και κλαιω. Εχεις κ εσυ; εχω απελπιστει, ειλικρινα!

  8. #8
    Καλησπερα και χρονια πολλα. Γιατι κοριτσακι μου εχεις πεσει στα πατωματα; Δεν εχεις να φοβασαι κατι. Εγω στο λεω που ειμαι τρελλα αγχωδης και με φοβιες που μπορω να σου συζηταω για ωρες. Εγω το εχω ανακαλυψει κατα καποιο τεοπο τυχαια τα τελευταια 3,5 χρονια. Ακολουθω την αγωγη μου, βεβαια μου ειπε και η γιατρος μου οτι για να ειμαστε 100%σιγουροι οτι εινια αυτο θα πρεπει να περασει τουλάχιστον μια πενταετια. Αυτο που προσεχω παρα πολυ ειναι ο ηλιος. Ιδιως το καλοκαιρι . Ευτυχως βεβαια εγω ουτως η αλλως δεν μπορουσα στην πολυ ζεστη και στον ηλιο το καλοκαιρι οποτε δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα. Δεν παω θαλασσα μετα τις 12 και ουτε πριν τις 5-6. Αντηλιακο ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και προσωπο και σωμα και σιγουρα 50ρι. Το χειμωνα μονο στο προσωπο 30ρι. Παρακολουθω ρκτος απο τις εξετασεις που κανω καθε τριμηνο παρακολουθω και τις βιταμινες μου β12 την d3 αυτη πεφτει αρκετα επειδη δεν βγαινω ήλιο αλλα γενικα δοξα το θεο να πω ολα καλα. Καπνιζω αν και δεν θα επρεπε αλλα προσπαθω να μην ξεφευγω να κανω 5-6την μερα κι αν ξεφυγω καποια στιγμη να μην ξεπερασω τα 10 που καλο ειναι βεβαια για χιλιους λογους να το κοψω. Πρεπει να εχεις ενα καλο ρευματολογο και να εισαι τυπικη στις εξετασεις σου. Καλο ουτως η αλλως ειναι να κανεις μια σωστη διατροφη μεσογειακη, φρουτα λαχανικα κλπ, το αγχος ρπιδεινωνει την κατασταση, οπως σε ολα βεβαια, καθε χ ονο πληρη ελεγχο σε οφθαλμιατρο και τεχνητα δακρυα για ενυδατωση στα ματια.... δ ν ξερω τι αλλο θες. θαα σου δωσω το μειλ μου αν θες να τα συζητήσουμε. Μην αγχωνεσαι καθολου. Στα λεω εγω που ειμαι φςυγατη τελειως με τις φοβιες μου[email protected] γραψε μου sjogren μην το περασω γαια διαφημιση και το σβησω. Μην αγχωνεσαι

Similar Threads

  1. ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ
    By O Frikoubikos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 45
    Last Post: 13-07-2011, 02:38
  2. συνδρομο στερησης
    By lessing_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-2010, 14:00
  3. Σύνδρομο του εργένη..?
    By Konstantinoss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 14-04-2010, 13:42
  4. στερητικό σύνδρομο;;
    By λίτσα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-03-2010, 17:08
  5. συνδρομο πανικού
    By christos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-2006, 02:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •